Grupė SBA skelbia žengianti į naują verslo šaką – gamins modulinius, aplinkai draugiškus daugiaaukščius namus. Tam Lietuvoje ji žada pastatyti naują fabriką.
PLANUOJA PO 1.000 BUTŲ KASMET
SBA grupė praneša, kad priėmė sprendimą žengti į naują verslo sektorių – gaminti aplinkai draugiškus ir tvarius modulinius pastatus. Specialiai tam naujai įsteigta bendrovė UAB „SBA Modular“ projektuos, gamins ir montuos pilnai įrengtus nuolatiniam gyvenimui skirtus daugiaaukščius. Per kelerius metus numatoma pasiekti pajėgumus, leidžiančius rinkai tiekti 1.000 butų kasmet.
„SBA grupė kurį laiką ieškojo dar vienos verslo šakos, kuri turėtų sinergiją su esamais verslais ir atitiktų mūsų vertybes bei veiklos principus. Statybų sektorius yra konservatyvus ir didžiąją dalimi nepakankamai inovatyvus. Nebijau pasakyti, kad mes sieksime sukurti ir pasiūlyti globaliai rinkai naujos kartos namų vystymo koncepciją. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas inovacijoms, o svarbiausias prioritetas – draugiškumas aplinkai, – sako SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius. – Mūsų ambicija – tapti ekologiškiausia įmone visame pasaulyje, gaminančia ir vystančia gyvenamuosius namus ir kitos paskirties erdves“.
Modulinių pastatų sektorius atitinka žiedinės ekonomikos pricipus ir tvarų išteklių naudojimą.
90 PROC. BAIGTUMO GYVENAMOSIOS ERDVĖS
Modulinė aplinkai draugiškų daugiaaukščių statyba padėtų spręsti klimato kaitos ir būsto deficito Europos didmiesčiuose problemas.
Rinkos tyrimų duomenimis, Vakarų Europos ir Skandinavijos valstybėse trūkstamų butų kiekis skaičiuojamas šimtais tūkstančių ar net milijonais vienetų. Problemą gilina sparti urbanizacija, visuomenės senėjimas bei vieno asmens namų ūkių daugėjimas. Tuo pat metu naujų būstų statoma per mažai: daugumoje Vakarų Europos šalių trūksta statybos sektoriaus darbuotojų ir jis dėl ypač mažo produktyvumo yra nepajėgus patenkinti didėjančios paklausos. Būsto stygių moduliniai namai mažintų per greitesnę automatizuotą gamybą, detalesnį projektavimą, griežtesnę kokybės kontrolę, efektyvesnį procesų valdymą ir tikslesnį biudžeto planavimą.
Palyginti su tradicine statyba, „SBA Modular“ kelia uždavinį visą statybų vystymo ciklo laiką sutrumpinti iki 50 proc. Fabrike bus siekiama pagaminti iki 90 proc. baigtumo gyvenamąsias erdves su pilna apdaila ir galimybe įsirengti interjerą su baldais.
INVESTICIJA GALI SIEKTI 50 MLN. EURŲ
Tyrimų duomenimis, modulinė statyba išskiria perpus mažiau šiltnamio dujų per visą vertės kūrimo grandinę dėl savo greičio, minimalių atliekų bei atsinaujinančių medžiagų naudojimo. Jungtinių tautų Aplinkosaugos programos duomenimis, statybų sektorius, įskaitant medžiagų gamybą, transportavimą, statybos darbus, pastatų eksploatavimą yra atsakingas už 38 proc. šiltnamio efektą sukeliančių anglies dvideginio dujų emisijų visame pasaulyje.
Prie naujos verslo krypties projekto SBA grupė dirbo kartu su tarptautine bendrove „The Boston Consulting Group“.
Numatoma, kad investicijos į naują gamyklą gali siekti iki 50 mln. Eur. Įgyvendinus projektą, bendrovė „SBA Modular“ planuoja įdarbinti apie 450 žmonių. Naujai įsteigtos bendrovės „SBA Modular“ direktoriumi paskirtas SBA grupės verslo vystymo vadovas Paulius Nevinskas. PILOTAS.LT duomenimis, šiuo bendrovė ieško vietos plyno lauko investicijai bei lygiagrečiai projektuoja fabriko pastatus bei gamybos linijas. Gamyklos statybas numatoma įgyvendinti per porą metų. Planuojama, kad naujoji gamykla didžiąją dalį produkcijos eksportuos į Skandinavijos, Vokietijos ir kitų Vakarų Europos valstybių rinkas.
Parengta pagal SBA informaciją.
Foto: Daugiaaukštis modulinis gyvenamasis namas Kopenhagoje (arch. BIG). Foto: BIG (Rasmus Hjortshoj).