Šiemet Lietuvoje minimi Muziejų metai. Šia proga Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Lietuvos muziejų asociacija ir bendrovė „ORLEN Lietuva“ išleido Lietuvos žemėlapį, kuriame – visi UNESCO globojami Lietuvoje kultūros, gamtos paveldo objektai, vertybės ir reiškiniai bei daugiau kaip 100 šalies muziejų.
2012−2013 metų žemėlapis „Lietuva UNESCO. Lietuvos muziejai“ apima reikšmingą Lietuvos kultūros ir gamtos paveldo dalį, saugomą Lietuvos muziejų, taip pat esančią su UNESCO vardu siejamuose tarptautiniuose sąrašuose. Pasaulio paveldo sąraše: Vilniaus istorinis centras, Kernavės archeologinė vietovė, Kuršių nerija, Struvės geodezinis lankas; Reprezentatyviajame žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąraše: Kryždirbystė ir kryžių simbolika, Lietuvių polifoninės dainos sutartinės, Dainų ir šokių šventės Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje; UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ tarptautiniame registre: Radvilų archyvai ir Nesvyžiaus bibliotekos kolekcija, Baltijos kelio dokumentacija; UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ tarptautiniame biosferos rezervatų tinkle – Žuvinto biosferos rezervatas.
Nuo liepos 30 d. „Lietuva UNESCO. Lietuvos muziejai“ žemėlapis nemokamai dalijamas Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriate Vilniuje. Leidinį galima gauti ir lankantis Lietuvos muziejuose ar įsigyjant degalų visose „Orlean“
Lietuva Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) nare tapo 1991 m. spalio 7 dieną.
Parengta pagal Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos informaciją.