images_phocagallery_1809_kongr_konk_1206_1809_music_PO_060500_BRA

KAUNAS MATUOJA KONGRESŲ IR KONCERTŲ RŪMUS//SIŪLOMOS 6 VIETOS

Apie naujus kongresų ir muzikos rūmus senokai galvojantis Kaunas, pagaliau ėmėsi konkretesnių veiksmų – paskelbė Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmų statybos vietos parinkimo urbanistinio projekto konkursą. Pastarąjį organizuoja VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET). Paskutinė konkurso pasiūlymų pateikimo data – rugsėjo 28-oji.

TRŪKSTA VIDUTINIO DYDŽIO ERDVIŲ

Kaunui trūksta universalių vidutinio dydžio erdvių: Kauno valstybinė filharmonija sutalpina 500 klausytojų, o „Žalgirio“ arena – per 15.000 žiūrovų. Mieste taip pat nėra salės, kurioje būtų galima rengti daugiau nei tūkstančio dalyvių konferenciją. Pasak Kauno miesto mero A.Kupčinsko, rūmai padėtų į Kauną pritraukti tarptautines konferencijas. Planuojami Kauno kongresų, konferencijų ir koncertų rūmai turėtų užpildyti šias spragas.
Pagal sumanymą Kauno kongresų, konferencijų ir koncertų rūmuose būtų sukurtos įvairių paskirčių erdvės, kuriose sutilptų 2.200 – 3.000 žiūrovų. Juose numatoma įrengti 700 ir 1.500 (su 300 m² scena) vietų didžiąsias sales, taip pat – mažesnes sales, pagalbines patalpas artistams ir repeticijoms, derybų kambarius, biurų patalpas. Būtų įkurti ir restoranas bei ekspozicijų erdvė, o greta pastato – mašinų stovėjimo aikštelė. Preliminariais skaičiavimais, Kongresų ir koncertų rūmų statyba atsieitų 90-100 mln. Lt.

NORI MIESTO SEMANTINIO  SIMBOLIO

Paskelbtojo Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmų supaprastinto atviro konkurso tikslai: išrinkti tinkamiausią teritoriją Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmų statybai; sukurti patrauklią miestiečiams viešąją erdvę; skatinti parinktos vietos gretimos aplinkos kokybinę plėtrą; plėsti Kauno visuomeninių objektų ir erdvių tinklą bei gerinti miesto aplinkos kokybę; formuoti semantinį miesto akcentą.
Uždaviniai: atlikti visuomeninių Kauno miesto objektų ir erdvių sistemos ir jos sąveikos su likusiu miestovaizdžio audiniu urbanistinę analizę; pateikti minėtos sistemos plėtros viziją; parinkti Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmų vietą, siejant ją su konkrečios miesto dalies raida; pateikti principinę parinktos vietos ir jos gretimų erdvių bei objektų architektūrinę detalizaciją.
Bendri reikalavimai dalyviams ir nuostatos: kongresų, konferencijų ir koncertų rūmus formuoti kaip reprezentacinį miesto objektą ir semantinį simbolį, atskleidžiantį ir stiprinantį Kauno architektūrinį-urbanistinį tapatumą; kongresų, konferencijų ir koncertų rūmus formuoti kaip miesto urbanistinio karkaso dalį; atitinkamai pasirinktai vietai, Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmus formuoti kaip objektą, susijusį su Kauno gamtiniu karkasu.

DALYVIAMS PASIŪLĖ 6 VIETAS

Konkurso dalyviams pasiūlytos 6 galimos vietos: Nemuno sala, viešosios paskirties sklypas šalia Kauno piliavietės, buvusios Aviacijos gamyklos teritorija (Europos pr. 5), sklypas šalia AB „Kauno grūdai" komplekso (H. ir O. Minkovskių g. 63) ir Kalniečių parkas. Architektams taip pat siūloma pasvarstyti apie galimybę įkurti Kongresų ir koncertų rūmus rekonstruotoje Kauno sporto halėje.

Konkurso sąlygos dalyviams nedraudžia pasiūlyti ir kitų miesto erdvių, tačiau akcentuojama, kad siūlomi sklypai priklauso Kauno miesto savivaldybei, o analizuojant privačių sklypų tinkamumą rūmams, reikia įvertinti galimą riziką ir galutinę sąmatą.
Pojektai konkurso organizatorius privalo pasiekti iki rugsėjo 28 dienos 15 val., adresu VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba, Vilniaus g. 22, LT-44280 Kaunas. Dalyviai gali pateikti tik po vieną konkursinį siūlymą.
Konkursui pateiktus urbanistinius projektus vertins komisija, kuriai vadovaus J.Merkevičienė, KAUET direktorė. Vertinimo komisijoje taip pat dalyvaus Kauno meras A.Kupčinskas; Kauno Urbanistikos skyriaus vedėjas N.Valatkevičius; architektas habil. dr. A.Miškinis, SĮ „Vilniaus planas“ vyr. architektas M.Pakalnis; architektas G.Čaikauskas; architektas A.Karalius, architektas habil. dr. Vl.Stauskas; architektas, portalo PILOTAS.LT redaktorius A.Karalius, architektas G.Natkevičius. Konkursinius darbus recenzuos T.Grunskis ir A.Gučas, konsultantė – D.Čeponienė.

GALVOJA APIE ARCHITEKTŪROS IDĖJŲ KONKURSĄ

Konkurso laimėtojais bus išrinkti 3 pirmąsias vietas užėmę projektai. 1-osios vietos laimėtojui numatyta 16.000 litų, 2-osios vietos laimėtojui – 12.000 litų, o 3-iosios vietos laimėtojui – 8.000 litų premijos. Taip pat bus paskirtos 3.000 litų dydžio paskatinamosios premijos.
Parinkus vietą, laiko tempti neketinama. Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmų techninį projektą Kaunas planuoja turėti jau po pusantrų metų. „Orientuojamės į 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos perspektyvinius planus, todėl norime, kad kuo greičiau būtų surengtas projektinių idėjų konkursas. Kitais metais planuojame parengti techninį projektą, o 2014-aisiais jau derinti Rūmų finansavimo klausimus", – Kauno savivaldybės interneto svetainėje cituojamas meras A. Kupčinskas.
Parengta pagal konkurso organizatorių ir Kauno savivaldybės informaciją.

REDAKCIJOS PRIERAŠAS:
Mūsų žiniomis, architektas Audrys Karalius nesutiko dirbti konkurso vertinimo komisijoje, vadovaujamoje KAUET direktorės J.Merkevičienės, motyvuodamas, kad dėl nesuvokiamų priežasčių, ši vidutinės kompetencijos architektūrinė funkcionierė mažiausiai ketverius metus skiriama vadovauti visų Kauno savivaldybės finansuojamų architektūrinių konkursų vertinimo komisijoms. Tai, anot architekto, neatitinka demokratijos, sąžiningos konkurencijos ir architektūrinės kompetencijos kriterijų, ypač, po pernai rudenį faktiškai sužlugdyto Kauno piliavietės ir jos aplinkos konkurso.

KAUNO SAVIVALDYBĖS SIŪLOMOS VIETOS KONFERENCIJŲ, KONGRESŲ IR KONCERTŲ RŪMAMS:

Komentarai

 1. Tamperės miestas(ne sostinė) Suomijoje gyvena iš kongresų industrijos,manau Kaunas su savo technologijomis (KTU) ir medicina (KSU) pukiausiai akumuliuos kongresų verslą.

 2. Nėra abejonės, Kongresų centras kiekvienam didesniam miestui yra būtinas savojo orumo įtvirtinimas ir galimybė dalyvauti tarptautiniėje konferencinėje rinkoje. Aišku, jis būtinas ir priimant solidžius muzikos kolektyvus. Problema tame, kad tokie centrai, kiek teko juose lankytis, praktiškai niekad nebūna tik šiap sau kur nors padėti. Jie yra labai protingai įjungiami į egzistuojančią miesto viešųjų bei reprezentacinių funkcijų struktūrą.
  Deja, Kaunas, atrodo, apie tokius dalykus nemąsto, nes daugelis iš siūlomų vietų yra papraščiausiai laužtos iš piršto, kaip žmonės sako. Realiai galima mąstyti tik apie salą ir teritoriją prie pilies. Kam savivaldybės teikiami tie kiti variantai, neaišku. Gal tik dėl akių ar kokių nors interesų.


 3. Pirmiausia, Barščio elevatoriai visai įdomiai arche ir tektūriškai atrodo – nėra ko ten šalia jų pavyduoliškai grūstis su savo šiuolaikinėmis klaikiomis atseit „rūminėmis“ dėžėmis.

  2. Nėra ko herbinio Stumbro su įsmeigtu tarpuragin kryžiumi mentalitetiniams ir su kryžiukais ant kaktų savivaldybiniams krikščioniams vis pasąmoningai prookupantiškai vis grūstis ir į Kauno pilies prieigas – vis toliau pasąmoningai jas darkant.

 4. pritariu “ pa tarimui“

 5. Norėjau paklausti,ar architektas A.Karalius, ir architektas, portalo PILOTAS.LT redaktorius A.Karalius (žiūr.vertinimo komisijos sudėtį straipsnyje)- tik bendrapavardžiai?

 6. jeigu jau kaunas turi etatine konkursu vertinimo virsininke, tai galetu nesivarzyti ir sudaryti etatiniu konkursu laimetoju sarasa. viskas daug sklandziau tuomet vyktu ir nesusipratimu visokiu butu isvengta.

 7. Ritmas- labai svarbu. Jo dažnis apsprendžia stilių.

 8. Vienas is konkurso tikslu skelbia:
  Formuoti semantinį miesto akcentą.
  Bene pagrindinis reikalavimas liepia:
  Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmus formuoti kaip reprezentacinį miesto objektą ir semantinį simbolį, atskleidžiantį ir stiprinantį Kauno architektūrinį-urbanistinį tapatumą;

  noreciau suzinoti, kas yra tie proto bokstai, kurie visa tai isivaizduoja kalnieciu dykroje, vadinamoje parku, arba malunsparniu bazeje, arba kauno haleje? arba net ir prie barscio elevatoriu?
  jau vien is salygu parengimo galima spresti apie konkurso rimtuma. turesime dar viena paveiksleliu show rinkimu isvakarese.

  o del merkevicienes, pastaba teisinga.

 9. manau tiktu statyti prie “ kauno mariu “ , ten salia ir berneliu uzeiga …

 10. labai panašu, kad architektūros žinovas Karalius visada viskuo nepatenkintas. Kodėl jis, turėdamas galimybę, vengia aktyviai konkrečiais darbais prisidėti tobulinant Kauno miesto veidą?
  Patikslinsiu – nuo dirigento priklauso, deja, tik ritmas…

 11. Visų pirma, labai sveikintina tai, kad Kaune atsiras toks, tikrai, miestui reiklingas ir svarbus objektas. Geriausia, jei šis miestą reprezentuojantis statinys būtų statomas šalia senojo “ Kauno grūdų“ fabriko. Iš čia atsiveria labai graži Kauno miesto centro panorama. Tuo pačiu, pasikeistų vaizdas, žiūrint nuo Mindaugo prospekto į Aleksotą, o senasis fabrikas su savo dabar klaikiai nudažytais bokštais, būtų puikus akcentas naujojo komplekso architektūriniam sprendimui. Be to, labai patogus privažiavimas. Į ten galima patekti, aplenkiant miesto centrą.
  Santakos slėnis- puiki rekreacinė zona miestiečiams. Ji puikiai pateisina save įvairių mieste vykstančių renginių metu. Labai gerai, kai miesto centre yra tokia didelė ir žalia zona. Kam reikia tokioje istorinėje vietoje įgrūsti kažkokį griozdą. Šioje miesto dalyje ir taip “ tiršta“ .
  Straipsnio pabaigoje atsiradęs redakcijos prierašas, matomai, turi pagrindo, į kurį BŪTINA atsižvelgti. Nuo dirigento priklauso ir orkestro muzika.

 12. sprendziant is kupcinsko kalbu, tai yra noras bet kuria kaina ilisti i sala su kongresais

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Tautos namai

TAUTOS NAMŲ PROJEKTO PRISTATYMAS: Renginys vyks nuotoliniu būdu

2021 rugpjūčio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Profsąjungos rūmų vietoje ant Tauro kalno, Vilniuje planuojamų „Tautos namų“ projektiniai pasiūlymai bus pristatyti visuomenei. Statinio architektai – tarptautinį architektūros konkursą laimėję firmos „Arquivio architects“

Latvijos nacionalinė koncertų salė

LATVIJOS NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Rasti vietą padeda lietuvių urbanistai

2021 rugpjūčio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Jau 3 dešimtmečius Latvijoje verda diskusijos: vieningai sutariant, kad šaliai reikalinga reprezentatyvi nacionalinė koncertų salė, kategoriškai nesutariama ir nesusitariama, kurioje vietoje ji turėtų iškilti. Į kunkuliuojančią

Trakai

GATVĖS HUMANIZAVIMAS: Trakų miesto centrą „laisvins“ nuo automobilių

2021 balandžio 61 KomentarasPILOTAS.LT

Siekiant atverti Trakų miesto centrinės dalies tautinį, istorinį ir kultūrinį paveldą, taip užtikrinant saugias ir patogias sąlygas pėstiesiems, dviratininkams ir tuo pačiu „išlaisvinant“ miesto centrą

laivas

LEGENDA KURI ĮKVĖPIA: Neringa patvirtino strateginius planus

2021 kovo 2Be komentarųPILOTAS.LT

Neringos savivaldybės taryba patvirtino ilgalaikį savivaldybės plėtros planas iki 2030 metų bei strateginį veiklos planą 2021-2023 metams. Juose išskiriami 3 pagrindiniai prioritetai: darnaus pajūrio ir

Dūmai

PARENGĖ PROJEKTĄ: Lietuvos ilgalaikės renovacijos strategija iki 2050-ųjų

2021 vasario 4Be komentarųPILOTAS.LT

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su Lietuvos ilgalaikės renovacijos strategijos projektu, kuris atitinka ES tikslą išmetamą šiltnamio dujų kiekį nuo 1990-ųjų iki 2050-ųjų sumažinti 80-95 proc.

Daugiabučių renovacija

TEMPAI IŠAUGS TRIGUBAI: Rengiama nauja daugiabučių renovacijos strategija

2020 spalio 61 KomentarasPILOTAS.LT

Senų daugiabučių renovacijos tempai Lietuvoje turėtų išaugti trigubai, o iš viso iki 2050 m. keliamas tikslas atnaujinti apie 30.000 tokių gyvenamųjų namų. Tai numatoma šiuo

Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vieta

KONGRESŲ CENTRO PROJEKTAS: Įamžins Vilniaus žydų senųjų Šnipiškių kapinių vietą

2020 liepos 96 KomentaraiPILOTAS.LT

Turto bankas rengiasi iki 2023 metų rekonstruoti bei išplėsti Vilniaus koncertų ir sporto rūmus. Sostinės savivaldybė tuo pat metu žada apsaugoti ir įamžinti šio pastato

M.K.Čiurlionio koncertų centras (arch. „Paleko archstudija“, „Baltic Engineers“)

KAUNAS NUTRAUKĖ TYLĄ: Pasirašyta M.K.Čiurlionio koncertų centro projektavimo sutartis

2020 gegužės 2611 KomentarųPILOTAS.LT

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko vadovaujamas architektų kolektyvas M.K.Čiurlionio koncertų centro Kaune tarptautinį konkursą laimėjo dar 2017-aisiais. Po šio skambaus įvykio bene

Alytaus strateginis planas

ALYTAUS PLĖTRA IKI 2030-ŲJŲ: Pradedamas rengti strateginis plėtros planas

2020 balandžio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Alytaus miesto savivaldybė rengia Alytaus miesto strateginį plėtros planą iki 2030 m. Šio plano rengimui planuojama pasitelkti esamus ir išvykusius Alytaus miesto gyventojus, bendruomenes ir

Renovacija Kaune

ILGALAIKĖ STRATEGIJA: Dauguma pastatų nepriklausomi nuo iškastinio kuro

2019 lapkričio 211 KomentarasPILOTAS.LT

Šiuo metu Aplinkos ministerija rengia ilgalaikę renovacijos strategiją, kuri numatys veiksmų gaires, priemones ir pažangos rodiklius ES Pastatų energinio naudingumo direktyvos keliamiems tikslams pasiekti. Tokią

Tautos namų konkursas

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Vertinimo virtuvė bei paskutinis šansas betarpiškai pamatyti

2019 spalio 11Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT ne kartą rašė apie Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ tarptautinį architektūrinių idėjų konkursą, kurį laimėjo architektų komanda „Arquivio architects“ iš Ispanijos. Ko diskusijos dėl šio

Profsąjungų rūmai

VILNIAUS SAVIVALDYBĖ PRANEŠA: Pradedami griauti Profsąjungų rūmai

2019 spalio 8Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau skelbė, kad Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ ant sostinės Tauro kalno architektūros idėjų konkursą, nurungusi bemaž 250 architektūrinių kolektyvų, laimėjo ispanų „Arquivio architects“. Daugiau nei

„Arquivio architects“

TAUTOS NAMŲ KONKURSAS: Pagaliau atskleistos Nacionalinės koncertų salės idėjos

2019 rugsėjo 1921 KomentarasPILOTAS.LT

Jau kurį laiką buvo žinoma, kad Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų konkursą laimėjo jauna Ispanijos architektų kompanija „Arquivio architects“. „T-Parke“, Vilniuje ką tik iškilmingai atidaryta šio

Tautos namų konkursas

TAUTOS NAMŲ KONKURSAS: Priekyje – ispanų „Arquivio architects“

2019 rugpjūčio 124 KomentaraiPILOTAS.LT

Aiškėja preliminarūs laimėtojai Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ architektūrinių idėjų tarptautiniame konkurse. Tarptautinė ekspertų komisija, kuriai vadovavo architektas Ole Gustavsen, sudarė darbų įvertinimo sąrašą, kurio

Steven Holl

INSTRUMENTAS METALINIAME DĖKLE: S.Hollo koncertų salė Ostravoje

2019 liepos 163 KomentaraiPILOTAS.LT

Niujorko architektas Stevenas Hollas (Steven Holl) ką tik laimėjo tarptautinį Ostravos (Čekijos respublika) koncertų salės konkursą. Salę jis projektavo it jautrų akustinį instrumentą metalinianme dėkle.

Nacionalinė koncertų salė

PROJEKTAS „TAUTOS NAMAI“: Konkurse dalyvauti pakvietė pasaulio architektus

2019 vasario 183 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilnius ką tik pasaulio architektus pakvietė dalyvauti tarptautiniame Nacionalinės koncertų salės architektūrinės idėjos konkurse. Sostinės meras Remigijus Šimašius oficialų kreipimąsi į architektus ką tik pasirašė

Nacionalinė koncertų salė

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Kultūros ministerijoje pristatyta galimybių studija

2018 gruodžio 143 KomentaraiPILOTAS.LT

Kultūros ministerijoje šiandien pristatyta Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno Vilniuje, galimybių studija. Pateiktos 3 galimos Nacionalinės koncertų salės valdymo modelio alternatyvos bei rekomendacijos dėl

Oro uostai

STRATEGINIO PLANO GAIRĖS: 3 tarptautinių oro uostų tinklas ir integracija

2018 rugpjūčio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Lapkričio-gruodžio mėnesiais planuojama patvirtinti galutinę, detalią Lietuvos oro uostų infrastruktūros plėtros koncepciją. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis Strateginių projektų portfelio komisijoje ką tik pristatė Lietuvos oro

Profesinių sąjungų kultūros rūmai

PALAIKO IR VYRIAUSYBĖ: Į priekį stumiasi koncertų salės ant Tauro kalno idėja

2018 balandžio 104 KomentaraiPILOTAS.LT

2023 metais, minint Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, sostinė planuoja atidaryti modernią koncertų salę. Seimo narių pateiktam nutarimo projektui šią salę statyti ant Tauro kalno

Foro Boca

BETONINĖ MUZIKA: Meksikos koncertų salę sudėliojo iš „luitų“

2018 sausio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Meksikos miesto Boka del Rijaus  naujoji koncertų salė menkai teprimena įprastą šios kultūrinės paskirties statinį. Vietinės firmos „Rojkind Arquitectos“ projektuotojai jį sukomponavo iš grubaus paviršiaus

L.Ruokytė-Jonsson, R.Šimašius

SUKIRTO RANKOMIS: Ant Tauro kalno statys Nacionaline koncertų salę

2018 sausio 102 KomentaraiPILOTAS.LT

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ką tik pasirašė Ketinimų protokolą. Pagal jį, iki 2023-ųjų Vilniuje ant Tauro kalno vietoje vadinamų

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

NAUJA ŠALIES VIZIJA: Pradedamas rengti Lietuvos bendrasis planas

2017 spalio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Aplinkos ministerija pakvietė Lietuvos ir užsienio šalių teritorijų planavimo specialistus dalyvauti rengiant naują Lietuvos teritorijos bendrąjį planą. Šis valstybės lygmens pokyčių planas rengiamas siekiant ne

Knauf

SIEKTI NEĮMANOMO: ELBĖS FILHARMONIJA – AUKŠČIAUSOS PRABOS IŠŠŪKIS

2017 birželio 292 KomentaraiPILOTAS.LT

Reta kuri profesija taip veikia žmonių jausmus, nuotaikas ir emocijas kaip architekto. Ypač tą smagu ištarti Liepos 1-osios kontekste, kadangi didieji KNAUF darbai yra tampriausiai

ciurl_ko_170600_e02

M.K.ČIURLIONIO KONCERTŲ CENTRAS: Paskelbtas tarptautinis idėjų konkursas

2017 birželio 231 KomentarasPILOTAS.LT

Žinoma britų architektūrinių konkursų organizavimo kompanija „Malcolm Reading Consultants“ (MRC) ką tik paskelbė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centro Kaune tarptautinį architektūros idėjų konkursą. Vienu etapu

M.K.Čiurlionio koncertų salė

KAUNE BRĘSTA TARPTAUTINIS ĮVYKIS: MRC imasi ir koncertų centro konkurso

2017 balandžio 212 KomentaraiArtūras Karka

Žinoma britų architektūrinių konkursų organizavimo kompanija „Malcolm Reading Consultants“ (MRC) ką tik paskelbė, jog jau ruošia Kauno koncertų centro tarptautinį architektūros idėjų konkursą. Beje, ta