Tautos namų konkursas

TAUTOS NAMŲ KONKURSAS: Priekyje – ispanų „Arquivio architects“

2019-08-12
PILOTAS.LT

Aiškėja preliminarūs laimėtojai Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ architektūrinių idėjų tarptautiniame konkurse. Tarptautinė ekspertų komisija, kuriai vadovavo architektas Ole Gustavsen, sudarė darbų įvertinimo sąrašą, kurio viršuje – Ispanijos architektų kompanija „Arquivio architects“. Konkursiniai projektai kol kas lieka paslaptyje.

TARP PRIZININKŲ – IR ROLANDO PALEKO ARCHITEKTAI
Kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė, tarptautinės ekspertų komisijos sudaryto darbų įvertinimo sąrašo viršuje puikuojasi jauna ir ambicinga Madrido studija Arquivio architects (Ispanija).
Po jų seka ne vieną konkursą laimėjęs ir pripažinimą pelnęs vidutinio amžiaus prancūzų architektų Laurent Gravier ir Saros Martin Camara valdomas biuras Fres architects and planners
Trečioji laureatų sąraše – Paleko archstudija iš Vilniaus, prieš du metus laimėjusi analogišką tarptautinį konkursą Kaune. Beje, tuomet tarp 119 M.K.Čiurlionio koncertų centro vizijų “Tautos namų” konkurso laureatai iš Madrido užėmė aukštą penktą vietą.
Garbingas paminėjimas ir ketvirtoji vieta konkurse paskirta Australijos ispanų kolektyvui, vadovaujamam jauno architektūros profesoriaus Fernando Jerez Martin SMAR Architecture Studio . Šiai komandai Lietuva taip pat pažįstama neblogai – prieš trejus metus Kaune laimėję tarptautinį Mokslo salos konkursą, ispanai nūnai triūsia su G.Natkevičiaus biuru prie techninio objekto konkursu.
Toliau Aukščiausiame konkurso ešelone rikiuojasi ispanai, vokiečiai, vengrai, latviai, suomiai, lenkai, kinai ir anglai.

ĮSPŪDINGA KONKURSO GEOGRAFIJA IR VARDYNAS
Iš viso “Tautos namų” konkurse sulaukta net 248 projektų. Tai – absoliutus kiekybinis rekordas Lietuvos architektūrinių konkursų istorijoje, lenkiantis Kauno Mokslo salos konkursą (2016 metai, 144 projektai) ir Kauno M.K.Č. centro konkursą (2017 metai, 119 projektai) beveik dvigubai!
Daugiausia Vilnius architektūrinių idėjų sulaukė iš tėvynės (23 projektai) ir ispanų (14 projektų). Gana aktyvūs lietuvių “Tautos namų” klausimu buvo ir kaimynai: Lenkija – 6 projektai, Estija – 4 projektai, Latvija ir Rusija – po 3 projektus, Gudija – 2 projektai.
Šį kartą konkurso geografija irgi įspūdinga. Sulaukta projektų ne tik iš tradicinių architektūrinių pasaulio “aktyvisčių” – JAV, Japonijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Suomijos, Kinijos, bet ir iš tolimų bei egzotiškų architektūros teritorijų. Turime projektų iš beveik visos Lotynų Amerikos, taip pat – iš Naujosios Zelandijos, Panamos, Kuveito, Libano, Pietų Afrikos respublikos ir Zimbabvės. Vieną projektą atsiuntė ir Izraelis.
Architektūros “globalistų” konkurse nėra daug, tačiau tokio milžino kaip japonų Takenaka Corporation dalyvavimas rodo, kad konkursas sudomino ne tik architektūrinio pasaulio judriuosius, bet ir sunkiasvorius žaidėjus. Beje, japonamas nedaug pritriūko iki finalinio dvyliktuko – jie užėmė vietą Pirmajame ešelone.
“Starchitektus” Vilniaus konkurse atstovauja Zahos Hadid architektų biuras, įsitvirtinęs Antrąjame ešelone (kartu su Mantu Petraičiu ir Sandra Dumčiūte). Randame tarp konkurso dalyvių ir keletą kitų žinomų tarptautinėje erdvėje architektų biurų, iš kurių norėtųsi išskirti vietą tik Septintajame ešelone užėmųsį Volker Giencke biurą. Austras yra puikus akustinių salių architektas, prieš keturis metus nudžiuginęs Liepoją nuostabiu Didžiojo gintaro muzikos centru, kurį daugelis lietuvių jau spėjo pamėgti.

PROJEKTŲ EKSPOZICIJA IR OFICIALUS FINIŠAS RUGSĖJĮ
Kaip numatyta konkurso sąlygose, toliau vyks aukščiausią įvertinimą gavusių autorinių kolektyvų kvalifikacijos vertinimas. Galutiniai rezultatai ir nugalėtojai bus paskelbti rugsėjo mėnesio antroje pusėje, o visi darbai bus viešai eksponuojami „T–Parke“.
„Sulaukėm ir įvertinom rekordinį skaičių architektų darbų per visą tokių konkursų istoriją ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione. Projektai patys įvairiausi – nuo grandiozinių ženkliškų pastatų – iki landšaftinių, pastato tūrį slepiant po kalnu. Mūsų komisija tiki, kad atrinko pačias geriausias naujojo Vilniaus simbolio idėjas, kurių viena geriausių virs kultūros židiniu“, – sakė vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis.
Pasibaigus idėjų pristatymo visuomenei etapui, bus pradėtas rengti Koncertų salės techninis projektas ir skelbiamas rangos darbų konkursas.
„Tokio masto konkursas organizuojamas laikantis griežtų tarptautinių standartų, todėl galutinė laimėtojų eilė bus paskelbta tuomet, kai tik užbaigsime tikrinti dalyvių kvalifikaciją, rugsėjo viduryje. Paskelbus galutinius konkurso rezultatus, laimėtojams bus skirtos trys premijos: I vietai – 60.000 Eur, II vietai – 40.000 Eur, III vietai 20.000 Eur“, – sakė Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Giedrius Krasauskas.
Pagal konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1.700 vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, erdvės barams, erdvus vestibiulis su vaizdu į įspūdingą miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai. Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.
Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ ant Vilniaus Tauro kalno architektūros konkursas vyksta bendradarbiaujant su Tarptautine architektų sąjunga, Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

TRUMPAI APIE LAUREATUS
Madride įsikūrusi jaunų architektų studija Arquivio architects yra aktyvi, tačiau nedaug realizavimo patirties turinti komanda. “Archyviniai architektai” aktyviai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir neretai čia juos aplanko laimė – laimėta ne tik 5-oji vieta M.K.Č. centro konkurse Kaune, bet ir 3-ioji vieta Tripolio (Libanas) Žinių ir inovacijų centro tarptautiniame konkurse. Studija yra pastačiusi ir rekonstravusi privačių vilų Ispanijos kurortuose, sukūrusi interjerų. Šiuo metu prižiūri vidutinio dydžio komercinio objekto statybą Madrido priemiestyje. Studijos kolektyvas daugiatautis. Studijos tinklapis šiuo metu rekonstruojamas, todėl bendravimas su “Tautos namų” laureatais kiek apsunkintas.
Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės ir Pilotas.LT informaciją.
Titulinė foto: Lietuvos architektų sąjungos. Kitos foto: firmos “Arquivio architects”.

5-oji vieta M.K.Č. muzikos centro konkurse Kaune (studija “Arquivio architects”)

5-oji vieta M.K.Č. muzikos centro konkurse Kaune (studija “Arquivio architects”)

3-ioji vieta Tripolio (Libanas) Žinių ir inovacijų centro tarptautiniame konkurse (studija “Arquivio architects”)

3-ioji vieta Tripolio (Libanas) Žinių ir inovacijų centro tarptautiniame konkurse (studija “Arquivio architects”)

Vila Alikantėje (Ispanija) (studija “Arquivio architects”)

Vila Alikantėje (Ispanija) (studija “Arquivio architects”)

Interjeras gyvenamąjame dangoraižyje “Torres Blancas” Madride (studija “Arquivio architects”)

Interjeras gyvenamajame dangoraižyje “Torres Blancas” Madride (studija “Arquivio architects”)

Komercinis objektas Collado-Villalba, Madridas (studija “Arquivio architects”)

Komercinis objektas Collado-Villalba, Madridas (studija “Arquivio architects”)

Komentarai

  1. Nesu ekspertė, bet iš to, ką čia matom – tai skystoki tie ispanai…

  2. Arquivio ispanai silpnoki, o antri prancuzai Fres architects palieka labai malonu ispudi savo darbais. Aisku, ir musu Palekas pakankamai pajegus tokiam objektui.

  3. Rolandas Palekas dar kartą įrodė, kad architekto talentą nusako pergalės ir prizinės vietos tarptautiniuose konkursuose, o ne užsakomieji straipsneliai būstuose ir pan. ar pseudo “ konkursai“ su pseudo „vertinimo komisijomis“ .

  4. sveikinimai Rolandui Palekui! kur eksponuojami konkursiniai darbai?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Tautos namai

TAUTOS NAMŲ NAUJIENOS: Paleista speciali interneto svetainė

2021 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinėje ant Tauro kalno kuriamo daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ – naujienos, projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami specialioje

Vilkaviškio autobusų stotis

MIES VAN DER ROHE PREMIJA 2022: Baltijos šalių lyderės pozicijos neužleidom

2021 rugsėjo 102 KomentaraiPILOTAS.LT

Metams dėl koronaviruso pandemijos atidėto Europos sąjungos šiuolaikinės architektūros apdovanojimo – Mies van der Rohe premijos 2022 – rinkimai įgauna pagreitį. Per pastaruosius metus Lietuvos nominantų

Tautos namai

TAUTOS NAMŲ PROJEKTO PRISTATYMAS: Renginys vyks nuotoliniu būdu

2021 rugpjūčio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Profsąjungos rūmų vietoje ant Tauro kalno, Vilniuje planuojamų „Tautos namų“ projektiniai pasiūlymai bus pristatyti visuomenei. Statinio architektai – tarptautinį architektūros konkursą laimėję firmos „Arquivio architects“

Latvijos nacionalinė koncertų salė

LATVIJOS NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Rasti vietą padeda lietuvių urbanistai

2021 rugpjūčio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Jau 3 dešimtmečius Latvijoje verda diskusijos: vieningai sutariant, kad šaliai reikalinga reprezentatyvi nacionalinė koncertų salė, kategoriškai nesutariama ir nesusitariama, kurioje vietoje ji turėtų iškilti. Į kunkuliuojančią

Arquivio Architects

LAS TARP GERIAUSIŲ: Specialus Tarptautinės konkursų komisijos leidinys

2021 liepos 15Be komentarųPILOTAS.LT

Tarptautinė architektų sąjunga (UIA) išleido specialų Tarptautinės konkursų komisijos leidinį, skirtą gerosioms tarptautinių architektūros konkursų praktikoms. Tarp geriausių – ir Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“

LMTA studijų miestelis

MENO IR MOKSLO BRANDUOLYS: Pradedamas statyti LMTA studijų miestelis

2021 liepos 13Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje prasideda Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studijų miestelio statyba. Iškils 8 meno ir mokslo veiklai skirtų pastatų kompleksas, suprojektuotas „Paleko Archstudijos“ kolektyvo. STUDIJŲ

Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai“ (arch. „Arquivio architects“)

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Vilnius ragina susitelkti dėl statybų

2021 sausio 281 KomentarasPILOTAS.LT

Vilnius pakvietė aukščiausias valstybės institucijas susitelkti dėl Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno statybų. Parengtai rezoliucijai ką tik pritarė Vilniaus miesto taryba. REZOLIUCIJA SIEKIA IEŠKOTI

Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai“ (arch. „Arquivio architects“)

6 KARTUS BRANGIAU: Pasirašyta 7 mln. Eur vertės sutartis projektuoti Tautos Namus

2020 lapkričio 262 KomentaraiPILOTAS.LT

„Lietuva brangi“, rašė prieš 100 metų poetas-futuristas tautos-architektui Basanavičiui apie Tautos Namų projektą ant Pamėnkalnio. Maironis buvo teisus – šiandien sostinės meras vainikavo Tautos patriarcho

Žemosios Fredos kvartalas

ŽEMOSIOS FREDOS SUGRĮŽIMAS: Pristatomas naujojo rajono 1-ojo etapo projektas

2020 spalio 94 KomentaraiPILOTAS.LT

Apie merdinčios Žemosios Fredos urbanistinę plėtrą Kaune kalbama jau bent du dešimtmečius. Tačiau privatus kapitalas čia drąsiau čia ėmė jaustis tik kairiajame Nemuno krante  sumanius  statyti M.K.Čiurlionio

Panevėžio autobusų stotis

NAUJI PANEVĖŽIO VARTAI: Autobusų stoties ir jos prieigų projektas žadina optimizmą

Daugiau 3 dešimtmečius panevėžiečiai kantriai svajoja apie galimybę sutvarkyti autobusų stotį bei jos apleistas prieigas. Ilgai puoselėti norai pagaliau turėti modernų statinį, pagaliau įgavo optimistinį

Mokslo sala

ŽALIOJI PUSĖ RUOŠIASI STATYBOMS: Vyksta „Mokslo salos“ rangos konkursas

2020 birželio 42 KomentaraiPILOTAS.LT

Su vilniečio architekto Rolando Paleko kolektyvu dėl M.K.Čiurlionio koncertų centro projekto sutartį neseniai pasirašęs Kaunas  paskelbė tarptautinį mokslo ir inovacijų sklaidos centro „Mokslo sala“ rangos konkursą. Nemuno

M.K.Čiurlionio koncertų centras (arch. „Paleko archstudija“, „Baltic Engineers“)

KAUNAS NUTRAUKĖ TYLĄ: Pasirašyta M.K.Čiurlionio koncertų centro projektavimo sutartis

2020 gegužės 2611 KomentarųPILOTAS.LT

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko vadovaujamas architektų kolektyvas M.K.Čiurlionio koncertų centro Kaune tarptautinį konkursą laimėjo dar 2017-aisiais. Po šio skambaus įvykio bene

Tautos namų konkursas

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Vertinimo virtuvė bei paskutinis šansas betarpiškai pamatyti

2019 spalio 11Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT ne kartą rašė apie Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ tarptautinį architektūrinių idėjų konkursą, kurį laimėjo architektų komanda „Arquivio architects“ iš Ispanijos. Ko diskusijos dėl šio

Profsąjungų rūmai

VILNIAUS SAVIVALDYBĖ PRANEŠA: Pradedami griauti Profsąjungų rūmai

2019 spalio 8Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau skelbė, kad Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ ant sostinės Tauro kalno architektūros idėjų konkursą, nurungusi bemaž 250 architektūrinių kolektyvų, laimėjo ispanų „Arquivio architects“. Daugiau nei

„Arquivio architects“

TAUTOS NAMŲ KONKURSAS: Pagaliau atskleistos Nacionalinės koncertų salės idėjos

2019 rugsėjo 1921 KomentarasPILOTAS.LT

Jau kurį laiką buvo žinoma, kad Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų konkursą laimėjo jauna Ispanijos architektų kompanija „Arquivio architects“. „T-Parke“, Vilniuje ką tik iškilmingai atidaryta šio

Tautos namai

TAUTOS NAMAI: Atidaroma 248 konkursinių architektūros idėjų ekspozicija

2019 rugsėjo 5Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau skelbė, kad Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų konkurso sąrašo viršuje komisija įrašė Ispanijos architektų kompanijos „Arquivio architects“ projektą. Nuo rugsėjo 20 dienos „T-Parke“

Tautos namų konkursas

TAUTOS NAMŲ KONKURSAS: Priekyje – ispanų „Arquivio architects“

2019 rugpjūčio 124 KomentaraiPILOTAS.LT

Aiškėja preliminarūs laimėtojai Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ architektūrinių idėjų tarptautiniame konkurse. Tarptautinė ekspertų komisija, kuriai vadovavo architektas Ole Gustavsen, sudarė darbų įvertinimo sąrašą, kurio

Tautos namai

650 METRŲ IDĖJŲ: Tarptautinė komisija vertina Nacionalinės koncertų salės koncepcijas

Šiuo metu vykstantis Nacionalinės koncertų salės ant tauro kalno konkursas – bene didžiausia šios vasaros architektūrinė intriga Lietuvoje. Tarptautinė vertinimo komisija gautų konkursinių darbų vertinimo

Steven Holl

INSTRUMENTAS METALINIAME DĖKLE: S.Hollo koncertų salė Ostravoje

2019 liepos 163 KomentaraiPILOTAS.LT

Niujorko architektas Stevenas Hollas (Steven Holl) ką tik laimėjo tarptautinį Ostravos (Čekijos respublika) koncertų salės konkursą. Salę jis projektavo it jautrų akustinį instrumentą metalinianme dėkle.

Profsąjungų rūmai

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Per 260 konkursinių architektūros idėjų rekordas

2019 liepos 11Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinės savivaldybė, paskelbusi tarptautinį Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno konkursą, sulaukė per 260 architektūrinių idėjų iš viso pasaulio. Tai rekordinis skaičius konkursinių architektų darbų

Profsąjungų rūmai

VILNIAUS MIESTO TARYBA: Profsąjungų rūmus reikia nugriauti

2019 gegužės 201 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniuje rengiamasi griauti ant Tauro kalno stūksančius Profsąjungų rūmus. Pastarųjų vietoje jau po 4 metų turėtų iškilti nauja Nacionalinė koncertų salė, kurios projekto architektūrinis konkursas

Tauro kalnas

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Paskelbtos tarptautinio architektūros konkurso sąlygos

2019 vasario 28Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT neseniai publikavo Vilniaus miesto kvietimą dalyvauti Nacionalinės koncertų salės tarptautinio atviro architektūrinės idėjos konkurse. Ką tik oficialiai paskelbtos šio svarbaus sostinei ir visai Lietuvai

Nacionalinė koncertų salė

PROJEKTAS „TAUTOS NAMAI“: Konkurse dalyvauti pakvietė pasaulio architektus

2019 vasario 183 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilnius ką tik pasaulio architektus pakvietė dalyvauti tarptautiniame Nacionalinės koncertų salės architektūrinės idėjos konkurse. Sostinės meras Remigijus Šimašius oficialų kreipimąsi į architektus ką tik pasirašė

Nacionalinė koncertų salė

NACIONALINĖ KONCERTŲ SALĖ: Kultūros ministerijoje pristatyta galimybių studija

2018 gruodžio 143 KomentaraiPILOTAS.LT

Kultūros ministerijoje šiandien pristatyta Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno Vilniuje, galimybių studija. Pateiktos 3 galimos Nacionalinės koncertų salės valdymo modelio alternatyvos bei rekomendacijos dėl

Geriausias rekreacinis kūrinys 2017

GERIAUSIO REKREACINIO RINKIMAI: Laimėjo VU Botanikos sodo laboratorija

2018 rugsėjo 144 KomentaraiPILOTAS.LT

Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas Nidoje kasmet rengia „zavišines“, kuriose renka geriausią metų rekreacinės architektūros kūrinį. Geriausiu 2017 metų rekreacinės architektūros objektu neseniai