Prieš 6 metus „Architektūros fondo“ išleistas Vilniaus architektūros gidas tapo svarbiu įvykiu šalies architektūros gyvenime.Tuo labiau, kad nieko panašaus iki tol Lietuvoje nebuvo. VšĮ „Architektūros fondas“ ir leidykla „Baltos lankos“ ką tik pristatė labiau subrendusį, pataisytą ir papildytą šio gido antrąjį leidimą.
PAPILDYTAS IR PATOBULINTAS
Dar dažais kvepiančioje knygoje „Vilnius 1900–2012. Naujosios architektūros gidas“ aprašyti 112 Vilniaus architektūros metų – tai 238 pastatų istorijos, 323 iliustracijos, 157 brėžiniai. Kaip ir prieš 6 metus išleista knyga, tai yra profesionalus kelioninis vadovas, aktualus tiek architektams, tiek atvykeliams, tiek ir plačiajai visuomenei. Apie architektūrą nuolat rašančių žinomų autorių kolektyvas pasistengė, kad jame būtų galima sužinoti naujų faktų bei detalių ne tik apie mažiau žinomus statinius, bet ir apie tuos, kuriuos, atrodo, nemažai žinai. Naujasis gido leidimas papildytas gausia grafine medžiaga, skyriais apie sovietmečio daugiabučius ir postmodernizmą. Jame iš esmės pertvarkytas ir itin aktualus dabartinės architektūros skyrius (1990–2012).
4 INTRIGUOJANTYS VILNIAUS VEIDAI
Leidinyje Vilnius atsiskleidžia kaip žavingų moderno, art nouveau, arba secesijos, architektūros fragmentų, pabirusių Senamiesčio ir Naujamiesčio gatvėse, rinkinys. Tai ir trumpa tarpukario modernizmo ištrauka, išsiskirianti garsiomis čia tuo metu kūrusių architektų ir dizainerių asmenybėmis ir švaria jų darbų stilistine raiška. Vilnius – kontroversiškas, tačiau įspūdingas sovietinio laikotarpio pėdsakas, bylojantis apie unikalią patirtį Europos kontekste. Trumpas, bet ryškus postmodernizmo blyksnis čia susipynęs su vėlyvuoju modernizmu. Pagaliau Vilniaus architektūros dabartis – intriguojantis informacijos kodas, atskleidžiantis dinamiškus visos šalies procesus: architektūrinius eksperimentus, pasitelkiant naujas tipologijas, medžiagas ir estetikos idėjas, staigų ekonomikos pakilimą, miestiškos aplinkos kokybės ir vilnietiškos architektūros identiteto paieškas.
GERIAUSIA KALĖDŲ DOVANA
NaująjįVilniaus architektūros gidą jau galima įsigyti leidyklos „Baltos lankos“ knygynėlyje (Palangos g. 4), Nacionalinėje dailės galerijoje bei didžiuosiuose Vilniaus knygynuose ir prekybos centruose, Vilniaus turizmo ir informacijos centre (Vilniaus g. 22). Kiek vėliau jis žada pasiekti ir didžiuosius Kauno bei Klaipėdos knygynus ir prekybos centrus. Beje, šis leidinys, ko gero, viena geriausių Kalėdinių dovanų ne tik profesionaliam architektui, bet ir visiems besidomintiems sostinės architektūra bei kultūra.
Beje, PILOTAS.LT žiniomis, jau planuojamas Kauno naujosios architektūros gidas.
Parengta pagal „Architektūros fondo“ ir PILOTAS.LT informaciją.
mnmn
( 2011-11-25 )
respect entuziastams. nepazistu, bet myliu. is tolo.
Mantas
( 2011-11-25 )
likau patenkintas patobulintomis rodyklėmis. Ko nors ieškoti ir ką nors rasti dabar daug paprasčiau nei pirmam leidime