images_phocagallery_890_juoza_lais_1104_LA90' 11.03 bru01

KOMISIJA SIŪLO GRIAUTI//VIEŠBUTIS LAISVĖS ALĖJOJE PRIPAŽINTAS KALTU

„Siekti, kad esamas pastato Laisvės al. 90, Kaune anstatas būtų nugriautas ir atstatyta Naujamiesčio vertingoji savybė – pirminis tūris“,- teigiama laikinosios komisijos, kuri buvo sudaryta Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorės D.Varnaitės įsakymu, išvadose. Komisija dirbo du mėnesius ir šiandien praktiškai baigė darbą, pateikdama KPD vadovei D.Varnaitei išvadas dėl skandalingojo Laisvės alėjoje baigiamo statyti viešbučio (architektas V.Juozaitis).

AUKŠTINANT PASTATĄ PAŽEISTA NAUJAMIESČIO VERTINGOJI SAVYBĖ

Komisijos išvadose teigiama, kad „detaliuoju planu ir techniniu projektu leidus rekonstruoti pastatą, buvo pažeista valstybės saugomos vietovės Kauno miesto istorinės dalies, vadinamos Naujamiesčiu (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 22149, buvęs kodas U30) vertingoji savybė (tūris) ir taip padaryta neigiama įtaka nekilnojamajai kultūros vertybei bei pažeista NKPAĮ 19 str. 2 ir 4 dalys.“ Komisija pasiūlė KP departamentui kreiptis į prokuratūrą „su prašymu ginant viešąjį interesą kreiptis į teismą dėl sklypų Laisvės al. 90 ir 92 detaliojo plano bei statybos leidimų panaikinimo“. Kauno miesto savivaldybei pasiūlyta „spręsti administracine tvarka dėl detalaus plano panaikinimo“.

Su tokiais komisijos sprendimais iš principo nesutiko du komisijos nariai – Kauno savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius ir Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Rimgaudas Miliukštis, kurie galiausiai atsisakė pasirašyti Komisijos išvadų protokolą, motyvuodami, kad turi pasitarti su naująja Kauno administracija.

KOMISIJOS NARIŲ NUOMONĖS SUTAPO NEVISADA

Dėl šių trijų punktų „atskirąją nuomonę“ pageidavo išreikšti ir architektas Audrys Karalius, teigdamas, kad antstato griovimas nėra vienintelis būdas spręsti susidariusią problemą ir siūlė „ieškoti būdų, kaip suminkštinti viešbučio sukurtą disonansą architektūrinėmis priemonėmis“. Taip pat architektas siūlė neblokuoti Laisvės al. 90 detaliojo plano, nes jo įsitikinimu, „pastato paaukštinimas šioje vietoje įmanomas ir nėra esminė intervencijos blogybė“. Panašios laikysenos buvo ir Kultūros ministerijos atstovė Rugilė Balkaitė, ketinanti dėl galutinių išvadų pasikonsultuoti su Kultūros ministerijos specialistais.

Dėl kitų komisijos išvadų punktų didesnių diskusijų nebuvo. KP departamentui pasiūlyta „įvertinti Departamento Kauno teritorinio padalinio valstybės tarnautojus, tiesiogiai susijusius su pastato Laisvės al. 90 sąlygų išdavimu ir projektinės dokumentacijos derinimu“. Taip pat – „Departamento atestavimo komisijai įvertinti projektų vadovų, ekspertizes atlikusių ekspertų atitikimą esamai kvalifikacijai“.

ATSAKINGŲ PAREIGŪNŲ VEIKSMAI TURĖS BŪTI ĮVERTINTI

Kauno miesto savivaldybės administracijai komisija siūlo „įvertinti atsakingų savivaldybės valstybės tarnautojų veiksmus pastato Laisvės al. 90 projektinės dokumentacijos derinimo atžvilgiu“ ir susilaikyti dėl statybos leidimų išdavimų pagal sklypų Laisvės al. 90 ir 92 detalųjį planą. Gerinant projektų svarstymo kokybę Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje, savivaldybei, kaip šios viešosios įstaigos stegėjai, pasiūlyta pakoreguoti KAUET reglamentą, kad „vertinanant kultūros paveldo vertybėje sprendinius, būtų remiamasi (KPD) atestuotais specialistais“.

Kauno savivaldybei taip pat pasiūlyta gerinti projektų kultūros paveldo vertybėje pristatymą visuomenei ir, adekvačiai objekto svarbai, užtikrinti kokybišką projektų svarstymą su visuomene.

„UŽMIRŠTAS“ NAUJAMIESČIO DOSJE GALI GRĮŽTI BUMERANGU

Komisijoje užvirus diskusijai dėl kultūros paveldo dokumentų, kurie reguliuoja statybinius procesus Kauno Naujamiestyje, paaiškėjo, kad Kauno savivaldybės darbuotojai nelabai paiso (o ir nelabai žino) dar 1999-aisiais patvirtinto „Naujamiesčio dosje“. Taip pat – 2009-aisiais patvirtinto Naujamiesčio vertingųjų savybių akto, todėl susiformavo prielaida, kad dalis jau patvirtintų ar dar tik rengiamų detaliųjų planų Naujamiestyje gali prieštarauti KPD dokumentams ir gali būti bet kada pripažinti negaliojančiais. Kad išvengti tokio pobūdžio keblumų, komisija pasiūlė Kauno savivaldybei skubiai pateikti KP departamentui detaliųjų planų, kurie galimai prieštarautų „Naujamiesčio dosje“ nuostatoms sąrašą, kad būtų galima operatyviai spręsti netikėtai iškilusią koliziją.

Beje, paskutiniajame komisijos posėdyje nedalyvavo KPD Kauno teritorinio padalinio vadovė Irena Vaškelienė, kuri dėl interesų konflikto buvo nušalinta nuo komisijos išvadų svarstymo. Kultūros paveldo departamento direktorės D.Varnaitės sudarytą komisiją sudaro: Algimantas Degutis (KPD direktoriaus pavaduotojas), Rugilė Balkaitė (Kultūros ministerijos Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė), Sandra Jomantaitė (KPD Paveldotvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti Paveldotvarkos skyriaus vedėjo funkcijas), Audrys Karalius (architektas), Zigmas Kazlauskas (Patariamosios visuomeninės kultūros paveldo komisijos prie KPD Kauno teritorinio padalinio narys), Raimonda Korizienė (Patariamosios komisijos narė), Rimantas Kraujalis (KPD Kontrolės skyriaus vedėjas), Jūratė Mieldažienė (Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė), Rimgaudas Miliukštis (Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjas), Donata Šimkūnaitė (Departamento Kontrolės skyriaus vyriausioji valstybinė inspektorė), Nerijus Valatkevičius (Kauno miesto savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas), Irena Vaškelienė (KPD Kauno teritorinio padalinio vedėja) ir Rimvydas Žiliukas (Patariamosios komisijos pirmininkas).

DAUGIAU STRAIPSNIŲ ŠIA TEMA:

SKANDALINGOJO KAUNO STIKLAINIO ISTORIJA PAMAŽU AIŠKĖJA KALTININKAI

KOMISIJA PRADĖJO JUOZAIČIO STIKLAINIO TYRIMĄ VIEŠBUČIO STATYBA APNUOGINO SISTEMINES PROBLEMAS

TAIKOMOJI PORNOGRAFIJA* TEORIJA, PRAKTIKA IR PERSPEKTYVOS

 

Komentarai

 1. Nepainiokite architektūrinio elito su projektavimo verslo atstovais.

 2. Man yra labai bjauru ir zema dirbti sitoje sistemoje, kai matai, jog kai kurie tavo kolegos, ypac su pareigomis, beveik atvirai varo bizni. Paveldas jiems yra tik ekonomine savoka. Jautiesi kvailai, kai reikalauji nustatytu dalyku, o tavo virsininkas po to daro „nuolaidas“ interesantui.
  Viena karta turi baigtis sitos paveldines valstybes valstybeje praktika. Kaunieciu stiklainis apnuogino visos sistemos problemas. Dideles ir isisenejusias problemas.

 3. Etinį nuopolį neišvengiamai seka estetikos degradacija. Šito niekaip nenori pripažinti „architektūrinis elitas“…

 4. dislike! čia ne nemokšiškumas, o nenoras konkuruoti sąžiningai. deja, nuo socialistinio rojaus laikų, karta tebuvo viena ir jau kažkaip užsismirdėjo. Smirdi kur pažiūrėsi – politikoj, miestų administracijoj, architektūroj, kur nori. Nejau ta karta dar tikisi pasikeist? 😀

 5. kas cia per diskusijos? GRIAUTI! Vienareiksmiskai. Nes visokios islygos tai tik didina ta N.Valatkeviciaus chamizma ir besaike savivale. Jis jau dabar jauciasi Kauno seimininku esas: kam nori, tam viska leidzia, ir makliu pridares visada issisuka. Kol to sukto tipo nenukabins, tol visokie turginiai naujalietuviai keps stiklainius ir aukstins, aukstins, kol pasijusime kaip Manhattane, o ne jaukioje Laisves alejoje.
  Tegul buna pamoka kitiems prakutusiems muzikams, kad ne viska uz pinigus galima daryti ir NE VISUR. N.Valatkeviciu i teisma!

 6. Daugelį problemų išspręstų architektūriniai konkursai.Ypač,jei vertinimo komisijos būtų tarptautinės.

 7. nurasyti visas architekturines nesamones, kaip kartos problema yra labai trumparegiska ir neizvalgu. cia ne choru karai. architektura gaminama individualiai. ir tik individas uz ja atsako. nevykeliu rasim ir tarp senu, ir tarp viduramziu, ir tarp jaunu. 30-uju architekturos Lietuvoje dar niekas nepralenke, o kiek architektu kartu jau pasikeite?

 8. kažkas šitą projektą vadina atset profesionaliu?

 9. Džiugu, jog architektūrinėje tikrovėje patiriame postrealistinį suvokimą: kuri gi karta visgi nulėmė visos šalies architektūrines aukštumas ir blizgesį. Tenka apgailestauti, jog šios kartos atstovų pozicijos yra tokios „įtvirtintos“ chebros tipo frontinėse pozicijose. Taip pat tenka apgailestauti, jog neemigravusio potencialo architektūriniu apdorojimu užsiima šioji karta. Tačiau metai bėga ir tokie „senosios kartos chebros“ nusikakojimai ant miestų tampa ir taps vis retesni (bankrotai, ligos, mirtys :). Tai teikia vilčių.

 10. Mieli skaitytojai, Gediminas K, kaip mes jau spejome patirti, labai nenuobodi asmenybe…
  Visgi, sios publikacijos tema – ne Gediminas K.
  Kviesciau verciau apsikeisti nuomonemis apie problema is esmes, nes ji budinga ne tik Kaunui. Situacija Lietuvos paveldo sistemoje nera gera ir architekturiniai rezultatai, po begaliniu kryziaus keliu, nedziugina, deja.

 11. Geriau kaip pilotas.lt Gediminą K kažin ar kas galėtų apibūdinti: „Draugas Gediminas, matyt atstovaujantis draugija „Pasidaryk Pats“, ikyriai bando irodyti, kad visa, prie ko prisiliete profesionali ranka – jau savaime veda i nuodeme. Kadangi Dievas nedave zmogui suopracio atskirti gera nuo blogo, tai visa, kas kuriama profesionaliu architektu, draugas Gediminas jau is anksto apskelbia Dideliu Blogiu. Draugui Gediminui, matyt, neisdildoma ispudi paliko marksizmo-leninizmo studijos, kurios ismoke vieno – visa, kas bloga, ateina is Vakaru, is Kapitalo ir jau is anksto turi buti pasmerkta, kaip dziazas.“.

  Gediminas K profesionalui replikavo taip: „Kaip dabar pamenu, man studijuojant neišdildomą įspūdį palikusį marksizmą-leninizmą tarp studijuojančių buvo populiarus posakis „tambovskij volk tebe drug“. Čia aš nepiktai, šiaip…:) Man kaip senam marksistui-leniniečiui priimtinas draugo Lenino posakis „išsilavinimas+padorumas=profesionalus architektas“. O gal tai sakė ne Leninas? Jau nebepamenu…“

 12. Kolegos, kas tas Gediminas K.?Toks šventas ir tyras atrodo,kaip koks šventasis.Gal jis jokio brūkšnio gyvenime nenubrėžė,tame tarpe ir neteisingo?

 13. kai prasideda aiskinimai, kad niekas jokiu istatymu ir reglamentu nepazeide, tai norisi paklausti – gal tik tokie pastatai ir turi atsirasti viduryje miesto, o ne kitokie? gal tokia architektura butent ir yra uzprogramuota musu istatymuose, dosje ir tt ir pan? gal mes durni nesuprantam genijaus meno architekturinio?
  kas pasiraso po tokiais teiginiais? noriu pamatyt!

 14. >optimist

  Arba nežinai, arba sąmoningai meluoji. Formalių pažeidimų pakanka, kad akvariumas būtų pripažintas savavališka statyba ir nugriautas. Pagal teisės aktus savavališkos statybos likvidavimą savo lėšomis atlieka pats statytojas, tačiau jam lieka medžiagos. Pempės baisuoklis už archsąjungos Vilniuje- blogas pavyzdys Kaunui. Iš mirusio (turiu omenyje savo dėstytoją Ramunį) gal nesityčiokite?

 15. Nejuokinkit, prasau – griauti 🙂 Tokios komisijos kuriamos tik tam, kad parodytu visuomenei kaip nesitaikstoma su (tiesa sakant nezinau su kuo – nes istatymai kaip ir nepazeisti) tariamomis negerovemis. Tik tiek. Pamatysit, kaip stovejo antstatas taip ir stoves. Nes mes mokame tik liezuviais paplakti – imtis realiu veiksmu ne musu mentalitetui. Kadangi Meska su Juozaiciu kaip ir nieko nepazeidei (istatymu poziuriu), tai pateiks tookiaa saskaita uz atliktus darbus ir negautas pajamas – cempionatui juk ruostasi, kad tai prilygs viso KVAD ar kaip ten ji vadina departamento biudzetui – iskils klausimas : ar departamenta naikinam ir kompensuojam patirtus verslininku nuostolius, ar paliekam ta nama ramybej. Matyt del atsakymo lazintis neverta, ar ne? Taciau komisija isliks skaisti – mes stengemes, bet………… 🙂

 16. „Darom“ akcija cia jau butina. Visa beda ne tame, kad kazkas uz nugriovima nepasisakytu, bet kad nera absoliuciai jokiu lyderiu, kurie organizuotu tokias talkas, sufokusuotu musu visu pykti… Esam nepilietiski. Neturim iprocio burtis. Matyt, is po to sovietinio lagerio visi dar negalim atsigauti nuo „kolektyviskumo“… O laikas eina…

 17. nelenkas tai kaip lenkas, tik kortos neturi 🙂

 18. “ lenkas “ teisingaij galvoja , paprasciau isvaziuoti gyventi i kambodza , nes neuzteks tiems vagonams gyvenimo .

 19. sis namas istoriskaij puikus sustausko dar kito hendriko . atspindys , kaip pasto pastatas – kito laikmecio . kaunas yra kaunas ir nieko cia nepadarysi . kaip ir pempe yra pempe ir nieko cia jau ramunis nepadarys …

 20. Pavargsit griaut garsenybiu kurinius…o kiek dar vagonu reikes nurinkti nuo LT pakranciu ir miskuose? tai gal reikia dar vienos akcijos „DAROM“ tik jau ne su maisais ir grebliukais 🙂

 21. juokdariai . nepamirskite nugriauti pempes stiklainio kur uz arch sajungos ,juozapaviciaus g. ___ kokis sustauskas tokis ir zuokas . eikit dyrbti .

 22. Viskas puiku, bet kas mokės?

 23. Pritariu Juodanosiui. Cia nebereikia galvoti kam ir kiek skaudes. Nugriauti, atstatyti teisinguma ir pradeti nuo nulinio tasko viska is pradziu.
  As tik nesupratau is straipsnio, kas laukia sitos istorijos heroju – Vaskelienes, Juozaicio, Valatkeviciaus ir tt???

 24. tik man baisu, kad atsiranda tokia tradicija, kai pirma pastato „belekaip“, o po to vyksta isisavinimo darbai. lygiai kaip su Valdovu rumais- pirma pyst betono luita kala, o tada vyksta „isisavinimai“, nes „negi griausi“… tai as pirmiausiai uz tai, kad nugriauti ta sikinyka nuo stogo ir butinai uz architekto (ir jo draugeliu) pinigus, o tada bus bent aisku, kad juodas kelias nuveda tik bankrota. o antras variantas kaip „isisavinimas“ gali buti tik virtualus „vorkšopas“ grynai del raumenu pamankstinimo- fantazijai palavinti ir nedaugiau…

 25. tai gal chebryte padarom workshopeli ir sugeneruojam gydomuju variantu Meskai? liuks gautusi ekspozicija toje pacioje Laisveje. tegu tauta diskutuoja, sprendzia, renkasi.

 26. Aišku, šis priestatas dabar atrodo kaip svetimkūnis ant architektūrinio pastato, kaip ledo luitas nukritęs iš dangaus, bet juk yra galimybė pakeisti, suvesti į pastato visumą, tik reikia padirbėti kūrybiškai ir atsasti tą suvedimą.

 27. dasdam, sutinku absoliučiai! ten dar nėra totali tragedija butent ta prasme. uztektu jau vien to pradzioj, kad apatine dali rekonstruotu, „renovuotu“ i juoda, nuliova fasada. tada is karto atsirastu nors minimali derme.

 28. „ant smugio pasiulytu kokia 20 variantu, kaip ta „zagatovke“ apzaisti architekturiskai“.

  Visada galima padaryti dar bjauriau…

 29. Galetu uzsakovai pasikviesti jaunu architektu, tai jiems ant smugio pasiulytu kokia 20 variantu, kaip ta „zagatovke“ apzaisti architekturiskai. No problem!

 30. Kadangi statytojai nerado finansinių būdų, kaip suminkštinti viešbučio sukurtą disonansą, Audrys Karalius pasiūlė karvei pritaikyti balną. Drąsus savo lankstumu ir kūrybišku požiūriu į etiką ir moralę garsėjančio specialisto pasiūlymas. Anksčiau lyg ir kalbėta kitaip: http://www.pilotas.lt/index.php/lt/pozicija/item/746-taikomoji-pornografija-*/arba-architekt%C5%ABrinio-savadavimo-teorija-ir-praktika , tačiau ko tik nepadarysi, norėdamas visiems įtikti (patikti)…

 31. Neuzmirskit, kad Kaune nauja valdzia. Pridengs Krabas savo draugeli Juozaiti, o Barstys Meska ir baigsis sita istorija hepyendu, kaip Holivude.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Didžiosios kapinės

IŠSAUGOTI ATEITIES KARTOMS: Didžiųjų kapinių idėjų konkursas Rygoje

2024 vasario 7Be komentarųPILOTAS.LT

Rygos miestas neseniai paskelbė istorinių kapinių išsaugojimo tarptautinį architektūros idėjų konkursą. Rengėjai tikisi projektinių idėjų, kaip pagarbiai išsaugoti ateities kartoms Didžiųjų kapinių palaidojimus, jų kultūrines-istorines ir

Mėlynasis skydas

MĖLYNOJO SKYDO GARANTIJOS: Kultūros paminklus žymės pagal Hagos konvenciją

2024 sausio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros paminklai bus pažymėti „Mėlynojo skydo“ (Blue Shield) ženklu. Tai UNESCO kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto metu konvencijoje, kuri dar žinoma kaip Hagos konvencija,

Atlantas

ISTORINIAI PASTATAI ATRODYS GERIAU: Vilnius paleidžia atnaujintą tvarkymo paramos programą

2024 sausio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra jau priima gyventojų prašymus finansuoti kultūriškai vertingų pastatų išorės tvarkymą. Nuo šiol į dalinį finansavimą gali pretenduoti ne tik Senamiestyje, bet

paber_lt_231100_e012xxx

TĖVO STANISLOVO PALIKIMAS: Baigti tvarkyti dvasinį autoritetą menantys Paberžės statiniai

2023 lapkričio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Atokų Paberžės bažnytkaimį Kėdainių rajone labiausiai išgarsino Tėvas Stanislovas pas kurį dar sovietmečiu plūsdavo minios žmonių. Rengiant Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios statinių komplekso

medzi_pl_231100_e01_xxx

MEDŽIŲ KRIMINALAS PALANGOJE: Kirtimų organizatoriams gresia 1,8 mln. eurų bauda

2023 lapkričio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangoje iškirstų daugiau nei 1.100 saugotinų medžių. Nepriklausomas ekspertas konstatavo, jog privačioje 19,3 ha teritorijoje augusių medžių vietoje

Kauno miesto gaisrinė

SĄRAŠAS PILDOSI: Saugomi kultūros paveldo objektai – nuo archeologijos iki tarpukario statinių

2023 lapkričio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Artimiausiu metu kultūros paminklų ir valstybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą papildys nauji objektai. Jau rengiami kultūros ministro įsakymai Didžiosios Daunoravos dvaro sodybos, Libertavos dvaro

unit_pl_231023_e01_xxx

PRIMIRŠTAS LDK TAPATYBĖS DĖMUO: Pristatomas unitų architektūros paveldas Vilniuje

2023 spalio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) tapatybėje slypi gerokai primirštas, tačiau kadaise ypatingą vietą užėmęs Unitų bažnyčios dėmuo. Remiantis ikonografine, istorine medžiaga parodoje „SUNAIKINTAS. Unitų architektūros paveldas

Paveldo DNR 2023

„PAVELDO DNR“ APDOVANOJIMAI: Prezidentūroje pagerbti pirmieji laureatai

2023 spalio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Pirmą kartą rengiamuose Valstybinės kultūros paveldo komisijos apdovanojimuose „Paveldo DNR“ įvertinti geriausiai tvarkomi kultūros paveldo objektai, labiausiai šioje srityje pasižymėję žmonės ir sėkmingiausios iniciatyvos bei

mazei_pa_230900_e02_xxx

MAŽEIKIAI IR PAVELDAS: Fotografijų paroda pėsčiųjų tilte

2023 rugsėjo 25Be komentarųPILOTAS.LT

Rugsėjo 27-osios ryte Mažeikiuose, pėsčiųjų tilte per geležinkelį skambės muzika, kvepės kava, sklandys gera nuotaika. Neįprastu laiku, kai miesto gyventojai eina į darbus, vyks Pasaulinei

2094_senam_vn_110300_e01_BRA

PRADĖTAS PAGRINDINIS DOKUMENTAS: Rengiamas Vilniaus senamiesčio specialusis planas

2023 rugsėjo 7Be komentarųPILOTAS.LT

Pradedamas rengti Vilniaus senamiesčio specialusis planas. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus

Baisiogalos dvaro ledainė

PAVYZDINIS DVARO ŪKIS: Sutvarkyta Baisogalos dvaro sodybos ledainė

2023 rugpjūčio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu Radviliškio rajone baigta tvarkyti klasicizmo ir romantizmo architektūra garsėjančio Baisogalos dvaro sodybos ledainė – viena iš  19 šio didžiulio komplekso

kalėjimas Klaipėdoje

KALĖJIMAS ANT PREKYSTALIO: Išskirtinis Turto banko aukcionas uostamiestyje

2023 liepos 21Be komentarųPILOTAS.LT

Turto bankas paskelbė neeilinį aukcioną uostamiestyje – už pradinę 2,21 mln. eurų kainą investuotojams siūloma įsigyti buvusį teismų ir kalėjimo kompleksą, kuriame nepriklausomybės laikotarpiu veikė

Šiluva

NUO PAVELDO LINK ŠVENTENYBĖS: Dr. Kastyčio Rudoko paskaitų ir diskusijų ciklas Šiluvoje

2023 liepos 14Be komentarųPILOTAS.LT

Gyvename laikotarpiu, kuomet materialios prigimties vartojimas, malonumai ir pagundos užgožia tikrosios prasmės ieškojimą. Žmogus dažnai siekia laimingo, o ne prasmingo gyvenimo. Juo labiau – mūsų

Meno kritikos apdovanojimai

MENO KRITIKA FEMINIZUOJASI: Išsidalinti pirmieji Lietuvoje vizualaus meno kritikų apdovanojimai

2023 birželio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Vasaros pradžią vizualaus meno bendruomenė pažymėjo šventiškai – birželio 1 dieną LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje įteikti pirmieji Lietuvoje vizualaus meno kritikos apdovanojimai. Ketvirtadienio vakarą 4 kategorijų

images_pulsas_foto_3770_kalan_kn_130514_e02_bra

51-OSIOS „KALANTINĖS“ KAUNE: Miesto sode pagarbą atiduos 150 atlikėjų

2023 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

Prabėgus 51 metams po Romo Kalantos žūties, jo didvyrišką auką laisvės vardan ir Kauno pavasario antitarybinių protestų dvasią kauniečiai jau šį sekmadienį prisimins Muzikinio teatro

Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų sutvarkymas, arch. UAB „Processoffice“, 1-oji vieta.

KRITIKAVO IR KĖLĖ KLAUSIMUS: Kultūros paveldo komisija apsvarstė du projektus

2023 gegužės 34 KomentaraiPILOTAS.LT

Valstybinės kultūros paveldo komisijos posėdyje, reaguojant į sistemines paveldo apsaugos problemas, buvo aptarti šiuo metu visuomenės susidomėjimo susilaukę ir prieštaringai vertinami projektai saugomose teritorijose. Tai

Visvaldas Matijošaitis

V.MATIJOŠAITIS TURĖS SUMOKĖTI: Teismas nurodė atlyginti beveik 34.000 eurų žalą dvarui

2023 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis 2017 metais Kauno rajone Nevėžio pakrantėje įsigijo Kačiūniškės dvarą, kuri iš karto ėmėsi tvarkyti ir puošti pagal save, nekreipdamas dėmesio į

Romuva

KAUNIEČIAI VERTINO PAVELDĄ: Geriausiu projektu mieste išrinko „Romuvą“

2023 balandžio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Kauniečiai išrinko geriausius pastarųjų metų kultūros paveldo projektus mieste. Antrosios šalies savivaldybės surengtuose rinkimuose neabejotinu lyderiu tapo prieš metus vėl lankytojams atsivėręs atnaujintas tarpukarinis kino

Kauno paveldas

KULTŪROS PAVELDO APDOVANOJIMAI: Kauniečiai pirmiausia išrinks savo laureatus

2023 balandžio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Valstybinė kultūros paveldo komisija pirmą kartą paskelbė Lietuvos kultūros paveldo apdovanojimus. Laureatai renkami 3 kategorijose: gerųjų paveldo sutvarkymo pavyzdžių, veiklių žmonių ir pavyzdinių iniciatyvų. Kauniečiai

Seserų benediktinių klebonija

GRĄŽINO SPALVĄ: Kaune baigta restauruoti Seserų benediktinių vienuolyno klebonija

2023 vasario 28Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune baigta restauruoti Seserų benediktinių vienuolyno komplekso klebonija. Iš Šauklių gatvės geriausiai matomam pastatui sugrąžintos istorinės fasado spalvos bei puošybos elementai. BAŽNYČIA GALĖJO BŪTI PIRMOJI

Kauno medinukas

MEDINUKAMS – IKI 75 PROC.: Kauno Paveldotvarkos programa laukia paraiškų

2023 vasario 3Be komentarųPILOTAS.LT

Kasmetinė Kauno paveldotvarkos programa pradeda naujų paraiškų priėmimą 2023-iesiems. Ypatingas dėmesys žadamas nykstantiems Kauno medinukams. Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, dalinį miesto finansavimą pretenduoti gali

Šv. Kotrynos bažnyčia

VĖLYVOJO BAROKO TRIUMFAS: Sužibs restauruota Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčia

2023 vasario 1Be komentarųPILOTAS.LT

Po šventinės Vilniaus gimtadienio savaitės, sostinės senamiestyje sužibs dar viena puošmena – šalia S.Moniuškos skvero, restauruota šv. Kotrynos bažnyčia. Atnaujintas vėlyvojo baroko laikų pastatas, pagal

Kamariškių dvaro saldainių fabrikas

SALDAINIŲ „KARVUTĖ“ FABRIKAS: Atstatomas vienas Kamariškių dvaro pasididžiavimų

2023 sausio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Zarasų rajone į pabaigą krypsta Kamariškių dvaro saldainių fabriko atstatymo darbai. Restauravimo darbus inicijavusio „Inovatorių slėnio“ atstovai atskleidžia ypatingą šio saldainių fabriko istoriją – būtent

Alfred Marasigan

NELAISVĖS PAVELDAS: Paroda apie Filipinų ežero gyvatę naujoje Vilniaus meno erdvėje

2023 sausio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje duris atveriančioje naujoje erdvėje „InTheCloset: Vilnius“ daroma menininko Alfredo Marasigano paroda Nelaisvės paveldas“. Parodoje pristatomas tęstinis Taalo jūros gyvatės projektas, skirtas duhol matapang (lot.

Kazbėjų tiltas

REMONTUOS KAZBĖJŲ TILTĄ: Prikels visuomenės išsaugotą tarpukarinį tiltą per Vokę

2022 gruodžio 221 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniaus savivaldybė imasi į Kultūros paveldo registrą įrašyto Kazbėjų tilto remonto. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, tikimasi, kad gyventojai tiltu saugiai vėl galės naudotis po