images_phocagallery_890_juoza_lais_1104_LA90' 11.03 bru01

KOMISIJA SIŪLO GRIAUTI//VIEŠBUTIS LAISVĖS ALĖJOJE PRIPAŽINTAS KALTU

„Siekti, kad esamas pastato Laisvės al. 90, Kaune anstatas būtų nugriautas ir atstatyta Naujamiesčio vertingoji savybė – pirminis tūris“,- teigiama laikinosios komisijos, kuri buvo sudaryta Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorės D.Varnaitės įsakymu, išvadose. Komisija dirbo du mėnesius ir šiandien praktiškai baigė darbą, pateikdama KPD vadovei D.Varnaitei išvadas dėl skandalingojo Laisvės alėjoje baigiamo statyti viešbučio (architektas V.Juozaitis).

AUKŠTINANT PASTATĄ PAŽEISTA NAUJAMIESČIO VERTINGOJI SAVYBĖ

Komisijos išvadose teigiama, kad „detaliuoju planu ir techniniu projektu leidus rekonstruoti pastatą, buvo pažeista valstybės saugomos vietovės Kauno miesto istorinės dalies, vadinamos Naujamiesčiu (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 22149, buvęs kodas U30) vertingoji savybė (tūris) ir taip padaryta neigiama įtaka nekilnojamajai kultūros vertybei bei pažeista NKPAĮ 19 str. 2 ir 4 dalys.“ Komisija pasiūlė KP departamentui kreiptis į prokuratūrą „su prašymu ginant viešąjį interesą kreiptis į teismą dėl sklypų Laisvės al. 90 ir 92 detaliojo plano bei statybos leidimų panaikinimo“. Kauno miesto savivaldybei pasiūlyta „spręsti administracine tvarka dėl detalaus plano panaikinimo“.

Su tokiais komisijos sprendimais iš principo nesutiko du komisijos nariai – Kauno savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius ir Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Rimgaudas Miliukštis, kurie galiausiai atsisakė pasirašyti Komisijos išvadų protokolą, motyvuodami, kad turi pasitarti su naująja Kauno administracija.

KOMISIJOS NARIŲ NUOMONĖS SUTAPO NEVISADA

Dėl šių trijų punktų „atskirąją nuomonę“ pageidavo išreikšti ir architektas Audrys Karalius, teigdamas, kad antstato griovimas nėra vienintelis būdas spręsti susidariusią problemą ir siūlė „ieškoti būdų, kaip suminkštinti viešbučio sukurtą disonansą architektūrinėmis priemonėmis“. Taip pat architektas siūlė neblokuoti Laisvės al. 90 detaliojo plano, nes jo įsitikinimu, „pastato paaukštinimas šioje vietoje įmanomas ir nėra esminė intervencijos blogybė“. Panašios laikysenos buvo ir Kultūros ministerijos atstovė Rugilė Balkaitė, ketinanti dėl galutinių išvadų pasikonsultuoti su Kultūros ministerijos specialistais.

Dėl kitų komisijos išvadų punktų didesnių diskusijų nebuvo. KP departamentui pasiūlyta „įvertinti Departamento Kauno teritorinio padalinio valstybės tarnautojus, tiesiogiai susijusius su pastato Laisvės al. 90 sąlygų išdavimu ir projektinės dokumentacijos derinimu“. Taip pat – „Departamento atestavimo komisijai įvertinti projektų vadovų, ekspertizes atlikusių ekspertų atitikimą esamai kvalifikacijai“.

ATSAKINGŲ PAREIGŪNŲ VEIKSMAI TURĖS BŪTI ĮVERTINTI

Kauno miesto savivaldybės administracijai komisija siūlo „įvertinti atsakingų savivaldybės valstybės tarnautojų veiksmus pastato Laisvės al. 90 projektinės dokumentacijos derinimo atžvilgiu“ ir susilaikyti dėl statybos leidimų išdavimų pagal sklypų Laisvės al. 90 ir 92 detalųjį planą. Gerinant projektų svarstymo kokybę Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje, savivaldybei, kaip šios viešosios įstaigos stegėjai, pasiūlyta pakoreguoti KAUET reglamentą, kad „vertinanant kultūros paveldo vertybėje sprendinius, būtų remiamasi (KPD) atestuotais specialistais“.

Kauno savivaldybei taip pat pasiūlyta gerinti projektų kultūros paveldo vertybėje pristatymą visuomenei ir, adekvačiai objekto svarbai, užtikrinti kokybišką projektų svarstymą su visuomene.

„UŽMIRŠTAS“ NAUJAMIESČIO DOSJE GALI GRĮŽTI BUMERANGU

Komisijoje užvirus diskusijai dėl kultūros paveldo dokumentų, kurie reguliuoja statybinius procesus Kauno Naujamiestyje, paaiškėjo, kad Kauno savivaldybės darbuotojai nelabai paiso (o ir nelabai žino) dar 1999-aisiais patvirtinto „Naujamiesčio dosje“. Taip pat – 2009-aisiais patvirtinto Naujamiesčio vertingųjų savybių akto, todėl susiformavo prielaida, kad dalis jau patvirtintų ar dar tik rengiamų detaliųjų planų Naujamiestyje gali prieštarauti KPD dokumentams ir gali būti bet kada pripažinti negaliojančiais. Kad išvengti tokio pobūdžio keblumų, komisija pasiūlė Kauno savivaldybei skubiai pateikti KP departamentui detaliųjų planų, kurie galimai prieštarautų „Naujamiesčio dosje“ nuostatoms sąrašą, kad būtų galima operatyviai spręsti netikėtai iškilusią koliziją.

Beje, paskutiniajame komisijos posėdyje nedalyvavo KPD Kauno teritorinio padalinio vadovė Irena Vaškelienė, kuri dėl interesų konflikto buvo nušalinta nuo komisijos išvadų svarstymo. Kultūros paveldo departamento direktorės D.Varnaitės sudarytą komisiją sudaro: Algimantas Degutis (KPD direktoriaus pavaduotojas), Rugilė Balkaitė (Kultūros ministerijos Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė), Sandra Jomantaitė (KPD Paveldotvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti Paveldotvarkos skyriaus vedėjo funkcijas), Audrys Karalius (architektas), Zigmas Kazlauskas (Patariamosios visuomeninės kultūros paveldo komisijos prie KPD Kauno teritorinio padalinio narys), Raimonda Korizienė (Patariamosios komisijos narė), Rimantas Kraujalis (KPD Kontrolės skyriaus vedėjas), Jūratė Mieldažienė (Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė), Rimgaudas Miliukštis (Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjas), Donata Šimkūnaitė (Departamento Kontrolės skyriaus vyriausioji valstybinė inspektorė), Nerijus Valatkevičius (Kauno miesto savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas), Irena Vaškelienė (KPD Kauno teritorinio padalinio vedėja) ir Rimvydas Žiliukas (Patariamosios komisijos pirmininkas).

DAUGIAU STRAIPSNIŲ ŠIA TEMA:

SKANDALINGOJO KAUNO STIKLAINIO ISTORIJA PAMAŽU AIŠKĖJA KALTININKAI

KOMISIJA PRADĖJO JUOZAIČIO STIKLAINIO TYRIMĄ VIEŠBUČIO STATYBA APNUOGINO SISTEMINES PROBLEMAS

TAIKOMOJI PORNOGRAFIJA* TEORIJA, PRAKTIKA IR PERSPEKTYVOS

 

Komentarai

 1. Nepainiokite architektūrinio elito su projektavimo verslo atstovais.

 2. Man yra labai bjauru ir zema dirbti sitoje sistemoje, kai matai, jog kai kurie tavo kolegos, ypac su pareigomis, beveik atvirai varo bizni. Paveldas jiems yra tik ekonomine savoka. Jautiesi kvailai, kai reikalauji nustatytu dalyku, o tavo virsininkas po to daro „nuolaidas“ interesantui.
  Viena karta turi baigtis sitos paveldines valstybes valstybeje praktika. Kaunieciu stiklainis apnuogino visos sistemos problemas. Dideles ir isisenejusias problemas.

 3. Etinį nuopolį neišvengiamai seka estetikos degradacija. Šito niekaip nenori pripažinti „architektūrinis elitas“…

 4. dislike! čia ne nemokšiškumas, o nenoras konkuruoti sąžiningai. deja, nuo socialistinio rojaus laikų, karta tebuvo viena ir jau kažkaip užsismirdėjo. Smirdi kur pažiūrėsi – politikoj, miestų administracijoj, architektūroj, kur nori. Nejau ta karta dar tikisi pasikeist? 😀

 5. kas cia per diskusijos? GRIAUTI! Vienareiksmiskai. Nes visokios islygos tai tik didina ta N.Valatkeviciaus chamizma ir besaike savivale. Jis jau dabar jauciasi Kauno seimininku esas: kam nori, tam viska leidzia, ir makliu pridares visada issisuka. Kol to sukto tipo nenukabins, tol visokie turginiai naujalietuviai keps stiklainius ir aukstins, aukstins, kol pasijusime kaip Manhattane, o ne jaukioje Laisves alejoje.
  Tegul buna pamoka kitiems prakutusiems muzikams, kad ne viska uz pinigus galima daryti ir NE VISUR. N.Valatkeviciu i teisma!

 6. Daugelį problemų išspręstų architektūriniai konkursai.Ypač,jei vertinimo komisijos būtų tarptautinės.

 7. nurasyti visas architekturines nesamones, kaip kartos problema yra labai trumparegiska ir neizvalgu. cia ne choru karai. architektura gaminama individualiai. ir tik individas uz ja atsako. nevykeliu rasim ir tarp senu, ir tarp viduramziu, ir tarp jaunu. 30-uju architekturos Lietuvoje dar niekas nepralenke, o kiek architektu kartu jau pasikeite?

 8. kažkas šitą projektą vadina atset profesionaliu?

 9. Džiugu, jog architektūrinėje tikrovėje patiriame postrealistinį suvokimą: kuri gi karta visgi nulėmė visos šalies architektūrines aukštumas ir blizgesį. Tenka apgailestauti, jog šios kartos atstovų pozicijos yra tokios „įtvirtintos“ chebros tipo frontinėse pozicijose. Taip pat tenka apgailestauti, jog neemigravusio potencialo architektūriniu apdorojimu užsiima šioji karta. Tačiau metai bėga ir tokie „senosios kartos chebros“ nusikakojimai ant miestų tampa ir taps vis retesni (bankrotai, ligos, mirtys :). Tai teikia vilčių.

 10. Mieli skaitytojai, Gediminas K, kaip mes jau spejome patirti, labai nenuobodi asmenybe…
  Visgi, sios publikacijos tema – ne Gediminas K.
  Kviesciau verciau apsikeisti nuomonemis apie problema is esmes, nes ji budinga ne tik Kaunui. Situacija Lietuvos paveldo sistemoje nera gera ir architekturiniai rezultatai, po begaliniu kryziaus keliu, nedziugina, deja.

 11. Geriau kaip pilotas.lt Gediminą K kažin ar kas galėtų apibūdinti: „Draugas Gediminas, matyt atstovaujantis draugija „Pasidaryk Pats“, ikyriai bando irodyti, kad visa, prie ko prisiliete profesionali ranka – jau savaime veda i nuodeme. Kadangi Dievas nedave zmogui suopracio atskirti gera nuo blogo, tai visa, kas kuriama profesionaliu architektu, draugas Gediminas jau is anksto apskelbia Dideliu Blogiu. Draugui Gediminui, matyt, neisdildoma ispudi paliko marksizmo-leninizmo studijos, kurios ismoke vieno – visa, kas bloga, ateina is Vakaru, is Kapitalo ir jau is anksto turi buti pasmerkta, kaip dziazas.“.

  Gediminas K profesionalui replikavo taip: „Kaip dabar pamenu, man studijuojant neišdildomą įspūdį palikusį marksizmą-leninizmą tarp studijuojančių buvo populiarus posakis „tambovskij volk tebe drug“. Čia aš nepiktai, šiaip…:) Man kaip senam marksistui-leniniečiui priimtinas draugo Lenino posakis „išsilavinimas+padorumas=profesionalus architektas“. O gal tai sakė ne Leninas? Jau nebepamenu…“

 12. Kolegos, kas tas Gediminas K.?Toks šventas ir tyras atrodo,kaip koks šventasis.Gal jis jokio brūkšnio gyvenime nenubrėžė,tame tarpe ir neteisingo?

 13. kai prasideda aiskinimai, kad niekas jokiu istatymu ir reglamentu nepazeide, tai norisi paklausti – gal tik tokie pastatai ir turi atsirasti viduryje miesto, o ne kitokie? gal tokia architektura butent ir yra uzprogramuota musu istatymuose, dosje ir tt ir pan? gal mes durni nesuprantam genijaus meno architekturinio?
  kas pasiraso po tokiais teiginiais? noriu pamatyt!

 14. >optimist

  Arba nežinai, arba sąmoningai meluoji. Formalių pažeidimų pakanka, kad akvariumas būtų pripažintas savavališka statyba ir nugriautas. Pagal teisės aktus savavališkos statybos likvidavimą savo lėšomis atlieka pats statytojas, tačiau jam lieka medžiagos. Pempės baisuoklis už archsąjungos Vilniuje- blogas pavyzdys Kaunui. Iš mirusio (turiu omenyje savo dėstytoją Ramunį) gal nesityčiokite?

 15. Nejuokinkit, prasau – griauti 🙂 Tokios komisijos kuriamos tik tam, kad parodytu visuomenei kaip nesitaikstoma su (tiesa sakant nezinau su kuo – nes istatymai kaip ir nepazeisti) tariamomis negerovemis. Tik tiek. Pamatysit, kaip stovejo antstatas taip ir stoves. Nes mes mokame tik liezuviais paplakti – imtis realiu veiksmu ne musu mentalitetui. Kadangi Meska su Juozaiciu kaip ir nieko nepazeidei (istatymu poziuriu), tai pateiks tookiaa saskaita uz atliktus darbus ir negautas pajamas – cempionatui juk ruostasi, kad tai prilygs viso KVAD ar kaip ten ji vadina departamento biudzetui – iskils klausimas : ar departamenta naikinam ir kompensuojam patirtus verslininku nuostolius, ar paliekam ta nama ramybej. Matyt del atsakymo lazintis neverta, ar ne? Taciau komisija isliks skaisti – mes stengemes, bet………… 🙂

 16. „Darom“ akcija cia jau butina. Visa beda ne tame, kad kazkas uz nugriovima nepasisakytu, bet kad nera absoliuciai jokiu lyderiu, kurie organizuotu tokias talkas, sufokusuotu musu visu pykti… Esam nepilietiski. Neturim iprocio burtis. Matyt, is po to sovietinio lagerio visi dar negalim atsigauti nuo „kolektyviskumo“… O laikas eina…

 17. nelenkas tai kaip lenkas, tik kortos neturi 🙂

 18. “ lenkas “ teisingaij galvoja , paprasciau isvaziuoti gyventi i kambodza , nes neuzteks tiems vagonams gyvenimo .

 19. sis namas istoriskaij puikus sustausko dar kito hendriko . atspindys , kaip pasto pastatas – kito laikmecio . kaunas yra kaunas ir nieko cia nepadarysi . kaip ir pempe yra pempe ir nieko cia jau ramunis nepadarys …

 20. Pavargsit griaut garsenybiu kurinius…o kiek dar vagonu reikes nurinkti nuo LT pakranciu ir miskuose? tai gal reikia dar vienos akcijos „DAROM“ tik jau ne su maisais ir grebliukais 🙂

 21. juokdariai . nepamirskite nugriauti pempes stiklainio kur uz arch sajungos ,juozapaviciaus g. ___ kokis sustauskas tokis ir zuokas . eikit dyrbti .

 22. Viskas puiku, bet kas mokės?

 23. Pritariu Juodanosiui. Cia nebereikia galvoti kam ir kiek skaudes. Nugriauti, atstatyti teisinguma ir pradeti nuo nulinio tasko viska is pradziu.
  As tik nesupratau is straipsnio, kas laukia sitos istorijos heroju – Vaskelienes, Juozaicio, Valatkeviciaus ir tt???

 24. tik man baisu, kad atsiranda tokia tradicija, kai pirma pastato „belekaip“, o po to vyksta isisavinimo darbai. lygiai kaip su Valdovu rumais- pirma pyst betono luita kala, o tada vyksta „isisavinimai“, nes „negi griausi“… tai as pirmiausiai uz tai, kad nugriauti ta sikinyka nuo stogo ir butinai uz architekto (ir jo draugeliu) pinigus, o tada bus bent aisku, kad juodas kelias nuveda tik bankrota. o antras variantas kaip „isisavinimas“ gali buti tik virtualus „vorkšopas“ grynai del raumenu pamankstinimo- fantazijai palavinti ir nedaugiau…

 25. tai gal chebryte padarom workshopeli ir sugeneruojam gydomuju variantu Meskai? liuks gautusi ekspozicija toje pacioje Laisveje. tegu tauta diskutuoja, sprendzia, renkasi.

 26. Aišku, šis priestatas dabar atrodo kaip svetimkūnis ant architektūrinio pastato, kaip ledo luitas nukritęs iš dangaus, bet juk yra galimybė pakeisti, suvesti į pastato visumą, tik reikia padirbėti kūrybiškai ir atsasti tą suvedimą.

 27. dasdam, sutinku absoliučiai! ten dar nėra totali tragedija butent ta prasme. uztektu jau vien to pradzioj, kad apatine dali rekonstruotu, „renovuotu“ i juoda, nuliova fasada. tada is karto atsirastu nors minimali derme.

 28. „ant smugio pasiulytu kokia 20 variantu, kaip ta „zagatovke“ apzaisti architekturiskai“.

  Visada galima padaryti dar bjauriau…

 29. Galetu uzsakovai pasikviesti jaunu architektu, tai jiems ant smugio pasiulytu kokia 20 variantu, kaip ta „zagatovke“ apzaisti architekturiskai. No problem!

 30. Kadangi statytojai nerado finansinių būdų, kaip suminkštinti viešbučio sukurtą disonansą, Audrys Karalius pasiūlė karvei pritaikyti balną. Drąsus savo lankstumu ir kūrybišku požiūriu į etiką ir moralę garsėjančio specialisto pasiūlymas. Anksčiau lyg ir kalbėta kitaip: http://www.pilotas.lt/index.php/lt/pozicija/item/746-taikomoji-pornografija-*/arba-architekt%C5%ABrinio-savadavimo-teorija-ir-praktika , tačiau ko tik nepadarysi, norėdamas visiems įtikti (patikti)…

 31. Neuzmirskit, kad Kaune nauja valdzia. Pridengs Krabas savo draugeli Juozaiti, o Barstys Meska ir baigsis sita istorija hepyendu, kaip Holivude.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Kauno menininkų namai

TVARUS PAVELDAS: Prasideda „Europos paveldo dienų“ renginiai

2022 rugsėjo 8Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvoje prasideda Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ (EPD) renginiai. Tai jau tradicija tapusios ir penkiasdešimtyje Europos valstybių kiekvieną rugsėjį apie 30 milijonų dalyvių į

Antazavės dvaras

ISTORINIAI RŪMAI ATGIMĖ: Antazavės dvaras laukia lankytojų

2022 rugpjūčio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Sutvarkyti atgimė ant šiaurinio Zalvės ežero kranto Antazavėje stovintys dvaro rūmai, kadaise priklausę grafams Pliateriams. Architektūriškai ir istoriškai reikšminguose rūmuose organizuojamos parodos, ekskursijos, vyksta kiti

Paveldo objektų žemėlalis

TVARKOMI PAVELDO OBJEKTAI: Svarbiausia informacija – specialiame interaktyviame žemėlapyje

2022 rugpjūčio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerija kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos pristato interaktyvų kultūros paveldo objektų, kurie bus pradėti tvarkyti pagal Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų

Didžvario rūmai

PRAŠO DIDŽDVARIO RŪMŲ: Šiauliai nori įveiklinti Zubovų paveldą

2022 rugpjūčio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Šiaulių savivaldybė neseniai kreipėsi į Vilniaus universitetą prašymu perduoti miestui Aušros alėjoje stovinčius Didždvario rūmus. Garsios didikų Zubovų giminės atstovai, kurių protėviai buvo šių rūmų

Maltos parlamentas

ARCHITEKTŪRINĖ OPERACIJA MALTOJE: Pirštų galiukais UNESCO paveldo kūne

Projektavimas istoriniuose miestuose neretai panašus į sudėtingą chirurginę operaciją, kai reikia moderniu architektūriniu implantu pakeisti sergantį urbanistinį organą, istorijos eigoje nutrupėjusią miesto struktūros dalį ar

Minties Rato 37

NYKSTANTIS MIESTAS: Pelėdų kalno diskusija apie medinę architektūrą ir jos likimą

2022 liepos 19Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno miesto muziejus ant Pelėdų kalno rengia diskusiją-pokalbį apie Kauno ir Vilniaus medinę architektūrą ir jos likimą. Ką renkamės saugoti, o ką naujai interpretuojame, įsileisdami

VDA KF

MENANTIS DIDŽIUOSIUS: VDA fakultetas įsikūrė išskirtiniame istoriniame Kauno kvartale

2022 birželio 231 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas (VDA KF) įsikūrė Laikinosios sostinės senamiesčio kvartale, kuriame manoma būta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų. Muitinės gatvėje stūksančiame pastatų komplekse ką

paveldas

STIPRINS APSAUGĄ: Rengiama nauja kultūros paveldo apsaugos įstatymo redakcija

2022 birželio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerija, siekdama sustiprinti kultūros paveldo apsaugą ir patobulinti jo teisinį reglamentavimą, pradėjo naujos Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo redakcijos rengimo procesą. NUO BALANDŽIO DIRBA

Okupantų paminklas Merkinėje

KULTŪROS PAVELDO KOMISIJA: Sovietinės karių kapinės – ne paveldo objektai

2022 birželio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Rusijos karinės agresijos fone Lietuvoje netyla diskusijos dėl sovietmečio paminklų ir karių kapinių. Valstybinė kultūros paveldo komisija (toliau – Paveldo komisija) neseniai apsvarstė užsienio šalių karių

Organizatoriai Kauno parodai parinko itin dėkingą vietą – ilgus metus buvusį pamirštą, tačiau šį rudenį it nauja kultūros scena atgimusį kino teatrą „Daina“ (arch. S.Kudokas, inž. A.Breimeris; 1936 m.). ©PILOTAS.LT

PADĖS ATSINAUJINTI: Savivaldybė parems 50 Kauno istorinių pastatų tvarkybą

2022 gegužės 25Be komentarųPILOTAS.LT

Iniciatyvūs Kauno gyventojai su miesto prisidėjimu planuoja atnaujinti 50 pastatų Kauno senamiestyje, centrinėje dalyje, Žaliakalnyje bei atokesnėse vietose. Šiemet dalinis miesto finansavimas – iki 50

Vilniaus senamiestis

VILNIAUS SENAMIESČIO PATIKRA: KPD specialistai aplankys 10 kvartalų

2022 balandžio 28Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinis skyrius senamiestyje pradeda tikrinimą. Specialistai lankys 10 istorinių kvartalų. Pranešama, kad gegužės – birželio mėnesiais Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus

UNESCO Rusia

UNESCO NUSIKALSTAMAI NERYŽTINGA: Savo sesiją toliau planuoja susitepusioje Rusijoje

2022 kovo 22Be komentarųPILOTAS.LT

Kovo pradžioje Jungtinių Tautų Švietimo, Mokslo ir Kultūros organizacija (UNESCO) išreiškė viešą susirūpinimą dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą bei naikinamo pastarosios paveldo. Tačiau jos tolesnėje

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (arch. E.N.Bučiūtė, 1974 m.). Foto: Norbert

DAUGIAU KULTŪROS VERTYBIŲ: Sąrašą papildė ir Nacionalinis operos ir baleto teatras

2022 vasario 111 KomentarasPILOTAS.LT

Kultūros vertybių registrą pernai papildė nemažai naujų kultūros paveldo objektų. Į Kultūros vertybių registrą įrašyta beveik 700 nekilnojamojo kultūros paveldo objektų, tarp kurių ir laiką pralenkęs architektės

dingusios vertybės

DINGUSIOS KULTŪROS VERTYBĖS: Paskelbtas per 300 objektų sąrašas

2021 gruodžio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Dingusių Lietuvos kilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą sudaro daugiau kaip 300 objektų – paveikslai, ikonos, skulptūros, bažnytiniai reikmenys, kryžiai, tekstilės gaminiai, baldai, kitos vertybės. Sąrašą paskelbė

Klimato kaita

EUROPOS ARCHITEKTŲ KONFERENCIJA: Klimato kaita ir pastatytas paveldas [1]

2021 lapkričio 161 KomentarasLinas Tuleikis

Reikia pripažinti, kad pas mus Lietuvoje terminas “klimato krizė” dažniau yra susierzinimo, nei susirūpinimo ženklas. Deja, bet savo požiūriu į klimato krizę mes panašesni į

Heritas

PAVELDO ĮKROVIMAS: Tarptautinis kultūros paveldo festivalis „Heritas“

2021 rugsėjo 24Be komentarųPILOTAS.LT

Rugsėjo 23 – 25 dienomis vyksta tarptautinis kultūros paveldo festivalis „Heritas‘21“. Ketvirtus metus vyksiantis paveldo festivalis vienija specialistus iš visos Lietuvos ir užsienio, valstybės bei

Kauno Bernardinų vienuolyno su Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia kompleksas tvarkomas nuo 2009-ųjų. Foto: ©PILOTAS.LT

ĮTRAUKIANTIS PAVELDAS: Sukvies simboliškosios Europos paveldo dienos

2021 rugsėjo 1Be komentarųPILOTAS.LT

Europos paveldo dienos (EPD) šiemet kviečia intriguojančia tema „Įtraukiantis paveldas“. Tai ne tik vienas simboliškiausių Europos Tarybos inicijuotų renginių, bet jau nuoširdžiai pamėgtas visose penkiasdešimtyje

Fixus mobilis

PAVELDO MOKYMAI NERINGOJE: Rugsėji lankysis „FIXUS Mobilis“ komanda

2021 rugpjūčio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Projekto „FIXUS Mobilis“ komanda rugsėjį Nidoje ir Juodkrantėje rengia konsultacijas ir praktinius mokymus kultūros paveldo objektų, istorinių statinių valdytojams ir suinteresuotai visuomenei. VISKAS PRASIDEDA NUO

Valdovų rūmai

REIKIA VIENINGOS SISTEMOS: Siūloma reorganizuoti Kultūros paveldo centrą

2021 liepos 23Be komentarųPILOTAS.LT

Duomenys apie atliktus kultūros paveldo tyrimus šiandien yra išsibarstę po skirtingas įstaigas, o vieningos skaitmeninimo sistemos nėra. Valstybinė kultūros paveldo komisija pasiūlė reorganizuoti Kultūros paveldo

Foto: ©PILOTAS.LT

LAISVĖS ALĖJOS ARCHITEKTŪRA: Ekskursija su rekonstrukcijos autoriumi

2021 liepos 22Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga tęsia projektą „Architektūra iš arti“. Šiemet antroji architektūrinė ekskursija, kaip ir pirmoji, įvyks Kaune. Šįkart dėmesio centre bus neseniai iš pagrindų atsinaujinusi

UNESCO

KAUNO ŽYGIS Į UNESCO: Vyksta svarbi komiteto asamblėjos sesija

2021 liepos 20Be komentarųPILOTAS.LT

Prasidėjo UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 44-oji asamblėjos sesija, kuri yra itin svarbi į UNESCO paveldo objektų sąrašą pretenduojančiam Kaunui. UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 44-oji asamblėjos

polocko-g-g-orzikausko-nuotrauka

KULTŪROS PAVELDO KOMISIJA: Statybų procesai Vilniaus senamiestyje neramina

2021 liepos 14Be komentarųPILOTAS.LT

Statybų procesai Vilniaus senamiestyje neramina tiek specialistus, tiek aktyvią visuomenę. Skundų gausa Valstybinę kultūros paveldo komisiją paskatino susitikti su visuomenės atstovais. Paaiškėjo, kad nuogąstavimai nėra

Oginskių paveldas

DINGUSIO PAVELDO SUGRĮŽIMAS: Oginskius menanti paroda Rietave

2021 birželio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus šiandien atidaro parodą „Dingusio paveldo sugrįžimas“. Tai kartu ir kvietimas nauju žvilgsniu įvertinti šių praradimų mastą, raginimas imtis aktyvaus vaidmens

Siesikų dvaro sodyba

DAUGIAU PARAMOS PAVELDOTVARKAI: Papildomai paskirta 2 mln. eurų

2021 kovo 3Be komentarųPILOTAS.LT

Šių metų valstybės biudžete paveldui tvarkyti numatyti papildomi 2 mln. eurų. Kaip praneša Kultūros ministerija, papildomos lėšos leis ne tik tęsti seniau jau pradėtus tvarkybos

Daugiafunkcinis centras Laisvės alėjoje

„MERKURIJAUS“ IŠVARYMAS: Viešinamas 30.000 m² ploto kompleksas Laisvės alėjoje

2021 sausio 273 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno sovietmečio pasididžiavimas Laisvės alėjoje – prekybos centras „Merkurijus“ – nugriautas jau daugiau nei prieš 10-metį, tačiau jo vietoje atsivėręs urbanistinis plyšys akis bado iki