46_panevezio_arena_46_panevezio_arena_top

PANEVĖŽIO KARUSELĖ //CIDO ARENOJE SUKASI PRAMOGOS DVIRAČIAI IR KREPŠINIS

Pastaraisiais metais dygstančios naujos arenos Lietuvoje jau tapusios beveik įprastu reiškiniu, tačiau didelis visuomeninis statinys kiekvieno miesto gyvenime tampa įvykiu. Paskui Vilnių bei Šiaulius įsigyti nuosavus vartus į sporto ir pramogų pasaulį suskubo Panevėžys. Areną jam suprojektavo vilniečių architektūrinis kolektyvas „Forma“, o pastatė Panevėžio statybos trestas.

7.000 vietų apskrito tūrio Panevėžio arena (arch. S.Mikštas, A.Bakšys ir kt.; konstr. A.Ražaitis), vos atsidariusi, pakeitė ne tik pačios Aukštaitijos sostinės, bet ir visos Lietuvos sporto bei pramogų žemėlapis

ARENA – MIESTO GARBĖS REIKALAS

Kad, be duonos, reikia ir žaidimų, Lietuva, atrodo, suprato ne per seniausiai. Taigi spėriai imtasi kiekviename didžiajame šalies mieste statyti šiuolaikiškas sporto ir pramogų arenas. Sąlygos tam palankios, mat sporto ir pramogų arenų statybą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos struktūriniai fondai, remia ir mūsiškė Vyriausybė. Negana to, Lietuvoje suplanuotas 2011-ųjų metų Europos vyrų krepšinio čempionatas šioms statyboms suteikė dar ir patriotinio gylio. Todėl, turėti areną – ne tik istorinis šansas, bet ir kiekvieno save gerbiančio miesto reikalas. Aukštaitijos sostinė – ne išimtis.

Svarbu, kad arena būtų ne tik universali, bet ir savita. Spalio pabaigoje Panevėžyje pradėjusios veikti arenos išskirtinis bruožas – tarptautinius standartus atitinkantis dviračių trekas. Arenos architektas Saulius Mikštas „Statybų pilotui“ sakė, kad šis praktikoje gana retas komercinės arenos komponentas pastebimai įtakojo visą pastato projektą. „Treko elipsė buvo savotišku projekto atspirties tašku – kartu su gana ankštu sklypu ji labiausiai ir nulėmė pastato tūrį, architektūrą“, – teigė jis. Taigi prieš 4 metus Panevėžio arenos architektūrinį konkursą laimėjusiems „Formos“ architektams projektuojant nebuvo ko blaškytis.

Vienai didžiausių šalies rangos bendrovių – Panevėžio statybos trestui – pastatyti 7.000 vietų areną užtruko vos pusantrų metų. 110 milijonų litų atsiėjusiam pastatui lėšų skyrė Vyriausybė, Europos Sąjungos struktūriniai fondai ir Panevėžio miesto savivaldybė. Pagal architektų S.Mikšto ir A.Bakšio (konstruktorius A.Ražaitis) projektą kultūros ir poilsio parko teritorijoje pastatytai arenai panevėžiečiai suteikė sulčių rinkoje gerai žinomą „Cido“ vardą.

DYDŽIU PRANOKSTA „SIEMENS’Ą“

„Cido“ arena pakeitė ne tik Panevėžio, bet ir visos Lietuvos sporto bei pramogų žemėlapį. „Rubicon’o“ grupei priklausančios pramogų kompanijos „Seven Entertainment“ valdomoje arenoje per sporto varžybas telpa apie 5.500 žiūrovų, o per koncertus – apie 7.000. Joje gali vykti krepšinio ar kitų komandinių salės sporto šakų varžybos, cirko pasirodymai ir, žinoma, dviratininkų varžybos. Koncertų scena gali būti statoma tiek viename iš ovališkos arenos taurės galų, tiek ir šone (pavyzdžiui, jei koncertui reikia labiau kamerinės aplinkos). Panevėžio arenos operatorė „Seven Entertainment“, „Statybų piloto“ žiniomis, per metus joje tikisi surengti 50–60 renginių ir sulaukti 150.000 lankytojų ne tik iš Panevėžio. Beje, dėl arenos „taurėje“ įkomponuoto dviračių treko arenos tūris yra net ketvirtadaliu didesnis už Vilniaus „Siemens’ą“, kuriame žiūrovų telpa bemaž 2 kartus daugiau – 12.000.

Apskrito plano 28 metrų aukščio 23.500 m² ploto statinys ne tik iš karto tapo Panevėžio pramoginių renginių „epicentru“, bet ir architektūriškai pabrėžė Parko ir Nemuno gatvių sankryžos kampą, tapo čia besikuriančio poilsio ir pramogų komplekso dominante. Pasak architekto S.Mikšto, iš pradžių areną ketinta statyti kiek kitoje teritorijos vietoje, tačiau prieš 4 metus įvykęs arenos architektūrinis konkursas atskleidė, kad didžiausiam sporto ir pramogų parko pastatui geriausia vieta arčiausiai gatvių sankirtos.

Architekto S.Mikšto teigimu, sporto ir pramogų rūmai kartais tampa ne vien architektūriniu orientyru, bet ir savotišku miesto simboliu. „Projektuodami mes sau tokio tikslo nekėlėme, tačiau norėjome, kad pastatas būtų ne anonimiškas, o tapatus miestui“, – prisipažino autorius.

CHAMELIONIŠKA IŠORĖ GELBĖJA

Panevėžio sporto ir pramogų arenos architektūra iš išorės sukurta daugiausia lenktomis „chameleoniškų“ aliuminio plokščių plokštumomis ir 4 betoninėmis laiptinėmis. Stiklo, betono ir metalinių plokščių atspalvių (nuo rausvo iki žalsvo) arena kontekste išsiskiria apvalia forma ir dideliu tūriu, tačiau „neišsišoka“ savo spalva ar ryškesne architektūrine kalba. Dėl prigesintos pilkšvos koloristikos bei betono laiptinių ji kažkaip dera tame sovietinių daugiabučių kontekste. Architektas S.Mikštas „Statybų pilotui“ sakė, kad fasadams pasirinkęs „Alucobond’o“ plokštes, gerokai rizikavo, mat rinkosi pagal mažą pavyzdėlį. „Tačiau ši medžiaga mūsų nenuvylė“, – džiaugėsi architektas. Plane kas 90laipsnių įrengtos 4 laiptinės pagal autorių sumanymą architektūriškai akcentuotos, todėl pastato struktūrą gana lengva suvokti. Arenos architektūrinis pavidalas iš toli solidžiau atrodo dar ir dėl išgaubto stogo.

Vis dėlto neaišku, kaip šis didelis, bet architektūriškai nuosaikus statinys kontekste atrodys, jei greta iškils spalvingesni pastatai, o renovuoti daugiabučiai taps ryškesni. Jau ir dabar savo spalva areną „perrėkia“ pašonėje stovintis ryškiai raudonas sporto ir laisvalaikio centras „Impuls“. Beje, būtent pastatų architektūrinės dermės, atrodo, labiausiai ir trūks Panevėžio poilsio ir pramogų parkui, kuriamam Parko ir Nemuno gatvių sankirtoje. Vaizdą gadina ir arenos užpakalinėje pusėje atsainiai priblokuotas vienaukštis priestatas, skirtas arenos administracijai bei techninėms patalpoms.

VIDUJE PAPRASTA IR AIŠKU

Daugiafunkcinėje sporto ir pramogų arenoje integravus 250 metrų ilgio dviračių treką, ne tik gerokai išsiplėtė pastato tūris – projekto autoriams teko žymiai daugiau pasukti galvas, kaip suderinti vidaus funkcinius ryšius. S.Mikšto vadovaujamam kolektyvui vis dėlto pavyko suprojektuoti aiškią arenos vidaus struktūrą. Jos pagrindinis įėjimas, kaip ir dera, atgręžtas į intensyvių Panevėžio gatvių sankryžą, nuo kurios į renginius ateina didžiausias pėsčių lankytojų srautas. Atskiri VIP klubo lankytojų ir arenos administracijos įėjimai čia įrengti iš šono, nuo parkingo pusės. Dalyviams bei arenos ūkinėms reikmėms skirtas nuošaliausias pastato įėjimas užpakalinėje pastato dalyje. Pro pagrindinį įėjimą lankytojai iškart patenka į vestibiulį su drabužinėmis, barais, san. mazgais. Į išorę orientuoto gatvės lygio erdvę siauriausiose vietose išplečia stiklinės vitrinos, pro kurias atsiveria aplinkos vaizdai – deja, daugiausia parkingo bei daugiabučių kvartalo fragmentai. Beje, pro stiklo sienas šis aukštas vakaro renginių metu gerai matomas ir iš lauko. Iš pastato pirmo aukšto požeminėmis perėjomis (jų prireikė dėl treko) patenkama į arenos parterį, kuriame įrengiamos kilnojamosios tribūnos. Techninę priežiūrą čia užtikrinti padeda specialiai „išimamas“ dviračių treko segmentas.

Į antrąjį bei trečiąjį arenos lygius pakylama betono ir stiklo laiptinėmis ar liftais. Šiedu pastato lygiai, skirtingai nei apatinis, orientuoti ne į pastato išorę, o į vidų. Iš antrojo lygio holų, kuriuose per renginius veikia barai, patenkama į didžiąją dalį už treko įrengtų stacionariųjų tribūnų. Arenos trečiojo lygio viena pusė skirta daugiausia 16 VIP ložėms (256 vietos), o kita – vietas išsipirkusiems „Blomberg’o“ klubo lankytojams. Per renginius arenoje iš viso veikia 10 barų – 6 greitojo maitinimo, 3 gėrimų ir vienas VIP’o.

OLIMPINĖ DVIRATININKŲ KALVĖ

Universalios sporto ir pramogų arenos su dviračių trekais pasaulyje projektuojamos gana retai. Mat tokia arena būna ne tokia komerciškai racionali, ne tokia patogi daugeliui kitų renginių, didesnį pastatą brangiau ir sudėtingiau eksploatuoti, galiausiai dviračių trekas – specifinis technologiškai sudėtingas įrenginys. Taigi „Cido“ arenos projektuotojai nuo pat pradžių konsultavosi ir bendradarbiavo su kompanijos „SportBau“ specialistais iš Vokietijos. Viena žymiausių šios srities pasaulio kompanijų yra suprojektavusi ir realizavusi per 120 dviračių trekų, tarp kurių – Berlyno, Romos, Meksiko, Miuncheno, Seulo olimpiniai trekai. Olimpinius reikalavimus atitinka ir „Cido“ arenos trekas, kuriame jau treniruojasi jaunieji dviratininkai ir net Lietuvos moterų rinktinės dviratininkės. Beje, dviračių varžybas Panevėžyje gali stebėti 3.100 šios sporto šakos gerbėjų.

S.Krupeckaitės auksiniai rezultatai pasaulio dviračių treko taurės varžybose Kolumbijoje tik dar labiau patvirtina, kad arena su treku Lietuvoje turi prasmės. Iki šiol gerais dviratininkais, bet ne jų sporto baze garsėjusi Lietuva pagaliau turi tarptautinio lygio sąlygas ugdyti jaunajai treko dviratininkų kartai (daug geriausių šalies dviratininkų išugdyti būtent Panevėžyje), taip pat – rengti aukščiausio lygio dviračių treko varžybas. Tuo labiau kad tokio lygio dviračių treko nėra visame Baltijos regione.

ARCHITEKTŪRĄ ATSKIEDĖ

Beje, funkciškai arenos struktūrą gerokai komplikavęs sidabrinės pušies lentų trekas kartu parūpino netipinį išplanavimą ir toli gražu neklaustrofobišką vidų. „Cido“ arenos plieno konstrukcijų stogas perdengia net 120 metrų skersmens bekolonę erdvę – ko gero, didžiausią Lietuvoje.

Projekto autoriai ne tik išorėje, bet interjere nevengė palikti atvirų betono sienų – kartu su apdailos medžiagomis taip išgautas gana vientisas koloritas. Architektas S.Mikštas sakė, kad holų grindų danga, laiptų antpakopiai ir kai kurie kiti vidaus apdailos elementai buvo įrengti „paskutinę minutę“, mat panevėžiečiai ketino šiek tiek sutaupyti.

Architektams nepavyko suvaldyti ir bendrųjų erdvių estetikos – barų prekystaliai, vestibiulio baldai ir pan. neturi nieko bendra su architektūrine koncepcija. Vestibiulio erdvę per daug „spaudžia“ ir technines komunikacijas dengiančios ažūriškos lubos. Projekto autoriams, atrodo, nepavyko „sustyguoti“ ir reklamos reikalų. Ypač atsitiktinai atrodo ir virš pagrindinio įėjimo bei kasų šviečiantis „Cido“ logotipas.

ŠIAULIŲ ARENAI NEPRILYGO

Nors architektūrinių pastangų būta, vis dėlto Panevėžio arena, Šiaulių arenai (arch. E.Miliūnas, A.Bublys, L.Tuleikis, G.Balčytis ir kt.) architektūrine kultūra neprilygsta. Ji pagrįsta ir skirtinga funkcine filosofija. Kitaip nei Šiaulių arena, Panevėžio arena didžiąją laiko dalį būna uždaryta, „negyva“, nes atidaroma tik specialiai renginiams (dar – dviratininkų treniruotėms). Vietos gyvenimas paprastai verda tik prie sankryžos įsikūrusiame parduotuvių kompleksiuke, kur veikia ir improvizuotas turgelis. Kasdieniniam naudojimui skirti kiti kuriamo poilsio ir pramogų parko statiniai – jau metus veikiantis sveikatingumo centras „Impuls“ bei už jo numatyti ledo rūmai ir dengtas maniežas. Arena vis dėlto turėtų išlikti svarbiausia šio komplekso dalimi tiek architektūriškai, tiek funkciškai – kaip savotiška Panevėžio poilsio ir pramogų parko ašis. Deja, iš esamų pastatų bei vietos detaliojo plano jau dabar matyti, kad architektūriškai vientisą pavidalą čia realizuoti bus vargu ar įmanoma.

PATIRTĮ PANAUDOJO KLAIPĖDOJE

„Formos“ architektų kolektyvas Panevėžio arenos projektavimo patirtimi jau spėjo pasinaudoti – kartu su „Miestprojektu“ prieš metus laimėjęs konkursą, ką tik parengė Klaipėdos universalios sporto ir pramogų arenos techninio projekto architektūrinę dalį. Pasak architekto S.Mikšto, panašios žiūrovų skaičiumi (apie 7.500) Klaipėdos arenos projekto architektūrinė idėja nuo Panevėžio arenos gerokai skiriasi. „Panevėžio arenos projekto pagrindas – griežta geometrija, o uostamiesčio arenos architektūrai norėjome suteikti marinistinį charakterį“, – sakė architektas. Beje, Klaipėdos arena – vienintelė dar nepradėta statyti iš arenų, kurias Lietuva privalo turėti 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatui.

PANEVĖŽIO UNIVERSALI SPORTO ARENA

Parko g. 12, Panevėžys

Užsakovas:Panevėžio miesto savivaldybės administracija. Projektuotojas:UAB „Forma“. Autoriai: Saulius Mikštas, Andrius Bakšys. Architektai: Elvita Byčiūtė, Olegas Tiuliakovas, Andrius Zanevičius, Deimantė Narbutaitė. Konstruktoriai: UAB „Ribinis būvis“ (PDV A.Ražaitis). Specialiųjų dalių projektavimas ir ranga:UAB „Yglė“ – vėdinimas, vėsinimas, šildymas; UAB „Audiotonas“ – įgarsinimas; UAB „FiatLux“ – elektrotechnika, priešgaisrinė signalizacija; UAB „Santeka“ – vandentiekis ir nuotekos; UAB „Fima“ – apsauginė signalizacija, vaizdo stebėjimo sistema; UAB „Elsis biuro sistemos“ – kompiuteriniai ir telefoniniai tinklai; UAB „GB technologijos“; UAB „Šiaulių Rymonta“ – lauko ryšių tinklai; UAB „Koncepcija“ –  gaisrinė sauga. Gen. rangovas: AB Panevėžio statybos trestas. Parametrai: 235.00 m², 252.000 m³, apie 110.000.000 Lt. Datos: konkursas 2004 m.; projektavimas 2007–2008 m.; statyba 2007–2008 m.

Konstrukcijos:pagrindinių laiptinių sienos, arenos salės sienos, keturių lygių perdangos, perdangų rygeliai, kolonos – monolitinis gelžbetonis; laikančiosios stogo santvaros, sijos, ryšiai – metalo konstrukcijos. Tribūnų – „L“ formos gelžbetonio sijos (UAB „Markučiai“).Apšiltinimas: II, III ir IV lygių sienos – „sandwich“ aliuminiai paneliai (UAB „Metalplast Vilnius“). Fasadai: aliuminio vitrinos su stiklo paketais, aliuminio plokštės „Alucobond“ (UAB „Kompozicinės plokščių sistemos“). Stogas: apšiltinimas – akmens vata „Paroc“; stogo danga – prilydomoji „Icopal“ (UAB „Ikoda“).Stoglangiai: automatinio atsidarymo (UAB „Ikoda“).

Vitrinos:itališkos berėmio stiklo „Casma“ (UAB „VBH Vilnius“).Durys: metalinės – UAB „Šiaulių Tauro detalės“, medinės – vokiškos. Architektūrinis fasadų apšvietimas: „Thorn Lighting“. Šildymas:orinis (šildytuvai „Eurohit“) – UAB „Yglė“, centrinis (radiatoriai), elektrinis. Vėdinimas: rekuperacinė sistema su šildymu/vėsinimu (UAB „Amalva“, UAB „Yglė“). Kondicionavimas:kondicionieriai – freoniniai; kaloriferiai įrengti vėdinimo kamerose; šaldymo mašinos „Clint“ ir „Hokaido“ (Italija) – UAB „Yglė“. Liftai: „Schindler“, (Vokietija; UAB „Kauno liftai“). Automatika: automatika, elektra, apšvietimas „Siemens“ (UAB „Fiat Lux“); įspėjimo apie gaisrą ir evakuacijos valdymo sistema (UAB „Audiotonas“). Ryšiai: 104 abonentų telefonų stotis „Alcatel lucent“ (Prancūzija) – UAB „Elsis biuro sistemos“; silpnųjų srovių, kubo, švieslenčių sistemos, dviračių treko automatika – UAB „Fima“. Garsas: UAB „Audiotonas“. Akustika: „Martin Audio“ (Anglija), AMC (Lietuva); kompiuterizuota garso valdymo sistema – „AV Digital“ (Austrija); „BIAMP“ (JAV); garso stiprintuvai – „Martin Audio“ (Anglija), „Bitner Audio“ (Austrija).

INTERJERAS

Lubos:akustinės (UAB „Saint-Gobain“). Grindys: pramoninės liejamosios grindys „Acrylicon“, VIP patalpose – kiliminė danga, rūbinėse – „Forbo“ danga. Laiptai: kaučiukiniai antpakopiai – UAB „Medžio apdaila“, „Libros“ grupė. Baldai, ekspozicinė ir prekybos įranga: UAB „Ergolain grupė“. Šviestuvai: UAB „Fiat Lux“. Reklama ir vizualinė informacija:UAB „RGC“. Architektūrinės koncepcijos realizavimas: 90 proc.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Panevėžio Nepriklausomybės aikštė

PANEVĖŽYS NAUJINASI : Nepriklausomybės aikštėje – 4 zonos ir istoriniai fragmentai

2021 spalio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžyje įgyvendinamas Nepriklausomybės aikštės ir jos prieigų sutvarkymo projektas. Atnaujinamoje erdvėje atsiras 4 zonos ir bus galima įžvelgti praėjusio laikmečio fragmentus. Kaip praneša Panevėžio savivaldybė,

Stasys Eidrigevičius

SEMC PREMJERA MUGĖJE: „ArtVilnius’21“ prisistatys S.Eidrigevičiaus menų centras

2021 spalio 81 KomentarasPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau skelbė, jog meno mugė „ArtVilnius’21“ spalio viduryje pakvies pažinti meną ant popieriaus. Šioje Vilniaus meno mugėje bene pirmą kartą gyvai prisistatys ir Aukštaitijos

Žilvinas Kropas ir  Guillermo Alvarez

ALTERNATYVIOJI FOTOGRAFIJA: Tarptautinio dueto paroda Panevėžyje

2021 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio miesto dailės galerijos Fotografijos galerijoje atidaroma panevėžiečio Žilvino Kropo ir argentiniečio Guillermo Alvarezo (Guillermo Alvarez) fotografijų paroda „Amorfo II“. Ši paroda – tai tęstinio

Juozas Zikaras

JUOZUI ZIKARUI – 140 METŲ: Panevėžio viešbutis pasidabino kūrinių reprodukcijomis

2021 rugsėjo 21Be komentarųPILOTAS.LT

Šiemet minimos 140-osios Juozo Zikaro gimimo metinės. Įprasminant šią progą, „Nevėžio“ viešbučio Panevėžyje fasadas pasidabino svarbiausiomis garsiojo lietuvių skulptoriaus darbų reprodukcijomis. 2021-aisiais, Juozo Zikaro metais

Vytautas Tallat-Kelpša

SKULPTŪRA IR TAPYBA: Panevėžyje – V.Tallat-Kelpšos personalinė retrospektyvinė paroda

2021 rugsėjo 8Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta Vytauto Tallat-Kelpšos personalinė retrospektyvinė skulptūros ir tapybos paroda, skirta menininko 65-mečiui. Labiau žinomas kaip didelės apimties skulptūrų autorius, V.Tallat-Kelpša daugiau

Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba

PRAGIEDRULIŲ SODYBA: Gautas finansavimas Panevėžio meno citadelei

2021 liepos 28Be komentarųPILOTAS.LT

Projektas „Vienijantis kūrybiškumo centras – Pragiedrulių sodyba“ gavo finansavimą iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų investicinių fondų. SODYBOJE ĮRENGS STIKLINĮ PRIESTATĄ Juozo Čerkeso-Besparnio

Artūras Stančikas

SU NERIMO NUOJAUTA: Panevėžyje atidaroma Tarptautinio keramikos simpoziumo paroda

2021 liepos 2Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaroma XXIII Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo paroda. Joje pristatomi 10 simpoziumo dalyvių, atstovaujančių 3 kaimyninėms šalims, kūriniai. MENININKAI KŪRĖ

Konkursinis projektas devizu „D11“, arch. P.Daugis ir P. Žakauskas („Studija Heima“), 1-ji vieta, 5.000 eur. premija

PANEVĖŽYS STATYS BASEINĄ: Ruošiamas rangos pirkimo konkursas

2021 birželio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu žada skelbti daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą. Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterps vientisas

Skaistakalnio parkas

PANEVĖŽYJE VERDA DARBAI: Intensyviai atnaujinamas Skaistakalnio parkas

2021 balandžio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Pasibaigus žiemos sezonui, Panevėžio Skaistakalnio parke įsibėgėjo intensyvūs darbai. Tikimasi, kad parkas taps dar viena, patrauklia miesto viešąja erdve, į kurią užsuks ne tik panevėžiečiai,

Ledo arena Vilniuje

VILNIAUS LEDO ARENA: Pristatomi pirmieji eskizai

2021 kovo 18Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje projektuojama nauja ledo arena vienu metu galės sutalpinti mažiausiai 950 žiūrovų ir apie 100 sportininkų. Arenos projektą rengia bendrovės „Tiksli forma“ projektuotojai. ĮRENGS VIENINTELĘ

Stasys Eidrigevičius. Foto: ©PILOTAS.LT

STASYS EIDRIGEVIČIUS: „Tikiu menų centro verte ne tik Panevėžiui, bet ir Lietuvai“

2021 kovo 162 KomentaraiPILOTAS.LT

Menininkas Stasys Eidrigevičius tiki Panevėžyje kuriamo menų centro SEMC verte ne tik Panevėžiui, bet ir Lietuvai bei šalies kultūrai. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai ir Panevėžio

Vilniaus ledo arena

VILNIUS TURĖS DAUGIAU LEDO: Prasideda naujos arenos projektavimo darbai

2021 sausio 211 KomentarasPILOTAS.LT

Įkandin dviejų aikščių ledo areną jau bebaigiančio statyti Kauno, žiemos sporto bazės stiprinimu suskubo rūpintis ir sostinė, ką tik užsakiusi panašaus dydžio naujos arenos projektavimo

Pav.: SEMC (arch. A.Syrusas, G.Šidlauskaitė, R.Bertašius; „Implmnt Architects“).

NAUJASIS PANEVĖŽIO SIMBOLIS: Prasideda S.Eidrigevičiaus menų centro statybos

2021 sausio 85 KomentaraiPILOTAS.LT

Panevėžyje prasideda Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) statybos. Panevėžio savivaldybė sėkmingai atgaivino bendradarbiavimą su iš projekto norėjusiu pasitraukti menininku bei dar pernai pasirašė rangos sutartį su

Panevėžys

PANEVĖŽIO REGIONO JUNGTIS: Įsteigta regiono plėtros taryba

2020 lapkričio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio regionas planuoja sinchronizuoti plėtrą – tam jau įsteigta regiono plėtros taryba. Pirmas numatomas jos darbas – bendrojo regioninio plėtros plano patvirtinimas. Pirmininkaujant Panevėžio miesto

Marijampolės daugiafunkcė arena

MARIJAMPOLĖS DAUGIAFUNKCĖ ARENA: Parengti projekto projektiniai pasiūlymai

2020 lapkričio 101 KomentarasPILOTAS.LT

Pernai metais surengtąjį Marijampolės daugiafunkcės arenos architektūros idėjos konkursą laimėjo kolektyvas „Tiksli forma“ su projektu „Sūkurys“. Lapkričio 26 dieną rengiamame viešame pristatyme bus galima susipažinti

antisovietiniai ir alternatyvūs judėjimai

IŠ PANEVĖŽIO PRAEITIES: Apie antisovietinius ir alternatyvius judėjimus

2020 lapkričio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Panevėžio kraštotyros muziejus rengia XXII konferenciją „Iš Panevėžio praeities: antisovietiniai ir alternatyvūs judėjimai“. Tai tradicinis renginys, organizuojamas nuo 1998 metų. Konferencija „Iš Panevėžio praeities:

Panevėžio jaunimo sodas

JAUNIMO SODAS ATGYJA: Panevėžio viešosios erdvėse daugėja lankytojų

2020 spalio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio Jaunimo sodas po rekonstrukcijos vėl pilnas lankytojų. Sukurta patraukli vieta bendrauti jaunimui bei užsiimti aktyviu laisvalaikiu gamtoje dar patrauklesnė taps įgyvendinus antrąjį rekonstrukcijos etapą.

Panevėžio kraštotyros muziejus

PAŽINIMUI IR EDUKACIJAI: Atsinaujino Panevėžio kraštotyros muziejus

2020 spalio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Po daugiau nei dvejus metus trukusios rekonstrukcijos duris  atveria atsinaujinęs Panevėžio kraštotyros muziejus. Lankytojus jis pasitinka naujomis ekspozicijomis ir erdvėmis, atnaujintomis ir naujomis edukacinėmis programomis

Kauno žiemos sporto centroas

ĮJUNGĖ AUKŠČIAUSIĄ PAVARĄ: Kauno ledo arenos statybos įsibėgėjo

2020 spalio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Prieš metus Kauno Dainavos rajone pradėtose žiemos sporto centro statybose dabar įjungta aukščiausia pavara. Kovo 11-osios gatvėje ryškėjančiame statinyje visu tempu vyksta išorės ir vidaus apdailos

Česlovo Petraškevičiaus vila

NEATRASTAS PANEVĖŽYS: Prakalbins 15 išskirtinių Aukštaitijos sostinės namų

2020 rugsėjo 2Be komentarųPILOTAS.LT

Rugsėjo 12 ir 13 dienomis Panevėžyje vyks naujas architektūros projektas „Pastatai kalba“, kuris susipažinti iš arčiau pakvies net 15 išskirtinės architektūros pastatų.  Visos ekskursijos bei

Panevėžio miesto dailės galerija

GILYN Į MENĄ: Po remonto atidaroma atsinaujinusi Panevėžio dailės galerija

2020 rugpjūčio 204 KomentaraiPILOTAS.LT

Panevėžyje po remonto atidaroma atsinaujinusi Dailės galerija. Didžiausia parodų erdvė visame Aukštaitijos sostinės regione nuo šiol lankytojus pasitinka restauruotu istorinio raudonų plytų mūro fragmentu bei

Laisvės aikštė

LAISVĖS AIKŠTĖ PANEVĖŽYJE: Pasirengta atnaujinimo 2-ojo etapo darbams

2020 rugpjūčio 171 KomentarasPILOTAS.LT

Panevėžyje toliau bus atnaujinama centrinė miesto – Laisvės – aikštė bei jos prieigos. Panevėžio miesto savivaldybė su Panevėžio statybos trestu ką tik pasirašė sutartį dėl

Panevėžio autobusų stotis

NAUJI PANEVĖŽIO VARTAI: Autobusų stoties ir jos prieigų projektas žadina optimizmą

Daugiau 3 dešimtmečius panevėžiečiai kantriai svajoja apie galimybę sutvarkyti autobusų stotį bei jos apleistas prieigas. Ilgai puoselėti norai pagaliau turėti modernų statinį, pagaliau įgavo optimistinį

Panevėžio sanvagė

PAVERS TRAUKOS OBJEKTU: Panevėžys imasi rekonstruoti senvagės teritoriją

2020 liepos 22Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžys imasi senvagės teritorijos rekonstravimo. Aukštaitijos sostinės savivaldybė ką tik pasirašė rangos darbų sutartį su „Panevėžio statybos trestu“. Tikimasi, kad senvagė taps vienu didžiausių miesto

Panevėžio parkas

PANEVĖŽIEČIŲ REKREACIJAI: Nauja erdvė su oranžerija bei meno kūrinių ekspozicija

2020 liepos 21Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio miestas ketina sutvarkyti buvusią karinio dalinio aviacijos dirbtuvių teritoriją prie Skaistakalnio parko. Joje numatyta rekreacinė erdvė su oranžerija bei atvira erdvė meno kūriniams eksponuoti.