Audrius Ambrasas

ARCHITEKTAS KAIP VIEŠASIS INTERESAS: Mintys po Architektų rūmų susirinkimo

2019-04-04
Audrius Ambrasas

Po praeitą penktadienį LITEXPO rūmuose vykusios architektų savivaldos ekspozicijos liko šiokių tokių nuosėdų ant dugno. 813 (!) Lietuvos architektų, Lietuvos architektų rūmų narių, eksponavo savo požiūrį į profesiją. Gausus dalyvavimas džiugino, o požiūris – nelabai.

Atrodo, kad savivalda architektams yra per sunki našta.
Svarbiau yra tiesiog gebėjimas guviai „nardyti“ po institucijų užkulisius, megzti naudingus kontaktus, „prastuminėti“ savo projektus ir taip pelnyti tarnautojų užtarimą bei investuotojų prielankumą, o pagautiems už rankos, šaukti – „gelbėkit, mėgėją muša!”
Kuomet Rūmai pademonstravo principingumą bei panaudojo įstatymu numatytas veiksmingas priemones viešojo intereso gynimui architektūros srityje, tuoj kilo „šaršalas“ – Rūmai buvo išvadinti policija, RAT – teismais, principinga LAR pozicija – „puteikizacija“.
Į bendrą kovą susivieniję pakilo ir RAT „nuskriaustieji“ ir Rūmų “nedraugai iš principo”, nes reikia nario mokestį mokėti.
Reikia pripažinti, kad LAR pirmininkės nuoširdus ir pasiaukojamas darbas siekiant, kad Rūmų veikla būtų teisiškai nepriekaištinga, atsisuka prieš mus pačius.
Kuo mes giliau brendame į teisinius vadenis, tuo lengviau mus skandina brangia nardymo įranga apsiginklavę mūsų pačių kolegos. Kimbama prie smulkmenų, užverčiama beprasmiais klausimais, reikalaujama to, ko nebuvo žadėta ir taip torpeduojamas Metinio susirinkimo darbas.
Galiausiai Susirinkimas nubalsavo, kad viešojo intereso gynimui Architektų rūmų nariai savo pinigų neskirs. Ir visiškai teisingai padarė, nes jie patys ir yra viešojo intereso užtikrinimo garantas.
Tiesiog reikia visiems architektams kiekvieną dieną, net mažiausią objektą projektuojant, dėti visas pastangas sukurti kaip galima geriausią architektūrą, ir siekti, kad ji būtų nepriekaištingai įgyvendinta. Žinoma, ne kasdien pavyksta viską tobulai atlikti, todėl architektūrinę kritiką reiktų priimti stoiškai ir nepulti daužyti nepatikusio RAT veidrodėlio.
Miestų savivaldybių architektai turėtų nepasiduoti investuotojų bei politikų spaudimui ir neleisti projektuoti „matininkams“, o taip pat rūpintis, kad miestuose būtų organizuojama kiek galima daugiau architektūrinių konkursų, taip užtikrinant visų piliečių teisę į kokybišką aplinką.
Praėjusių metų spalį tarp LAR ir LNTPA buvo pasirašyta Kokybiškos architektūros memorandumas. Jame surašyti ne tik investuotojų, bet ir architektų įsipareigojimai. Panaši deklaracia galėtų būti pasirašyta ir su Savivaldybių asociacija.
Todėl manau, kad kolegoms architektams neverta bristi gilyn į teisinius vandenynus. Gal tiesiog garbingai ir geranoriškai laikykimės Kokybiškos architektūros memorandumo principų, kad gyvenimo pabaigoje galėtume drąsiai pasakyti: „Feci quod potui, faciant meliora potentes“ (liet. Padariau ką galėjau, kas sugeba, tepadaro geriau)…

Redakcijos paaiškinimai: LAR – Lietuvos architektų rūmai; RAT – Regioninės architektūrinės tarybos; LNTPA – Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija; „Feci quod potui, faciant meliora potentes“ – įrašas Lietuvos architektų žiedo briaunoje.
Titulinė nuotrauka: Architektas Audrius Ambrasas. Foto: Gintaras Balčytis

Komentarai

 1. Daiva yra užspausta tarybos. Ji nekarta minejo apie paskutine kadencija. Nors žinoma buldozeriu stumti susirinkimo darbotvarke buvo ir jos purvinas darbas. Apie papildomus mokesčius 2020ms puolė aiškintis prieš pat balsavimą ir tai susirinkimo pirmininkas jai nenorejo duoti žodžio, bet juokingiausia -jei nebūtų graudu – tai pamačiusi rankų mišką ‘prieš ir dar rankų nenuleidus iš tribūnos ji ėmė tarsi gedinti ar kaltinti balsuojančius atseit va jus čia viska patys žlugdot ir jei ateisit i rumus paslaugu nieko negausit, na kažkas tokio… PalaPala čia paminėjo Paulauską berods. Paulausko geshtaltas palyginus su Ambraso atrodo yra adekvatesnis situacijai. Ambrasas šiuo savo straipsniu rodo, kad jam LAR yra asmeninės galios rodymo ir įtvirtinimo kovų laukas. PalaPala minėtas elitas daro viską, kad kontroliuoti valdyti ir savaip pakreipti visa architektų veiklos procesą Lietuvoje, taip kaip jie nori. Prie Paulausko straipsnio jau aprašiau, kad sovietinė architektų PIRAMIDĖ niekur nedingo, o tarybos jaunesnieji tiesiog desperatiškai nori savaip valdyti procesą, dabar jiems terpė palanki – misisterijoje ir seime dar daug ‘talibaniškų tendencijų.

 2. Keisti virkavimai po LAR susirinkimo musu vyresniuju kolegu. Labai keistas ju zodynas, gedijimas ar net pavardemis isvardijamas kitaip mananciu (cia etikos komisijos pirmininko stilius, facebooko komentarus parasiusis paviesinti LAR tinklapyje). Todel vargu ar gali susivienyti visi, visokio amziaus architektai, jei tokie kaip A.Ambrasas po nepavykusio balsavimo tik skaldo (ne vienija) LAR bendruomene. Problemu daug, bet LAR kalba visais kanalais tik apie viena tema- truksta pinigu. LAR pirmininke ryte susirinkime sako, kad viesa interesa gina uz valstybes gautos pinigus, o vakare praso balsuoti uz nariu pinigeliu 30 euru prisidejima prie sios funckijos. Ir niekas is vyresniuju to nenori pastebeti, nors kazkokia kauniete ta viesai priejusi prie mikrofona pastebejo. Nenori vyresni matyti ir kitos komedijos, kaip pirmininke fotografuoja kitaip balsuojancius. Cia fenomenas be analogu. Jauciu, net Siaure Korejoje taip nebuna. Bet visi akli, visi cituoja klasikus ir apsimeta, kad viskas puiku. Nepastebejo rumai ir to, kad i LAR susirinkima is anksto zmones siunte klausimus diskusijai. Bet pirmininke juos pamirso. Tiksliau prisimine (gudriai) blogiausiu momentu, kai teko balsuoti uz alternatyvnu nario mokescio kelima ir jis buvo 50×50. Idomu, kad tas atlternatyvus planas is viso nebuvo itruaktas i svarstyma, bet kazkkaip paskutine diena atsirado. O pamacius, kad niekas mokescio kelti nenori, eme ir istrauke pirmininke balsavimo metu-skaiciavimo metu zmoniu klausimus. Ir susake, kad viskas aptarta. Ir sujauke balsavima ir duokle liaudziai “rumai“ atidave. Geda tokie rumai, geda tokia pirmininke ir kazkin ar cia nuosedos kazkokios kaltos. Architektai intrigantai ir ne liaudis cia kalta, o rumai ir ju elitas ir tokie straipsniais, kurie bando gedyti. Edates tarpusavyje ir tam reiklaujate pinigu is visu. Beja, susirinkinko 813 ne is geros valios, o baudu biijodami. Kita karta pazadekite susaudyti neatvykusius, tai ir visi 1300 subegs (tam momentui iki registracijos). Geda visam sitam farsui. Geda, kad rumuose nedirba nei vienas architektas, o tik teisininkai. Geda, kad pagrindine rumu funkcija bylinetis. Geda ir jau aisku, kad niekas cia nesikeis daugybe metu. Nenori vyresni isgirsti kodel archiktetai neremia LAR, per sunku jiems nusileisti is rumu ir pasigilinti i klausimus. Geriau blokuokti komentarus, kaip ta daro LAR savo tinklapyje ir savo facebooke. Kitu metu LAR susirinkime, tikiu tik padauges nepasitenkinimo, nes vargu ar teisininkai zino is viso ka daro del architektu. gero visiems verkimo del trukstamu lesu.

 3. Negi ir Pilotas jau uždirba kaip kokie delfiai nuo komentarų gausos?
  Nuo kiekio, ne nuo kokybės…

 4. Gal ir mūsų stambieji verslininkai vardan viešo intereso galėtų suremti pečius vardan tos Lietuvos ir pastatyti savo gimtuosiuose miesteliuose ar kaimuose bent po kokybiškos architektūros mokyklą, ligoninę, kultūros centrą, finansuoti kelių ir gatvių asfaltavimą ? Tiesiog pasekti pono Warreno Buffetto ir kitų JAV milijardierių pavyzdžiu?
  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/kitos_pasaulio_naujienos/beveik_100_jav_milijardieriu_pazadejo_bent_puse_savo_turto_paaukoti_labdarai/

  • Tokie procesai valdomi per mokesčius. O , BET, TAČIAU, kadangi Lietuva dėl savo dydžio ir mentaliteto yra pusiau socialistinės sanklodos valstybė ir kapitalo, akcijų rinka čia neveikia, todėl jūsų geros intencijos įgyvendinimo teks palaukti – tą sakau nes vis dar esu optimistas,ė.

 5. >> POPULUS: 🙂 🙂 niekas nesprogo, kad ir kiek kartų savo tekstą įkėlinėtumėt arba kepurėm bandytumėt užmėtyti realybę 🙂

 6. SENATUSas sako, kad “architektūra yra individualistinė veikla ” – pramiegojo kokį šimtmetį. Senatusai, gal reikia grįžti į mokyklos suolą mokslų pabaigti, kad tokių “išminties trydų “ nemėtytum?

  • >> POPOLUS. Čia pora jūsų tokių komentatorių kurie niekaip iš mėšlo arba trydos – jūsų giliai asmeninės problematikos neišlendat 🙂

  • Ar tai architekto leksika?

 7. SENATUSas sprogo save straipsnyje atpažinęs, nes trukdome jam verslą daryti, “ar net mėną”, – priklauso kiek sumoka, jei brangiau, tai gavosi mėnas. Visišką dūšios ubagystę demonstruoja mums Senatusas savo savanaudiškomis mintimis, bet visvien jam norisi pamokyti intelektualesnius uz save. Jaunimas bėga ne dėl to, kad LAR bando architektams etiką įskiepint, bet dėl tokio skurdo, kurį visokie blatni Senatusai šioje profesijoje įdiegę.
  Puikus ir labai taiklus A. Ambraso straipsnis – iškart visos prasmirdusios drumzlės nuo dugno sukilo !

 8. SENATUSas sprogo save straipsnyje atpažinęs, nes trukdome jam verslą daryti, “ar net mėną”, – priklauso kiek sumoka, jei brangiau, tai gavosi mėnas. Visišką dūšios ubagystę demonstruoja mums Senatusas savo savanaudiškomis mintimis, bet visvien norisi pamokyti intelektualesnius uz save. Jaunimas bėga ne dėl To, kad LAR bando architektams eriką įskiepint, bet dėl tokio skurdo, kurį visokie blatni Senatusai šije profesijoje įdiegę.
  Puikus irlabai taiklus AAmbraso straipsnis – iškart visos drumzlės nuo dugno sukilo !

 9. >> TO SENATUS; vis keliate savo kaimo bernų mėšlo tematiką? Aš nesusįjęs/usi su ž ūkiu, negaliu jums nieko patarti. ‘ Nardymas nei patiko nei nepatiko. Tai tiesiog rinkos ekonomikos realybė ir jei to nesuvokiate tai gal nerašykite man daugiau. Aš tiesiog neturiu juokdarias virtusiems karaliams ką bepatarti.

 10. Šauniai pasakyta..kiekvienam architektui verta pagalvoti ar galės pasakyti prieš mirtį tą šaunią frazę. Bet kasdienybė nenumaldomai įrodinėja, kad tikrai nepakaks kiekvienam architektui būti viešojo intereso gynėju atliekant savo darbą, kol dar ir „matininkai“ projektuos, kol pagal „matininkų“ projektus bus išduodami statybos leidimai, ir kol valstybės institucijos savo projektų autoriais pagal mažiausios kainos konkursus rinksis tuos pačius „matininkus“.

  • Tai kodėl matininkai iki šiol planuoja? Net, toks įspūdis, planuoja ištisus kvartalus didmiesčiuose ? Arba aikštės ( viešoji erdvės) projektas pavadinamas inžinerinio statinio projektu ir architektų kaip ir nebereikia?

 11. ‘Atrodo, kad savivalda architektams yra per sunki našta.’ > taip, architektūra yra individualistinė veikla ar net meno šaka.
  ‘Svarbiau yra tiesiog gebėjimas guviai „nardyti“ po institucijų užkulisius… bla bla bla. > Taip žmonės užsidirba pragyvenimui, nejau norite, kad LAR tarybos arba RAT didmeistriai sureguliuotų kas kur ką kaip ir kokiom salygom projetuos?
  “ Į bendrą kovą susivieniję pakilo ir RAT „nuskriaustieji“ , bla bla bla>> mėgėjai nutarė nebeskirti didmeistriams daugiau nario mokesčio, tikriausiai manė, kad taryba dedikuoja finansus mėgėjams nereikalingiems darbams daryti. „Follow the money“ ir sužinosite koks yra LAR tikslas.
  „Kuo mes giliau brendame į teisinius vadenis, tuo lengviau mus skandina brangia nardymo įranga apsiginklavę mūsų pačių kolegos.“ kur kur jūs brendate? Architektįros įstatymo nuostata ir visi susitarimai apie , kad architektįra turi būti koybiška kartoja kitus įstatymus ir normas ir dar labiau komplikuoja teisinę architektų veikos aplinką. Jūs brendate į tuos vandenis kurie yra pavojingi, Lietuvoje įstatyminė bažė ir taip komplikuota persidengianti su polinkiu į mazochizmą – pomėgį save kankinti prievartauti ir net naikinti. Istatyme šiaip jau nera reikalo rašyti, kad architektųra turi būti kokybiška ir privalo garantuoti šviesų rytojų. Kažkada buvo perestroikos šūkis kad ekonomika turi būti ekonomiška. Na taip turi:) . O prie visų įstatymų ir normų dar yra Arch sajungos ekspertai, MPD ekspertai, RAT-ai šmatai, KPD ešnikai. Kontrolė ir overreguliacija pasiekia tokį kritinė lygį kad sistema pradeda save naikinti, jaunimas iš čia bėga.
  TODĖL realiai įvertintinti savo intelektinius sugebėjimus ir atsirinkti į kokius vandenis bristi o į kokius ne – jau yra vertybė ir jei LAR tarybos didmeistriai nesugeba to padaryti, tai gal geriau jiems likti stoveti prie braižybinės lentos?

  • nepatiko nardymas po koridorius. o kaipgi. ant sito tik ir laikosi visokie Senatus Daigeliai

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Architektų suvažiavimas

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Visuotinis susirinkimas – „Litexpo“, spalio 7

2020 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Visi žino – pavasarį Visuotinis Architektų rūmų susirinkimas neįvyko dėl Korona pandemijos, todėl dabar, kai viruso pavojus ir baimė atslūgo,- rinksimės į esminę profesijos sueigą

Autobusų stotelė Juodkrantėje

AUTOBUSŲ STOTELĖ NERINGOJE: „Archstotelės“ projektinių pasiūlymų pristatymas

2020 liepos 151 KomentarasPILOTAS.LT

Neringos savivaldybė jau anksčiau yra skelbusi apie realiais tapusius planus priešais Liudviko Rėzos kultūros centrą esančią stotelę „Juodkrantės gyvenvietė“ perkelti į naują vietą. Su iš

Lietuvos kultūros ir meno taryba

KULTŪROS FRONTE: Rinkosi naujos sudėties Lietuvos kultūros ir meno taryba

2020 birželio 261 KomentarasPILOTAS.LT

Į pirmąjį posėdį rinkosi naujos sudėties Lietuvos kultūros ir meno taryba, kuri kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu buvo patvirtinta birželio pradžioje. Tarybos narius pasveikinęs kultūros

Kultūros ministerija

KULTŪROS MINISTERIJA: Patvirtinta nauja Lietuvos kultūros ir meno taryba

2020 birželio 51 KomentarasPILOTAS.LT

Kultūros ministerija, ką tik patvirtino naujos sudėties Lietuvos kultūros ir meno tarybą. Tai patariamojo balso teisę turinti Kultūros ministerijos ekspertų grupė, analizuojanti, vertinanti ir padedanti

Architektų sąjunga

30 ARCHITEKTŲ SĄJUNGOS METŲ: Pats laikas persikrauti

2020 balandžio 35 KomentaraiJuozas Vaškevičius

Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo 30 metų sukaktis paskatino pakelti asmeniniame archyve besančius, paveldėtus rankraščius(1) ir tais pačiais metais atkurtos Lietuvos architektų sąjungos dokumentų kopijas. Permąstyti tų

karantinas

KARANTINO METAS: Lietuvos architektų rūmų rekomendacijos sunkmečiui

2020 kovo 261 KomentarasPILOTAS.LT

Pasaulyje vis labiau įsigalint Koronaviruso pandemijai, dauguma valstybių mokosi išgyventi karantino sąlygomis. Mokosi ir Lietuva. Nukėlę visuotinį narių susirinkimą, svarbias šiam ypatingam laikotarpiui rekomendacijas savo nariams neseniai

LAR susirinkimas

ARCHITEKTŲ PAVASARIS: Šaukiami du svarbūs ataskaitiniai-rinkiminiai renginiai

2020 kovo 53 KomentaraiPILOTAS.LT

Kovo pabaigoje planuojami du svarbūs Lietuvos architektams renginiai – Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių susirinkimas ir Lietuvos architektų sąjungos (LAS) XXII ataskaitinis-rinkiminis suvažiavimas. Tačiau planuojama

Gedimino pr. 27

ARCHITEKTŪRINIO TEISINGUMO VARDAN: Architektų rūmai eina į Aukščiausiąjį teismą

2020 kovo 49 KomentaraiPILOTAS.LT

Gali būti, jog Gedimino pr. 27 taps adresu, kur architektūrinis teisingumas arba įvyks, arba bus pamintas ir paniekintas. Kaip žinia, neseniai Vilniaus apygardos teismas nepritarė

Tauras Paulauskas

KELIAI KURIUOS PASIRENKAM*: LAR narystė 2020

2020 vasario 211 KomentarasTauras Paulauskas

Nesu rašto žmogus, ir jei ne  kolegos Roko Mazuronio vieši pasvarstymai dėl Rūmų bei, žinoma, “atsitiktinai” tuo pat metu bendrapavardžio Seimo nario darbiečio Audriaus Mazuronio

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (4): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 311 KomentarasLinas Tuleikis

Šis tekstas yra Ketvirtasis poleminėje grandinėje apie aktualią Lietuvos Architektų rūmų problematiką. LAR rūmų nario Lino Tuleikio Pirmasis straipsnis,  Antrasis straipsnis ir Trečiasis straipsnis padės skaitytojui lengviau suprasti

Lukas Rekevičius

ARCHITEKTŲ RŪMŲ NARYSTĖ: Kodėl Seimo nariai sumanė išardyti Rūmus?

2020 sausio 3015 KomentarųLukas Rekevičius

Keli Seimo nariai  (Juozas Imbrasas, Petras Nevulis, Artūras Skardžius, Valerijus Simulik, Kęstutis Bacvinka, Audrys Šimas, Jonas Jarutis, Aurelijus Veryga, Andrius Mazuronis) oficialiai užregistravo pasiūlymą, siekdami

Architektūros politika

LIETUVOS ARCHITEKTŪROS POLITIKAI: Patvirtinta Architektūros meno tarybos sudėtis

2020 sausio 224 KomentaraiPILOTAS.LT

LR Kultūros ministerija pirmą kartą istorijoje suformavo Architektūros meno tarybą. Iš architektūros specialistų sudarytos tarybos uždavinys – prisidėti prie ilgalaikės tęstinės architektūros kaip profesionaliojo meno ir kūrybinių

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (3): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 202 KomentaraiLinas Tuleikis

Architekto profesija tikrai turi daug galios kuriančius ją žmones padaryti laimingais, jei tik jie tuo užsiima su aistra ir atsakingai. Bent jau tiek atsakingai, kad

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (2): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 164 KomentaraiLinas Tuleikis

Šis tekstas nėra oficiali Lietuvos architektų rūmų nuomonė, o tik vieno LAR nario asmeniniai samprotavimai apie organizaciją.. Ar pastebėjote, koks gyvenimas pasidarė slidus ir išvirkščias?

Architektų rūmai

ARCHITEKTŲ RŪMAI GRĮŽTA: LAR biuras vėl įsikurs Architektų pilaitėje

2020 sausio 153 KomentaraiPILOTAS.LT

Po nedidelės poros metų pertraukos Lietuvos architektų rūmai grįžta į Architektų pilaitę Kalvarijų g.1. LAR biuras įsikurs pirmąjame Raduškevičių rūmų aukšte prie paradinio įėjimo. LAR

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (1): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 142 KomentaraiLinas Tuleikis

Šis tekstas nėra oficiali LAR nuomonė, o tik vieno Rūmų nario asmeniniai samprotavimai apie organizaciją. Tikslas kalbėti apie mūsų organizacines profesines sėkmes ir sopulius atviriau,

Sapiegų parkas Vilniuje

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Susitarta dėl Sapiegų parko kraštovaizdžio architektūros konkurso

2019 lapkričio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Konferencijos „Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros paveldą“ metu vykusiame tarpinstituciniame seminare „Sapiegų parkas, interesų susidūrimas kaip galimybė“ pavyko pasiekti susitarimą dėl Sapiegų parko rekonstravimo.

Eventus pro

ARCHITEKTŲ RŪMAI: „Spartos“ konversijos konkursas pritaikytas „Cloud‘ams“?

2019 lapkričio 73 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) neseniai gavo „Spartos“ fabriko Vilniuje konversijos konkurso užsakovų raštą, kuriame informuojama apie surengtą antrąjį konkurso turą ir išrinktą naują nugalėtoją. LAR

Architektūros įstatymas

ARCHITEKTŪROS ĮSTATYMAS: Architektų rūmai ir Aplinkos ministerija derina pakeitimus

2019 spalio 152 KomentaraiPILOTAS.LT

Prieš du metus įsigaliojusiame Architektūros įstatyme išryškėjus tam tikroms spragoms, Aplinkos ministerija inicijavo jo tobulinimo procesą. Pradėtos konsultacijos su Lietuvos Architektų rūmais (LAR) dėl Architektūros

Liepoja

INTEGRUOTAS POŽIŪRIS: Architektūros kokybei skirta 5-oji tarpdisciplininė konferencija

2019 rugsėjo 25Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas ir Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos rengia 5-ąją tarpdisciplininę konferenciją, skirtą architektūros kokybės problemoms aptarti.

Remigijus Bimba

PRITARTA KOMPROMISUI: VAUET apsvarstė Žygimantų g. užstatymo išklotinę

2019 rugsėjo 62 KomentaraiPILOTAS.LT

Neseniai įvykusi Vilniaus architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba pritarė Vilniaus Žygimantų gatvės perimetriniam užstatymui. Konstatuota, kad tai kompromisinis variantas, minimaliai pažeidžiantis panoramos vertingąsias savybes ir

tit_kt-garsas-pnvz-fkaa17-03-3

REGIONINĖS ARCHITEKTŪROS TARYBOS: Architektų rūmai ėmėsi veiklos tobulinimo

2019 rugpjūčio 225 KomentaraiPILOTAS.LT

Regioninės architektūros tarybos, kaip žinia, buvo įsteigtos prieš beveik du metus, kaip tuomet priimto Architektūros įstatymo instrumentas architektūrinei kokybei siekti. Per tuos du metus buvo

Lukas Rekevičius

LIETUVOS ARCHITEKTŲ RŪMAI: Iki pavasario vadovaus Lukas Rekevičius

2019 liepos 251 KomentarasPILOTAS.LT

Atsistatydinus Lietuvos architektų rūmų pirmininkei Daivai Veličkaitei, vakar LAR Taryba laikinai eiti šias pareigas nuo rugpjūčio 1 dienos paskyrė pirmininko pavaduotoją Luką Rekevičių. Jis pirmininko

G.Baravykas

STT IŠVADA: Architektų savivaldoje tiesioginių sąlygų korupcijai nenustatyta

2019 liepos 19Be komentarųPILOTAS.LT

LR Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Lietuvos architektų rūmams pateikė antikorupcinio vertinimo išvadą dėl architektų atestavimo ir teisės pripažinimo organizavimo bei jų veiklos priežiūros. STT nenustatė

Daiva Veličkaitė

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ĮTAMPOS: Viešumas, dozavimas ir bendri vardikliai

2019 liepos 1619 KomentarųAudrys Karalius

Penktadienį portalui PILOTAS.LT pranešus apie Lietuvos architektų rūmų pirmininkės Daivos Veličkaitės atsistatydinimo pareiškimą, Rūmuose kilo ūmus susierzinimas ir įtampa. Kažkodėl sausa informacija apie įvykusį faktą