images_phocagallery_1005_pam_pop_JPII_1005_Pop_JPII_tit

KAROLIO ATSIPRAŠYMAS//POPIEŽIAUS JONO PAULIAUS II PAMINKLINIS DESANTAS

„Atleiskite man, kad prieš valią suprantančiųjų, stoviu čia valia valdančiųjų. Atleiskite galingiesiems, nes jie šiandien nesupranta, ką daro…“ Logiškas, Karolio Vojtylos mąstyseną ir gyvenimą atitinkantis užrašas stovylos papėdėje – būtų vienintelis teisingas ir adekvatus memorialinės kompozicijos, pražydusios Kauno santakoje, palydovas. Tačiau randu tik šaltą, netikru auksu išmargintą info-granitą: „Į šiuos namus šiandien atėjo išganymas. Čia 1993 rugsėjo 6 šv.mišias aukojo popiežius Jonas Paulius II”.

Tiesos yra – pirmasis (ir vienintelis) Romos popiežius, lankė Lietuvą 1993-aisiais ir čia, strateginėje tautai erdvėje, kur Neris ir Nemunas tampa vienu, istoriškai sakraliu kūnu, meldėsi su tūkstančiais lietuvių. Už Lietuvą, už proto pergalę prieš jėgą, už gerovę, už šviesą, už toleranciją, už tikėjimą. Tauta nuščiuvusi klausėsi išmintingų žodžių ir pratinosi patikėti gėrio pergale prieš blogį. Tvyrojo absoliuti ramybė.

INTERVENCIJOS KULTŪRA IR PRAKTIKA

Dabar nuščiuvę stebime, kaip tyliai-ramiai-arogantiškai mylimiausio Lietuvoje popiežiaus bronzinė iškamša tupia į tą pačią santaką, nepaisant gausios vietos skulptorių, menotyrininkų ir architektų kritikos bei demokratišku būdu, kultūringai pareikštų protestų.

Ramybės nė kvapo. Desantininkai niekada nekvepia ramybe…

Kiekviena kultūrinė intervencija į subtilią gamtinę aplinką neišvengiamai keičia susiklosčiusią jos kokybę ir sukuria naujus ankstesnės kokybės variantus. Tačiau vienokie variantai gaunami inkrustacinės intervencijos atveju, kai vietos tapatumas atpažįstamas, gerbiamas ir papildomas ir visai kitokie, kai vietos tapatumą stengiamasi įveikti ir įdarbinti naujame, “atsivežtame” vaidmenyje. Būtent tokį desantinės intervencijos atvejį, kuriame, tikiu, prieš savo valią dalyvauja Jono Pauliaus II įvaizdis, Nemuno ir Neries santakoje mes ir turime prievolę stebėti.

TIKSLAS IR VĖL IMA TEISINTI PRIEMONES

Ateiti per jėgą į Nemuno ir Neries santaką, į Lietuvą, ir dar su kryžiumi ant kaklo, – prasta paralelė. Kaip toli istoriškai bebūtų nutolę viduramžiškos eurosąjunginės intervencijos į šitą žemę su tais pačiais “kryžiaus kelialapiais”,- lietuvis niekada to fakto ir kraujo patirčių neužmirš. Panašu, kad Kauno Arkivyskupijos ir Kauno savivaldybės bendras noras – kuo greičiau pastatyti paminklą popiežiui – turi kažkokį kryžiuotišką (svarbų, bet viešai neskelbiamą) tikslą.

Popiežiaus monumentą kauniečiams be jokio konkurso sukūrė vienas greičiausių lenkų skulptorių Česlavas Džvigajus (Czesław Dźwigaj) ir architektai Gintaras Prikockis bei Stasys Pūtvis. Projektas praeitą rudenį buvo dukart svarstytas Kauno architektų ir urbanistų ekspertų taryboje, gausiai kritikuotas ir atmestas. Taip pat jį kritikavo ir miesto menotyrininkai, menininkai bei išretėjusi kultūrinė žiniasklaida. Tačiau tai nė kiek nesutrukdė projekto realizacijai. Panašu, kad projekto partneriams šįkart kryžiuotiškas tikslas buvo daug svarbesnis už viešai deklaruojamą “išganymo atėjimą”, nes sunku patikėti, jog popiežiaus Jono Pauliaus II projektas būtų taip uoliai ir nepaisant-nieko stumiamas, it koks “Akropolis” su savo garbaražu…

VIETOJ EPILOGO

Taigi, šeštadienį, birželio 4-ąją, Nemuno ir Neries akivaizdoje – palaimintojo popiežiaus Jono Pauliaus II paminklo atidengimas ir Padėkos Mišios už Jo beatifikaciją (17 val.). Paminklą šventina ir Eucharistijos liturgijai vadovauja Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius SJ. Gieda Kauno kamerinis choras „Te Deum“ (vad. A.Petrauskas), Kauno mišrus choras „Diemedis“ (vad. A.Petrauskas), Juozo Gruodžio konservatorijos ir Kauno kolegijos choras (vad. R.Navickienė).

21 valandą – miuziklas „Karolis. Pašaukė mane“(S. Di Stefano, D. Cologgi, R.Nicolai). Jono Pauliaus II vaidmenį atliks publikos numylėtinis Liudas Mikalauskas. Ne mažiau stengsis – Egidijus Bavikinas, Tomas Ladyga,  aktoriai Rimantas Bagdzevičius, Liucija Rukšnaitytė, Henrikas Savickis, Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras ir net Vytauto Didžiojo universiteto liaudies šokių ansamblis „Žilvitis“. Miuziklo režisierius – Nerijus Petrokas.

Bus visko daug ir viskas bus nemokama…

SUSIJĘ STRAIPSNIAI:

PAMINKLAS JONUI PAULIUI II // IŠORINIS PANAŠUMAS YRA, VIDINIO NE

Komentarai

 1. kartapaistalai visatožydvaldytojasai :

  Žydkaralius Jėzusai yra vienintelis ir tikrasai „viešpatis“ , nupirkęsai pasaulį ir visą kosmosą.
  Šisai amžinasisai švytūrys yra nepedofilinio skandlo popiežius, jo šviesą ir išmintį galima lyginti su neo (ne pedo) šviesa ir karšta lyg pagoniško Aukuro meile žydieviui žydviešpačeviui.

  Galingasis jahvė, Izraelio dievas atidavė sūnų bizniui, -nupirkti pasaulį ir visą kosmosą ir mus išganyti ir atvesti į gerosios naujienos šviečiamą kelią – ryt rojų.
  Rojuje žydkrikščionys bus vieni iš pirmųjų ir gaus geriausias ir arčiausias vietas šalia tėvo jahvės, Izraelio dievo ir jo sūnaus, -išmintingojo verslininko, nupirkusio mumis į amžiną Izraelį .

  Ale tai NE liuja, o mano Perkūne.

 2. Pritardamas „lenko“ mintims, jas dar perrašau savaip:

  Žydkrikščionybė – už pinigus samdomi banditai – t.y. šiandieniniai žydkrikškryžiuočiai – kaip Lenino alkani bolševikai, ir Vatikano alkani ordininkai…

  Gal istorikai, ar vatikaninis Bačkis žino, kur vyko pirmas mūšis su najomninkais kryžiuočiais?… Čia ir eina kalba apie bolševikinį žydkrikščionizmą – su iškryžintais kinietiškais paminklais ant Baltų kapų – mųsų šiandieniniam išnumirinimui.

  O dėl Bielarusijos – tai nėra ką kalbėti: apie Minską – bolševikinis smaguriautojas Zuokas, ar lietuviškas kietasprandis Šustauskas – nepalyginami .

  O dėl belikusio pusbaltiško nepaliaujamo pataikavimo žydkrikščionybei ir jos vietos – tai ir Revoliucijos muziejus gi buvo Kazimiežo božnycoj … – tai dar geriau, – visiems gal greičiau ateis galvon, kam skatyna Bačkys ir kam skirtas UAB “Vatikanas”.
  Mat Lietuva jau po popiežiaus pergyveno ganytoją Leniną . O už šiandien likusio stovi didesni pinigai – įsisasavinti okupanto “meilei”.

 3. kriscionybe nese samdomi banditai “ kryziuociai “ kaip stalino bolsevikai … Gal paminklas tiktu prie lenkijos sienos kalvarijoj . gal istorikai , arba backis zino kur vyko pirmas musis su najomninkais “ kryziuocias ‘ , ? cia neina kalba apie pagonybe , samdomi banditaij ner geraij , ar jie bin-ladeno , ar jie popieziaus , ar jie bolsevikai … o lenkams aisku pasiseke , jie turi tikra skulptoriu , kuris tokius sudinus paminklus daro per svaite , ( kaip musiskis kapsukietis balciunas ) ir gal geriau neij musu gutauskas liutus , kamuolius , ( manau tevas gutauskas savo vaika turetu nunuodyti pats ir paskuij dar eilerasty parasyti ant kamuolio ) , taij geros skulpturos , geriau nei kinieciu paminklai ant lietuvos kapu . o del bielarusijos … taij ner ka yzeidineti minska – zuokas ar sustauskas nepalyginami . o del baltiskos krikscionybes vietos – santakos taij ir revoliucijos muziejus gi buvo kazimiero baznycioj … taij dar geriau , visiems greiciau ateis galvon ka skatina backys ir kam skyrtas popiezius ir visa ju uab “ vatikanas “ . lietuva jau po popieziaus pergyveno ganytoja lenina . gal ir situos paminklus kada taij kazkas nuardys ? siandien turim kitus ganytojus , aisku uz sito lenko stovi didesni pinigaij , taij ir myli ji daug daugiau kas …

 4. Avinams – dar vienas importuotas ganytojas, ir turbūt jau ilgam.

  Kiek gi turės praeiti laiko, kad tasai mazochistinis kančios garbinimo balvonas būtų išbogintas ?

  Tiesiogine prasme okupantiška žydkrikš.čionynybė iš esmės ir pasirodė, kad ji – ne tik Kauno pilies (ją žydkrikš.čionys buvo sudeginę 1361 m.) bet ir visos Lietuvos okupantė.

  Prakeiktų parazitokupantų genetika sugeneravo ir šiandienai.

 5. Turbut ne prie to straipsnio komentara surasete, gerbiamasis…

 6. Tai gal „patriotas“ ir sausio 13 dezertyras, pseudo prafiesoriuz Kupriewitzas savo xebryte /Bartulius, Bruzaites etc…/ vel suburs peticijai merui del „profanaciju“, kaip kad dare pries tik kazkokio Eimonto koncertus?

 7. O kur tą popiežių statyti? Gal Antakalnio žiede, kurį Jono Pauliaus vardu pavadino?

 8. na ir iskur Marijos rutu darzely tiek pridarastu priviso?vis pridaro ir pridaro viesose vietose kaipo sunekai kokie….

 9. jeigu popieziaus paminklas santakoje tampa nesutarimu priezastimi, reiskia to paminklo nereikia, arba reikia kitoje, maziau bendramiestineje vietoje. brukti meile per prievarta ganetinai kvaila XXI amziuje.

 10. Kaip visada, kai baltiškos kultūros švenčiausioje vietoje – upių santakoje atsiranda krikščioniškos agresijos simbolis, tautoje užsidega dar vienas neapykantos laužas visai bažnyčiai, nors ji čia nieko kalta. Taip skatinama agresija, neapykanta, nepakantumas. O norėta atvirkščiai.

 11. blogai, negerai ir negražiai nubronzino pauliuką ir ne vietoje

 12. Kai pastatai tokia lokalia skulptura tokioje atviroje erdveje, kaip santaka, tai rizikuoji pirma proga apsijuokti. Isivaizduojam, kad gejai marsiruoja vidury santakos, o koks nors paparacis prizumina juos su patenkintu popiezium fone. Arba siaip bomzeliai su bambaliais snaudzia vidury pievos – o popiezius juos visus laimina ir laimina.
  Man atrodo, kad labiausiai cia prasauta nepagavus lokalaus skulpturos santykio ir mastabisko konteksto. Garantuota nesekme. Kas to nepripazista dabar, po metu patys isitikins.

 13. Nieko cia tragisko. Kaunas bent jau tures pirma pasaulyje palaiminta stadijona. Gal ta proga ir futbolo komanda ikurs Kauno Klierikai? Ir Lietuvos rinktinei bus kur igyti sportine forma ir palaiminima tuo paciu, jei nenores vel nuo Lichtensteino nykstuku gauti i kaulus.
  Ne visi, matau, suprato kaunietiska bajeri.

 14. Nematau jokios tragedijos, skulptūra klasikinė – aplinka erdvi – fonas geras… kai jau taip aršiai kritikuojama – bent jau nuotraukas parinkit prastesnes.

 15. Lenkija turi Česlavą Džvigajų, Rusija – Zurabą Ceretelį, Lietuva – Tadą Gutauską…

 16. Okupantų svajonės – kad okupuotieji būtų geri.

  Na, o šio straipsnio autorius turbūt mažai ką , apart čia paraudojimo, bedarė, kad to balvono neatsirastų.

  CHA

 17. Kalba eina apie skulptūros meninį lygį ir pasatymo vietą-kam tiek neapykantos,vilmantas? Ar nekęsti-reiškia būti geru pagoniu?

 18. pompastika. o ji visada bus neskoninga. net prikeltas italu MikolasAngelas cia nepades.

  kai is visu jegu bandai garsiai papersti, rizikuoji taip pat staigiai ir pristumti…

 19. darykite isvada mieli krikscionys.Jusu mokymo sviesa baigia suniokoti krasta ir krastovaizdi…

 20. kam tos architekturines tarybos, jeigu kauno valdzia vistiek daro taip, kaip jai atrodo. ir dailininkai rase, kad negerai, ir menotyrininkai – viskas perniek. kauno valdzia elgiasi, kaip kokiame minske. nematau skirtumo.

 21. Gal kas nors bent per atidarymą protestuos?
  Palaikyčiau.
  Gana mazochistinio kančios garbinimo ir aplamai okupacinio krikščionizmo.

  Vilmantas Rutkauskas
  Mano tel. 8-696 50838

 22. Gal kas nors bent per atidarymą protestuos?
  Palaikyčiau.
  Mano tel. 8-696 50838

 23. Diletantų puota arba naujasis profanų Kryžiaus žygis: argi tai MENAS? Tik todėl, kad Popiežiaus atminimui skirtas? Deja, nei „miuziklas“, nei „skulptūra“ nieko bendra su Popiežiumi neturi. Bet davatkoms, tikriausiai, gražu.

 24. Prakeiktas žydkrikščionaudaizmas – okupuoti ne tik Žemę, bet ir Dangų – žydkrikšsektantams mėgstamiausias (užsi ir ėmimas).

  Šių katekizuotų okupantų laimei pažadėti formuliarai -yra paremti tuo, kad okupuotieji atitarnautų vergvaldistikai.

  Jau Protėvystėje prakeikti žydkrikščionys Laimės neturės, nes jie – prakeikti.

 25. Viskas, kas nemokama, dažniausiai vėliau brangiai atsieina. Keista, Vilniuje turime T. Gutausko opusus, berods pastarasis kelia koją ir į Kauną. Štai dabar ir šis, straipsnyje aprašomas atvejis… Kažkas neskanaus glūdi mūsų krašte… „something is rotten in the state of denmark“ anot W.Shakespeare

 26. Gerai, kad Jonas Paulius II to nemato. Apsiverktų iš nevilties, šitiek dėjo žmogus pastangų, o viskas perniek…

 27. Man tai atrodo visai gražiai su tuo celofanu… Reikėtų taip ir palikt.

 28. jei Kauno architektūrinėendurbanistinė taryba pritarė LA stiklainiui, tia gal kaip tik – jei šiuo atveju ji nepritarė – atidengus tas paminklas pasirodys labai neblogas?
  nepykit, kad humoras toks grubus.

 29. Padėtį dar galima išgelbėti- stovylos nenudengti. Niekada.

  P.S.
  Panaši situacija klostosi ant Parnidžio kopos Nidoje. Ten jau randasi antras „kryžių kalnas“. Mano galva, ne mažiau brutali invazija, nei Santakoje.

 30. Pagarba autoriui- tikrai grakščtus kalbos ir minties valdymas. Palinkėjimas mums visiems, kad teisingas žodis taptų kūnu.

 31. smagu kad niekas nieko net nekomentuoja .

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Arūnas Bielskis

SOLO: Personalinė menininko Arūno Bielskio paroda Vilniuje

2020 liepos 30Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje pirmą kartą pristatoma personalinė menininko Arūno Bielskio paroda. Ją sudaro nauji, tačiau nuoseklią autoriaus kūrybinę veiklą apibendrinantys skulptūriniai objektai ir jų kompozicijos, kurių kolekcija

Prisikėlęs Kristus

UNIKALI VERTYBĖ SUGRĮŽO: Medžio skulptūra „Prisikėlęs Kristus“ vėl Lietuvoje

2020 liepos 28Be komentarųPILOTAS.LT

Į Lietuvą iš Austrijos sugrįžo nelegaliai išgabenta unikalios vėlyvosios gotikos (XVI a.) medžio skulptūra „Prisikėlęs Kristus“. Tai pirmas kartas, kai taikant Europos Tarybos direktyvą 93/7/EEB

Pasaulio teisuolių paminklinio objekto konkursas

PASAULIO TEISUOLIAMS ATMINTI: Atviras paminklinio objekto Vilniuje konkursas

2020 birželio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Nacių okupuotoje Lietuvoje daugelis Lietuvos gyventojų neliko pasyviais stebėtojais ir įsitraukė į savo bendrapiliečių žydų gelbėjimą. Vilniaus miesto savivaldybės administracija rengia atvirą paminklinio objekto šiems

Nidos meno kolonija

NIDOS MENO KOLONIJA KEIČIASI: Sodai, skulptūra ir architektūros rezidencija

2020 birželio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Gegužės viduryje Nidos meno kolonijos lauko teritorija ėmė keisti savo pavidalą. Greta kitų tęstinių NMK projektų, laukinių augalų sodas jau pradėjo įgauti formą, o menininkas

fontanas Klaipėdoje

ATNAUJINAMAS „ŽVEJO“ FONTANAS: Išvaizda iš išorės nepakis

2020 birželio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdoje pradėtas remontuoti Danės upės krantinėje ties rotuše esantis fontanas. Pasigėrėti jo vandens purslais čia bus galima jau liepos mėnesio pabaigoje. Kaip skelbia Klaipėdos miesto

paminklas B.Liesiui-Nakčiai

LAISVĖS KOVOMS ATMINTI: Ramygalos centre – paminklas Bronislovui Liesiui-Nakčiai

2020 balandžio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros paveldo departamento Panevėžio skyrius neseniai pritarė projektui, pagal kurį Ramygalos miesto centre iškils paminklas, skirtas partizanui Bronislovui Liesiui-Nakčiai atminti. Paminklui parinkta vieta istorinėje miesto

Evaldas Pauza

GERIAUSIAS METŲ KŪRINYS: Kaune laurai atiteko Evaldo Pauzos porai su žąsimis

2020 vasario 17Be komentarųPILOTAS.LT

Vasario 16-ąją Kauno paveikslų galerijoje tradiciškai paskelbti kasmetinės parodos-konkurso „Geriausias metų kūrinys“ laureatai. Pagrindinis renginio titulas atiteko Evaldo Pauzos skulptūros darbui „Su meile II“, vaizduojančiu

Cristina Iglesias

ŠIUOLAIKINIO MIESTO SKULPTORĖ: Britai apdovanojo už integralias urbanistines skulptūras

2020 sausio 201 KomentarasPILOTAS.LT

Londono Karališkoji dailės akademija už skulptūras viešosiose erdvėse Architektūros premija apdovanojo vieną įdomiausių šiuolaikinių miesto skulptorių Cristiną Iglesias (Cristina Iglesias). Per pastaruosius metus įvairiose Europos

Partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas

LIETUVOS VALSTYBĖS VADOVAS: A.Ramanausko-Vanago paminklo ir antkapio konkursas

2019 spalio 311 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija rengia atvirą anonimišką konkursą paminklo ir antkapio Adolfui Ramanauskui-Vanagui skulptūrinei-architektūrinei idėjai sukurti ir įgyvendinti. Paminklas ir antkapis Lietuvos valstybės vadovui iškils

medus_sk_191000_e02_xxx

MEDUS IR VANILĖ: Grafikės G.Grendaitės ir skulptoriaus T.Vosyliaus kūrybos paroda Dusetose

2019 spalio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Grafikė Greta Grendaitė ir skulptorius Tomas Vosylius (duetas „Legal Art Lovers“) pristato savo 4-ąją bendrą parodą. Nors menininkai kuria skirtingomis raiškos priemonėmis, jų kūryba subtiliai

Laisvės kalva

LUKIŠKIŲ DETEKTYVAS: KPD laiko Šimašiaus ir Labašausko artefaktą nelegaliu

2019 rugsėjo 252 KomentaraiLiudas Pastanga

Vakar Vilniuje, Lukiškių aikštėje pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko paminklo „Laisvės kalva“ natūralaus dydžio maketas sulaukė ne tik visuomenės, bet ir institucijų dėmesio. Pasirodo, 2 natūralaus

Andrius Labašauskas

LAISVĖS KALVA MASTELIU 1:1: Lukiškių aikštėje – planuojamos skulptūros fragmentai

2019 rugsėjo 245 KomentaraiPILOTAS.LT

Šiandien Lukiškių aikštėje pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko sukurtos „Laisvės kalvos“ maketas iš karto įplieskė diskusijas socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Architektuomenė“ bei kituose socialinėse erdvėse. Norintys

Vaižgantas

PAMINKLAS DIDŽIAJAM LIETUVIUI: J.Tumas-Vaižgantas Vytauto Didžiojo bažnyčios šventoriuje

2019 rugsėjo 23Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune, Vytauto Didžiojo (Švč.Mergelės Marijos Dangun Ėmimo) bažnyčios šventoriuje atidengtas paminklas vienai ryškiausių XX amžiaus Lietuvos asmenybių. Gedimino Piekuro bronzinė skulptūra, vaizduojanti kunigą, trumpam prisėdusį

šiaulių Prisikėlimo aikštė

PAMINKLAS „TAUTOS LAISVEI“: Šiauliai paskelbė atvirą idėjos konkursą

2019 balandžio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Apie Lietuvos laisvės įamžinimą seniai galvojantys Šiauliai ką tik paskelbė paminklo „Tautos laisvei“ idėjų atvirą anonimini konkursą. Projekto tikslas – miesto centro urbanistinės struktūros pagrindinės

Bronius Pundzius

LAIKINOSIOS SOSTINĖS SKULPTORIUS: B.Pundziaus kūrybai skirta ekskursija

2019 balandžio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Šiemet, balandžio 11-ąją sukanka 60 metų nuo skulptoriaus pedagogo Broniaus Pundziaus mirties. Asociacija „Gražinkime Kauną“ šia proga Laikinojoje sostinėje organizuoja ekskursiją B.Pundziaus kūrybai skirtu nestandartiniu

Prisikėlimo aikštė

PAMINKLAS TAUTOS LAISVEI ŠIAULIUOSE: Prieškonkursinės diskusijos prasideda

2019 vasario 12Be komentarųLiudas Pastanga

Šiauliai netrukus skelbs paminklo Tautos laisvei Prisikėlimo aikštėje idėjų konkursą. Parengiamieji konkurso renginiai ir diskusijos prasideda. Jau šiandien, antradienį šiauliečių laukia susitikimas–diskusija „Tautos laisvė ir

Laisvės paminklas Šiauliuose

TAUTOS LAISVĖ IR REIKŠMĖ: Diskusija apie paminklo Šiauliuose idėją

2019 vasario 11Be komentarųPILOTAS.LT

Šiaulių miesto savivaldybė pagaliau pradėjo įgyvendinti ilgai puoselėjamą paminklo Tautos laisvei idėją. Šia proga rytoj Saulės mieste rengiamas susitikimas-diskusija su dr. Dainiumi Razausku ir menotyrininku

Vidas Simonavičius

LEDINIS ČIURLIONIS: Druskininkuose praūžė ledo skulptūrų festivalis

2019 sausio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Savaitgalį Druskininkuose praūžė ledo skulptūrų festivalis, skirtas druskininkus garsinančio M.K.Čiurlionio kūrybai. Lietuvos ir užsienio menininkai ledo kūrinius čia skaptavo ir gremžė „Zodiako“ ir „Pasaka. Karaliai“

Kazimieras Simonavičius

SALVĖMIS PAGERBS LDK IŠRADĖJĄ: Vilniuje atidengiama skulptūra K.Simonavičiui

2018 lapkričio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Bajoras ir karininkas Kazimieras Simonavičius – didis artilerijos inžinierius, raketų išradėjas. Šiai iškiliai LDK asmenybei pagerbti skirta skulptūra bus atidengta Vilniaus skvere. Lapkričio 21 dieną

Laima Antonova

BALSAVO UŽ TELŠIŠKĘ: Baltijos regiono jaunųjų menininkų simpatijų prizas – L.Antonovai

2018 spalio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Latvijos dailės akademijoje savaitgalį įteikti Šiaurės ir Baltijos šalių jaunųjų menininkų apdovanojimai “Nordic Baltic Young Artist Awards”. Šiame konkurse daugiausiai regiono meno mėgėjų balsų gavo

Evaldas Pauza

SU MEILE: Skulptoriaus Evaldo Pauzos paroda Kaune

2018 spalio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Kauno paveikslų galerijoje atidaroma skulptoriaus Evaldo Pauzos paroda „Su meile“. Parodoje, inspiruotoje tarpukario istorijų ir gyvenimo būdo, skirtoje Nepriklausomybės šimtmečiui, eksponuojami paskutiniųjų metų kūriniai.

Mykolas Sauka

NAUJAS TRAUKOS TAŠKAS: Viršuliškių parke apsigyveno betono skulptūros

2018 spalio 222 KomentaraiPILOTAS.LT

Viršuliškių miško parkas pradėtas „apgyvendinti“ 3 m dydžio betoninėmis skulptūromis. Jų autorius – skulptorius Mykolas Sauka – sako, kad nuošalų ir tik vietos gyventojų lankomą

M.K.Čiurlionio kelias

SAUGOS MEDŽIO SKULPTŪRAS: Atverta galimybė restauruoti M.K.Čiurlionio kelio akcentus

2018 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Prie kelio nuo Senosios Varėnos, kur Mikalojus Konstantinas Čiurlionis gimė, iki Druskininkų sukomponuotas garsiojo lietuvių menininko kelio skulptūrų ansamblis. Šio kelio skulptūros ką tik paskelbtos

Tautvilas Povilonis

KAMERINĖ SKULPTŪRA: Tėčiui dedikuota T.Povilionio paroda Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje

2018 rugpjūčio 211 KomentarasPILOTAS.LT

Minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje atidaroma jaunesnės kartos skulptoriaus Tautvilo Povilionio paroda „Kamerinė

Š.Sauka

JUBILIEJINIS POSŪKIS DUSETOSE: Šarūnas Sauka lipa iš tapybos

Dusetos bei šio kuklaus Aukštaitijos miestelio dailės galerija vėl sugrįžo į šalies laikraščių viršelius bei į tarptautinio lygio meno žemėlapį. Šiltą šeštadienio pavakarę čia iškilmingai