images_phocagallery_890_juoza_lais_1104_LA90' 11.03 bru01

KOMISIJA SIŪLO GRIAUTI//VIEŠBUTIS LAISVĖS ALĖJOJE PRIPAŽINTAS KALTU

„Siekti, kad esamas pastato Laisvės al. 90, Kaune anstatas būtų nugriautas ir atstatyta Naujamiesčio vertingoji savybė – pirminis tūris“,- teigiama laikinosios komisijos, kuri buvo sudaryta Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorės D.Varnaitės įsakymu, išvadose. Komisija dirbo du mėnesius ir šiandien praktiškai baigė darbą, pateikdama KPD vadovei D.Varnaitei išvadas dėl skandalingojo Laisvės alėjoje baigiamo statyti viešbučio (architektas V.Juozaitis).

AUKŠTINANT PASTATĄ PAŽEISTA NAUJAMIESČIO VERTINGOJI SAVYBĖ

Komisijos išvadose teigiama, kad „detaliuoju planu ir techniniu projektu leidus rekonstruoti pastatą, buvo pažeista valstybės saugomos vietovės Kauno miesto istorinės dalies, vadinamos Naujamiesčiu (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 22149, buvęs kodas U30) vertingoji savybė (tūris) ir taip padaryta neigiama įtaka nekilnojamajai kultūros vertybei bei pažeista NKPAĮ 19 str. 2 ir 4 dalys.“ Komisija pasiūlė KP departamentui kreiptis į prokuratūrą „su prašymu ginant viešąjį interesą kreiptis į teismą dėl sklypų Laisvės al. 90 ir 92 detaliojo plano bei statybos leidimų panaikinimo“. Kauno miesto savivaldybei pasiūlyta „spręsti administracine tvarka dėl detalaus plano panaikinimo“.

Su tokiais komisijos sprendimais iš principo nesutiko du komisijos nariai – Kauno savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius ir Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Rimgaudas Miliukštis, kurie galiausiai atsisakė pasirašyti Komisijos išvadų protokolą, motyvuodami, kad turi pasitarti su naująja Kauno administracija.

KOMISIJOS NARIŲ NUOMONĖS SUTAPO NEVISADA

Dėl šių trijų punktų „atskirąją nuomonę“ pageidavo išreikšti ir architektas Audrys Karalius, teigdamas, kad antstato griovimas nėra vienintelis būdas spręsti susidariusią problemą ir siūlė „ieškoti būdų, kaip suminkštinti viešbučio sukurtą disonansą architektūrinėmis priemonėmis“. Taip pat architektas siūlė neblokuoti Laisvės al. 90 detaliojo plano, nes jo įsitikinimu, „pastato paaukštinimas šioje vietoje įmanomas ir nėra esminė intervencijos blogybė“. Panašios laikysenos buvo ir Kultūros ministerijos atstovė Rugilė Balkaitė, ketinanti dėl galutinių išvadų pasikonsultuoti su Kultūros ministerijos specialistais.

Dėl kitų komisijos išvadų punktų didesnių diskusijų nebuvo. KP departamentui pasiūlyta „įvertinti Departamento Kauno teritorinio padalinio valstybės tarnautojus, tiesiogiai susijusius su pastato Laisvės al. 90 sąlygų išdavimu ir projektinės dokumentacijos derinimu“. Taip pat – „Departamento atestavimo komisijai įvertinti projektų vadovų, ekspertizes atlikusių ekspertų atitikimą esamai kvalifikacijai“.

ATSAKINGŲ PAREIGŪNŲ VEIKSMAI TURĖS BŪTI ĮVERTINTI

Kauno miesto savivaldybės administracijai komisija siūlo „įvertinti atsakingų savivaldybės valstybės tarnautojų veiksmus pastato Laisvės al. 90 projektinės dokumentacijos derinimo atžvilgiu“ ir susilaikyti dėl statybos leidimų išdavimų pagal sklypų Laisvės al. 90 ir 92 detalųjį planą. Gerinant projektų svarstymo kokybę Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje, savivaldybei, kaip šios viešosios įstaigos stegėjai, pasiūlyta pakoreguoti KAUET reglamentą, kad „vertinanant kultūros paveldo vertybėje sprendinius, būtų remiamasi (KPD) atestuotais specialistais“.

Kauno savivaldybei taip pat pasiūlyta gerinti projektų kultūros paveldo vertybėje pristatymą visuomenei ir, adekvačiai objekto svarbai, užtikrinti kokybišką projektų svarstymą su visuomene.

„UŽMIRŠTAS“ NAUJAMIESČIO DOSJE GALI GRĮŽTI BUMERANGU

Komisijoje užvirus diskusijai dėl kultūros paveldo dokumentų, kurie reguliuoja statybinius procesus Kauno Naujamiestyje, paaiškėjo, kad Kauno savivaldybės darbuotojai nelabai paiso (o ir nelabai žino) dar 1999-aisiais patvirtinto „Naujamiesčio dosje“. Taip pat – 2009-aisiais patvirtinto Naujamiesčio vertingųjų savybių akto, todėl susiformavo prielaida, kad dalis jau patvirtintų ar dar tik rengiamų detaliųjų planų Naujamiestyje gali prieštarauti KPD dokumentams ir gali būti bet kada pripažinti negaliojančiais. Kad išvengti tokio pobūdžio keblumų, komisija pasiūlė Kauno savivaldybei skubiai pateikti KP departamentui detaliųjų planų, kurie galimai prieštarautų „Naujamiesčio dosje“ nuostatoms sąrašą, kad būtų galima operatyviai spręsti netikėtai iškilusią koliziją.

Beje, paskutiniajame komisijos posėdyje nedalyvavo KPD Kauno teritorinio padalinio vadovė Irena Vaškelienė, kuri dėl interesų konflikto buvo nušalinta nuo komisijos išvadų svarstymo. Kultūros paveldo departamento direktorės D.Varnaitės sudarytą komisiją sudaro: Algimantas Degutis (KPD direktoriaus pavaduotojas), Rugilė Balkaitė (Kultūros ministerijos Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė), Sandra Jomantaitė (KPD Paveldotvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti Paveldotvarkos skyriaus vedėjo funkcijas), Audrys Karalius (architektas), Zigmas Kazlauskas (Patariamosios visuomeninės kultūros paveldo komisijos prie KPD Kauno teritorinio padalinio narys), Raimonda Korizienė (Patariamosios komisijos narė), Rimantas Kraujalis (KPD Kontrolės skyriaus vedėjas), Jūratė Mieldažienė (Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė), Rimgaudas Miliukštis (Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjas), Donata Šimkūnaitė (Departamento Kontrolės skyriaus vyriausioji valstybinė inspektorė), Nerijus Valatkevičius (Kauno miesto savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas), Irena Vaškelienė (KPD Kauno teritorinio padalinio vedėja) ir Rimvydas Žiliukas (Patariamosios komisijos pirmininkas).

DAUGIAU STRAIPSNIŲ ŠIA TEMA:

SKANDALINGOJO KAUNO STIKLAINIO ISTORIJA PAMAŽU AIŠKĖJA KALTININKAI

KOMISIJA PRADĖJO JUOZAIČIO STIKLAINIO TYRIMĄ VIEŠBUČIO STATYBA APNUOGINO SISTEMINES PROBLEMAS

TAIKOMOJI PORNOGRAFIJA* TEORIJA, PRAKTIKA IR PERSPEKTYVOS

 

Komentarai

 1. Nepainiokite architektūrinio elito su projektavimo verslo atstovais.

 2. Man yra labai bjauru ir zema dirbti sitoje sistemoje, kai matai, jog kai kurie tavo kolegos, ypac su pareigomis, beveik atvirai varo bizni. Paveldas jiems yra tik ekonomine savoka. Jautiesi kvailai, kai reikalauji nustatytu dalyku, o tavo virsininkas po to daro „nuolaidas“ interesantui.
  Viena karta turi baigtis sitos paveldines valstybes valstybeje praktika. Kaunieciu stiklainis apnuogino visos sistemos problemas. Dideles ir isisenejusias problemas.

 3. Etinį nuopolį neišvengiamai seka estetikos degradacija. Šito niekaip nenori pripažinti „architektūrinis elitas“…

 4. dislike! čia ne nemokšiškumas, o nenoras konkuruoti sąžiningai. deja, nuo socialistinio rojaus laikų, karta tebuvo viena ir jau kažkaip užsismirdėjo. Smirdi kur pažiūrėsi – politikoj, miestų administracijoj, architektūroj, kur nori. Nejau ta karta dar tikisi pasikeist? 😀

 5. kas cia per diskusijos? GRIAUTI! Vienareiksmiskai. Nes visokios islygos tai tik didina ta N.Valatkeviciaus chamizma ir besaike savivale. Jis jau dabar jauciasi Kauno seimininku esas: kam nori, tam viska leidzia, ir makliu pridares visada issisuka. Kol to sukto tipo nenukabins, tol visokie turginiai naujalietuviai keps stiklainius ir aukstins, aukstins, kol pasijusime kaip Manhattane, o ne jaukioje Laisves alejoje.
  Tegul buna pamoka kitiems prakutusiems muzikams, kad ne viska uz pinigus galima daryti ir NE VISUR. N.Valatkeviciu i teisma!

 6. Daugelį problemų išspręstų architektūriniai konkursai.Ypač,jei vertinimo komisijos būtų tarptautinės.

 7. nurasyti visas architekturines nesamones, kaip kartos problema yra labai trumparegiska ir neizvalgu. cia ne choru karai. architektura gaminama individualiai. ir tik individas uz ja atsako. nevykeliu rasim ir tarp senu, ir tarp viduramziu, ir tarp jaunu. 30-uju architekturos Lietuvoje dar niekas nepralenke, o kiek architektu kartu jau pasikeite?

 8. kažkas šitą projektą vadina atset profesionaliu?

 9. Džiugu, jog architektūrinėje tikrovėje patiriame postrealistinį suvokimą: kuri gi karta visgi nulėmė visos šalies architektūrines aukštumas ir blizgesį. Tenka apgailestauti, jog šios kartos atstovų pozicijos yra tokios „įtvirtintos“ chebros tipo frontinėse pozicijose. Taip pat tenka apgailestauti, jog neemigravusio potencialo architektūriniu apdorojimu užsiima šioji karta. Tačiau metai bėga ir tokie „senosios kartos chebros“ nusikakojimai ant miestų tampa ir taps vis retesni (bankrotai, ligos, mirtys :). Tai teikia vilčių.

 10. Mieli skaitytojai, Gediminas K, kaip mes jau spejome patirti, labai nenuobodi asmenybe…
  Visgi, sios publikacijos tema – ne Gediminas K.
  Kviesciau verciau apsikeisti nuomonemis apie problema is esmes, nes ji budinga ne tik Kaunui. Situacija Lietuvos paveldo sistemoje nera gera ir architekturiniai rezultatai, po begaliniu kryziaus keliu, nedziugina, deja.

 11. Geriau kaip pilotas.lt Gediminą K kažin ar kas galėtų apibūdinti: „Draugas Gediminas, matyt atstovaujantis draugija „Pasidaryk Pats“, ikyriai bando irodyti, kad visa, prie ko prisiliete profesionali ranka – jau savaime veda i nuodeme. Kadangi Dievas nedave zmogui suopracio atskirti gera nuo blogo, tai visa, kas kuriama profesionaliu architektu, draugas Gediminas jau is anksto apskelbia Dideliu Blogiu. Draugui Gediminui, matyt, neisdildoma ispudi paliko marksizmo-leninizmo studijos, kurios ismoke vieno – visa, kas bloga, ateina is Vakaru, is Kapitalo ir jau is anksto turi buti pasmerkta, kaip dziazas.“.

  Gediminas K profesionalui replikavo taip: „Kaip dabar pamenu, man studijuojant neišdildomą įspūdį palikusį marksizmą-leninizmą tarp studijuojančių buvo populiarus posakis „tambovskij volk tebe drug“. Čia aš nepiktai, šiaip…:) Man kaip senam marksistui-leniniečiui priimtinas draugo Lenino posakis „išsilavinimas+padorumas=profesionalus architektas“. O gal tai sakė ne Leninas? Jau nebepamenu…“

 12. Kolegos, kas tas Gediminas K.?Toks šventas ir tyras atrodo,kaip koks šventasis.Gal jis jokio brūkšnio gyvenime nenubrėžė,tame tarpe ir neteisingo?

 13. kai prasideda aiskinimai, kad niekas jokiu istatymu ir reglamentu nepazeide, tai norisi paklausti – gal tik tokie pastatai ir turi atsirasti viduryje miesto, o ne kitokie? gal tokia architektura butent ir yra uzprogramuota musu istatymuose, dosje ir tt ir pan? gal mes durni nesuprantam genijaus meno architekturinio?
  kas pasiraso po tokiais teiginiais? noriu pamatyt!

 14. >optimist

  Arba nežinai, arba sąmoningai meluoji. Formalių pažeidimų pakanka, kad akvariumas būtų pripažintas savavališka statyba ir nugriautas. Pagal teisės aktus savavališkos statybos likvidavimą savo lėšomis atlieka pats statytojas, tačiau jam lieka medžiagos. Pempės baisuoklis už archsąjungos Vilniuje- blogas pavyzdys Kaunui. Iš mirusio (turiu omenyje savo dėstytoją Ramunį) gal nesityčiokite?

 15. Nejuokinkit, prasau – griauti 🙂 Tokios komisijos kuriamos tik tam, kad parodytu visuomenei kaip nesitaikstoma su (tiesa sakant nezinau su kuo – nes istatymai kaip ir nepazeisti) tariamomis negerovemis. Tik tiek. Pamatysit, kaip stovejo antstatas taip ir stoves. Nes mes mokame tik liezuviais paplakti – imtis realiu veiksmu ne musu mentalitetui. Kadangi Meska su Juozaiciu kaip ir nieko nepazeidei (istatymu poziuriu), tai pateiks tookiaa saskaita uz atliktus darbus ir negautas pajamas – cempionatui juk ruostasi, kad tai prilygs viso KVAD ar kaip ten ji vadina departamento biudzetui – iskils klausimas : ar departamenta naikinam ir kompensuojam patirtus verslininku nuostolius, ar paliekam ta nama ramybej. Matyt del atsakymo lazintis neverta, ar ne? Taciau komisija isliks skaisti – mes stengemes, bet………… 🙂

 16. „Darom“ akcija cia jau butina. Visa beda ne tame, kad kazkas uz nugriovima nepasisakytu, bet kad nera absoliuciai jokiu lyderiu, kurie organizuotu tokias talkas, sufokusuotu musu visu pykti… Esam nepilietiski. Neturim iprocio burtis. Matyt, is po to sovietinio lagerio visi dar negalim atsigauti nuo „kolektyviskumo“… O laikas eina…

 17. nelenkas tai kaip lenkas, tik kortos neturi 🙂

 18. “ lenkas “ teisingaij galvoja , paprasciau isvaziuoti gyventi i kambodza , nes neuzteks tiems vagonams gyvenimo .

 19. sis namas istoriskaij puikus sustausko dar kito hendriko . atspindys , kaip pasto pastatas – kito laikmecio . kaunas yra kaunas ir nieko cia nepadarysi . kaip ir pempe yra pempe ir nieko cia jau ramunis nepadarys …

 20. Pavargsit griaut garsenybiu kurinius…o kiek dar vagonu reikes nurinkti nuo LT pakranciu ir miskuose? tai gal reikia dar vienos akcijos „DAROM“ tik jau ne su maisais ir grebliukais 🙂

 21. juokdariai . nepamirskite nugriauti pempes stiklainio kur uz arch sajungos ,juozapaviciaus g. ___ kokis sustauskas tokis ir zuokas . eikit dyrbti .

 22. Viskas puiku, bet kas mokės?

 23. Pritariu Juodanosiui. Cia nebereikia galvoti kam ir kiek skaudes. Nugriauti, atstatyti teisinguma ir pradeti nuo nulinio tasko viska is pradziu.
  As tik nesupratau is straipsnio, kas laukia sitos istorijos heroju – Vaskelienes, Juozaicio, Valatkeviciaus ir tt???

 24. tik man baisu, kad atsiranda tokia tradicija, kai pirma pastato „belekaip“, o po to vyksta isisavinimo darbai. lygiai kaip su Valdovu rumais- pirma pyst betono luita kala, o tada vyksta „isisavinimai“, nes „negi griausi“… tai as pirmiausiai uz tai, kad nugriauti ta sikinyka nuo stogo ir butinai uz architekto (ir jo draugeliu) pinigus, o tada bus bent aisku, kad juodas kelias nuveda tik bankrota. o antras variantas kaip „isisavinimas“ gali buti tik virtualus „vorkšopas“ grynai del raumenu pamankstinimo- fantazijai palavinti ir nedaugiau…

 25. tai gal chebryte padarom workshopeli ir sugeneruojam gydomuju variantu Meskai? liuks gautusi ekspozicija toje pacioje Laisveje. tegu tauta diskutuoja, sprendzia, renkasi.

 26. Aišku, šis priestatas dabar atrodo kaip svetimkūnis ant architektūrinio pastato, kaip ledo luitas nukritęs iš dangaus, bet juk yra galimybė pakeisti, suvesti į pastato visumą, tik reikia padirbėti kūrybiškai ir atsasti tą suvedimą.

 27. dasdam, sutinku absoliučiai! ten dar nėra totali tragedija butent ta prasme. uztektu jau vien to pradzioj, kad apatine dali rekonstruotu, „renovuotu“ i juoda, nuliova fasada. tada is karto atsirastu nors minimali derme.

 28. „ant smugio pasiulytu kokia 20 variantu, kaip ta „zagatovke“ apzaisti architekturiskai“.

  Visada galima padaryti dar bjauriau…

 29. Galetu uzsakovai pasikviesti jaunu architektu, tai jiems ant smugio pasiulytu kokia 20 variantu, kaip ta „zagatovke“ apzaisti architekturiskai. No problem!

 30. Kadangi statytojai nerado finansinių būdų, kaip suminkštinti viešbučio sukurtą disonansą, Audrys Karalius pasiūlė karvei pritaikyti balną. Drąsus savo lankstumu ir kūrybišku požiūriu į etiką ir moralę garsėjančio specialisto pasiūlymas. Anksčiau lyg ir kalbėta kitaip: http://www.pilotas.lt/index.php/lt/pozicija/item/746-taikomoji-pornografija-*/arba-architekt%C5%ABrinio-savadavimo-teorija-ir-praktika , tačiau ko tik nepadarysi, norėdamas visiems įtikti (patikti)…

 31. Neuzmirskit, kad Kaune nauja valdzia. Pridengs Krabas savo draugeli Juozaiti, o Barstys Meska ir baigsis sita istorija hepyendu, kaip Holivude.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Vaidilutė Ščiglienė

PAVELDOSAUGININKŲ PIRMININKĖ: Vadovauti paveldo komisijai paskirta V.Ščiglienė

2020 birželio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Seimas Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininke neseniai paskyrė menotyrininkę dr. Vaidutę Ščiglienę. Iki šiol Valstybinės kultūros paveldo komisijos vadovės funkcijas atliko pirmininko pavaduotoja Andrijana Filinaitė.

Laisvės al. fontanas

PATOBULINO LAISVĖS AL. FONTANĄ: Groja, šoka ir leidžia miglos debesis

2020 gegužės 114 KomentaraiPILOTAS.LT

Po pusantrų metų trukusios rekonstrukcijos Kaune vėl veikia Laisvės alėjos simboliu tapęs fontanas. Nors sentimentus kelianti jo išvaizda iš pažiūros liko ta pati, tačiau įrenginys

Paežerių dvaras

PRISTATYS DVARO VIRTUVĘ: Buvusią kiaulidę suvalkiečiai pavers kavine

2020 balandžio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Vilkaviškio rajone atgims dar vienas Paežerių dvaro sodybos pastatų – buvusi kiaulidė. Pastarojoje žadama įkurdinti kavinę, kuri lankytojams siūlys ir dvaro laikų patiekalus. Vilkaviškio rajono Paežerių

paveldo dienos

PAVELDAS IR EDUKACIJA: Pakvietė prisidėti prie Europos paveldo dienų renginių

2020 balandžio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Bene didžiausias kasmetinis nekilnojamojo kultūros paveldo populiarinimui skirtas renginys – Europos paveldo dienos – šiemet Lietuvoje įvyks rugsėjį. Kultūros paveldo departamentas pakvietė bendradarbiauti ir prisidėti

Agora

VIRTUALIOJI AGORA: Paleista tarptautinės organizacijos Europa Nostra platforma

2020 balandžio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Tarptautinė organizacija Europa Nostra, reaguodama į neigiamą pandemijos poveikį kultūros sričiai, paleido virtualią platformą „Agora“. Naujoji platforma skirta suskaitmenintų kultūros ir paveldo iniciatyvų sklaidai. Tarptautinė

Akropolis

TURIZMAS IR PAVELDAS: Raginama mažinti neigiamą COVID-19 poveikį turizmui

2020 balandžio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Europos turizmo manifestų aljansas paragino Europos Komisiją ir nacionalines vyriausybes imtis skubių priemonių, galinčių sumažinti neigiamą COVID-19 poveikį turizmo sektoriui Europoje. Turizmo sektorius yra neišvengiamai

Adrijana Filinaitė

ANDRIJANA FILINAITĖ: Prasideda UNESCO Pasaulio paveldo metų renginiai

2020 kovo 52 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuva yra viena iš 167 pasaulio valstybių, turinčių UNESCO Pasaulio paveldo objektų. Kadangi mūsų Seimas 2020-tuosius paskelbė UNESCO pasaulio paveldo metais Lietuvoje – turime puikią

Smalininkų mokykla

SKALVIJOS LIETUVIŠKUMO ŽIDINYS: Smalininkuose tvarkoma tarpukario mokykla

2020 vasario 21Be komentarųPILOTAS.LT

Smalininkuose naujai veiklai prikeliama nuo 1930-ųjų iki 1939 metų veikusi lietuviška pradžios mokykla, pastatyta pagal prancūzų architekto projektą. Ši mokykla buvo gera pradžia Skalvijos šiaurės

Agilė Mažonaitė

FOTOPROJEKTAS „LAISVĖ“: A.Mažonaitės paroda apie Laisvės al. architektūrinę renovaciją

2020 sausio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien galerijoje „Meno parkas“, Kaune atidaroma Agilės Mažonaitės paroda „Laisvė“. Tai fotoprojektas apie architektūrinę renovaciją, lyg viso žmogaus gyvenimo kelio alegoriją, atspindinčią nepertraukiamus pokyčius, sociumo

Valstybinė kultūros paveldo komisija

KULTŪROS PAVELDO KOMISIJA ATSINAUJINA: Paskirti dar 4 nauji nariai

2020 sausio 9Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT neseniai rašė, kad Valstybinę kultūros paveldo komisiją papildė istorikas doc. dr. Salvijus Kulevičius ir architektė teisininkė dr. Daiva Veličkaitė. Ką tik į šią šalies

Pasižvalgymas po Vilniaus apylinkes

PASIŽVALGYMAS PO VILNIAUS APYLINKES: M.Baužienės 3-osios knygos pristatymas

2020 sausio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje pristatoma architektūros istorikės Mortos Baužienės knyga „Pasižvalgymas po Vilniaus apylinkes“. Dalyvauja knygos autorė, leidyklos vadovas, paveldo žinovai. Sausio 8

Senieji vėjo malūnai

SENIEJI VĖJO MALŪNAI: Technikos paveldui skirtas renginys Pasvalyje

2019 gruodžio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Pirmadienį Pasvalio krašto muziejuje vėl rinksis malūnų tyrinėtojai. Renginio tema – Senųjų vėjo malūnų istorija, atmintis ir paveldas. Gruodžio 16 dieną (pirmadienį), 13 val. Pasvalio

Klaipėdos centrinis paštas

KLAIPĖDA ŽENGĖ ŽINGSNĮ: Prašo stabdyti centrinio pašto pardavimo aukcioną

2019 lapkričio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Uostamiesčio savivaldybė ėmėsi konkrečių žingsnių dėl Klaipėdos centrinio pašto pastatų komplekso išsaugojimo – prašoma stabdyti jo pardavimo aukcioną. Raštas su tokiu prašymu išsiųstas AB „Lietuvos

Kauno Bernardinų vienuolyno su Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia kompleksas tvarkomas nuo 2009-ųjų. Foto: ©PILOTAS.LT

LATVIAI APDOVANOJO: Pagerbti Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios restauratoriai

2019 lapkričio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios restauratoriams – Latvijos fondo „Lāčplēsis“ apdovanojimai. Jie įteikti už indėlį išsaugant kultūros paveldą bei stiprinant Latvijos ir Lietuvos ryšius. Viena

Daržų g. 14

KLAIPĖDOS SENAMIESTYJE PRADANGINO NAMĄ: STT pradėjo ikiteisminį tyrimą

2019 lapkričio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ką tik pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos senamiestyje atliktų griovimo darbų pagal Kultūros paveldo departamento (KPD) surinktą medžiagą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas

Vaidas Petrulis

PAVELDAS KAIP KONFLIKTAS: V.Petrulio knygos pristatymas socialinės įtampos fone

2019 lapkričio 71 KomentarasPILOTAS.LT

Kaune rengiamas architektūros istoriko Vaido Petrulio monografijos „Paveldas kaip konfliktas: metodologinės Lietuvos XX a. architektūrinio palikimo vertinimo prielaidos“ pristatymas. Renginys įvyks nesilpstant statybų prie paminklinės

3624_moder_kn_140500_e02_bra

ATVIRA DISKUSIJA KAUNE: XX a. architektūrinio palikimo interpretacija

2019 lapkričio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Dar XX a. viduryje paveldosaugos klasikas Freemanas Tildenas atkreipė dėmesį, kad vien tik istorinių faktų žinojimas dar nėra pakankama motyvacija puoselėti istorinį palikimą. „Kaunas 2022“

Vaidas Petrulis

ARCHITEKTŪROS KRITIKA LIETUVOJE: Dr. Vaido Petrulio istorinis pjūvis

2019 spalio 285 KomentaraiPILOTAS.LT

Architektūros [pokalbių] ciklas „Gražu/negražu“ šį rudenį siūlė padiskutuoti architektūros kritikos tema. Paskutiniame šio ciklo pokalbyje kaunietis architektūros istorikas Vaidas Petrulis žada atlikti Lietuvos architektūros kritikos

Valéry Didelon

GALIAUSIAI – KRITIKA: Pokalbis su Paryžiaus žurnalo „Criticat“ redaktoriumi

2019 spalio 181 KomentarasPILOTAS.LT

Vieni ją aptarinėja, kiti jos reikalauja, o treti norėtų jos vengti. Ji – kritika. Žvelgiant iš architektų ir urbanistų perspektyvos, ji tikra linksmybių gadintoja. Nepaisant

Viekšnių vaistinė

VIEKŠNIŲ ATVEJIS: Prasidėjo mažųjų miestelių paveldosaugos praktinis seminaras

2019 spalio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Dešiniajame Ventos upės krante įsikūrusiuose Viekšniuose šiandien prasideda medinės architektūros paveldosaugos praktinis seminaras. Renginys skirtas Viekšnių miesto kultūros paveldo apsaugos problemoms analizuoti. Kaip praneša Kultūros

Failed Architecture

PROJEKTAS „FAILED ARCHITECTURE“: Pokalbis apie naujas architektūros kritikos formas

2019 spalio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvoje vieši jaunosios kartos architektūros kritikas ir miesto tyrėjas Markas Minkjanas (Mark Minkjan), kuris besidomintiems jau šį trečiadienį pristatys tinklaraščio „Failed Architecture“ projektą. Bus atskleista,

Catherine Slessor

ARCHITEKTŪROS KRITIKOS MIRTIS: Catherine Slessor pokalbis MO muziejuje

2019 spalio 93 KomentaraiPILOTAS.LT

Dėl nesibaigiančio vaizdų srauto internete, architektūra tampa vis beprasmiškesne, suprekinta ir suardyta, supaprastinta iki mažytės internetinės knygelės, kurią greitai verčiant, keičiasi ir juda paveikslėliai. Architektūros

Andrius ir Lukas Paulauskai

PAVELDOSAUGOS HAKATONAS: „Pokemon Go“ ir virtualus plaktukas

2019 rugsėjo 30Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune įvyko pirmasis architektūros paveldosaugos hakatonas Lietuvoje. Pagal Kauno architektūros festivalio KAFe 2019 programą organizuotame reginyje iš viso pristatytos 9 idėjos, iš kurių 2 sulaukė

Herithon'19

INTERAKTYVAUS PAVELDO HAKATONAS: 48 valandų KAFe 2019 renginys Kaune

2019 rugsėjo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno architektūros festivalis (KAFe 2019) rengia pirmąjį Lietuvoje interaktyvaus paveldo hakatoną „Herithon’19“. Tai 48 valandų renginys skirtas naujai pažvelgti į paveldą Kauno mieste. Interaktyvaus paveldo

architektūros kritika

APIE ARCHITEKTŪROS KRITIKĄ: Architektūros fondo 25-asis pokalbių ciklas „Gražu/negražu“

2019 rugsėjo 11Be komentarųPILOTAS.LT

Viešojoje erdvėje architektūra dažnai vertinama per prizmę gražu-negražu, patinka-nepatinka. Prasidedantis Architektūros fondo 25-asis pokalbių ciklas siūlo susitikti MO muziejuje bei architektūrą apmąstyti kritiškiau. Socialinių tinklų