images_phocagallery_811_lietu_kino_1103_KT Lietuva'05 bra (17)

„LIETUVOS” PARDAVINĖJIMAS//KINO TEATRO KONVULSIJOS DARO GĖDĄ VALSTYBEI

Didžiausias šalies kino teatras „Lietuva” vėl grįžta į viešąją erdvę, tarsi patvirtindamas rezistencinį lietuviškos kultūros atsparumą ir užsigrūdinimą. Nors tebevyksta teismai, kuriuose bankrutuojanti nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Rojaus apartamentai” bando apkaltinti visuomeninio judėjimo „Už Lietuvą be kabučių” aktyvistus, sužlugdžius daugiabučio kvartalo projektą kino teatro vietoje ir prisiteisti milijoninę „kompensaciją”, paraleliai bandoma parduoti ir patį kino teatro „Lietuva” pastatą.

Deja, pirmasis aukcionas, kuriame, anot „Vilniaus dienos”, „Lietuvą” bandyta parduoti už beveik 19 mln. litų, pirkėjų nesudomino. Taigi, 40,5arų sklypą ir 1.100vietų kino teatro pastatą su didžiausiu šalyje kino ekranu bus bandoma parduoti, nuleidus kainą, kitame aukcione balandžio pabaigoje. Ar Kultūros ministerija ketina išnaudoti šią situaciją ir sugražinti didžiausią šalies kino teatrą į kultūrinę Vilniaus erdvę, kol kas nėra žinoma.

DIDŽIAUSIAS KINO TEATRAS PALAIDOTAS TYLOJE

„Lietuvos“ kino istorija, ilga ir pamokanti, – puikiai iliustruoja ir kultūros politiką valstybėje, ir verslo cinišką agresyvumą, ir desperatiškas visuomenės pastangas, ir teisinės valstybės fasado deformacijas.

Didžiausias Lietuvos kino teatras „Lietuva“ buvo ramiausiai privatizuotas (2002) ir už kuklius 2 mln.Lt pateko į rankas VP Market grupei. Šiame merkantiliškame veiksme nebuvo įžvelgta jokių grėsmių nei kino menui, nei nacionalinei kultūrai apskritai. Tyla Kultūros ministerijos bokštuose ir kino industrijos koridoriuose demonstravo stebėtiną abejingumą iš sostinės kultūros žemėlapio trinant tokį forpostą.

VP Market grupė po trijų privalomų „funkcijos nekeitimo metų“ be skrupulų uždarė „Lietuvos“ kino teatrą (nors šis nebuvo nuostolingas) ir parengė teritorijos išvystymo projektą (arch. A.Nasvytis ir G.Paslaitis), kuriame numatė, kad 1965 me­tais statytas kino teatro pastatas bus nugriautas, o vietoje jo iškils 7.700 m² gyvenamasis kvartalas. Tiesa, kad kvartale būtų išlaikytas kinematografinis aromatas, buvo numatyta įrengti ir nedidelį dviejų salių (84 ir 200 vietų) kino teatriuką. Kvartalą ketinta vystyti tai­kant pe­ri­met­ri­nio užsta­ty­mo prin­cipą ir likviduojant prieš „Lietuvą“ esančią „nebūdingą Vilniui“ viešąją erdvę.

AKSOMINĖ KONVERSIJA VISUOMENĖS NEĮTIKINO

Deja, visuomenės tokia „aksominė konversija“ nesužavėjo ir 2005-ųjų pavasarį Vilniaus inteligentija išėjo į gatves. Šis itin retas reiškinys nustebino net pačius vilniečius aktyvumu (7.000 parašų po peticija) ir netruko transformuotis į menininkų Gedimino ir Nomedos Urbonų įsuktą Protesto laboratoriją bei judėjimą „Už Lietuvą be kabučių“. Pajutusi protestuotojų ryžtą ir atkaklumą, VP Market grupė nutarė trauktis iš „negatyvų investicinį foną“ įgaunančios visuomeninės seisminės zonos ir sėkmingai atsikratė problemišku objektu, perleisdama jį už ženkliai didesnę sumą nei pirko „Rojaus apartamentų“ motininei firmai „M2 Invest“.

„Rojaus apartamentai“ įklimpo „Lietuvos“ terene dar giliau ir nesugebėję nei nugriauti kino teatro pastato, nei iki krizės pastatyti daugiabučių kvartalo, atgręžė savo „investicinę energiją“ į protestuotojus. Pastarieji kaltinami, kad gindami viešąjį interesą kreipėsi į teismą dėl netinkamai suderinto komplekso detaliojo plano, o teismui sustabdžius detaliojo plano galiojimą, bendrovė „Rojaus apartamentai“ esą patyrė609.000 lt 11 cnt nuostolį, kurį nuo 2008-ųjų teismo keliu bando išieškoti iš keturių visuomenės atstovų.

TIESOS IEŠKOJIMAS BAUDŽIAMAS PAGAL ĮSTATYMĄ?

Absurdiškiausia šioje teisinėje retorikoje yra tai, kad „Rojaus apartamentai” neva patyrė nuostolius, nes buvo sustabdytas detaliojo plano galiojimas – taip nusprendė teismas. Tačiau ieškinys keliamas visuomenės aktyvistams, nes… jie kalti, kad į tą teismą kreipėsi.

Civilizuotoje valstybėje neįmanomas, atrodo, teiginys, kad kreiptis į teismą yra  „neteisėtas veiksmas" Lietuvos teisėsaugai neatrodo keistas – ji jau treti metai randa savyje kūrybinio džiaugsmo, nardydama šio postulato erdvėje.

Taigi, „Lietuva” tampa ir esminio Lietuvos apsisprendimo riba: gyventi pagal feodalinį teisyną (feodalas visada teisus) ar oriai ir pilietiškai,- pagal Europoje seniai priimtą Orhuso konvenciją. Formaliai Lietuva yra seniausiai pasitvirtinusi šią, pagrindinę „pilietiškos Europos konstituciją”, todėl galėtų jos bent minimaliai ir laikytis, nes „kiekviena šalis konvencijos dalyvė užtikrina, kad asmenys, įgyvendinantys šioje konvencijoje numatytas savo pilietines teises, nebūtų baudžiami už savo veiklą, persekiojami ar kitais būdais varžomi".

O tuo tarpu, kovo 28-ąją, judėjimo „Už Lietuvą be kabučių” aktyvistai ir vėl turės malonumo išsirikiuoti ant  Vyriausiojo administracinio teismo kilimo ir pasiaiškinti dėl viešojo intereso gynimo ir jo neigiamo poveikio privačiam verslui. 

Komentarai

 1. Kazka lyg ir girdejau, kad su teismu „Lietuviams“ visai neblogai pasiseke. Teismas nutare nepatenkinti investuotoju pretenziju.

 2. Gerb. NEKINE, Tamsta tikrai vaikystėje praleidote civilizuoto mandagumo pamokas… Net internetinė laisvė niekam nesuteikia teisių spręsti „už savus“, ar „už skolintus“ kas nors ką nors perka. Miestas ir jo erdvės nėra Gariūnai, ir pirkimo/ pardavimo taisyklės čia kitokios. Dėje, jei gariūninio intelekto NT verslininkai to nesupranta, jie susiduria su pasipriešinimu, kurio, taip pat dėje, jie nesitikėjo. Ne viskas perkama ir parduodama, gerb. NEKINE, ir šios teisybės pamokos mokomos dar vaikystėje… Išeitų, praleidote bent dvi rimtas pamokas…

 3. pagal tave NEKINAI iseina -nusipirkai miesto centre troba ir pradedi kanape augint , peciu padanga kurent , zodziu verslaut. Tu zmogau mieste turi zaisti miesto taisyklem , o ne savo pasaku karalystes

 4. Akivaizdu, kad valstybe uzsizaide su privatizavimais. Arba leido pernelyg laisvai pasizaisti blatniems berniukams.
  Visko visur privatizavimas sukure bereikalingas itampas ir nuskurdino valstybe. Visu pirma kulturiskai. Ar ne absurdas, kad privatizuojami tokie nacionalines svarbos objektai isskirtinese vietose, kaip Profsajungu rumai, Sporto rumai, „Lietuva“, o po to verkiama lesu naujai kulturos infrastrukturai kurti.
  Juk absoliuciai aisku, kad tai buvo LEGALIOS VAGYSTES. Vieso valstybinio turto parceliacija sutartiems zmonems. Labai teisinga straipsnio mintis – ka pasakys dabar musu valdzia? Gal atpirks kino teatra nacionalinems reikmems? Girdejau, Gelunas ruosiasi Nacionalini Kino Centra steigti…

 5. NEKINUI NEPASISEKĖ
  tiesiog buvo perpildyta vogimo-išpardavinėjimo taurė, ir KT „Lietuva“ biznis į mėsmalę pateko atsitiktinai. kiek galima? visuomenė Vilniuje taip prarado dengtą „Žalgirio“plaukymo baseiną, „Žalgirio“ stadioną, Sporto rūmus, Profsąjungų kultūros rūmus Taurakalnyje. KT „Lietuvos“ projektas gal būt buvo net arčiausiai tiesos.

 6. o kodėl jūs sakote, kad tie NT spekuliantai „už savus“ pirko. Tai Skandinavų bankai, vaikydamiesi nerealių pelnų kišo pinigus į Lietuvą ir dirbtinai skatino ne tik muilo burbulą, kaip kad matosi iš šio atvejo, bet ir nusikaltimus daryti. Miesto centre ne tik sugriautas puikęs veikiantis kinoteatras, bet ir iš miestiečių ir kūrybinių industrijų pavogta valstybinė žemė, kuri buvo skirta kino veiklai. Kaip kitaip jei ne susikalstama veikla galima įvardinti šį ar kitus atvejus, kai paskolos išduodamos neturint jokių dokumentų leidžiančių imtis statybų??? Nusikaltėlių šaika. Ir ne tik kad NEGABYBĖS, bet dar ir MANKURTAI. Manau, kad tie žmonės kurie norėjo kažką gero pastatyti ir padaryti tai ir pastatė ir padarė per tuos metus. O čia parodomai IŠPLĖŠĖ IR IŠDRASKĖ KINOTEATRĄ. Žodžiu susiduriame su neišpasakyto bukumo, nachališkumo ir negabybiškumo šaika. Tokie jei galėtų tai vietoj Gedimino pilies bokšto turbūt vandentiekį įrengtų.

 7. Ei, braliukai! Taigi tas budinkas Pylimo gatvėje juk pati tikriausia būda. Gremėzdas, monstras. Kinas? Jūs tikite, kad ten būtų iki šiol rodomi nepriklausomų kūrėjų šedevrai? Aš – ne!
  Aš – už protingą verslo ir visuomenės interesų kompromisą. Tos ten planuotos nedidelės (2!) kino salikės būtų, manau, tapusios tikrai gero kino erdvėmis, o bjauri gatvės skylė būtų buvusi pagaliau užlopyta. Tai va ir manau, kad tie viešojo intereso gynėjai iš tiesų jam smarkiai pakenkė. Jie turbūt mano, kad investuotojai kvietėsi konsultacijoms režisierių Matelį, kaip tinkamiau tas kino sales įrengti tik dėl akių. Bet greičiau tie „visuomenininkai“ tėra užsispyrę fundamentalistai su visokiomis Kalinauskaitėmis priešakyje.

 8. be kabuciu . … nusipirk nuosavus batus , uz savus . supratai ? uz savus … ne uz tevo , ne uz mamos , arba nusipiesk verslo plana ir nueik pasiskolinti 🙂 ir tada galesi kalbet apie susikta viesa interesa kaij nuo ju nulups padus … ( uz nieka neatsakyngi – visuomeninkai , na gal uz savo yvaiszdy pries kitus tokius ) jus tik lietuvos ir verti , su kabutem , ir be … taij ir turit ka turit . nes sandalams reikia uzsidyrbti .

 9. Kas dėl „būdingos“ „nebūdingos“ erdvės prieš KT „Lietuva“. Jeigu ką – ji nebūdinga: visai greta yra buv. Malkų turgaus aikštė, kitoje pusėje, už Basanavičiaus g., netoliese palei Pylimo g. plyti Redformatų skveras, o šioje vietoje Iki II-jo Pasaulinio karo palei Pylimo g. čia stovėjo vienaaukštis namas – perimetriškai, išilgai gatvės. Prieš 20 m. rengtame ir 1995 m. patvirtintame Viniaus senamiesčio Regeneravimo projekte buvo suplanuota perimetrą vėl užstatyti maždaug keturaukščiu namu (H, berods, 16 m). Buvo sumanyta, kog KT išliktų to naujojo namo kieme, panašiai, kaip „Laisvė“ Laisvės Alėjoje Kaune. Buvo numatyti ir pėsčiųjų pasažai (servitutai). Nei „Lietuvos“ pardavėjai (Savivaldybė -p KultŪros ministerija čia „ne prie ko“), nei pirkėjai, projektuodami naują užstatymą šito nepaisė. Kai iškilo konfliktas tuometiniam merui A. Zuokui buvo rodyti ir kiek anksčiau – kai buvo formuojamas KT sklypas – parengti šio sprendimo projektiniai pasiūlymai, tačiau šis galimas kompromisas jo visiškai nesudomino. Matyt jau buvo pasidalinti visi dar neuždirbti pinigai.

 10. Nekinas is tikruju masto kaip pragmatiskas kinas, priprates gyventi Rytu despotijos salygomis. Turime kreiptis i savo rinktuosius atstovus valdzioje, kad butu apginti viesojo intereso gynejai. Si situacija – musu pilietinio aktyvumo ismeginimas. Verti mes Lietuvos be kabuciu ar ne?

 11. jei norit kazka kaltinti taij kaltinkite tuos kurie leidzia privatizuoti “ sesupes “ viezbucius , achemas , krantines , kino tetrus “ vilnius “ , ezerus … o ne tuos kurie uz savus nusiperka . nusiperka . uz savus .!!! sodinkite kalejiman arba karkite juos ir jums bus pritarianciu … dabar jus kaltinate ne masinu vagis o tuos kurie perka masinas :)))) . ar jus “ mikai “ noretumet kad kazkokie visuomeninkaij jusu namie nusprestu kazka daryti kina … kazka jus praleidote augdami ir mokindamiesi mokyklose … dar nasvytis kaltas , gal dar suraskite ta kas taise borisuij dekanidzeij dantis ir ji pakarkite katedros aiksteje … smagu butu paziureti 🙂 “ ziurovas “ pasulio pabaiga pamate . ka sakytum “ ziurove “ jei tavo dviraty visuomeninkaij nusprestu perdazyti ? anot TG taij visus kurie parduoda brangiau neij perka reikia isnuodyti .. smagus jus kurybiniai – visi . sau .

 12. gerbiamieji teslagalviai , jei kuris nors is cia rasiusiu butu pasiskolines is savo giminiu pinigu ir nusipirkes sy kino tetra taij galetumete svarstyti ar tokie visuomeninkiaj kaip jus turejote teise zmoguij uz savus pinigus nusipirkusiam pastata nurodyti ar jame rodyti kina ar jums nuoga uzpakaly . nusipirkite pradzioj uz savus bent surudijusi kioska ir galesite kalbeti apie diktarura . juokdariai su is uosviu skolintais kaklaraiksciais 🙂

 13. Pasigedau bent sakinio apie architekto Sąjūdžio aktyvisto Algimanto Nasvyčio vaidmenį šioje istorijoje.

 14. Kaip matosi iš kitos spaudos, dabartinis savininkas bando pastatą parduoti… ir gerai uždirbti… Kaip rašoma, įsigyta „Lietuva“ už 2mln, parduoti bandoma už 18 mln. Tik skirtumas tas, jog po pirkimo „Lietuva“ buvo dar geros buklės, o šiuo metu – išplėšta ir suniokota. Taigi, nustekenę ir sunaikinę kultūrinį senamiesčio „tašką“, dabar jį paleidžia vėjais… Akivaizdžiai – socialiai „atsakinga“ veikla… Dėje, reikia pripažinti, kad ir Vilniaus savivaldybė su šio pastato pardavimo istorija, atliko savo „juodą darbą“… Taip pat dėje, tai, ką turime, yra nežaboto kapitalo siautėjimo rezultatas, kuris gyveno ir tebegyvena su išjungtu socialinės klausos aparatu… Belieka apgailestauti ir toliau nesutikti.

 15. Kaip ten be butu – ne sumoje esme. Pats faktas, kad yra teisiami zmones, kurie protestavo pries kino teatro sunaikinima yra atvirai ciniskas ir absurdiskas. Jeigu teisesauga leidzia toki precedenta, turetu isikisti bent jau Kulturos ministerija ar prezidente ir sustabdyti susidorojima su vieso intereso gynejais.
  Kitaip turesim lukasenkine visuomene ir tokia pacia valstybe.

 16. UAB Rojaus Apartamentai dar 2008 metų spalio 21 teikė teismui prašymą reikalaudami 1 670 260,92 Lt kompensacijos už nepavykusį verslo planą. Dabar tą sumą bando išieškot SEB’as, išdavęs rizikingą paskolą. Bankas paskolą išdavė NT verslui plėtoti neturint nei statybos leidimo nei kitų statybas patvirtinančių dokumentų. Oho, koks palankumas. O gal čia tokia banko reketo forma? kodėl Lietuvos piliečiai turi atsakyti už bravūriškai, o gal ir nusikalstamai išduotą skandinavijos banko paskolą???

 17. Mano naujausiomis ziniomis is visuomenininku jau yra reikalaujama 1 067 260,92 lt nuostolio atlyginimo…
  Pasaulio pabaiga. Arba diktaturos pradzia.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Žygimantė Elena Jakštaitė

KYLANTI KINO ŽVAIGŽDĖ: Lietuvė – tarp ryškiausių debiutuojančių Europos aktorių

2021 sausio 131 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvių aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė pakviesta dalyvauti Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ tarptautinėje programoje – „European Shooting Stars“, skirtoje kylančioms Europos kino žvaigždėms.

Kino teatras "Naglis"

KINO TEATRAS „NAGLIS“: Paskelbtas pritaikymo filmotekai konkursas

2020 lapkričio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Paskelbtas Palangos kino teatro „Naglis“ pritaikymo regioninės filmotekos reikmėms architektūrinio projekto konkursas. Konkursas vykdomas vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu. 1959 metais pastatytą Palangos kino teatrą „Naglis“

Vilniaus portretai kine

VILNIAUS PORTRETAI: Kino istorikės Sonatos Žalneravičiūtės paskaita

2020 spalio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Kino istorikė Sonata Žalneravičiūtė Vilniaus rotušėje supažindins su sostinės portretais kine. Kino siužetuose galime matyti žymiausias Vilniaus  vietas. Spalio 26 dieną (pirmadienį) 18 val. Vilniaus rotušėje (

Kultūros ministerija

SKYRĖ PAPILDOMŲ LĖŠŲ: 7,3 mln. eurų kultūros įstaigoms ir kino industrijai

2020 rugsėjo 11Be komentarųPILOTAS.LT

Vyriausybė, pakoregavusi Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kultūros sričiai skyrė 7,3 mln. papildomų lėšų. Kaip praneša Kultūros ministerija, priemonei

Federico Fellini

DIDYSIS FELLINIS: Maestro gimimo 100-mečiui skirta tarptautinė paroda

2020 liepos 28Be komentarųPILOTAS.LT

Per pasaulį ritasi renginių banga, vienaip ar kitaip primenančių ir įprasminančių didžiojo kino pasakotojo Federico Fellini kūrybinį palikimą. Vienam įtakingiausių XX a. kūrėjų, pasaulinę žiūrovų

patiltė

PATILTĖS KINAS VILNIUJE: Gilios upės tyliai plaukia

2020 birželio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje prasideda nemokamos kino peržiūros „Gilios upės tyliai plaukia“. Iki rugsėjo vidurio po Liubarto tiltu kino ir medijų centras „Meno avilys“ su partneriais planuoja surengti

drive_kn_200400_e02_xxx

KINAS IŠ AUTOMOBILIO 2: Projektas „ŽMONĖS Cinema drive-in“ atvyksta į Kauną

2020 balandžio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Po sėkmingo starto sostinėje, „ŽMONĖS Cinema drive-in“ projektas plečiasi ir į kitus miestus. Jau nuo šio penktadienio, didžiajame kino ekrane šalia Kauno „Žalgirio“ arenos kinu

ŽMONĖS Cinema drive-in

KINAS IŠ AUTOMOBILIO: Atidaromas pirmasis šalyje „drive-in“ kino teatras

2020 balandžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Karantinas sukaustė kino teatrų veiklą, tačiau šalies kino pasaulis jau randa išeičių. Štai itin gausiai paprastai lankomas festivalis Kino pavasaris šiemet pirmą kartą buvo surengtas

Xavier Dolan

25-ASIS KINO PAVASARIS: Filmai iš 58 pasaulio šalių bei 11 lietuviškų premjerų

2020 kovo 5Be komentarųPILOTAS.LT

Kovo 19 dieną prasideda vienas didžiausių kasmetinių kino renginių Lietuvoje – festivalis „Kino pavasaris 2020“. 25-jame festivalyje per dvi savaites bus parodyta 120 ilgametražių ir

KNYGA + KINAS

KNYGA + KINAS: Vilniaus knygų mugėje – knygos, galinčios virsti filmais

2020 vasario 20Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus knygų mugėje prasidėjo pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas renginys „Knyga + Kinas“, suburiantis lietuviškų knygų autorius ir kino bendruomenę. ATRINKO 10 LIETUVIŲ AUTORIŲ KNYGŲ LITEXPO

Prisikėlimo bažnyčia

FILMO KONKURSĄ PAKARTOS: Ieškos įkvepiančių Kauno tarpukario architektūros interpretacijų

2019 gruodžio 122 KomentaraiPILOTAS.LT

Organizacija „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dar kartą skelbs filmo apie Kauno tarpukario architektūrą sukūrimo konkursą. Busimojo filmo apie Kauno tarpukario architektūrą premjera planuojama

Svaigulys

„SCANORAMOS“ SVAIGULYS: Daugiau kaip 100 filmų, trumpametražių konkursas, susitikimai

2019 lapkričio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Vilniuje prasideda 17-as Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Šiemet festivalio programoje – daugiau kaip 100 filmų, atrinktų iš svarbiausių Europos kino festivalių, geografiją praplėtęs

El Padre Medico

NEPATOGUS KINAS 2019: Per 50 nekomercinių filmų į 12 Lietuvos miestų

2019 spalio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Ketvirtadienį prasideda kasmetinis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Tai vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos

Antanas Mockus

ANTANAS MOCKUS LIETUVOJE: Atviri susitikimai ir filmo „Nijolė“ pristatymai

2019 rugsėjo 19Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvoje vieši vienas žymiausių užsienio lietuvių Antanas Mockus, buvęs Bogotos meras bei 2 kartus kandidatavęs į Kolumbijos prezidentus. Šia proga Vilniuje bei Kaune rengiami susitikimai

sures_ki_190800_e01_xxx

KITAS KINAS KAUNE: Nepagražinta dokumentika apie „Mažojo Berlyno“ rajono Niujorke praeitį

2019 rugpjūčio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno menininkų namuose tęsiasi platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“. Rytoj, rugpjūčio 28 dieną jame bus parodytas dokumentinis filmas „Los Sures“,

Riešutų duona

KINAS PO ŽVAIGŽDĖMIS: Sezoną pradeda legendinė „Riešutų duona“

2019 rugpjūčio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien sezoną pradeda „Kinas po žvaigždėmis“. Jo pradžią žymi vienas gražiausių lietuviškų filmų – Arūno Žebriūno „Riešutų duona“. Nemokamas šio filmo seansas vienu metu vyks

Nemuno kelias

NEMUNO KELIAS: Šančiskių protesto akcija virto eitynėmis už demokratiją Kaune

2019 liepos 30Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Žemųjų Šančių bendruomenė tarė dar vieną skambų protesto žodį dėl neharmoningos miesto plėtros – surengė pilietinę akciją „Nemuno kelias“. Kauno valdžios autokratiško valdymo ir

Nemuno kelias

NEMUNO KELIAS: Šančių bendruomenės protesto akcijai skirta fotofgrafijų paroda

2019 liepos 18Be komentarųPILOTAS.LT

Balandžio 27 dieną Šančiuose prie Nemuno 700 žmonių susikibo rankomis ir suformavo „Nemuno kelią“. Taip bendruomenė išreiškė nepritarimą Nemuno krantinės rekonstrukcijos projektui, kuriuo ketinama paupiu

Floridos projektas

„ROMUVOS“ LAUKO KINAS: 15 nemokamų seansų 4 Kauno parkuose

2019 liepos 152 KomentaraiPILOTAS.LT

Jau rytoj prasideda 4-ąjį kartą Kaune rengiamas „Romuvos“ lauko kinas. Kauno kino centras „Romuva“ šiemet paruošė 15 nemokamų seansų keturiuose miesto parkuose. Programą atidarys spalvinga drama „Floridos projektas“

Sapiegų parkas Vilniuje

ANTAKALNIO BENDRUOMENĖS PERGALĖ: Sapiegų parko projektas sustabdytas

2019 birželio 181 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniaus Antakalnio bendruomenę ką tik pasiekė laukta žinia. Vilniaus savivaldybė ryžosi sustabdyti jau pradėtą įgyvendinti Sapiegų parko Antakalnyje projektą, kurį vietos bendruomenė smarkiai kritikavo. „Noriu

Koolhaas Houselife

KOOLHAAS HOUSELIFE: Gyvenimas už šiuolaikinės architektūros šedevro durų

2019 vasario 19Be komentarųPILOTAS.LT

Prasidedantis 24-asis Architektūros pokalbių fondo ciklas pakvies kalbėtis apie meilę architektūrai ir architektūros siekį tapti mylima. Į šio ciklo programą įtrauktas filmas „Koolhaas Houselife“ atskleidžia,

James Benning

GROŽIS IR KONTEKSTAI: J.Benningo filmų apie kraštovaizdį programa

2019 vasario 12Be komentarųPILOTAS.LT

Amerikiečių filmų kūrėjas Jamesas Benningas (James Benning) jau daugiau nei 40 metų savo kūryboje aiškinasi, kaip skirtingų stilių ir formatų dėka kraštovaizdis generuoja socialines, politines

LUX kinas

LUX KINO DIENOS: 3 nemokami filmai apie ryžtingas moteris

2019 sausio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Sausio 11–13 dienomis Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje vyks LUX kino dienos. Bus nemokamai parodyti 3 konkursinės LUX programos filmai, kurie varžėsi dėl LUX apdovanojimo. Pirmais

Scanorama

ATSISVEIKINO SU „SCANORAMA“: Apdovanoti konkursinės festivalio programos laimėtojai

2018 lapkričio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Sekmadienio vakarą sostinėje vyko iškilminga Europos šalių kino forumo „Scanorama“ uždarymo ceremonija. 16-ąjį festivalį užvėrė ilgai laukta dokumentikos meistro Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristine

Baltijos šalių kino festivalis

BALTIJOS ŠALIŲ KINAS NIUJORKE: Parodys 18 Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų

2018 spalio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Niujorke prasideda Baltijos šalių kino festivalis. 4 dienas truksiančioje kino šventėje bus parodyta 18 Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų. Iš jų – net 7-ios JAV