Daugiau nei 2 milijardai žmonių pasaulyje iki šiol neturi įprastų tualetų ir priversti gamtinius reikalus atlikti tam ne itin tinkančiose vietose. Dalis jų tualeto negali turėti vien dėl to, jog gyvenvietėje nėra vandens tiekimo ar tiesiog paties vandens. Neseniai sukurtas tualetas „Nano Membrane Toilet“ gali padėti išspręsti vargingoms šalims aktualią higienos ir ekologijos problemą. Mat tokiam įrenginiui nereikia nei vandens, nei elektros.
Didžiosios Britanijos Kranfildo universiteto mokslininkai sukūrė ir jau kelerius metus plėtojas pažangią tualeto technologiją, kuri leidžia skysčius ir išmatas utilizuoti be vandens. Dar svarbiau yra tai, jog naujoji sistema „Nano Membrane Toilet“ yra itin pigi – kainuoja apie 5 euro centus per dieną.
Tualeto „Nano Membrane Toilet“ veikimas yra gana paprastas. Jame panaudota besisukanti užtvara, kuri nuleidžia skystį bei išmatas žemyn į specialią talpyklą. Toliau skystosios atliekos yra paverčiamos garais, kol galiausiai vėl virsta buityje naudoti tinkamu skysčiu. Na, o kietosios – stumiamos sraigtu bei padengiamos parafinu.
Įdomu, jog toks utilizavimo procesas padeda sukurti energijos kitiems tualeto veikimo procesams. Beje, pastariesiems taip pat galima pasitelkti paprasčiausią rankena.
Pranešama, kad technologija „Nano Membrane Toilet“ greitai bus išbandyta praktiškai Vakarų Afrikoje bei baigta ruošti pardavimui.
Parengta pagal nanomembranetoilet.org informaciją.