Patvirtinta, jog dalis šį kovą nuo Kauno Vytauto Didžiojo tilto nuimtų reljefinių plokščių su sovietine simbolika bus atiduota Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir paveldo skyriui bei miesto muziejams. Likusios ketaus plokštės keliaus į metalo laužą. Savivaldybėje jau svarstoma ar plokštes pakeisti šalies valstybingumo simboliais, ar informaciniais lauko vaizdo ekranais.
12 PLOKŠČIŲ BUS IŠSAUGOTA
Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, įvertinus nuo sovietmečio ant Vytauto Didžiojo tilto buvusių reljefinių plokščių būklę, dalį jų išsaugoti. 2 kokybiškiausius sovietinės simbolikos fragmentus nutarta palikti Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir paveldo skyriui, po vieną – Kauno miesto muziejui, valstybinės įmonės „Automagistralė“ Kelių muziejui ir Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijai „Retromobiliai“ . Likusios 20 plokščių keliaus į metalo laužą. Šiam sprendimui jau pritarė ir Kauno miesto taryba.
Kovo pradžioje išmontuotos 32 plokštės su sovietine simbolika – herbais ir žvaigždėmis – iki šiol saugomos bendrovės „Kauno švara“ patalpose.
SVARSTOMA KUO PLOKŠTES PAKEISTI
Šiuo metu svarstoma kas šias plokštes galėtų pakeisti. Atsižvelgiant į artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, tai galėtų būti šalies valstybingumo simboliai. Siejant su Vytauto Didžiojo vardu ir šalies istorija – praeities didvyrių atvaizdai, Gediminaičių stulpai, vėliavos. Pasak Kultūros ir paveldo skyriaus vedėjos A.Filinaitės, vienas iš siūlymų yra Vytauto Didžiojo tiltą išnaudoti ir pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams ir vietoje buvusių ketaus plokščių įrengti vientisus lauko vaizdo ekranus, kurie nebūtų naudojami komerciniams tikslams, o pasitarnautų miesto gerovei. Juose besikeičiančiuose vaizduose būtų matomi Kauno miesto bei Lietuvos vaizdai, būsimų renginių reklamos, Kauno bei Lietuvos valstybinės vėliavos.
Parengta pagal Kauno savivaldybės informaciją.