Antikinė sentencija „geriau vieną kartą pamatyti, negu dešimt kartų išgirsti“ – idealiai tinka najajam kompanijos KNAUF biurui Vilniuje. Ambicingas projektas siekė ne tik sukurti patogias darbo vietas didžiuliame 270 kv.m. biure, bet ir atlikti kompanijos demonstracinio salono misiją.
Vaizdas netikėtas, dinamiškas, egzotiškas ir traukiantis akį didele kompanijos KNAUF apdailos medžiagų įvairove.
„Segmentinių lubų tipų ir perforacijų dizaino yra gerokai daugiau nei mūsų projekte patalpų. Reikėtų dar keliasdešimt erdvių, kad galėtumėme panaudoti visą KNAUF asortimentą. Taigi, stengėmės nepersistengti ir išlaikyti saikingą pusiausvyrą“, – pasakoja interjero architektas Žygimantas Gudelis.
ŽAISMINGA IR PRECIZIŠKA KNAUF EKSPOZICINĖ BIURO ERDVĖ
Atviroje darbo erdvėje lubos atrodo tarsi žaisminga perforuotų gipskartonio kubų kompozicija, kuri, papildyta šviesos ir augalų akcentais, tapo ir estetiška, dizainiška, ir funkcionali. Lubų konstrukcijos forma, akustinės ir garso izoliacijos savybės užtikrina biuro patalpų komfortą.
Pasak biuro interjerą projektavusio architekto Žygimanto Gudelio, kūrybos procese, išryškinant KNAUF produkcijos medžiagiškumą bei dizainą, vadovautasi saikinga žaisme. Interjere dominuoja perforuotas gipskartonis ir jo kuriamas variantiškumas.
„Siekėme, kad skirtingų formų ir dydžių perforacijos deriniai kurtų nuotaiką ir leistų interjero lankytojui pasinerti į vizualią kelionę. Visada simpatizavome įvairioms perforacijoms, tad varijuoti skirtingų kolekcijų galimybėmis buvo vienas malonumas. Siekėme sukurti neįkyrią ir kartu įspūdingą ekspoziciją su dvejopa funkcija – duoti akustinį komfortą bei intriguojantį kompanijos KNAUF asortimentą“, – pasakoja architektas.
MEDŽIAGŲ IR TECNOLOGIJŲ PRIVALUMAI GERIAUSIAI ATSISKLEIDŽIA OBJEKTE
Judant naujajame KNAUF biure galima justi interjero kaitą. Ne tik vizualiai ir erdviškai, bet ir akustiškai. Po kiekvienu iš elementų galima patirti, kaip kinta aido sugertis. Tai gana unikali ir nuostabą kelianti interjerinė patirtis.
Sudėtingiausia projekto dalis – gipso kubų, šviestuvų ir augalų kompozicijos, sukonstruotos virš atviroje erdvėje išdėstytų darbo vietų. Kiekvienas kubas skiriasi nuo kaimyninio – parametrais, perforacija, pakabinimo altitude ir t. t.
Kiekvienas kubas buvo lankstomas iš vientiso gipskartonio lakšto, tad, norint turėti gražias briaunas, ties perforacijomis reikėjo kruopščiai išsiskaičiuoti kiekvieną išklotinę. Nemažai pastangų reikėjo ir pirmą kartą Lietuvoje įrengiant juodai dažytą „Cleaneo“ plokščių Random Rectangular RE perforacijos sieną, kur rangovai turėjo papildomai nudažyti kiekvieną skylutę.
Buvo darbelio ir dažant bei ant sienų pagal architektų sukurtas kompozicijas klijuojant Heradesign medžio plaušo plokštes. Plokštės pjaustytos ir dažytos Lietuvoje. Tačiau įmanomi ir gamykliniai variantai.
LUBOS „CLEANEO UFF“ ŽAVI ARCHITEKTUS SAVO DIZAINU
Perforuotos lubos Cleaneo UFF – įrengtos iš akustinių gipskartonio plokščių su specialiomis UFF briaunomis. Viena plokštės pusė padengta kartonu, kita – juodu arba baltu plaušiniu. Pagal specialų užsakymą antroji pusė gali būti ir be plaušinio. Specialios skersinės ir išilginės plokštės UFF briaunos leidžia lengvai išlygiuoti perforuotas plokštes su ištisine perforacija. Taip yra dėl to, kad dėl tikslių plokščių matmenų automatiškai susidaro tinkamas atstumas tarp perforacijos kiaurymių. Briaunos gruntuotos gamykloje, todėl plokštes galima sumontuoti lengviau ir greičiau. Beje, Cleaneo UFF lubų plokštes galima lenkti.
Lubų karkasui buvo naudojami standartiniai CD profiliai, tam tikrose vietose, kur buvo labai platūs ortakiai ir atstumas tarp pakabų gavosi labai didelis, buvo panaudoti sustiprinti UA profiliai. Prieš kabinant akustines lubas visas lubų plotas buvo nudažytas juoda spalva.
Bendroje erdvėje perforuoti kubai pagaminti iš standartinių Cleaneo UFF lubų plokščių, stengiantis panaudoti kuo daugiau perforacijos rūšių, kad ekspozicija būtų kuo pilnesnė.
Kubai pakabinti ant troselių, kurie juodame fone vizualiai nematomi – atrodo tarsi kubai levituotų erdvėje. Kubai taip pat atlieka akustinių lubų funkciją, nes aukštis iki perdangos 3,7 m.
Koridoriuose ir pasitarimų kambariuose luboms panaudotos Cleaneo plokštės su RE perforacija. Čia lubos nuo perimetro atitrauktos 10 cm, taip sukuriant erdvėje laisvai kabančių monolitinių tūrių efektas.
Ši perforacija taip pat panaudota ir ant sienos su apvaliu langu. Siena dažyta vietoje pusiau matiniais dažais. Esant poreikiui galima pasirinkti norima spalva ir gamykloje dažytas plokštes.
PAKABINAMŲ LUBŲ „CONTUR“ PRIVALUMAS – SLĖPTA PAKABINIMO SISTEMA
Perforuotos lubos Contur – įrengtos iš akustinių, segmentinių gipskartonio plokščių su paslėptu tvirtinimu. Jos ne tik gerina patalpos akustiką ir garso sugertį, bet ir leidžia įrengti individualią patalpos apdailą. Puikiai dera su akustiniais Designpanel ir Solopanel sienų sprendiniais.
Naudojant modulines akustines lubas, atsiranda galimybė sukurti vientisą akustinių lubų plokštumą, kuri prireikus gali būti demontuojama. Beje, Danoline Contur akustinėms modulinėms luboms būdingas itin mažas montavimo gylis (iki 63 mm), todėl jos idealiai tinka įrengiant pakabinamas lubas renovacijos projektuose.
KNAUF biuro interjere segmentinės lubos Danoline Contur sumontuotos kabinetuose ir virtuvėje. Kiekviename kabinete parinkta skirtinga perforacija Unity, siekiant ekspozicinės pilnatvės…
KNAUF PROJEKTO DALYVIAI
Perforuotus kubus gamino UAB „Domeritus“. Šviečiančius kubus-šviestuvus, pagal individualų užsakymą pagamino UAB „Spaudos idėjos“. Jie taip pat pagamino ir šviečiančius logotipus. Tarp akustinių ir šviečiančių lubų kubų pakabintus plieno rėmus pagamino UAB „Plieno lankas“. Rėmai dekoruoti dirbtine žaluma – studija „Orchidėjos“. Interjeras įrengtas per 5 mėnesius. PR
gedas
( 2023-06-09 )
nu, stipru. ir įspūdingai preciziška. stebina knaufas.