NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“ paskaita „Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos“. Pasakojamos istorijos nukels į XX amžiaus 7-ąjį dešimtmetį.
Lapkričio 9 dieną (antradienį) 18 val. NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“ paskaita „Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos“.
Dizaino istorikės ir tyrėjos dr. Karolinos Jakaitės paskaitoje bus kalbama apie naujausius atradimus Lietuvos dizaino tyrimų srityje ir pristatomi reikšmingi, iki šiol mažai pažinti dizaino kūrėjai. Intriguojantys pavyzdžiai, atrasti tyrinėjant daugiausia asmeninius projektuotojų archyvus, turėtų sudominti: pasakojamos istorijos nukels į XX a. 7 dešimtmetį, kuriame startavo daug svarbių dizaino iniciatyvų. Tai galimybė giliau ir iš arčiau pažinti Lietuvos dizaino asmenybes, jų sukurtus objektus ir juos formavusius procesus, taip pat sužinoti apie atradimus ir iššūkius, kylančius tyrimų eigoje.
Renginys nemokamas, bet būtina registracija. Paskaitos klausytojams tai pat būtina urėti galimybių pasą ar ES skaitmenį COVID pažymėjimą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsauginę veido kaukę.
Vyks paskaitos tiesioginė transliacija.
Dr. Karolina Jakaitė – dizaino istorikė ir tyrėja, Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto mokslininkė, dizaino tyrimų srityje dirbanti daugiau nei 13 metų. Karolinos tyrimų laukas aprėpia temas iš XX a. dizaino istorijos, sovietinio laikotarpio dizaino, tarptautinių parodų ir šiuolaikinio dizaino. Jos naujausia monografija „Šaltojo karo kapsulė: lietuvių dizainas Londone 1968“ (LAPAS, 2019) – tai eksportinio paviljono, rodyto Sovietų Sąjungos pramonės ir prekybos parodoje, studija.
Be tiriamosios veiklos Karolina Jakaitė yra aktyvi dizaino lauko dalyvė: kaip kuratorė yra įgyvendinusi dizaino istorijos aktualizavimo projektų, surengusi parodų ir konferencijų, skaičiusi viešų paskaitų Lietuvoje ir užsienyje.
Parengta pagal Vilniaus dailės akademijos informaciją.