ArtVilnius'21

ARTVILNIUS’21 PRISTATO: Šių metų akcentas – menas ant popieriaus

2021-10-04
PILOTAS.LT

Kasmet meno mugė „ArtVilnius“ išskiria tam tikrą akcentą, kurį plačiau pristato savo lankytojams. Praėjusiais metais akcentavęs fotografiją, šiemet „ArtVilnius’21“ kviečia pažinti meną ant popieriaus.

POPIERIAUS POPULIARUMAS AUGA
Spalio 15-17 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje šiuolaikinio meno mugėje popieriaus temą lankytojai galės išvysti ir pagrindinėje galerijų, ir projektų zonos programoje. Kūryba ant popieriaus bus tik vienas iš akcentų; kaip ir kasmet, mugės dalyvių stenduose bus visos medijos: tapyba, fotografija, skulptūra, video, instaliacijos etc.
„Tai nėra nei specifinė, nei išskirtinė tema, juk popierius yra medija, kurią naudoja beveik kiekvienas menininkas“, – sako mugės meno vadovė Sonata Baliuckaitė.
„Daug metų keliaujame po užsienio meno muges, pastebėjome, kad popieriaus populiarumas auga ir tarp kūrėjų, ir tarp kolekcionierių bei meno pirkėjų. Menui ant popieriaus netgi organizuojamos specialios mugės, kaip kad mums artimiausia „Positions Berlin“, – pabrėžia šiuolaikinės meno mugės vadovė Diana Stomienė.
„ArtVilnius’21“ dalyvis, Kauno galerijos „Meno parkas“ galerijos vadovas Arvydas Žalpys teigia, kad popierius yra puiki medžiaga, ir ne mažiau puiki išraiškos, kūrybos priemonė. „Ne medžiaga lemia kūrinio vertę ar jo įvertinimą. Juk Richardo Serra, Gerhardo Richterio, taip pat ir lietuvių menininkų kūriniai, dėl to, kad sukurti popieriuje, nėra mažiau vertingi.

TRADICINIAI KŪRYBOS BŪDAI NEIŠNYKS
Prisiminkime, šviesios atminties dailininkas Linas Katinas daug savo paveikslų nutapė ant kartono, tai yra – ant popieriaus. Niekaip nedrįsčiau teigti, jog dėl to jie mažiau vertingi nei menininko tapyba ant drobės“, – pabrėžė galerininkas, „Meno parkas“ stende rodysiantis ir piešinį popieriuje, ir objektą, ir konceptualųjį kūrinį, ir netgi tapybos darbą, kurio siužetas artimas popieriui.
Tapytoja Jolanta Kyzikaitė savo kūryboje popieriaus taip pat nevengia. Šiais metais mugėje „ArtVilnius‘21“ galerijos „Meno Niša” stende ji pristatys tvarumu alsuojantį projektą – iš savo studijoje rastų senų popierinių bylų ji kuria vaizdų dienoraštį. „Man patinka seną popierių prikelti naujam gyvenimui, – sako menininkė, – įdomu žaisti su tuo, kas jame jau atspausta – rašmenimis, rėmeliais, kompozicija. Tai mane inspiruoja, diktuoja mano kūrybos žinutes. Nemėgstu tuščių baltų popieriaus lapų“.
Nuolatinės mugės dalyvės, estų „Okapi galerii“ įkūrėjas Temuri Khvingia pasakoja, kad jų galerijos stende „ArtVilnius‘21“ visas tris dienas bus galima pamatyti, kaip grafikos dailininkas iš Estijos Toomas Kuusing pjaustys lino raižinius specialia „Baren“ rankų atspaudo technika.
Galerijos vadovas įsitikinęs, kad skaitmeninio meno ir laikmenų pasaulyje egzistuojančios kūrybos neįmanoma lyginti su tikra, tekstūros turinčia medžiaga. Kad ir su popieriumi. „Žmogaus prigimtis yra sekti naujas technologijas, jas kurti. Be abejo, anksčiau ar vėliau tai apsunkina tradicinius meno kūrimo būdus, tačiau vargu, ar kada išvis juos išstums už borto. Todėl aš nesijaudinu dėl popieriaus ar drobės, nes žmonės visada nori tikrų, apčiuopiamų dalykų. Ir visada norės“, – įsitikinęs jis.

PER KARANTINĄ POPIERIUS NAUDOTAS DAUGIAU
Galerijoje „RA“ savo kūrybą pristatanti tapytoja Rūta Eidukaitytė sako, kad popierius jai atrodo kur kas trapesnė medžiaga nei drobė. Ji teigia pastebėjusi tendenciją tyčia pabrėžti tą trapumą, laikinumą, tirpimą laike. „Pastebėjau, kad popierius mane savotiškai išlaisvina, todėl kartais naudoju drobę lyg tai būtų popierius – kalu ją tiesiai prie sienos ir jau tik baigtą kūrinį užtempiu ant porėmio, tokiu būdu tarsi sumažindama savo kūrybinę įtampą“, – sako mugėje dalyvausianti menininkė.
Popierius yra įprasta medžiaga ir grafikei Kristinai Norvilaitei-Geniušienei. „Jis – visko pradžia, svarbiausia medžiaga mano kūrybai. Jei darau atspaudus ant drobės, juos visada perkeliu nuo popieriaus“, – ji sako ir svarsto, kad per karantiną, kurį mes visi išgyvenome, popierius kūryboje buvo naudojamas dar dažniau, jo ėmėsi ir ne menininkai.
Kristina Norvilaitė-Geniušienė teigia, kad popierius yra patogi kūrybai medžiaga, – netgi keliaudama ji visada vežasi su savimi keletą lakštų arba ieško įdomios faktūros, tekstūros, spalvos ir storumo popieriaus. Jei tikrai kokybiškas, popierius ilgaamžis. „Ir jis labai daug kalba, – sako grafikė, – kartais man atrodo, kad kiekvienas baltas lapas, kaip ir medis, turi savo veidą“.

S.EIDRIGEVIČIUS PRISTATYS PASTELES ANT POPIERIAUS

Meno mugėje kūrybą ant popieriaus išvysite ir kitų dalyvų stenduose: „Tsekh“ (Vilnius-Kijevas), VDA galerija „Akademija”, „Baroti” galerija, Molėtų dailės galerija, „The Room”, Užupio meno inkubatorius, Vilkamirgės galerija, Vilniaus fotografijos meno centras „7:14“. Projektų zonoje pasteles ant popieriaus Stasio Eidrigevičiaus menų centro stende pristatys menininkas Stasys Eidrigevičius. Visus mugėje pristatomus darbus galima rasti ir renginio e-kataloge.
„ArtVilnius‘21” vyks spalio 15-19 dienomis, Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, bilietus į mugę lankytojai kviečiami įsigyti „Tiketa.lt“ portale. Vykdant Vyriausybės nutarimus, į mugės teritoriją „Litexpo” lankytojai bus įleidžiami su Galimybių pasu. „ArtVilnius’21” finansuoja – Lietuvos kultūros taryba, globoja – Vilniaus miesto savivaldybė, ypatingasis partneris – Lewben, mecenatė – advokatų kontora „Cobalt”.
Parengta pagal „ArtVilnius“ informaciją.
Titulinė nuotrauka: „ArtVilnius“.

I.Petrov, "You nothing-understood Ivan”, 2020.

I.Petrov, „You nothing-understood Ivan”, 2020.

D.Kairevičiūtė. "Vieno-kraujo".

D.Kairevičiūtė. „Vieno-kraujo“.

J.Kyzikaitė, "Vaizdų-dienoraštis", 2021 m.

J.Kyzikaitė, „Vaizdų-dienoraštis“, 2021 m.

S.Eidrigevicius, "Gera-noutaika", 2018 m.

S.Eidrigevicius, „Gera-noutaika“, 2018 m.

Ž.Landzbergas, "Hardwork Playboy".

Ž.Landzbergas, „Hardwork Playboy“.

A.Žalpys, instaliacijos detalė.

A.Žalpys, instaliacijos detalė.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

kaled_pl_231100_e01_xxx

AUKOS KOVOJANČIAI UKRAINAI: VDA bendruomenė rengia Kalėdinę meno ir paramos mugę

2023 lapkričio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Artėjant Kalėdoms, Vilniaus dailės akademijos bendruomenė tradiciškai rengia kalėdinę meno ir paramos kovojančiai Ukrainai mugę. Organizatoriai kviečia visus pabūti bendrystėje, žadinti artėjančių Kalėdų dvasią, o

„Mėnulio jūra“, M.Žaltauskaitė Grašienė. Foto: Inetos Armanavičiūtės.

APDOVANOJO TEKSTILĖS ARCHITEKTĘ: Išrinkta meno mugės „ArtVilnius’23“ geriausia instaliacija

2023 spalio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Tarptautinė vertinimo komisija šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’23“ išrinko geriausią instaliaciją. Ja paskelbtas parodos „Takas“ erdvėje instaliuotas Monikos Žaltauskaitės Grašienės skaitmeninio žakardinio audimo objektas „Mėnulio jūra“.

Evelina Paukštytė

IŠRINKO SAVO FAVORITUS: Baigėsi tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“

2023 spalio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Savaitgalį Vilniuje įvykusioje 14-oji tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’23“ žiūrovai išsirinko geriausius. Piniginėmis premijomis ir diplomais „ArtVilnius’23“ visai prieš mugės pabaigą vakar apdovanoti laureatai. ŽIŪROVAI NUBALSAVO

Mindaugas Junčys

PRISISTATYS NIUJORKE: Meno mugėje „Volta“ – Mindaugo Junčio skulptūros

2023 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

Skulptoriaus Mindaugo Junčio kūryba pristatoma Niujorko meno mugėje „Volta“. Menininkas savo darbais kvestionuoja grožio, kičo, populiariosios kultūros bei tradicijos sąvokas. Tai metaforos, atskleidžiančios nūdienos visuomenės besikeičiančių

Kauno meno mugė

PAREMS KENČIANČIĄ UKRAINĄ: Kauno menininkai vėl vienijasi bendram tikslui

2023 balandžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno kultūros ir meno atstovai vienijasi bendram tikslui ir kviečia dalyvauti Kauno meno mugėje. Mugėje surinktos lėšos, kaip ir pernai, bus aukojamos organizacijai „Blue Yellow“,

ArtVilnius'22

„ARTVILNIUS‘22“ PASKELBĖ GERIAUSIUS: Favoritus rinko ir komisija, ir publika

2022 spalio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Praėjusį savaitgalį „Litexpo“ parodų ir konferencijų centre šurmuliavo tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’22“. Joje tradiciškai buvo išrinkti ir apdovanoti geriausieji. Šiemet geriausia menininke paskelbta glė

V.Kostyrko

KŪRYBA KAIP GINKLAS: Meno mugėje „ArtVilnius’22“ ypatingas dėmesys Ukrainai

2022 spalio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Šį penktadienį parodų centre „Litexpo“, Vilniuje prasidedanti 13-oji šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ kviečia palaikyti Ukrainos menininkus, padėti jiems išgyventi šį sunkų laikotarpį. Ukrainos menininkų kūryba mugėje

Andrius Erminas

BERLYNO MENO SAVAITĖ: Prisistato 3 lietuvių šiuolaikiniai skulptoriai

2022 rugsėjo 16Be komentarųPILOTAS.LT

Galerija (AV17) Berlyne vykstančioje meno mugėje POSITIONS pristato 3 lietuvių menininkus. Tai yra vienas iš svarbiausių meno renginių Vokietijoje, vykstantis Berlyno meno savaitės metu, suburiantis

ArtVilnius

„ART VILNIUS’22“ PROGRAMA: 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių

2022 rugsėjo 9Be komentarųPILOTAS.LT

Spalio 7, 8 ir 9 dienomis visus sugrįžti į „Litexpo“ kviečia tarptautinė meno mugė „ArtVilnius’22“. Renginio organizatoriai čia pristatys ilgai rengtą meno galerijų, institucijų ir menininkų

Ukraina Lietuva

MENO MUGĖ UKRAINAI PAREMTI: Kauno menininkai vienijasi paramai

2022 kovo 23Be komentarųPILOTAS.LT

Prie visuotinos paramos Ukrainai organizuotai jungiasi Kauno menininkai. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Kauno menininkų namai, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius ir Kauno kolegijos Menų

Ukraina

MUGĖ UKRAINAI PAREMTI: VDA menininkai jungiasi prie pagalbos Blue/Yellow

2022 kovo 1Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademija rengia meno kūrinių mugę, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos užpultos ir besiginančios Ukrainos žmonėms. Mugę aplankyti kviečiami visi norintys. Šiandien, kovo 1

ArtVilnius'21

„ARTVILNIUS‘21“ PASKELBĖ GERIAUSIUS: 7 galerijos, įsimintiniausi menininkai

2021 spalio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Savaitgalį Vilniuje baigėsi kasmetinė meno mugė „ArtVilnius“, kurioje paskelbtos geriausios renginio galerijos bei menininkai. Šiais metais meno mugė Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ subūrė

Stasys Eidrigevičius

SEMC PREMJERA MUGĖJE: „ArtVilnius’21“ prisistatys S.Eidrigevičiaus menų centras

2021 spalio 81 KomentarasPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau skelbė, jog meno mugė „ArtVilnius’21“ spalio viduryje pakvies pažinti meną ant popieriaus. Šioje Vilniaus meno mugėje bene pirmą kartą gyvai prisistatys ir Aukštaitijos

ArtVilnius'21

ARTVILNIUS’21 PRISTATO: Šių metų akcentas – menas ant popieriaus

2021 spalio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Kasmet meno mugė „ArtVilnius“ išskiria tam tikrą akcentą, kurį plačiau pristato savo lankytojams. Praėjusiais metais akcentavęs fotografiją, šiemet „ArtVilnius’21“ kviečia pažinti meną ant popieriaus. POPIERIAUS

Art Compensa

„COMPENSA“ MENO BOMBA: Atidaroma didžiausia Lietuvos meno galerija

2021 gegužės 24Be komentarųPILOTAS.LT

„Compensa“ koncertų salėje, Vilniuje atidaroma didžiausia Lietuvos meno galerija. Menininkams tai proga po karantino suvaržymų vėl pristatyti savo kūrybą Lietuvos žmonėms, o pastariesiems – įsigyti

ArtVilnius

ARTVILNIUS’21: Tradicinė meno mugė dėl pandemijos nukelta į rudenį

2021 balandžio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Didžiausias vizualiųjų menų renginys Rytų regione, meno mugė „ArtVilnius“, šiemet vyks jau 12-ą kartą. Tradiciškai birželio mėnesį rengiama meno mugė, šiemet jau antrą kartą, dėl

„ArtVilnius’20“

ARTVILNIUS’20: Į „Litexpo“ kviečia didžiausias regiono vizualiųjų menų renginys

2020 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje rengiama šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’20“. Dėl koronaviruso pandemijos iš vasaros pradžios į rudenį šiemet nukeltame renginyje dalyvaus 50 galerijų ir 200 menininkų iš 10

Laura Sabaliauskaitė

BEERDVĖS: Meno mugės „ArtVilnius’19“ geriausios jaunosios menininkės erdvės paieškos

2020 vasario 17Be komentarųPILOTAS.LT

Galerija „Meno Niša“ pakvietė į Lauros Sabaliauskaitės video meno ir instaliacijų parodą „Beerdvės“. Geriausiai jaunajai meno mugės „ArtVilnius’19“ menininkei – tai pirmoji solinė paroda. Vasario

Émilie Brout ir Maxime Marion

IŠRINKTI GERIAUSIEJI: Jubiliejinėje meno mugėje „ArtVilnius“ – prancūzų dominavimas

2019 gegužės 31Be komentarųPILOTAS.LT

Vakar Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo 10-oji tarptautinė meno mugė „ArtVilnius‘19“. Jubiliejinėje mugėje tradiciškai išrinktos ir paskelbtos geriausios mugės galerijos, menininkai bei kūriniai.

VDA Architektūros katedra

EKSPERIMENTINIS SKLIAUTAS: VDA architektų 3 metrų skulptūra mugėje „Art Vilnius’19“

2019 gegužės 30Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje prasidėjo dešimtoji jubiliejinė šiuolaikinio meno mugė „Art Vilnius“, kurioje kasmet apsilanko virš 20.000 lankytojų ir dalyvauja apie 60 meno galerijų iš 15 šalių. Šiemet

Artvilnius'19

ARTVILNIUS’19: 65 galerijos, 300 menininkų, 20 šalių

2019 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ šiemet švenčia 10 metų gyvavimo sukaktį. Jubiliejinė paroda ArtVilnius’19“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prisistatys net 65 galerijas, beveik

Meno parkas

APIE GALIOS ŽENKLUS: Galerija „Meno parkas“ prisistato Londone

2019 sausio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Galerija „Meno parkas“ prisistato Londone. Šiuolaikinio meno mugėje „London Art Fair“ pristatomą kontrastingą skirtingų kartų Česlovo Lukensko ir Povilo Ramanausko duetą šį kartą jungia tema

Art Verona 2018

FOCUS ON LITHUANIA: Lietuvos menas prisistato italams

2018 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Veronoje (Italija) prasidėjo tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVerona 2018“. Ypatingo svečio teisėmis joje dalyvaujanti Lietuva, savo šalies meną ir menininkus eksponuoja specialioje sekcijoje „Focus

ArtVilnius'18

SOSTINĖJE ŠURMULIAVO MENO MUGĖ: Išrinkti ir apdovanoti „ArtVilnius‘18“geriausi

2018 birželio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje savaitgalį šurmuliavo šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘18“. Didžiuliame kasmetiniame sostinės meno renginyje buvo tradiciškai išrinkti ir paskelbti geriausi menininkai bei galerijos. Taip pat čia pristatyta

ArtVilnius

ARTVILNIUS’18: Svarbiausias šių metų akcentas – Baltijos šalys

2018 gegužės 14Be komentarųPILOTAS.LT

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė ArtVilnius’18“ Vilniuje, „Litexpo“ erdvėse šiemet vyks birželio 7-10 dienomis. Mugės akcentas „Focus–Baltic“ tema – Baltijos šalys, kurios švenčia valstybingumo šimtmetį. Jau