V.Kostyrko

KŪRYBA KAIP GINKLAS: Meno mugėje „ArtVilnius’22“ ypatingas dėmesys Ukrainai

2022-10-05
PILOTAS.LT

Šį penktadienį parodų centre „Litexpo“, Vilniuje prasidedanti 13-oji šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ kviečia palaikyti Ukrainos menininkus, padėti jiems išgyventi šį sunkų laikotarpį. Ukrainos menininkų kūryba mugėje „ArtVilnius’22“ bus pristatyta įvairiuose programos segmentuose. Atvyksta 6 ukrainiečių galerijos, o projektų zonoje veiks speciali ekologijai ir Ukrainai skirta videofilmų programa.

PARTNERIS NUO PAT „ARTVILNIUS“ ĮKURIMO
Ukraina yra svarbus šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ partneris nuo pat jos įkūrimo dienų. 2009-aisiais, į pirmąją mugę, atvyko net dešimt meno galerijų iš Ukrainos. „Kiekvienos šalies menininkai turi savo braižą, bet ukrainiečių kūriniai iškart atkreipia dėmesį – talentingi, įdomūs, ryškūs, svarbios temos. 2015 metais, po pirmosios Rusijos aneksijos, norėdami palaikyti ukrainiečių tautą, Ukrainą pirmą kartą pakvietėme tapti ypatingąja mugės viešnia. Lygiai tos pačios intencijos ir šiais metais – Ukraina mugėje dalyvauja ypatingosios viešnios teisėmis“, – teigė šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ vadovė Diana Stomienė.
Pasak „ArtVilnius’22“ temą – ekologiją inicijavusio projektų zonos kuratoriaus Valentino Klimašausko, šių metų mugės viešnia – Ukraina plačią ekologijos temą ypač atspindi. „Karo Ukrainos kontekste tapo akivaizdu, kad ekologija nėra vien įsivaizduojamo tvarumo režimo palaikymas ‒ ji taip pat susijusi su kova prieš atvirai ar užslėptai represyvias ir į fiktyvias regresuojančias praeitis linkusias galias ar ideologijas“, – teigia V.Klimašauskas.

ATVYKSTA 6 UKRAINIEČIŲ GALERIJOS
Šiemet į „ArtVilnius’22“ atvyksta šešios ukrainiečių galerijos: nuolatiniai mugės dalyviai „Tsekh“ (Kyjivas | Vilnius), mugėje jau matytos Lvivo „Ya Gallery“, Kyjivo „Art14“ ir „Ra Gallery“, nauji mugės vardai – Kyjivo „Shcherbenko Art Center“ ir Ukrainai šiemet 59-ojoje Venecijos bienalėje atstovaujanti „Naked Room Gallery“.
Projektų zonoje veiks speciali ekologijai ir Ukrainai skirta videofilmų programa, kurioje rodomi poetiški, kritiški, antikariniai ar kitokie Andro Eradze (Sakartvelas), Danos Kavelinos (Ukraina), Godos Palekaitės (Lietuva) ir Adrijanos Gvozdenović (Juodkalnija), Sashko Protyah (Ukraina), Anastasios Sosunovos (Lietuva), Miglės Vyčinaitės (Lietuva) videokūriniai. Kyjive gyvenantis garsus filmų kūrėjas ir rašytojas Oleksijus Radynskis „ArtVilnius’22“ pristatys savo individualų projektą – vaizdo instaliaciją „Cirkuliacija“, kuriai sukurti trejus metus per traukinio langą filmavo nuolat kintantį Kyjivo peizažą. Geopolitinių procesų fone kintantys miesto vaizdai – užuominos apie šalyje vykstantį karą.

BRUTALI RUSIJOS INVAZIJA SUJAUKĖ VISKĄ
„Nuo tada, kai 2018-aisiais įkūrėme savo galeriją, planavome ukrainiečių menininkus parodyti pasauliui. 2022-ieji turėjo būti mūsų proveržio metai: „ArtVilnius“ Lietuvoje ir panašios meno mugės kitose šalyse, Ukrainos paviljonas ir menininko Pavlo Makovo kūryba Venecijos bienalėje. Brutali Rusijos invazija sujaukė viską – ir mūsų darbus, ir kūrybą, ir mūsų gyvenimą, – sako Ukrainos galerijos „The Naked Room“ vienos iš įkūrėjų Maria Lanko ir Lizaveta German. – Vis dėlto, mes judame į priekį, mėgindami įgyvendinti savo planus, juk ant kortos šioje siaubingoje, niokojančioje situacijoje pastatyta kur kas daugiau nei mūsų privačios galerijos sėkmė. Kiekvieną akimirką galvojame apie menininkus ir jų bendruomenę. Jie yra mūsų širdyje, juos pirmiausia turime išsaugoti.“
Meno mugėje „ArtVilnius’22“ galerininkės norėtų ne tik pasidalyti panašia energija, kurią jautė kartu su kuratoriumi Borisu Filonenko atidarydami Ukrainos paviljoną Venecijoje, bet ir atrasti įkvėpimo. „Nors Kyjivas vis dar yra galerijos centras, naujos partnerystės Europoje praturtina mūsų veiklą ir mūsų programą“, – teigia į Vilnių pati atvykstanti M. Lanko.
„The Naked Room“ Vilniuje tikisi dėmesio jaunai, šiuo metu Olandijoje gyvenančiai ukrainiečių menininkei Alexandrai Kadzevich. Specialiai „ArtVilnius“ buvo parinktas jos kūrinys – praėjusiais metais sukurti, itin asmeniški darbai, kurių atspirties tašku tapo iš senelio paveldėta senų fotonegatyvų dėžutė. Joje Alexandra ne tik atrado visiškai naują, nežinomą savo šeimos istorijos skyrių, bet ir demonstruoja kitokį požiūrį į tapybą. „The Naked Room“ stende žiūrovai taip pat pamatys keletą itin asmeninių, su šeima susijusių Alexandros daiktų.

KULTŪRA KONCENTRUOJASI VAKARINĖJE ŠALIES DALYJE
Ketvirtą kartą „ArtVilnius“ dalyvaujanti „Ya Gallery“ ir jos įkūrėjas, kolekcininkas, parodų kuratorius Pavlo Gudimovas nepaprastai džiaugiasi Lietuvos ir Ukrainos menininkų draugyste, prie kurios jau seniai prisidėjo Lietuvos diplomatai.
„Situacija Ukrainos rytuose šiandien labai sudėtinga, – pasakoja į „ArtVilnius’22“ pats atvykstantis P.Gudimovas, – Charkovo meno ir dizaino akademija persikėlė į Lvivą, ten pat pasitraukė ir Charkovo architektūros mokykla. Kai kalbame apie Donecko ir Luhansko sritis, ten išvis sudėtinga, daugybė sugriautų kultūros objektų. Odesoje situacija kiek stabilesnė, Dniepre – taip pat. Ukrainos kultūros veikla šiandien koncentruojasi vakarinėje šalies dalyje, Kyjivas pamažu grįžta į buvusį gyvenimą, pradeda veikti galerijos, atidaromos naujos parodos. Muziejai kol kas neveikia arba veikia kaip parodų erdvės, – savo kolekcijas vis dar laiko paslėpę. Dauguma šiuolaikinio meno galerijų taip pat pasitraukė į šalies vakarus arba išvis persikėlė į užsienį. Mūsų galerijos kūriniai perkelti į Lvivą, dalis kolekcijos yra Vilniuje. Galerijos komanda dirba Ukrainoje, mes tik turime galimybę išvykti iš šalies ir eksponuoti menininkus užsienyje.“
P.Gudimovui nerimą kelia tai, kad šalis neteko daugybės menininkų, ypač moterų, kurios šiandien dirba ir gyvena saugesnėse vietose, daugiausia – užsienyje. Jų išvykimas nuleido meno lauko kraują, kuratorius neabejoja, kad jo šalies kultūros sritis dar ilgai jaus pasekmes ir turės įdėti daug jėgų, kad susigrąžintų meno kūrėjus į gimtinę.

MENININKAMS REIKIA PAGALBOS
Ukrainos kare šios šalies menininkai turi savo ginklą – kūrybą. P.Gudimovas pasakoja apie savo kuruotą, Lvive surengtą grupinę parodą „Mūzos netyli“. Čia buvo parodyta karo metų menininkų kūryba. Ši paroda sulaukė didžiulio atgarsio užsienyje. „Pasaulyje nebelikę karo meto kūrybos, o mes kalbame apie tai, ką gerai žinome, kas pas mus vyksta, tai – fenomenalu, – sako kuratorius. – Mūsų menininkai labai aktyviai veikia – ir kūrybos, ir politikos, ir visuomenės lauke. Ir vis dėlto jiems labai reikia pagalbos, kad galėtų išgyventi šitą sunkų laiką, kad galėtų skleisti Ukrainos kultūrą ir savo šalies žmonėms, ir atrasti savo vietą pasaulio meno sferoje.“
„ArtVilnius’22“ rengėjai atkurti savo veiklą Lietuvoje pakvietė Kyjivo galeriją „Ra Gallery“. „Vadovas šiandien savo galeriją yra atidavęs karo reikmėms, – pasakoja mugės vadovė D.Stomienė. – Labai svarbu, kad galerijos veikla nenutrūktų, jos menininkai galėtų išgyventi šį sunkų laiką, gautų pasiūlymų eksponuoti savo darbus kitose šalyse, atrastų žmonių, kurie įsigytų jų darbus.“
Kyjive įsikūręs „Shcherbenko Art Center“ garsėja tarpdisciplininiais, eksperimentiniais projektais, kurie šiuolaikiniame kontekste kalba apie ekologiją, politiką, feminizmą, konfliktus. Meno mugėje „ArtVilnius’22“ „Shcherbenko Art Center“ pristatys projektą „Laisvės pažadas („The promise of Freedom“), kurio kuratorė – centro įkūrėja Maryna Shcherbenko.

ŠALIŲ DRAUGYSTĖS IR VIENYBĖS SIMBOLIS
„ArtVilnius’22“ dalyvaus ir nuolatiniai mugės dalyviai, Kyjive ir Vilniuje savo filialus turinti galerija „Tsekh“, kuri per 12 veikos metų įgyvendino daugiau kaip 400 asmeninių ir grupinių projektų Ukrainoje ir užsienyje. Mugėje „Tsekh“ pristatys lankytojų jau pamėgtų menininkų Evgeny Merman, Mykola Bilous, Ievgen Petrov, Yaroslav Derkach  ir Rustam Mirzoev kūrinius. „ArtVilnius’15“ galerija „Tsekh“ vertinimo komisijos buvo išrinkta kaip geriausia užsienio galerija.
„ArtVilnius’22“ projektų zonos kuratorius V.Klimašauskas į šiandien vykstantį karą norėtų žvelgti iš vilties perspektyvos. Jis mano, kad bendras vardiklis, pasakojantis karo tragediją ir žmogaus likimo trapumą, yra būtinas, tačiau taip pat būtina yra viltis ir naujas požiūris, kviečiantis perrašyti ne tik meno, bet ir pasaulio istoriją.
„Šiemet labai kviečiame „ArtVilnius’22“ palaikyti Ukrainos menininkus, padėti jiems išgyventi šį sunkų laikotarpį, įsigyti ukrainiečių kūrinių, kuriuos vėliau galėsite padovanoti muziejams, palikti ateities kartoms kaip mūsų šalių draugystės ir vienybės simbolį“, – sako „ArtVilnius“ vadovė ir Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė D.Stomienė.
Mugės organizatoriai taip pat yra labai dėkingi Lietuvos ambasadai Ukrainoje, Vilniaus miesto savivaldybei, Lietuvos kultūros institutui ir Lietuvos kultūros atašė Ukrainoje Inai Kniurienei už operatyvią pagalbą organizuojant Ukrainos meno programą „ArtVilnius’22“.
13-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’22“ vyks spalio 7–9 d. „Litexpo“. „Litexpo“ trijose pagrindinėse salėse ir lauke, iš viso 12.000 m² plote, vyksiančios mugės programoje dalyvaus 70 meno galerijų ir institucijų, 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių. „ArtVilnius’22“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, ypatingasis partneris – „Lewben“, mecenatė – advokatų kontora „Cobalt“.
Parengta pagal „ArtVilnius’22“ informaciją.
Titulinis pav.: „Meistro ranka“, Volodymyr Kostyrko, 2018 m. („Ya Gallery“).

„Under the wheels of a suburban bus“, Alexandra Kadzevich („The-Naked-Room“).

„Po priemiestinio autobuso ratais“, Alexandra Kadzevich („The Naked Room Gallery“).

„Sidnėjus”, Ievgen Petrov („Tsekh“).

„Sidnėjus“, Ievgen Petrov („Tsekh“).

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Urtė Jasenka

ATMINTIS: Jautrūs U.Jasenkos grafiniai paminklai Klaipėdos skulptūrų parke

2023 rugsėjo 8Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos skulptūrų parke, Atminties labirinte (parko dalis prie Trilapio gatvės), eksponuojama jaunos menininkės Urtės Jasenkos grafikos paroda „Atmintis“. Ji skirta pagerbti žuvusius bei vis dar

Ateities mokykla Ukrainoje

UŽ UKRAINOS ATEITĮ: Kvies architektus kurti Ateities mokyklos Ukrainoje koncepciją

2023 rugpjūčio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Rugpjūčio 24-osios, Ukrainos nepriklausomybės dienos išvakarėse Lietuvoje nuspręsta padidinti paramą šios karo alinamos šalies švietimo ateičiai. Naujasis bendras Lietuvos ir Ukrainos projektas sieks suburti profesionalius Lietuvos,

pasienis

MAŽIAU GRĖSMIŲ: Stabdoma veikla dviejuose pasienio kontrolės punktuose su Baltarusija

2023 rugpjūčio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Reaguojant į „Wagner“ grupuotės persikėlimą į Baltarusiją nuo rytojaus laikinai stabdoma veikla dviejuose iš šešių pasienio kontrolės punktų (PKP) Lietuvos pasienyje su Baltarusija: Šumsko ir

architektuomenė

IŠLAISVINTOS UKRAINOS ŽEMĖS KVADRATAS: Padėka Lietuvos architektams už karinę paramą

2023 rugpjūčio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Nevyriausybinė organizacija „Blue/Yellow“, dėkodama Lietuvos architektams už paramą Ukrainos kariams, įteikė Lietuvos Architektų sąjungai simbolinį išlaisvintos Ukrainos žemės kvadratą. Dedikacijoje organizacijos „Blue/Yellow“ vadovas Jonas Ohman

karinis mobilumas

DAUGIAU KARINIO MOBILUMO: Svarbiems kelių infrastruktūros projektams – 150 mln. Eur

2023 liepos 27Be komentarųPILOTAS.LT

Vyriausybė ką tik pritarė dėl 148,4 mln. Eur iš valstybės biudžeto skyrimo svarbiems karinio mobilumo projektams Lietuvoje. Šios lėšos bus panaudotos magistralinio kelio „Via Baltica“

Ukraina yra čia

KARO VAIZDAI PĖSČIŲJŲ PERĖJOJE: Realistinės nuotraukos iš karo alinamų Ukrainos miestų

2023 liepos 10Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje, pėsčiųjų perėjoje surengta šviečiančių stendų paroda „Ukraina yra čia“. Parodoje eksponuojamos Ukrainos fotografų nuotraukos iš karo alinamų Ukrainos miestų. EMOCIŠKAI PAVEIKIŲ NUOTRAUKŲ AUTORIAI –

Ukrainos menininkės

KARO NAŠTA: Jaunų Ukrainos menininkių paroda „Kariatidės“ Vilniuje

2023 birželio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Dailininkų sąjungos galerijoje, Vilniuje atidaroma tapybos paroda „Kariatidės“. Joje eksponuojami penkių karo genamų jaunų Ukrainos menininkių, prieglobstį radusių Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ir Prancūzijoje, kūriniai.

Ukraina

UKRAINOS ATSTATYMAS: Startuoja lietuvių inicijuotas projektas

2023 birželio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Startuoja Lietuvos architektų sąjungos (LAS) inicijuotas, Europos sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ ir Lietuvos kultūros tarybos ko-finansuojamas projektas U-RE-HERIT. Architektai Ukrainos paveldui: atkuriant atmintį ir identitetą“.

Mindaugas Junčys

PRISISTATYS NIUJORKE: Meno mugėje „Volta“ – Mindaugo Junčio skulptūros

2023 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

Skulptoriaus Mindaugo Junčio kūryba pristatoma Niujorko meno mugėje „Volta“. Menininkas savo darbais kvestionuoja grožio, kičo, populiariosios kultūros bei tradicijos sąvokas. Tai metaforos, atskleidžiančios nūdienos visuomenės besikeičiančių

Konkursinis projektas devizu NAU2023 ( „Archimanija“; autoriai R.Amšiejus, M.Černiūtė-Amšiejienė), 1-oji vieta, 8.000 Eur. premija.

MAŽIAU YRA DAUGIAU: Paskelbti karių palaidojimo vietos pertvarkymo Klaipėdoje konkurso lyderiai

2023 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

II pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos Klaipėdoje laukia pokyčiai.  Juos planuojantis uostamiestis surengė šios teritorijos pertvarkymo konkursą, kuriam buvo pateikti 6 projektiniai pasiūlymai. Ką tik

Lietuvos atstatomas vaikų darželis Irpinėje

UKRAINOJE ĮSIBĖGĖJA STATYBOS: Lietuva ėmėsi rusų nusiaubtų mokyklos ir vaikų darželio

2023 gegužės 9Be komentarųPILOTAS.LT

Netylant sprogimams Bachmute bei kitose Rusijos invazijos baisumus patiriančios Ukrainos vietose, Lietuva vis daugiau prisideda prie karo nusiaubtos šalies atstatymo. Prieš mėnesį ji sėkmingai užbaigė

Zinaida Blyzniuk

NARSOS IR RYŽTO INDAI: Panevėžyje atidaryta Ukrainos keramikės paroda

2023 balandžio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaryta ukrainietės keramikės Zinaidos Blyzniuk paroda „Narsūs“. Savo kūriniuose menininkė nagrinėja karo Ukrainoje temą. Pasitelkdama tvirtą vyriško torso formą

Kauno meno mugė

PAREMS KENČIANČIĄ UKRAINĄ: Kauno menininkai vėl vienijasi bendram tikslui

2023 balandžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno kultūros ir meno atstovai vienijasi bendram tikslui ir kviečia dalyvauti Kauno meno mugėje. Mugėje surinktos lėšos, kaip ir pernai, bus aukojamos organizacijai „Blue Yellow“,

„Sutrikus tai tampa apčiuopiama. Infrastruktūros ir solidarumai už posovietinės būklės“

TRIKDŽIAI IŠRYŠKINA GALIĄ: Posovietinio regiono menininkų paroda NDG

2023 kovo 30Be komentarųPILOTAS.LT

Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) atidaroma tarptautinė paroda, kurioje pristatomi Ukrainos, Baltarusijos, Sakartvelo, Kazachstano, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos šiuolaikinių menininkų kūriniai. Šias šalis vienija ne tik bendra

Ukrainos margutis

VELYKINĖ VILTIS: Ukrainietiškų margučių atvaizdų paroda A. ir P. Galaunių namuose

2023 kovo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Kaune atidaroma ukrainietiškų margučių atvaizdų paroda. Parodoje rodomi margučių piešiniai iš buvusių Ukrainos gubernijų: Kijevo, Podolės,

Vilniaus rotušė ©PILOTAS.LT

PASAULIO PAVELDO MIESTAI: Vilniuje kurs pagalbos ekstremalioms situacijoms programą

2023 kovo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Pasaulio paveldo miestų organizacijos (PPMO) Centrinis bei Rytų ir Vidurio Europos sekretoriatai, bendradarbiaudami su Vilniaus savivaldybe ir VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, rengia susitikimą Vilniuje.

1.	Kijivo Pečerų lauros Švč Mergelės Marijos Ėmimo į dangų soboras. Fotografijos autorius Yurii Kaganov

NENUGALIMOS TAUTOS DVASINIAI LOBIAI: Ukrainos sakralinio meno paroda

2023 kovo 9Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje atidaroma paroda „Ukraina: nenugalimos tautos dvasiniai lobiai“. Parodoje pristatomi XVI–XVIII a. Ukrainos sakralinio meno kūriniai iš didžiausio Ukrainos muziejų

ukrainiečių sunaikintas rusų tankas

RYŽTO ATGARSIAI VILNIUJE: Katedros aikštėje nutūpė sunaikintas rusų tankas

2023 vasario 24Be komentarųPILOTAS.LT

Minint Rusijos pradėto karo Ukrainoje metines, sostinės Katedros aikštės prieigose šiąnakt išeksponuotas iš Ukrainos atveža ukrainiečių kariuomenės sunaikintas rusų tankas T-72B. Tai ukrainiečių bei viso

Karo pabėgėlių portretai

STIPRŪS KARTU: Ukrainos karo pabėgėlių portretai Nacionalinėje dailės galerijoje

2023 vasario 22Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje atidaroma karo pabėgėlių Lietuvoje portretų paroda „Ne visi“. Parodos organizatorius – „Stiprūs kartu“. Vasario 22 dieną (trečiadienį) 18 val. Nacionalinėje

Šeškinės visuomeninis prekybos centras

PO SOCIALISTINIO MODERNIZMO: Ekskursija Šeškinėje ir tyrėjo iš Ukrainos paskaita

2023 vasario 15Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos nacionalinio dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Ukrainos nacionaliniu dailės muziejumi, organizuoja ekskursija po Šeškinės visuomeninės prekybos centrą bei Oleksandro Anisimovo (Ukraina) paskaitą „Po socialistinio modernizmo

Remigijus Bimba

25-IEJI VILNIAUS „ŠV. KRISTOFORAI“: Už pagalbą Ukrainai ir šiuolaikinę architektūrą

2023 sausio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo“ apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp 11 apdovanotųjų – net 6 nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir

Tarptautinis projektas „Po socialistinio modernizmo“

PO SOCIALISTINIO MODERNIZMO: Tyrėjai žvelgia į Lietuvos ir Ukrainos postmodernizmą

2022 gruodžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Postmodernizmas yra gana miglotas terminas, kuris, atrodo, neturi aiškaus apibrėžimo ir tik nurodo epochą, ateinančią po modernizmo. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ypatingai kalbant apie sovietinį postmodernizmą

Tėja Kvedaravičiūtė

DRĄSIOJI DOKUMENTIKA: Ukrainoje nužudyto M.Kvedaravičiaus filmas – geriausias Europoje

2022 gruodžio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Savaitgalį Reikjavike įvykusiuose Europos kino apdovanojimuose geriausio dokumentinio filmo titulą laimėjo „Mariupolis 2“, sukurtas Ukrainoje nužudyto lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus. Garbingą apdovanojimą už M.Kvedaravičių atsiėmė jo

Nepaisant karo, Ukraina ir toliau gamina aukščiausios kokybės parketą „Notus Wood“, kuris nebijo nieko.

UKRAINA NEPASIDUODA: Čia ir toliau gaminamas parketas „Notus Wood“, kuris nebijo nieko

2022 lapkričio 241 KomentarasPILOTAS.LT

Nustebsite, iš kur į Lietuvą atkeliauja natūralus, aukščiausios kokybės parketas NOTUS WOOD. Iš senovinio Užkarpatės miesto Vinohradivo, pietvakarių Ukrainoje, įsikūrusio nuostabiame upės Tisos slėnyje, ties trijų

Sovietinės stelos

VILNIAUS MERAS RYŽTINGAS: Sovietinės stelos bus nukeltos nepaisant prorusiškų argumentų

2022 lapkričio 221 KomentarasPILOTAS.LT

Nepaisant Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimo, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tikina – netrukus bus pradėti Antakalnio kapinių sovietinių stelų nukėlimo darbai. Meras įsitikinęs,