Paminklo Adomui Mickevičiui maketas

NEĮGYVENDINTI VILNIAUS PROJEKTAI: Paroda Vilniaus miesto muziejuje

2021-07-15
PILOTAS.LT

Vilniaus muziejuje atidaroma paroda „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“, kurios lankytojai turės progą susipažinti su tikrove taip ir netapusiomis miesto vizijomis.

Liepos 21 dieną (trečiadienį) 18 val. Vilniaus muziejuje (Vokiečių g. 6) įvyks parodos „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“ atidarymas.
„Vilnius yra tokioje geografinėje padėtyje, kur susidaro didžiojo tarpkontinentalinio susisiekimo mazgas, ligi šiol tinkamai neišnaudotas dėl politinių sąlygų. Didžiųjų kelių susikryžiavimas duoda impulso mūsų sostinei augti ir plėstis“, – rašė Vilniaus miesto architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis 1940 metais.
XX amžiuje politinė valdžia Vilniuje keitėsi net dešimt kartų, tačiau nepaisant įvairiausių ideologijų ir režimų, politikai, miesto planuotojai ir architektai žadėjo sukurti geresnį pasaulį, geresnį Vilnių ir geresnę visuomenę.
Daugiau kaip 100 XX amžiuje sukurtų urbanistinių, architektūrinių, memorialinių ir inžinerinių projektų galėjo pakeisti Vilnių, bet taip ir liko popieriuje. Kai kurie jų buvo per drąsūs, kai kurie – utopiniai, kai kurie – kurioziški. Daugelis netapo tikrove dėl paprasčiausio lėšų ar laiko stygiaus.
Tam tikri Vilniaus projektai atrodo tarsi užkerėti – Lukiškių aikštės, Tauro kalno, pagrindinio stadiono, paminklų vizijos buvo svarstomos visą praeitą šimtmetį ir nenustoja kaitinti vaizduotę iki šiol. Kviečiame Jus spręsti, kurie projektai būtų Vilnių pagražinę, o kurie būtų tapę galvos skausmu.
Neįgyvendintų projektų peržiūra leidžia pajusti skirtingų laikmečių dvasią, pažinti alternatyvias Vilniaus vystymo galimybes, geriau suprasti miesto formavimą apskritai. Svarbu, kad planavimas ir ateities vizijos skleidžia pozityvią kūrybinę energiją – projektuojant visuomet svajojama apie geresnį rytojų. Pristatomos vizijos gali padėti XXI amžiaus architektams, urbanistams, menininkams ir miesto vystytojams kurti patogesnę ir tvaresnę sostinę.
Paroda veiks iki 2022-ųjų sausio 9 dienos.
Kuratorės: Marija Drėmaitė, Rasa Antanavičiūtė. Architektai: Julija Reklaitė, Mindaugas Reklaitis. Videomanipuliacijos: Liudas Parulskis. 3D modeliavimas: Tomas Valentinaitis, Donatas Gudelis. Grafinis dizainas: Laura Grigaliūnaitė. Vaikų miestas kuratorė: Ieva Šimkonytė; iliustratorė Vanda Padimanskaitė. Technikai: Kazimieras Sližys, Vadim Šamkov, Stanislovas Lučūnas.
Parengta pagal Vilniaus muziejaus informaciją.
Titulinė nuotrauka: Zbigniewo Pronaszko projektuoto paminklo Adomui Mickevičiui maketo atidarymas, 1924 m. Foto: Narodowy archiwum cyfrowe. micke_vn_240000_e03_xxx

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Kirdiejų rūmai

RŪMUS PAVERS MUZIEJUMI: Skelbiamas tarptautinis architektūrinis pritaikymo konkursas

2022 rugsėjo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Pačioje sostinės širdyje prie Bernardinų sodo esančius Kirdiejų rūmus ruošiamasi sutvarkyti ir pritaikyti Vilniaus miesto muziejui. Savivaldybės sprendimu ateityje čia atsikraustys Vilniaus miesto muziejus, dabar įsikūręs laikinosiose

Paminklo Adomui Mickevičiui maketas

NEĮGYVENDINTI VILNIAUS PROJEKTAI: Paroda Vilniaus miesto muziejuje

2021 liepos 15Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus muziejuje atidaroma paroda „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“, kurios lankytojai turės progą susipažinti su tikrove taip ir netapusiomis miesto vizijomis. Liepos 21 dieną (trečiadienį)

Vilniaus miesto muziejus

ŠIMTMEČIO PROJEKTAS: Lankytojams duris atveria Vilniaus muziejus

2021 kovo 261 KomentarasPILOTAS.LT

Šimtmetį brandinta mintis – Vilniaus muziejus – atvėrė duris lankytojams. Nuo šiol Vilniaus ir vilniečių istorija, dabartis ir ateities vizijos – po vienu stogu. MINTIS

Vilniaus miesto muziejus

VILNIEČIŲ IDENTITETO MUZIEJUS: Pirmiausia nutūps Vokiečių gatvėje

2020 gegužės 28Be komentarųPILOTAS.LT

Jau šių metų pabaigoje Vokiečių gatvėje įsikurs Vilniaus miesto muziejaus (VMM). Muziejaus steigimas yra viena iš pasirengimo priemonių 2023-aisiais paminėti Vilniaus 700-ąjį gimtadienį. Planuojama, kad

Stasys Eidrigevičius

LITWO, OJCZYZNO MOJA: Adomas Mickevičius ir Stasys Eidrigevičius Varšuvoje

2018 spalio 3Be komentarųLiudas Pastanga

Adomo Mickevičiaus literatūros muziejus Varšuvoje atidaro parodą „Litwo, Ojczyzno moja… Adam Mickiewicz i Stasys Eidrigevičius“ (Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir Stasys Eidrigevičius). Paroda gvildena