Architektūros kokybės vystymo asociacija tęsia nuotolinių paskaitų ciklą „Utopija ir eksperimentas architektūroje“. 3-ioje jo dalyje paskaitą anglų kalba „Anti-dote: S/he_New-Territories“ skaitys „New-Territories“ architektūrinės laboratorijos sekretorius, vienas garsiausių architektūros eksperimentatorių François Roche’as.
Paskaitų ciklas „Utopija ir eksperimentas architektūroje“ turėtų priminti, kad jog architektūra visų pirma yra menas, bei paakinti menininkus grįžti į architekto-menininko vaidmenį, pasinerti į kūrybos verpetą. Kursai vyks lapkričio 10 dieną (antradienį) 15 val. nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Paskaita vyks anglų k. be vertimo.
Paskaitoje F.Roche kalbės apie eksperimentavimą architektūroje apokalipsės akivaizdoje – apie „Kitą dieną“. Pasak jo, dabar pats laikas pasinaudoti galimybe atnaujinti mūsų „operacinę sistemą“: suteikti gyvybės sustabarėjusiai akademinei sistemai, kritiškai įvertinti „džiaugsmo biurokratus“ (Happycracysts), kelti klausimus dėl modernių „kosmoso ideologijų“ ir miesto „pornotopijos“ planavimo… panoptikiniuose aparatuose, dėl čia ir dabar 5G instrumentu ( GPS asmens duomenų sekimo) sustiprintos prievartos ir užmaskuotos institucinių diversijų strategijos (pvz., Venecijos bienalėje vėl ir vėl pasikartojančių naratyvų: Kaipmesgyvensimekartu!“ / „Susitarimas!“/ “Žmonėssusitinkaarchitektūroje!” ir t.t., ir pan.). Tad paskaitoje F.Roche provokuos naujai pažvelgti į erdvės formavimo ideologijas, planavimą ir miestų formavimąsi, architektūros meną ir jos institucinį reguliavimą, įtraukiant platesnį politinį, ekonominį, ekologinį bei filosofinį kontekstą.
Paskaitų ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneriai – žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt ir VDA Vilniaus fak. Architektūros katedra. Rengėjas: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Pav.: Paskaitų ciklo vizualų autorė Austė Parulytė (@Byauste).