Architektūros kokybės vystymo asociacija tęsia nuotolinių paskaitų ciklą „Utopija ir eksperimentas architektūroje“. Antrąją ciklo dalį sudaro 2 paskaitos. Renginys nemokamas.
Architektūros kokybės vystymo asociacijos nuotolinių paskaitų ciklo „Utopija ir eksperimentas architektūroje 2“ paskaitos: „Architektūra kaip konkrečioji utopija – Henri Lefebvre idėjos architektams“ (lekt. soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė-Višnevska) ir „Architektūrinė utopija vakar ir šiandien“ (lekt. architektas, VDA Aukštųjų studijų fak. dekanas, Architektūros katedros dėstytojas, doc. Romualdas Kučinskas).
Pasak sociologės D.Čiupailaitės-Višnevskos, prancūzų sociologas ir filosofas Henri Lefebvre – vienas kertinių autorių socialiniuose moksluose kalbėjęs apie urbanistiką, erdvę, architektūrą. Be šio autoriaus idėjų apsieina retas miesto studijų tekstas, tačiau jo idėjos yra vertingos ne vien architektūros supratimui ir analizavimui, bet ir praktiniam kūrimui.
Architektas R.Kučinskas plės klausytojų akiratį, supažindindamas juos su architektūrinės utopijos sąsaja su politinėmis ir ekonominėmis realijomis, nagrinėdamas šių sąsajų įtaką architektūrinės utopijos projektams. Tai – proga pasigilinti į filosofų Michel Foucault, Zygmunt Bauman’o ir Bruno Latour’o teorines įžvalgas architektūros tema.
Renginys įvyks spalio 27 dieną (antradienį) 13 val. nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Registruotis BŪTINA .
Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba; partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“. Paskaitų ciklo vizualų autorė Austė Parulytė (@Byauste).
Parengta pagal Architektūros kokybės vystymo asociacijos informaciją.