Indonezijos sostinė Džakarta – vienas labiausiai užterštų miestų pasaulyje. Ne veltui daugelis šio daugiamilijoninio metropolio gyventojų kaukes dėvi nuolat, jo upės labiau panašios į nuotekų griovius nei į gyvybės arterijas. Menininkų iniciatyva pietinėje šio miesto dalyje neseniai atsirado dirbtinė „upė“, kuri turėtų dar kartą atkreipti dėmesį į ekologines problemas bei koronaviruso pandemijos metu vietos gyventojams bent kiek pakelti ūpą.
Viena Džakartos nepriklausomų menininkų organizacijų, pasitelkusi 16 vietos menininkų, didmiesčio pietinėje dalyje, gyvenamojoje teritorijoje nutapė 300 metrų ilgio žydrą erdvinio vaizdo upę. Šios 3D meninės akcijos didumą menininkai atliko per čia įvykusi 3 dienų renginį, Basoeki Abdullah muziejaus organizuotą Indonezijos nepriklausomybės šventės proga.
Vienas svarbiausių gatvės meno akcijos tikslų – atkreipti dėmesį į Džakartos bei visos Indonezijos katastrofišką ekologinę situaciją. Didžiulėje 268 mln. gyventojų valstybėje užterštumo valdymui dėmesio skiriama vis dar nedovanotinai per mažai.
Smarkiai užteršta yra net 96 proc. Džakartos miesto vandenų, o su priemiesčiai bemaž 32 mln. gyventojų siekiančio šio urbanistinio darinio pakraščiu srūvanti Citarum upė – ne tik viena didžiausių Javos saloje, bet ir viena labiausiai užterštų upių visame pasaulyje. Kiekvieną dieną, daugiausia iš 2.000 vietovėje veikiančių tekstilės fabrikų, į ją patenka ne mažiau kaip 20.000 tonų teršalų ir 340.000 tonų užteršto vandens. Na, o pačioje Džakartoje teka 13 upių į kurias kasdien patenka net 2,5 mln. m³ užteršto vandens. Nuotekų valymo įrenginių sistema šiame mieste statoma pernelyg lėtai ir kol kas teigiamo rezultato dar duoda mažai.
Parengta pagal Basoeki Abdullah muziejaus ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: scmp.com