Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakultetas toliau tęsią bendradarbiavimą su VGTU inžinerijos licėjumi. Šį kartą VGTU Inžinerinės grafikos lektorius Edgaras Timinskas kartu su 12 klasės mokinių grupėmis trečią kartą organizavo užsiėmimus, kuriuose buvo kuriamas virtualus miestas po vandeniu.
VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto organizuojamų veiklų metu siekiama supažindinti moksleivius su projektavimo technika ir metodais bei praktiškai įtvirtinti žinias sukuriant virtualų miestą. Pirmiausia mokiniai turėjo pasidalinti grupėmis ir išanalizuoti, kokie statiniai mieste yra svarbūs. Kiekviena komanda išsirinko po vieną statinį. Mokiniai detaliai aprašė statinio paskirtį, formą, rado panašių pastatų atitikmenis Lietuvoje bei svetur. Iš atliktos analizės išsirinkę labiausiai patikusį pavyzdį, jie pradėjo formuoti skaitmeninį jo modelį. Buvo sukurti eskizai ir pasiruošta statinio modelio projektavimui.
Projektavimui mokiniai pasirinko šiuos statinius: povandeninių laivų remonto dirbtuves, nakvynės namus, klubą, parlamentą, viešbutį, SPA centras, prekybos centrą, plantaciją, kavinę, centrinį parką, stadioną, biurų pastatą su garažais, augalų parduotuvę, kino teatrą, povandeninę elektrinę ir ryšių centrą. Kiekviena komanda turėjo užtikrinti, kad jų kuriami statiniai galėtų funkcionuoti po vandeniu. Kurdami miestą, moksleiviai naudojo naujos kartos medžiagas, kurių dar realybėje nėra. Šios naujos medžiagos suteikė galimybę statyti statinius, kurių forma yra neįprasta po vandeniu statomiems statiniams. Šie statiniai gyventojus apsaugo nuo didelio vandens slėgio.
Užsiėmimų metu mokiniai susipažino su profesionalams skirtais skaitmeninės statybos (BIM) projektų rengimo įrankiais ir juos taikydami modeliavo supaprastintą pasirinkto statinio modelį. Šį kartą mokiniai modeliavimui naudojo priemones, kurios veikia internetinėje naršyklėje „Autodesk FormIT“. Projektavimui naudojo Tinkercad, Solidworks, Blender programinius paketus. Bendras miestas buvo perkeltas į virtualią erdvę.
Paskutinio užsiėmimo metu mokiniai apsilankė VGTU „LinkMenų fabriko“ virtualios realybės (VR) laboratorijoje, kur jie susirinkusiems pristatė savo komandos projekto koncepciją ir papasakojo, kaip sekėsi įgyvendinti pasirinkto projekto idėją.
Pav.: VGTU.