Dėl nesibaigiančio vaizdų srauto internete, architektūra tampa vis beprasmiškesne, suprekinta ir suardyta, supaprastinta iki mažytės internetinės knygelės, kurią greitai verčiant, keičiasi ir juda paveikslėliai. Architektūros pokalbių ciklą „Gražu negražu“ šiandien pratęsianti architektūros kritikė Catherine Slessor iš Londono aptars keistą architektūros kritikos mirtį.
Spalio 9 dieną (trečiadienį) 20 val. MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius) rengiamas Architektūros fondo pokalbis su britų architektūros kritike Catherine Slessor „Keista architektūros kritikos mirtis“. Ciklą „Gražu-negražu“ renginys – nemokamas.
Kintantis kultūros ir žiniasklaidos peizažas, per pastaruosius du dešimtmečius, transformavo architektūros diskursą ir toliau nepaliauja jo formuoti. Tačiau verta pabrėžti kelis aiškiai pastebimus dalykus. Architektūros kritika internete, „bendruomenėje be artumo“, kurioje vaizdai karaliauja kaip svarbiausia medija, fragmentuojasi. Dabar mes visi esame architektūros kritikais. Olimpas – užkariautas. Koks yra architektūros kritikos vaidmuo šiame nuolatos žaibiškai besikeičiančiame pasaulyje? Ar kritika šiandien dar gali išryškinti diskursą ir įkvėpti refleksijai apie mus supančią architektūrą?
Catherine Slessor – Londone gyvenanti architektūros kritikė, buvusi žurnalo „The Architectural Review“ redaktorė (pirmoji moteris redaktorė), taip pat „Dezeen“, „Achitects’ Journal“ ir „The Observer“ (JK) bendraautorė. C.Slessor turi architektūros istorijos magistro laipsnį, kurį apsigynė Bartleto architektūros mokykloje, Londono universiteto koledže. Ji taip pat buvo kviestinė Edinburgo universiteto ir Oksfordo Brookes universiteto kritikė. 2016-aisiais C.Slessor, už nuopelnus architektūros žurnalistikai, buvo suteiktas MBE (Britanijos imperijos ordinas).
Parengta pagal Architektūros fondo informaciją.
to DT
( 2019-10-16 )
Negali pasitikėti net išliaupsintomis knygelėmis skambiais pavadinimais,pretenduojančiomiss įvertinti kokio nors laikotarpio architektūrą…. Faktų nežinojimas, nutylėti etapiniai objektai,fragmentuotas vaizdelis… Bet susidaro įspūdis,kad pasitikėjimo savimi kai kurie „kritikai“ turi daugiau negu proto….
DT
( 2019-10-16 )
Enciklopedijos šiaip jau yra tretinis šaltinis, o tretinius šaltinius reikia tikrinti ir aklai nepasitikėti.
re
( 2019-10-10 )
Toks įspūdis,kad architektūros kritika užsiima kas netingi. Mokytis,šviestis lyg ir nebereikia, užtenka kokiu užkalnišku stiliumi ką nors parašyti ir laukti plojimų. Vienas plačiai besireiškiantis „kritikas“ net nežino, kad enciklopedijos yra informacijos šaltinis.