Profesorius Eyalas Weizmanas (Eyal Weizman) 2010 metais įkūrė multidisciplininę erdvės tyrimų agentūrą „Forensic Architecture“. Su jos veiklos teorija ir praktika paskaitoje supažindins Lietuvoje viešinti šios agentūros projektų vadovė Sarah Nankivell.
Sausio 25 dieną (penktadienį) 19 val. ŠMC skaitykloje S.Nankivell pristatys inovatyvias FA metodologijas, išsamiai aptars naujausius jų vykdomus tyrimus. Renginys vyks anglų kalba.
S.Nankivell dėmesio centre – FA naudojamos technikos, leidžiančios surinkti įrodymus apie kultūros vertybių naikinimą nūdienėse konfliktų zonose. Šioje paskaitoje taip pat bus aptariamas estetikos ir reprezentacijos vaidmuo grupės darbuose bei teiraujamasi, kaip ir kodėl jų vykdomi šiuolaikinių socialinių ir politinių procesų tyrimai vis labiau persipina su dalimi kultūrinių ir meninių erdvių.
Multidisciplininė tyrimų agentūra „Forensic Architecture“ savo veikla įsipareigoja plėtoti ir vystyti naujų įrodymų surinkimo technikų sklaidą bei surinkti ir pristatyti pažangiausią erdvinę analizę teisiniuose, politiniuose ir kultūriniuose forumuose. Pastaraisiais metais, kartu su žmogaus teisių pažeidimų aukomis arba juos atstovaudami, FA įgyvendino serijas tarptautinių tyrimų, tarp kurių – karo nusikaltimai, politiškai ir rasistiškai motyvuotas smurtas, kultūros paveldo naikinimas konflikto metu.
Tai antrasis trečiojo paskaitų ciklo „Mąstant apie šiuolaikinį meną“ (angl. Thinking Contemporary Art), skirto šiuolaikinio meno teorijai, renginys. Naujausio paskaitų ciklo tema yra tiriamoji estetika, o jos centre – meno, naujųjų technologijų ir politikos susikirtimo taškai. Ypatingas dėmesys skiriamas meninėms praktikoms ir kritinėms metodologijoms, narpliojančioms materialių infrastruktūrų ir galios srautų mazgus vadinamajame post-tikrovės laike, kuriame šiandien gyvename. Viena pagrindinių ciklo užduočių – įvertinti meno galias susigrumti su nutildytais naratyvais ir analizuoti dinamiškas ir neretai svaiginančias fakto, fikcijos ir veiksmo sąveikas.
Paskaitų ciklo organizatoriai: Inesa Brašiškė ir Šiuolaikinio meno centras. Šis renginys yra ŠMC skaityklos renginių programos dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Foto: „Forensic Oceanography“, 2013 m.
Parengta pagal ŠMC informaciją.