Spalį Vilniuje su trenksmu atsidaręs privatus MO muziejus jau sulaukė daugiau per 50.000 lankytojų. Skelbiama, kad naujasis meno muziejus, itin didelio lankytojų skaičiaus susilaukė ne tik per atidarymą, bet ir po jo. Renginių apsisukimų nemažinančiame muziejuje šiuo metu veikia 3 parodos, vyksta ekskursijos, paskaitos, kino seansai, koncertai, užsiėmimai vaikams…
ĮVYKIS DIDESNIS MENE, NEI ARCHITEKTŪROJE
Pagal žinomo lenkų kilmės architekto Danieliaus Libeskindo bei lietuvių projektuotojų kolektyvo „DO Architects“ projektą pastatytas MO muziejus daliai visuomenės tampa pirma pažintimi su šiuolaikiniu meno pasauliu. Todėl nenuostabu, kad „Lietuvos“ kino teatro vietoje įsikūręs privatus mecenatų Danguolės ir Viktoro Butkų muziejus tapo didesniu meno, nei architektūros įvykiu.
Kaip praneša pats MO muziejus, nuo 18 dienos jį aplankė jau daugiau nei 50.000 lankytojų. „Džiaugiamės tokiu dideliu susidomėjimu ir lankytojų skaičiumi. Suprantame, kad tai yra pirmoji lankytojų banga, kurie nori būti pirmi ir pamatyti pirmi. Šiuo metu dar itin pagaulus yra paties muziejaus naujumo elementas. Visgi pirmojo mėnesio rezultatai įkvepia toliau stengtis. Taigi siūlysime įvairias parodą lydinčias veiklas bei renginius, kurie papildys MO kalendorių“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.
Skaičiuojama, kad MO parengtu multimedijų gidu, kuriuo galima naudotis savo telefone ar planšetėje, pasinaudojo apie 10.000 lankytojų. Kiti rinkosi gyvas ekskursijas su MO gidais. Jose sudalyvavo per 1.500 lankytojų.
PO ATIDARYMO MUZIEJUS NEMAŽINA APSISUKIMŲ
Šiuo metu muziejuje veikia 3 parodos: pirmoji MO paroda „Visas menas – apie mus“, ją pratęsianti fotografijų paroda „Praeinantis kasdienis gyvenimas“ ir lengva bei autoironiška paroda skaitykloje – „Meno Pauzė“. Lankytojams pristatyta ir bendra konceptualios skulptūros kūrėjo Nerijaus Ermino ir režisierės, „Vilnius City Opera“ meno vadovės Dalios Ibelhauptaitės instaliacija „Trys veiksmai ir tyla“.
Beje, šeštadieniais bei sekmadieniais MO muziejuje vyksta nemokamos gidų savanorių ekskursijos. Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio MO kartu su kino teatru „Pasaka“ rengia kino seansus. Specialiai MO muziejui atrinkti kino filmai pritraukia pilnas sales žiūrovų.
MO muziejus didelį dėmesį skiria edukacijai ir siūlo 3 skirtingas edukacines programas: emocinio intelekto lavinimo, užsiėmimų pagal vizualinio mąstymo metodą ir integruotų pamokų edukacijas. Per pirmąjį mėnesį užsiėmimuose sudalyvavo daugiau pusė tūkstančio moksleivių. Didžioji dalis jų yra iš Vilniaus, tačiau taip pat aktyviai registruojasi Klaipėdos, Alytaus, Panevėžio mokyklos. Muziejaus edukatoriai ne tik veda užsiėmimus, bet jau ruošia ir specialią programą šventiniam laikotarpiui.
Sekmadieniais muziejuje vyksta užsiėmimai ir renginiai vaikams, o paskutinįjį mėnesio penktadienį MO kviečia lankytojus muziejuje pabūti ilgiau. Šiuose renginiuose vizualųjį meną ir susitikimus bei diskusijas su menininkais pratęsia bei papildo muzikinė programa.
Parengta pagal MO muziejaus ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: ©PILOTAS.LT
KKK
( 2020-01-05 )
Atvežiau svečius iš užsienio – teko rausti iš gėdos. Paroda neverta dėmesio, o bilietų kaina akiplėšiška už tokį niekalą.
mr.big
( 2018-12-11 )
Pirmieji dekonstruktyvizmo daigai projektų pavidalu Lietuvoje radosi apie 1986-1987 m. Bet kas dabar atsimena tokią senovę- žinomi dabarties architektūros kritikai tada dar nebuvo gimę, o ir popierinės spaudos,net enciklopedijų jie ieškoti ir vartyti, panašu , nelinkę-tiki tik tuo , ką randa internete. Vienam staiga pasirodė, kad jis pirmą kartą lietuviškos žiniasklaidos istorijoje paminėjo R.Venturi…
Pikas
( 2018-12-11 )
Nesutinku dėl pastato. Tokioje suspaustoje ir architektūriškai ekletiškoje aplinkoje tai puikus konstrukcinis ir estetinis sprendimas. Manau šis pastatas vienas geriausių architektūrinių objektų Vilniuje per visą nepriklausomybės laiką. Dėl ekspozicijos šiek tiek nusivyliau, tikėjausi didesnės įvairovės. Pasigedau Drėmos, Ušinsko, Tuleikio, Stasiulevičiaus ir kt. žinomų autorių darbų, kurie meninės įvairovės turiniu būtų praturtinę ekspoziciją.
snamiescio gyventojas
( 2018-12-08 )
man tai is viso nevykes sprendimas visom prasmem,,,butu lietuviai projektave neabejoju but geriau , aplamai si deze su taip vadinamu menu-neturi jokiu perspektyvu ,,buvau nuejes paziuret ir ekspozicija-meno nerasta
ppetras
( 2018-12-07 )
Nuotraukoje muziejaus pastatas atrodo lyg „patobulintas“- tarsi ties kampu būtų nusklembtas stogas.
JPN
( 2018-12-07 )
Mano nuomone, ta viešo transporto stotelės vieta ir estetiškai, ir funkcionaliai yra nevykusi.
libas
( 2018-12-07 )
Čia įtampos palaikymui. Didelis menas VS maža buitis.