Pastaraisiais metais aktyvėja dešiniųjų populistų ir neoliberalios ekonomikos spaudimas, su kuriuo vis dažniau susiduria šiuolaikinis menas ir institucijos. Apie tai išsamiai bus kalbama prof. Jorgo Heiserio (Jörg Heiser) paskaitoje „Menas pavojuje“, kurią tarpdisciplininis edukacijos, rezidencijų ir parodų centras „Rupert“ rengia su Vilniaus dailės akademija.
Lapkričio 22 dieną (ketvirtadienį) nuo 18 val. Vilniaus dailės akademijos doktorantūros skyriaus 102 auditorijoje (Malūnų g. 3, Vilnius) įvyks meno kritiko, kuratoriaus ir rašytojo J.Heiserio paskaita „Menas pavojuje“. Įėjimas atviras ir nemokamas.
Šiandieninio globalaus dešinėjimo kontekste kuratorius pakvies apmąstyti nesenus meno pasaulio įvykius, kaip Kaselio miestas po šiuolaikinio meno parodos „Documenta“, Haus der Kunst Miunchene likimas po vadovo Okwui Enwezor atsistatydinimo, Beatrix Ruf atleidimas iš Stedelijk muziejaus Amsterdame. Taip pat apsvarstyti situaciją tokiose šalyse kaip Lenkija, Rusija, Turkija ir Brazilija, kur menininkai, šiuolaikinis menas ir „progresyvios jėgos“, sudarytos iš iniciatyvių queer, POC (people of color), žurnalistų ir kitų mažumų bendruomenių, vis dažniau išgyvena dešiniųjų populistų išpuolius, kenčia nuo grasinimų, įkalinimų ar net nužudymų. Šių įvykių akivaizdoje, meno „kuratoriaus“ rolė susilaukia „pabaisos“ ir „atpirkimo ožio“ epitetų – kairuoliška ir progresyvi menininkų bendruomenė įtarinėja kuratorius esančius korumpuotus ir siekiančius valdžios ir pinigų, o dešinieji populistai juos mato kaip kvailelius intelektualus, pateisinančius tariamą kairuolišką kultūrinį „totalitarizmą“.
Prof. Dr. Jörg Heiser yra rašytojas, meno teorijos profesorius, kuratorius ir muzikantas, Berlyno meno universiteto (UdK), Meno kontekste instituto direktorius. Du dešimtmečius Heiser dirbo „frieze“ žurnalo redaktoriumi, kuriame iki šiol rašo straipsnius. Parašė dvi knygas: „All of a Sudden. Things that Matter in Contemporary Art“ (2008) bei netrukus išeisiančią „Double Lives in Art and Pop Music“ (2019). Šiais metais Heiser kuravo Busano bienalę Pietų Korėjoje. Jis taip pat yra muzikinės grupės, lapkritį išleisiančios antrąjį albumą (Vinyl Factory, Londonas) „La Stampa“ narys.
Renginys organizuojamas „Rupert“ bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija.
Renginį ir „Rupert“ alternatyvios edukacijos programą remia Lietuvos kultūros taryba.
Parengta pagal „Rupert“ informaciją.
.........
( 2018-11-16 )
„…Kairiųjų studentų aktyvistų reikalavimu į universitetus neįsileidžiami paskaitininkai, jei šių nuostatos jiems nepriimtinos. Internete sudarinėjami „rudųjų profesorių“ sąrašai, į kuriuos įtraukiami žymūs šalies mokslininkai – vien dėl to, kad savo pažiūromis neįtiko studentams. Kitur, žiūrėk, griebiamasi ir „baudžiamųjų akcijų“: „antifa“ (antifašistis sąjūdis) padega sociologijos profesoriaus automobilį, – mat, mokslininkas ne pagal jų skonį analizavo visuomenės procesus….“
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/tuo-kas-vyksta-vokietijoje-sunku-patiketi-jei-netelpi-i-remus-gresia-nemalonumai.d?id=77110901