Londono universiteto Birkbeko koledžo lektorė Katarzyna Murawska-Muthesius skaitys paskaitą Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje. Bus pasakojama apie Oskaro Hanseno „Atviros formos“ koncepciją ir Auschwitzo paminklo konkurso istoriją.
Vasario 2 dieną (penktadienį) 17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijos (Konstitucijos pr. 22) auditorijoje įvyks Londono universiteto Birkbeko koledžo lektorės K.Murawskos-Muthesius paskaita. Radikali Hanseno „Atviros formos“ koncepcija – tai kultūrinių mainų produktas, prisodrintas estetinės ir socialinės minties gijų, jai artimas istorinio avangardo imperatyvas – suartinti meną ir gyvenimą. Hanseną įkvėpė kelionės po pokario Europą, kurioje tvyrojo atstatymo dvasia, ir pažintys su ryškiausiais to meto modernistais: Pierre’u Jeanneret, Le Corbusier, Pablu Picasso’u, Fernandu Léger , o taip pat su Henry’u Moore’u. Remiantis paties autoriaus palikta užuomina, paskaitoje bus keliamas klausimas – ar galėjo Hanseno atviros formos koncepcijai turėti įtakos taip pat ir Vilniaus miesto, kuriame praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje augo autorius, daugiaetniškumas bei multikultūriškumas?
„Radikali Hanseno „Atviros formos“ koncepcija – tai kultūrinių mainų produktas, prisodrintas estetinės ir socialinės minties gijų, jai artimas istorinio avangardo imperatyvas – suartinti meną ir gyvenimą. Hanseną įkvėpė kelionės po pokario Europą, kurioje tvyrojo atstatymo dvasia, ir pažintys su ryškiausiais to meto modernistais: Pierre’u Jeanneret, Le Corbusier, Pablo Picasso, Fernand’u Léger, o taip pat su Henry’u Moore’u,“ – teigia lektorė.
Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas, be registracijos.
Renginio partneris – Adomo Mickevičiaus institutas (Varšuva). Paskaita surengta bendradarbiaujant su Adomo Mickevičiaus institutu, veikiančio Culture.pl vardu, kaip tarptautinės kultūrinės programos, skirtos Lenkijos nepriklausomybės atgavimo šimtmečiui POLSKA 100, dalis.
Projektas yra daugiametės Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos finansuojamos programos „Niepodległa“ 2017–2021 m. dalis.
Parengta pagal Nacionalinėje dailės galerijos informaciją.
nuomonė
( 2018-02-08 )
O kokios paskaitos apie lietuvišką kultūrą surengtos Lenkijos sostinėje Varšuvoje? Pavyzdžiui,apie Suvalkų kraštą, lietuviškus Rytprūsius?