Kauno menininkų namuose neseniai įteiktos 2016 metų Kauno meno kūrėjų asociacijos (KMKA) premijos. Tarp apdovanotųjų – ir architektė Loreta Janušaitienė, pernai itin aktyviai dirbusi įvairiuose Kauno istorinės architektūros baruose. Drąsių šiuolaikiškų sprendimų istoriniame kontekste nevengianti kūrėja apdovanota už novatorišką požiūrį į paveldosaugą.
Architektė Loreta Janušaitienė Kauno meno kūrėjų asociacijos (KMKA) premija pagerbta už novatorišką požiūrį į paveldosaugą, vykdant senosios architektūros renovacijos darbus. Kūrėja ženkliai prisidėjo prie drąsios caro kareivinių komplekso Žemuosiuose Šančiuose, A.Juozapavičiaus pr. konversijos (kartu su arch. G.Natkevičius grupe), subtilios generolo Prano Vaičiuškos vilos rekonstrukcijos Kačerginėje (kartu su arch. R.Giedraičiu), A.Gylio tarpukarinės ligoninės V.Putvinskio g. (arch. B.Elsbergas) nuosaikios renovacijos ir kitų Kauno istorinės architektūros projektų.
KMKA 2016 metų premiją taip pat apdovanotas jaunos kartos Kauno fotožurnalistas Artūras Morozovas. Jis garbingo įvertinimo susilaukė už svarbių įvykių Europoje ir pasaulyje fiksavimą ir lietuviškos fotografijos mokyklos tradicijų tąsą.Dar Kauno 2 kūrėjai – skulptorius profesorius Stasys Žirgulis ir satyrikas poetas Rimantas Petras Klusas – KMKA apdovanoti už gyvenimo nuopelnus. Premijas paskyrė KMKA taryba, vadovaujama rašytojo Petro Palilionio.
Nuo 2003 metų skiriama KMKA premija iki šiol buvo apdovanoti architektai: Gintautas Natkevičius (2011) už Kauno oro uosto keleivių terminalą, gyvenamas namą Pociūnų km. ir gyvenamą namą Braškių g.; Rymantė Gudienė, Liuda Marija Perevičienė ir Laimutė Adomavičienė už Kauno valstybinės filharmonijos pastato rekonstrukcijos projektą (2008); Algimantas Sprindys už Prisikėlimo bažnyčios atstatymo projektą (2006 m.); Gražina Janulytė-Bernotienė už Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus rekonstrukciją (2004).
Parengta pagal Kauno meno kūrėjų asociacijos ir PILOTAS.LT informaciją.
Nuotrauka: ©PILOTAS.LT