Pranešama, kad architektas Davidas Adjaye greitai prisijungs prie elitinio britų architektų klubo, kuriame jau yra šios srities garsenybės – Michaelis Hopkinsas, Nicholas Grimshaw, Davidas Chipperfieldas, Normanas Fosteris, Peteris Cookas. Šią vasarą Anglijos karalienė Elžbieta II Ganos-Didžiosios Britanijos architektūros meistrui už profesinius pasiekimus žada suteikti garbės riterio titulą.
Ganos diplomatų šeimoje Tanzanijoje gimęs architektas D.Adjaye į riterius bus įšventintas ateinantį birželį per Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II gimtadienį. „Tai ne asmeninis pasiekimas, bet plataus potencialo ir atsakomybės pažymėjimas už architektūrą, įtakojančią teigiamus socialinius pokyčius, kuriuos, būdami architektais, mes turime suteikti pasauliui“, – šia proga pažymėjo architektas.
Iš D.Adjaye realizuotų architektūros opusų reikėtų išskirti neseniai paties JAV prezidento B.Obamos atidarytą Smithsono Nacionalinio muziejaus Afrikos amerikiečių istorijos ir kultūros muziejų (NMAAHC) Vašingtone. Taip pat reikėtų paminėti Naujojo Denverio šiuolaikinio meno muziejų „MCA“ (JAV, Kolorado valstija), namą „Dirty House“ bei Stephen Lawrence centrą Londone. Beje, neseniai jo firma („Adjaye Associates“) laimėjo ir Latvijos šiuolaikinio meno muziejaus bei San Francisko gyvenamojo komplekso konkursus, o taip pat – pateko į Jungtinės Karalystės holokausto memorialo konkurso finalą. Ir tai nieko nuostabaus, nes D.Adjaye yra laikomas 50-mečių architektų kartos Didžiojoje Britanijoje lyderiu.
Beje, savo architektūrinės karjeros pradžioje D.Adjaye dirbo brito D.Chipperfieldo ir portugalo Eduardo Souto de Moura‘os architektūrinėse studijose, o vėliau – buvo įkūręs bendrą projektavimo firmą su anglų architektu Williamu Russellu. 2007 metais jis buvo apdovanotas karininko laipsnio Britanijos imperijos ordinu(OBE).
Parengta pagal PILOTAS.LT ir „Adjaye Associates“ informaciją.