Klaipėdoje bus pristatyta baigiama rengti miesto kultūros paveldo apsaugos strategija. Šios strategijos pagrindinis tikslas – pateikti racionaliausią veiksmų ir priemonių planą Klaipėdos miesto kultūros saugojimui, naudojimui, pažinimui ir atgaivinimui.
Lapkričio 9 dieną (trečiadienį) 15 val. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje(Liepų g. 11, III a. tarybos posėdžių salė) įvyks Klaipėdos miesto kultūros paveldo apsaugos strategijos sprendinių pristatymas.Renginio tikslas –aptarti parengtos strategijos sprendinius su visuomene bei suinteresuotų įstaigų bei institucijų atstovais.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos iniciatyva šiuo metu yra baigiama rengti Klaipėdos miesto kultūros paveldo apsaugos strategija, kuri bus pagrindas ruošiant miesto kompleksinių teritorijų planavimo dokumentus, planuojant priemones ir jų finansavimą paveldo saugojimui, naudojimui, pažinimui ir atgaivinimui.
“Klaipėdos miesto urbanistinė struktūra, architektūra ir paveldas išsiskiria visos šalies mastu. Tai lėmė miesto geopolitinė ir geografinė padėtis pasienio piliavietė, šimtmečius trukęs priklausymas vokiečių ordinui, jūros, upių ir Kuršių marių sankirta. Klaipėdos miesto istorijoje galima išskirti du ryškius etapus. Iki XVIII a. vid. Klaipėda tai miestas-tvirtovė, kurios svarbiausias statinys yra pilis; vėlesnio laikotarpio Klaipėda tai uostamiestis, svarbus jūrų prekybos ir pramonės centras, kur svarbiausiu objektu buvo ir vis dar yra uostas. Šių skirtingų raidos etapų ekonominis, kultūrinis ir socialinis gyvenimas suformavo dabartinę Klaipėdos miesto erdvinę struktūrą, kuri yra saugomas, vertinamas ir tyrinėjamas kultūros paveldas”, – rašoma Klaipėdos miesto kultūros paveldo apsaugos strategijos sprendinių įžangoje.
Parengta pagal Klaipėdos miesto savivaldybės informaciją.