Šiandien mūsų miestuose viešosios erdvės atspindi socialinę terpę, kurioje atsiranda, kuriasi, vystosi bei sąveikauja skirtingų interesų grupės. Architektūros [pokalbių] fondo 18-ajame cikle „Bendradarbiavimo erdvės mieste“ įvairių interesųgrupių pašnekovai dalinsis savo patirtimi ir gilinsis ne į viešosios erdvės kūrimo bei planavimo gaires ar taisykles, bet į procesus, kuriųmetu šie projektai sukuria erdvębendradarbiauti skirtingųsričių specialistams bei interesųgrupėms.
Nuo rugsėjo 15-osuios iki spalio 20 dienos Vytauto Didžiojo universiteto patalpose (S.Daukanto g. 28 ir Putvinskio g. 23, Kaune) Architektūros [pokalbių] fondas rengia 18-ąjį ciklą „Bendradarbiavimo erdvės mieste“. Renginys įtrauktas į KAFe 2016 Kauno Architektūros festivalio programą. Kuratorė – Elena Archipovaitė.
Pastaruoju metu vis daugiau tyrėjų, politikųir bendruomenių iš naujo atranda viešųjų erdvių svarbąbei jose tarpstančią miesto socialinio gyvenimo sanglaudą. Tokiųerdvių kūrimas ir administravimas daugelyje miestų vis dar yra iššūkis tiek savivaldybėms, tiek profesionalams ir jas kuriančioms bendruomenėms. Šiandien vis dar turime atsakyti į klausimus: kaip kurti, projektuoti ar pertvarkyti bei valdyti tokias erdves, kaip šių procesų metu bendradarbiaujant skirtingoms interesų grupėms išlaikyti tokių erdvių atvirumą, gyvybingumą bei savitumą.
18-asis architektūros [pokalbių] fondo ciklas pristatys keletą bendradarbiavimo kuriant miestųerdves projektų pavyzdžių. Šio ciklo pašnekovai atstovauja įvairioms interesų grupėms, kuriančioms ar dalyvaujančioms tokiųerdvių steigimo procese. Ciklo metu jie dalinsis savo patirtimi ir gilinsis ne įviešosios erdvės kūrimo bei planavimo gaires ar taisykles, bet įprocesus, kuriųmetu šie projektai sukuria erdvę bendradarbiauti skirtingų sričių specialistams bei interesų grupėms. Pokalbių dalyviai taip pat domėsis, kokiu būdu šie procesai gali įtraukti tiek kūrėjus, tiek ir naudotojus. Ciklas skirtas atkreipti dėmesį ne įkuriamų viešųjų erdvių fizinę ar funkcinę išraišką, bet į jų svarbą bei reikšmę miesto ir jo bendruomenių gyvenime.
PROGRAMA
Rugsėjo 15 diena
Stefanie Raab, „Coopolis- strategies for cooperative city
development“ (Berlynas, Vokietija).
Rugsėjo 22 diena
Lukasz Pancewicz, „Town planner urban designer“ (Gdanskas, Lenkija).
Spalio 6 diena
Kristin Solhaug Naess „NTNU Live Studio“ (Trondheimas, Norvegija).
Spalio 17 diena
Donatas Baltrušaitis „BUUR“ (Liuvenas, Belgija).
Spalio 20 diena
Evelina Ozola „Fine Young Urbanists“ (Ryga, Latvija).
Parengta pagal Architektūros fondo informaciją.