Sužavėtas aistringo architektų entuziazmo ir pastangų išsaugoti K.Pempės ir G.Ramunio Posmodernizmo grynuolio gyvybę, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ėmė ir atsigręžė į Postmodernizmą. Panašu, kad tai pirmas kartas, kai postmoderniai architektūrai suteikta nedrąsi viltis būti įskaitytai oficialioje Lietuvos architektūros istorijoje…
Žinoma, įmanoma ir kita įvykių sūkurio aplink buvusį Vilniaus kelių policijos pastatą traktuotė, tačiau vienaip ar kitaip – Architektų rūmus pasiekė KPD direktorės Dianos Varnaitės raštas, kuriame aiškiai skelbiama: “jog Kultūros paveldo departamentas inicijavo kelių policijos pastato Giraitės g. 3, Vilniuje įregistravimo Kultūros paveldo registre procedūrą.”
Kaip žinia, portalas PILOTAS.LT rąšė, jog giljotina virš Postmodernizmo grynuolio galvos pakibo, kaip pastatą įsigijo Vokietijos prekybos tinklas “Lidl” ir ėmė ramiausiu veidu dėstyti žiniasklaidoje, kad artimiausiu metu “apleistas sovietinis baisuoklis” bus sulygintas su žeme, o vietoje jo iškils “Lidl” pastatai.
Architektų bendruomenei desperatiškai puolus ginti Kęstučio Pempės ir Gyčio Ramunio (1950-1999) architektūros, greta keistokos Vilniaus mero R.Šimašiaus reakcijos ir tradicinių kaltinimų dėl pažangos ir investicijų stabdymo, ačiūdie iš valstybinių instancijų pasigirdo ir kultūringesnių natų.
Pavyzdžiui, KPD direktorė D.Varnaitė pripažino: “tikėtina, jog minėtas pastatas gali būti vietinio reikšmingumo lygmens”.
Taigi, Vilniaus savivaldybė paprašyta skubiai parengti apskaitos dokumentaciją objekto įrašymui į Kultūros vertybių registrą ir perduoti ją svarstyti Kultūros paveldo vertinimo tarybai.
Savo ruožtu D.Varnaitė paprašė Vilniaus savivaldybės administracijos “šiame objekte nevykdyti jokių veiksmų susijusių su leidimų išdavimo, griovimo, projektavimo ar tvarkybos darbais”.
Užpelkis
( 2016-04-20 )
Aš pritariu pastato išsaugojimui. Tai savaime aišku. Tik pastatą įtraukus į saugotinų sąrašą greičiausiai prasidės teisminiai ginčai, nes dabartinis savininkas pirko ne „saugotiną“ pastatą. Tokie statiniai turėtu būti skirti valstybinėms įstaigoms. O kad iškėlė VKI į Pilaitę, tai čia eilinė machinacija – kodėl šiame pastate ji negalėjo dirbti ? Paprasta schema – išsinuomoja naujai pastatytą pastatą iš statytojo, o savąjį parduoda ir parodo „sutaupymus“. Iš to viršūnėlės labai gerai uždirba, todėl Lietuvoje nuolat daugėja milijonierių, o „architektūros grynuolių“ mažėja…
to JPN
( 2016-04-20 )
Dėkui. Tai tiesa – jūsų komentaras užvedė ant problemos tako. Įsipareigoju ir toliau skaityti komentarus. Tik neramu, kad Užpelkis kažkur dingo…
su pagarba, redaktoris
JPN
( 2016-04-20 )
Gerai,kad Piloto redaktorius skaito straipsnių komentarus (4454) ir laiku sureaguoja. Puiku,kad tai davė rezultatus.
http://www.pilotas.lt/index.php/lt/architektura/item/4367-architekt%C5%ABrinis-laim%C4%97s-indeksas/nepriklausoma-lietuva-1990-%E2%80%93-2015?&sco=1&
GZ
( 2016-04-20 )
Malonu, kad problema pastebejo ir artimojo uzsienio spauda. Turim gera proga pademonstruoti, kad bent jau is sono atrodytu, kad elgiames kaip tikri europieciai http://novayagazeta.ee/articles/5391/