Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) ką tik papildė Kūrybinių miestų sąrašą. Greta įvairiose srityse pasižymėjusių pasaulio miestų buvo paskelbti ir 6 nauji Dizaino miestai, tarp kurių – Kaunas. Šis aukštas Laikinosios sostinės įvertinimas yra itin įspūdingas, nes UNESCO dizaino miestų sąraše iki šiol nebuvo nė vieno Rytų bei Vidurio Europos miesto.
UNESCO Dizaino miestų pasaulinę šeimą ką tik papildė 6 nauji dizaino „broliai“ – Singapūras (Singapūras), Detroitas (JAV), Puebla (Meksika), Budapeštas (Vengrija), Bandungas (Indonezija) ir Kaunas (Lietuva). Dizaino miesto statuso nusipelnantys miestai turi atitikti UNESCO nustatytus kriterijus, kurie apima skirtingus dizaino pramonės aspektus – vertinamos nacionaliniu ar net tarptautiniu lygmeniu veikiančios dizaino mokyklos ir tyrimo centrai, dirbančios kūrėjų bei dizainerių grupės.
„Nuo pat Paryžiaus Pompidou meno centro ar bent Bilbao Guggenheimo muziejaus laikų akivaizdu, jog miesto patrauklumui bei sėkmei svarbu ne vien ekonominiai rodikliai ar industriniai pajėgumai. Pažangiausi miestai pasaulio žemėlapyje vis labiau stengiasi išryškėti per kultūrą, kūrybą. Tokia šiuolaikiškų miestų plėtros orientacija jų gyventojams bei svečiams neabejotinai garantuoja daugiau kultūrinių renginių, leidžia geriau atskleisti vietinį potencialą, į patį miestą pritraukia daugiau turistų bei išsilavinusių gyventojų“, – prieš metus rašė PILOTAS.LT. Tuomet į Dizaino miestų sąrašą buvo priimti Bilbao, Dandis, Helsinkis, Kuritiba ir Turinas. Dabar garbingu UNESCO Kūrybinio miesto titulu gali didžiuotis ir Kaunas.
Dizaino miestai priklauso Kūrybinių miestų tinklui, kurį UNESCO įkūrė 2004-aisiais. Greta dizaino pastarajam tinklui priklauso miestai, UNESCO pagerbti už indėlį į literatūrą, meną, muziką, kiną ir gastronomiją. UNESCO dizaino miestų programos tikslas – skatinti vietinių kūrybinių industrijų raidą bei stiprinti ryšius tarp šį statusą turinčių miestų, skatinti pasikeitimą turimais resursais.
Parengta pagal UNESCO ir PILOTAS.LT informaciją.
Prioritetai
( 2015-12-18 )
Ačiū Pilotui už džiugią žinią.Lietuvos ryte tokios žinios neradau,užtat jo pradžią puošia straipsnis „Gyvasis Zarasų fakelas šiurpino savo kaimynus“. Delfi taip pat nepavyko aptikti tokios informacijos,užtat portalo pradžia prasideda straipsniu “ Pagarsėjusi užkandinė plečiasi Gariūnuose“.
to flu
( 2015-12-18 )
Problemos su raštingumu?
http://en.unesco.org/creative-cities/events/47-cities-join-unesco-creative-cities-network
flu
( 2015-12-18 )
tai kad nėra apie tai jokios info UNESCO tinklapiuos… m?
Carpsas
( 2015-12-18 )
Romui: kaip tik dabar mes „renovuosim“ Fryko Mickeviciaus 17 nama, kuriame dar yra keletas originaliu langu (remu) – iki skausmo grakstaus profilio siauruciai medzio remai… deja, baigiantys suputi. Bandem rasti, kas pagamintu analogiskus, nepavyko. Ka daryt?
architektė A
( 2015-12-18 )
aš labai džiaugiuosi už kauną ir galvoju, kad bet koks lietuviško miesto unesco nominavimas yra didelis laimėjimas visai valstybei
romasl
( 2015-12-18 )
Gaila,kad kartais prieškario pastatuose neišsaugomos autentiško prieškario modernizmo dizaino durys,langai,juos keičia tipiniai aliuminio ar net plastiko gaminiai.
Buvęs kaunietis
( 2015-12-18 )
Sekantis eilėje – Šiauliai su Purono skardos karpiniais
kitas
( 2015-12-18 )
sedi kaunietis gelunas unesco ir pasefuoja biski gimtaji miesta
aš
( 2015-12-18 )
Galėtų Kauno moderną įtraukti į „UNESCO“, na bet šiandienai užteks ir tiek.
mnmn
( 2015-12-17 )
verkiu ir patiketi negaliu. reiks ir vel i ta Kauna nuvaziuoti. kurybiniu galiu pasisemt.