Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje atidaromos dvi parodos, skirtos žinomam lietuvių dailininkui Vincui Kisarauskui. Itin produktyviai dirbęs ir įvairiausiose meninės kūrybos srityse kūręs dailininkas įdėjo daug pastangų, kad jo kūryba būtų savalaikė, aktuali ir kontekstuali.
Vincas Kisarauskas yra vienas reikšmingiausių Lietuvos dailininkų, kurio kūryba ir visuomeninė kultūrinė veikla turėjo didelės įtakos Lietuvos modernizmo raidai. Balandžio 28 dieną 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr.22, Vilnius) įvyks Vincui Kisarauskui skirtų parodų atidarymas.
Parodoje „Vinco Kisarausko (1934–1988) kūrybos retrospektyva. Pasisveikinimas su laiku“ siekiama atskleisti V.Kisarauską kaip kūrėją vizionierių, meninės raiškos priemonėmis apmąsčiusį savo istorinį laiką ir jo sąlygas. Parodos kuratorė M.Žvirblytė.
V.Kisarausko retrospektyvinę parodą lydi dukters Aistės Kisarauskaitės parengta dokumentinių nuotraukų ir asmeninių daiktų ekspozicija „124 fotografijos ir keli daiktai iš Vinco Kisarausko archyvų“, iš arti pasakojanti apie menininko privatų gyvenimą.
V.Kisarauskas, kaip daugelis sovietmečio menininkų, jo kolegų ir draugų, nuolat fotografavo. Nors puikiai suprato fotografinio vaizdo svarbą ir rašė straipsnius apie fotografiją, pirmenybę teikė neįmantriam dokumentavimui: fiksavo jam svarbius įvykius, žmones, nykstančius architektūros ir etnografinius paminklus. Ši paroda – tai tam tikras biografinis pasakojimas, tiksliau – autobiografinis, nes pasakotojas – pats V.Kisarauskas, savaip atrinkęs jam svarbius žmones, pažymėjęs įvykius, pats kūręs savo įvaizdį.
Parengta pagal Nacionalinės dailės galerijos informaciją.
REDAKCIJOS PASTABA: atsiprašome gerb.skaitytojo, kad dėl techninių priežaščių laikinai nėra galimybės komentuoti PILOTAS.LT straipsnių. Prašytume pasidalinti nuomone facebukiniame PILOTE.