Modernizmas taikomojoje dailėje, dizaine ir architektūroje XX a. 7 deš. Lietuvoje tapo ne tik vietiniu pasididžiavimu, bet ir eksporto preke, padėjusia sukurti „mažojo užsienio“ ar „vietinių/vidinių vakarų“ įvaizdį Sovietų Sąjungoje. Vilniuje, Nacionalinės dailės kavinėje šiandien rengiama diskusija „Pramogų kultūra ir eksportinis įvaizdis: modernizmas Lietuvoje XX a. 7 deš.“, kuri papildys veikiančią Teodoro Kazimiero Valaičio retrospketyvą.
Sausio 27 dieną (antradienį) 18 val. Nacionalinės dailės galerijos (Konstitucijos pr. 22) kavinėjė įvyks diskusija „Pramogų kultūra ir eksportinis įvaizdis: modernizmas Lietuvoje XX a. 7 deš.“ Tai parodos „Teodoras Kazimieras Valaitis. 1934-1974“ (kuratorė G.Jankevičiūtė) paralelinės programos antrasis renginys. Dalyviai: dr. Marija Drėmaitė, architektūros istorikė, Vilniaus universiteto istorijos fakulteto docentė, dr. Lolita Jablonskienė, menotyrininkė, Vilniaus dailės akademijos docentė ir dr. Arūnas Streikus, istorikas, Vilniaus universiteto istorijos fakulteto docentas. Diskusiją moderuos Ernestas Parulskis. Renginys nemokamas.
Pokalbyje bus aptariama kaip, pasitelkus modernizmo estetiką, eksportinis įvaizdis buvo formuojamas menininkų ir politikų, kaip jis tapo vietiniu mitu, palaikomu iki šių dienų. Atlydžio laikotarpiu suprojektuoti, pastatyti, įrengti nauji restoranai, kavinės, universalinės parduotuvės ir parodų salės, o ir pats parodų dizainas bei pramogų kultūra apskritai, tampa tinkamu objektu nostalgijos lauko tyrimui. Modernizmas tarp nostalgijos ir kritiškumo – tokia būsimojo pokalbio tema.
Parengta pagal Nacionalinės dailės galerijos informaciją.
JPN
( 2015-01-28 )
Pritariu,labai įdomu būtų paklausyti ,pavyzdžiui,arch.prof. Mačiulio,Nasvyčių,Šeiboko,dizaino prof.Palaimos,Baginsko minčių apie tą laikmetį ir kūrybą.
e.l.p.
( 2015-01-28 )
Manau,žymiai įdomiau būtų paklausyti tų laikų meninio proceso dalyvių (kol dar įmanoma) autentiškų pasakojimų,o ne šiuolaikinių „istorikų“ ir „menotyrininkų“ fragmentuotų įspūdžių apie praeitį.