Sausio pradžioje Kaune viešės žinomas meno kritikas ir parodų kuratorius Nicolas Bourriaud. 10-osios Kauno bienalės kuratorius neformaliame susitikime pristatys pastarųjų metų veiklą kuratorystės ir kritikos srityje. Taip pat bus pateikta 10-osios Kauno bienalės vizija, kuratoriaus kviečiami menininkai, kontekstinis laukas.
Sausio 5 dieną (pirmadienį) 11 val. Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje (S.Daukanto g. 28) įvyks Kauno bienalės kuratoriaus Nicolas Bourriaud susitikimas su kultūros ir meno bendruomene. Bus pristatyta 10-osios Kauno bienalės vizija aptartas būsimas Kauno bienalės leidinys.
Meno pasauliui Nicolas Bourriaud gerai žinomas ne tik kaip išskirtinių parodų kuratorius, bet ir kaip plačiai diskutuojamų šiuolaikinio meno teorijos veikalų „Relational Aesthetics“ (1998), „Postproduction“ (2002) ir „The Radicant“ (2009) autorius, o dar labiau – kaip savo pasirinkimus tekstualizuojantis kuratorius arba kuratoriškas rašytojas. Registracija į susitikimą: info@kaunas.biennial.lt arba +37061256171.
N.Bourriaud (g. 1965) nuo 2011 metų gruodžio vadovauja Paryžiaus meno akademijai (Ecole Nationale des Beaux-arts de Paris). Prieš tai vadovavo Prancūzijos kultūros ministerijos Studijų departamentui, dirbo Gulbekian fondo šiuolaikinio meno rinkinių kuratoriumi „Tate Britain“ Londone (2007-2011) ir Viktor Pichuk fondo (Kijeve) konsultantu. Paryžiaus kultūros klimatui itin reikšmingas N.Bourriaud kaip vieno iš Palais de Tokyo parodų paviljono steigėjų ir direktorių (1999 – 2006, kartu su Jérome Sans) vaidmuo.
Paskutinieji N.Bourriaud kuratorystės projektai: „Estratos“ Murcijoje (2008), „Altermodern“ Tate Britain galerijoje Londone (2009) ir „The Great Acceleration / Art in the Anthropocene“ (Taipei bienalė’ 2014). Šiuo metu N.Bourriaud kuruoja parodą „Threads: A Fantasmagoria about Distance“ (Kauno bienalė’ 2015) bei rengia ketvirtąją knygą, pasirodysiančią taip pat 2015 metais – „The Exform“.
Parengta pagal Kauno bienalės informaciją.