Buvusiame „Drobės“ fabrike Kauno bienalė pristato olandų menininkės Gudos Koster specifinės vietos instaliaciją „Pagaminta Kaune“. Ši instaliacija yra dalis Kauno bienalės projekto „Tekst[il]iniai maršrutai“, kuriuo siekiama tirti ir iš naujo aktualizuoti Kauno tekstilės pramonės atmintį ir architektūrinį palikimą.
Rugsėjo 29 dieną 18 val. buvusiame „Drobės“ fabrike (Drobės g. 62, Kaunas) įvyks menininkės G.Koster specifinės vietos instaliacijos „Pagaminta Kaune“ pristatymas. Instaliacija sukurta menininkei viešint Kaune.
Savo instaliacijose, skulptūrose ir nuotraukose olandų menininkė G.Koster transformuoja žmogaus kūną ir sukuria naują tapatybę savo veikėjams arba sau pačiai naudodama drabužį kaip pagrindinę meno formą, derindama ją su raštais ir spalvomis, kurdama siurrealistines istorijas.
„Sovietinė „Drobės“ fabriko istorija prasideda nuo 1940 metų birželio, kada Sovietų Sąjungai pirmą kartą okupavus Lietuvą įmonė buvo nacionalizuota. „Drobė“ kaip ir kitos pramonės įmonės, nuo savo pirmųjų veiklos metų buvo įjungta į sovietinę „Socialistinių lenktynių“ sistemą. Pastaroji atliko daugelį užduočių. „Lenktyniaujant“ su kitomis Sovietų sąjungos įmonėmis buvo kuriamas tam tikras sovietinis identitetas, skatinamas lojalumas savo įmonei. Kartu tai buvo tam tikra darbininkų kontrolės forma, siekiant didinti darbo normas. „Soclenktynių“ tradicijos išliko svarbios iki paskutiniųjų sovietinių metų. Štai, 1985 m. informaciniame leidinyje apie įmonę nurodoma, kad čia dirbo 4257 žmonės (iš kurių 3.430 darbininkai), tarp kurių buvo 1 socialistinio darbo didvyrė, 7 Lenino ir 2 Spalio revoliucijos, 35 – „Garbės ženklo“, 20 „Darbo šlovės“ III laipsnio, 3 „Darbo šlovės“ II laipsnio ordininkai. Svariausias fabriko apdovanojimas – TSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo 1976 m. suteiktas Darbo raudonosios vėliavos ordinas,“ – tyrimų rezultatus pristato architektūrologas Vaidas Petrulis.
Parengta pagal Kauno bienalės informaciją.