PILOTAS.LT vasarą rašė apie tai, jog Nacionalinis stadionas Vilniuje perrengtas daugiafunkciniais marškinėliais, o pati stadiono koncepcija – netenka nacionalino statuso. Vilniaus savivaldybė neseniai paskelbė kreipimąsi į investuotojus dėl galimybių įgyvendinti daugiafunkcį Sveikatinimo, švietimo ir užimtumo komplekso projektą. Svarstoma galimybė šį projektą įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu.
PRADĖTAS PRIEŠ 3 DEŠIMTMEČIUS
Nacionalinis stadionas Vilniuje, Šeškinėje buvo pradėtas dar 1985 metais. Miestų statybos projektavimo instituto grupės projektas (autorius – architektas A.Nasvytis) patvirtintas 1987-aisiais ir iš karto pradėta statyba. Iki 1991-ųjų buvo sumontuoti pamatai ir dalis gelžbetoninių stadiono tribūnų konstrukcijų, tačiau 1993 metais stadiono statyba buvo užkonservuota. 2008-ųjų gegužę pagal pakoreguotą projektą atnaujinti statybos darbai už poros metų nutrūko dėl ekonominės krizės.
Stadiono reikalai pajudėjo šių metų gegužę Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus potvarkiu sudarius Komplekso projekto įgyvendinimo koordinavimo darbo grupę, kuriai vadovauja Vilniaus meras A. Zuokas. Tačiau beveik 23 ha teritorijoje Šeškinėje, prie pramogų ir prekybos centro „Akropolis“ jau planuojamas ne nacionalinis stadionas, bet
daugiafunkcis Sveikatinimo, švietimo ir užimtumo kompleksas. Investicijų projektą rengia VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra.
STADIONAS VIRTO DAUGIAFUNKCIU KOMPLEKSU
Daugiafunkcinį kompleksą (Ukmergės g. 52) numatyta skirti lavinimui, jaunimo užimtumo didinimui, sveikatinimui, ikimokykliniam ugdymui. Kaip informuoja Vilniaus savivaldybė, jame turėtų būti vaikų darželio paslaugas teikianti įstaiga, konferencijų/mokymų salės, besisteigiančioms įmonėms skirtos verslo inkubatoriaus patalpos, viešoji biblioteka, 4 dirbtinės dangos futbolo aikštės, 9 dirbtinės dangos bėgimo takeliai su lengvosios atletikos rungtis pritaikyta aikšte, lengvosios atletikos rungčių treniruočių aikštynas, 3 universalios sporto salės, apgyvendinimo paslaugos 100 asmenų, administracinės patalpos, sporto muziejus, uždarų patalpų kultūriniams renginiams skirta erdvė (1 000 vietų), lauko nacionaliniams/vietiniams kultūriniams renginiams skirta erdvė (mažiausiai 20 000 vietų), automobilių parkavimo aikštelės.
TIKIMASI SUDOMINTI PRIVATŲ SEKTORIŲ
Tikimasi, kad neseniai paskelbtas kreipimasis į investuotojus dėl galimybių įgyvendinti projektą duos rezultatų. Svarstoma galimybė šį projektą įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu.
Iš privataus partnerio yra tikimasi prisiimti statybos ir tinkamumo riziką, tuo tarpu viešasis sektorius įsipareigotų mokėti metinį prieinamumo mokestį už teikiamas paslaugas bei atliktas investicijas. Komplekso turtas, neįskaitant išimtinai komercinei veiklai skirtų statinių, atitektų viešajam sektoriui pasibaigus maksimaliam 25 metų terminui.
Susidomėjusių projektu Vilniaus savivaldybė laukia iki spalio 1 dienos.
Parengta pagal Vilniaus savivaldybės informaciją.