Po metų metus trukusių svarstymų, projektų rengimo ir derinimo Klaipėdos menų inkubatoriaus idėja tampa realybe. Uostamiesčio politikai neseniai pritarė veiklos programai Kultūros fabriko, kuris atverti duris turėtų kitų metų gegužę. Į šį uostamiesčio kultūros objektą investuota beveik 13 mln. litų.
Daugiau nei prieš dešimtmetį uostamiestis už 1 litą įsigijo buvusio tabako fabriko pastatą Bangų gatvėje ir ėmė planuoti Kultūros fabriką, kuriame po vienu stogu galėtų susiburti įvairūs menininkai. Apleisto pastato konversijos į kultūros objektą idėja realizuotis pradėjo 2007 metų pabaigoje, kai imtas rengti techninis projektas (arch. R.Staševičiūtės projektavimo firma „Pilis“).
Nors klausimų dėl pasirinktų Kultūros fabriko veiklos principų kilo daugeliui Klaipėdos politikų, tačiau visi sutiko, kad uostamiesčio centre atsirado naujas, gražus ir patrauklus statinys. Į Kultūros fabriką iš viso investuota beveik 13 mln. litų. Iš jų ES parama – 8,164 mln. Lt, o Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos lėšos – 4,4 mln. Lt (be techninio projekto išlaidų). Bendrasis Kultūros fabriko plotas po rekonstrukcijos siekia 4.134 m² iš kurių kūrybinių industrijų inkubatoriaus plotą sudaro 2.480 m². Numatoma, kad kitais metais inkubatoriaus išlaikymui iš Klaipėdos biudžeto reikės skirti per 280.000 litų, tačiau ateityje dotacija turėtų mažėti.
Klaipėdos kultūros fabrikas numatytas kaip kultūros verslo inkubatorius. Kaip praneša Klaipėdos savivaldybė, įgyvendinant patvirtintą Kultūros fabriko programą bus siekiama sutelkti įvairių rūšių meno kūrėjus, jų grupes ir su menu susijusius verslus (kūrybines industrijas) plėtojančius veiklą vienoje vietoje; sudaryti palankias sąlygas steigti smulkaus ir vidutinio verslo subjektus, juos plėsti, didinti jų gyvybingumą; skatinti bendruomenę akyviau dalyvauti kultūriniame gyvenime.
Parengta pagal Klaipėdos savivaldybės ir KEPA informaciją.