8-ajame dešimtmetyje, nugriovus Lieporių kaimą, buvo sparčiai užstatoma Šiaulių pietinė dalis link Bubių poilsiavietės. Čia buvo tiesiamos gatvės, iš gelžbetonio plokščių montuojami daugiabučiai namai, statomi vaikų lopšeliai-darželiai, įrenginėjamos aikštelės. Apie tuomet vykusias statybas iš arti prabyla ir Šiauliuose, Šiaurės Lietuvos kolegijoje atidaroma Algirdo Musneckio fotografijų paroda „Šiaulių Pietinio rajono statybos. 1975–1980 metai“.
Balandžio 9 dieną 16 val. Šiauliuose, Šiaurės Lietuvos kolegijoje atidaroma Algirdo Musneckio fotografijų paroda „Šiaulių Pietinio rajono statybos. 1975–1980 metai“. Paroda veiks iki gegužės 2 dienos.
A.Musneckis: „Šiauliai – mano gimtasis miestas. Karo metais mačiau, kaip jis buvo bombarduojamas, degė. Po karo iš Šiaulių buvo likę vien griuvėsiai. Dar 1955 m. centre, Vilniaus gatvėje, prie dabartinio Gaidžio laikrodžio, akis badė sugriautų namų pamatai, o likusių sienų kiaurymės, langų ertmės, buvo dangstomos kino filmų, spektaklių, koncertų afišomis.
Darbščių šiauliečių pastangomis griuvėsiai buvo išvalyti, vyko atstatomieji darbai. Pokario metais buvo rengiami keli generaliniai planai – galvota plėstis Salduvės arba Kairių link. Tačiau iš TSRS kariuomenės generalinio štabo gavus raštą, kad aerodromo aplinkoje namus statyti draudžiama, miesto architektai ir valdžia priėmė sprendimą plėsti miestą Bubių poilsiavietės link.
Lieporiai urbanizuoti pagal 1966 m. projektą (architektai Algirdas Kuosa ir Bronius Semaška). Senasis Lieporių kaimas 1970–1977 metais buvo nugriautas, o jo vietoje vyko intensyvios statybos. Namai buvo statomi iš betoninių blokų, todėl kilo pakankamai sparčiai. Naujiesiems gyvenamųjų namų kvartalams buvo suteikiami buvusių kaimų pavadinimai, tačiau žmonės kai kuriems jų taikliai parinkdavo pravardes.
Po 1966 m. žemės drebėjimo Taškente (Uzbekijos sostinė) Šiauliuose naujuose butuose buvo apgyvendinta per 100 nelaimėlių šeimų, taip atsirado kvartalas „Taškentas“. Dėl tolumo nuo miesto centro iki pietinio rajono tam tikri kvartalai gavo „Sachalino“, „Kamčiatkos“ vardus.
Nuotraukose užfiksuota 1975–1980 metų Šiaulių miesto plėtra Lieporių mikrorajone: gyvenamųjų namų, mokyklų, darželių, kitos paskirties pastatų statybos. Anais laikais perspektyvus ir tankiai gyvenamas mikrorajonas šiuo metu pamažu netenka jaunimo, tampa pagyvenusių ir senų žmonių miestu. Norėtųsi tikėti, kad įvyks geros permainos ir Šiauliai, kaip tas paukštis Feniksas, vėl prisikels gyvybingesniam gyvenimui“.
Parengta pagal parodos organizatorių informaciją.