Fotografijos muziejaus Studijoje, Šiauliuose veikia Sauliaus Paukščio fotografijų paroda „Vatikano soduose“. Susitikimas su autoriumi ir parodos pristatymas numatytas gruodžio 13-ąją.
Gruodžio 13 dieną (penktadienį) 16.30 val. Fotografijos muziejaus Studijoje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) veikiančioje S.Paukščio fotografijų parodoje „Vatikano soduose“ įvyks susitikimas su autoriumi ir parodos pristatymas (kartu su S. Paukščio kūrybos apžvalginės parodos „Vaizdai ir Regėjimai“ atidarymu).
Ši paroda – tai fotografo S.Paukščio ekskursija po Vatikano sodus. Unikalioje ekskursijoje dalyvauja ir parodos žiūrovas. Fotografinių vaizdų pagalba keliaujame per Vatikano sodus, susipažįstame su mažiausios pasaulio valstybės kasdienybe, žiūrime į architektūros ir meno objektus: Pijaus IV vilą, Aitvarų fontaną, Lurdo grotą, Vatikano radijo pastatą, Vatikano valstybės geležinkelį, žvelgiame į nuo Vatikano kalvos atsiveriančią Romos panoramą.
Kartu su S.Paukščiu vaikščiodami Vatikano sodų takais pamatome trijų stilių – itališkojo, angliškojo ir prancūziškojo – sodų įvairovę. Itališkasis sodas formalus ir geometrinis, Prancūzų sodas išsiskiria klasikinio ir barokinio meno raiška, angliškam sodui būdingi geometriniai bruožai su natūraliais ir dirbtiniais elementais, tokiais kaip urvai, upeliai, pagodos, pavėsinės, šventyklos ir griuvėsiai. Tylioje ekskursijoje po Vatikaną ir jo sodus žiūrovą lydi ne akredituotas Vatikano muziejų gidas, bet Vilniaus Markučių metraštininkas S.Paukštys.
Parodos organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys – Fotografijos muziejus. Parodos komunikacijos dizaineris – Darius Linkevičius. Rėmėjai: Šv. Ivono teisininkų draugija, Gerhard Petri Vilnius.
Vatikano sodai – tai nuostabi gamtos, architektūros ir meno erdvė, užimanti 23 hektarų ploto Vatikano kalvos dalį. 1279 m. popiežius Mikalojus III savo rezidenciją iš Laterano rūmų perkėlė į Vatikaną ir aptvėrė šią teritoriją sienomis. Ant kalvos nuo seno plytėję sodai ir vynuogynai, šio popiežiaus pastangomis pasipildė daržais, pievomis ir sodu. XVI a. pradžioje popiežius Julijus II pertvarkė kraštovaizdį, kuris pagal Donato Bramantės projektą buvo padalytas į tris – Belvederio, Bibliotekos ir Kankorėžio kiemus. Taip pat buvo sukurtas stačiakampis labirintas su krūmais ir mažais visžaliais medžiais, įrėmintas Libano pušimis ir kedrais. Toje vietoje, kur Mikalojus III buvo pastatęs sieną, Bramantė sumūrijo didelę stačiakampę gynybinę sieną. Šiandien Vatikano sodai yra sudėtingas miškų, viduramžių paminklų, renesanso ir baroko pastatų, dirbtinių grotų, fontanų, skulptūrinių šventųjų atvaizdų gausus kraštovaizdis.
Parengta pagal Fotografijos muziejaus informaciją.