images_straipsniu_foto_1930_juoda_fe_090800_e01_BRA

MĖNUO JUODARAGIS XV://3 VASAROS DIENOS MUZIKOS IR BALTŲ KULTŪROS SALOJE

Festivalis „Mėnuo juodaragis“ (MJR) tradiciškai paskutinį vasaros savaitgalį kviečia visus kerinčiam muzikos ir baltiškos kultūros pokyliui į jaukiais namais jau tapusią Zaraso salą. Šis kasmetinis renginys jau penkioliktą kartą pristato savitus muzikos ir meno kolektyvus iš viso pasaulio bei kūrybiškai praveria baltų kultūros žinių lobyną. 3 dienas ir 3 naktis miškingi salos kloniai aidės šventės balsais, o gaivus ežero vanduo vilnimis glostys priešpilnio atspindį.

MUZIKOS IR BALTIŠKOS KULTŪROS OAZĖ

Rugpjūčio 24-26 dienomis Zarasuose, Zaraso ežero saloje jau penkioliktą kartą festivalis „Menuo juodaragis“. Tris dienas ši fantastiško grožio sala taps alternatyviosios muzikos ir baltiškos kultūros oaze.

„Mėnuo Juodaragis“ – nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis pagoniškos tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir post-modernios kūrybos avangardą. Tai vienas seniausių Baltijos šalyse vykstančių festivalių po atviru dangumi ir didžiausias kasmetinis prigimtinės kultūros bei alternatyvios muzikos renginys Lietuvoje. Jis ne vien suburia prijaučiančius baltų kultūrai, bet ir garsina Lietuvą unikalia idėja sujungti ikikrikščionišką paveldą su šiuolaikine kūryba.

Festivalio programa šiemet itin plati. Šiuolaikinė baltų kultūra čia atsivers įvairiausiais gyvybingais ir kūrybiškais pavidalais – amatų kieme nagingi meistrai demonstruos savo sugebėjimus, senovės kovotojai žvangins ginklus ir smailins strėles, ekomenio entuziastai puoš salą žaviomis idėjomis, kultūros tyrinėtojai perduos savo žinias ir įžvalgas paskaitų lankytojams. Lietuvos ornitologų draugija kvies į pokalbius, konkursus, parodas bei ves į ekskursijas stebėti paukščių. Pirmąsyk festivalyje vyks poezijos skaitymai.

SKRAIDYS PAUKŠČIAI, ORO BALIONAI IR AVIACIJA

Teminiame Juodaragio vainike šiemet nutūps paukščiai– margaplunksniai sakmių pranašai, virtę šimtais totemų ir folkloro simbolių, užburiantys pačiais įvairiausiais balsais ir spalvomis. Skrydžiui įkvepianti žada būti ir kita festivalio tema Lietuvos aviacijos istorija, kurią atskleis žinovai iš Kauno aerodromo ir Lietuvos aviacijos muziejaus.

Plačioje padangėje virš salos skraidys ne tik svajos, sapnai ir mintys, bet ir oreiviai. Festivalyje, plėtojant skrydžio ir oro temą, į padanges virš Zaraso salos pakils spalvinga karšto oro balionų eskadrilė. Penkiolika oreivių komandų 4 dienas varžysis pirmojoje oro balionų taurėje Zarasuose „Tarp dangaus ir ežerų“. Kasdien vyks po du balionų skrydžius, o vienas iš turnyro taikinių bus ištiestas festivalio teritorijoje, tad žiūrovai galės iš arti įvertinti aukštąjį balionų važnyčiotojų pilotažą. Oro stichija taip pat bus tyrinėjama ir įvairiais kitais skraidančiais įrengimais, parasparniais, lėktuvėliais ir kt.

Palydint įspūdingą oro balionų paradą saloje sužibės degantys magiški sodai. Į vieną visumą surišti sodo nareliai simbolizuoja dangiškosios sferos sąjungą su žmogiškuoju pasauliu ir išreiškia vienybę, tradicijų perimamumą bei gebėjimą būti kartu.

Šeštadienį 12.30 val. festivalio lankytojų lauks Gamtininkų kiemas, kur kartu su Lietuvos ornitologų draugija bus gaminami inkilai. Kad darbas neprailgtų, šios srities žinovai pasakos apie inkilų reikšmę ir gamybos ypatumus: kokias medžiagas naudoti, kokią formą rinktis, ką daryti, kad inkile paukšteliams būtų saugu bei dar daug kitų naudingų dalykų.

PARENGTOS 7 MUZIKINĖS ERDVĖS

XV MJR programoje netrūks įspūdingų sceninių pasirodymų, o muzika skambės net 7 skirtingose erdvėse. Šiemet festivalyje dalyvauja rekordinis kiekis muzikos kolektyvų iš užsienio – 11.

Festivalio dalyviai iš užsienio: „Dakha Brakha“ (Ukraina), „Ataraxia“ (Italija), „Cruachan“ (Airija), „Theodor Bastard“ (Rusija), „Troum“ (Vokietija), „Svjata Vatra“ (Estija/Ukraina), „Tharaphita“ (Estija), „Larrnakh“ (Vengrija), „Vietah“ (Gudija), „H a t i“ (Lenkija), „Vējam Kabatā“ (Latvija). Iš Lietuvos dalyvaus Andrius Mamontovas, Veronika Povilionienė, V.V. Landsbergis, Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė“, Alina Orlova, „Žalvarinis“, „Kūlgrinda“, „Donis“ ir kt.

Šiais metais greta muzikos iš viso pasaulio įsitaisys Benas Šarka – žinomas Lietuvos menininkas avangardistas, perfomansų meistras, „Gliukų“ teatro įkūrėjas. B.Šarka savo paties kojomis mindė daugybė stiklais, vandeniu ar ugnimi dekoruotų pasirodymų erdvių. Festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ jis pirmą kartą. Čia jis atliks savo spektaklį „Kiaurai“.

VILIOS BALTIŠKAIS AMATAIS

Amatų ir kūrybos kieme dienos alsuos ne tik istorija, menu, bet ir senoviniais mitais bei simboliais. Norintys galės išmėginti savo jėgas metalo apdirbimo srityje, drąsesnieji pasidarbuoti prie kalvio žaizdro. Tretieji – stebėti stebuklingą sidabro liejimo momentą, stiklo karoliukų gimimą. Pasidirbinti sau amuletą nuo piktos akies, kuris saugos ištisus metus iki sužibs kita „Mėnesio Juodaragio“ žvaigždė.

Senovinius drabužius rankomis sius tikros viduramžių meistrės, darbuosis odininkas, juvelyrai, tikros laumės aus juostas ir žiniomis dalinsis su jumis. Bus galima paragauti garsių Aukštadvario raganų žolelių arbatos, pasišildyti prie ugnies, uosti gydančius smilkalus, klausytis būrimų, kepti ir skanauti indėniškos duonos tikrame indėniškame tipyje, o vakarą papuošti kvapnios taikos pypkės ritualu. O vėliau lauks paukščių klegesys, būgnų ritmai, šokiai ir skambiausios dainos.

Šalia amatų kiemo tradiciškai savo įgūdžius parodys istorinių klubų kareiviai, žiniomis ir strėlėmis dalinsis įgudę lankininkai, vyrukai iš stuomens ir iš liemens kvies į senovinius žaidimus. Smagūs užsiėmimai burs draugėn vaikučius pabiručius, o tuo metu tėveliai galės išmokti daug naudingų dalykų.

VYKS „EKOMENIO“ DIRBTUVĖS IR KOVOS DĖL RAGO

Jau trečią kartą Zaraso saloje bus užkurtos gamtiškokios Juodaragio menų dirbtuvės šūkiu „Bendraautorius – gamta“. Architekto Audrio Karaliaus inicijuotas EkoMenis – universali, kiekvienam prieinama kūryba, kurios šaknys glūdi tradicinėje, aplinkai draugiškoje baltiškoje pasaulėžiūroje, o meninė raiška grindžiama paprastumu, taupumu ir konceptualumu. Tris dienas 12 skulptorių ir kitų menininkų iš Vilniaus, Kauno ir Žemaitijos kurs kartu su Saule, Vėju, Vandeniu, Žeme ir Mišku.

Viena XV festivalio „Menuo juodaragis“ naujovių – rytmetinės mankštos. Jose bus galima atsibusti, nusikratyti kerpes ir pakrauti kūną energija, atsigauti po siautulingos nakties bei pakelti ūpą. Taip pat vyks tikrų vyrų sporto – „Vikingų futbolo“, senovės lietuvių žaidimo „Ripka“, orientacinio sporto varžybos. Kaip ir kasmet veiksmas vyks ir improvizuotoje futbolo aikštėje – paplūdimyje salos pradžioje. Atkakliausieji futbolo turnyre kovos dėl festivalio „Mėnuo Juodaragis XV“ rago.

Kas metus bręstantis baltų kultūros ir muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis“ vis didesnę savo programos dalį atiduoda turtingo mūsų krašto paveldo, žmogaus sąsajų su tradicija bei tarpkultūrinių sąryšių pažinimui. Tad ir šiemet XV-tojo festivalio Kino ir paskaitų palapinėje rinksis žymiausi įvairių Lietuvos kultūros sričių tyrinėtojai, kurie aptars pagrindines festivalio temas, atskleis naujus savo atradimus, dalinsis mintimis bei kvies į konstruktyvią diskusiją.

BALTIJOS KINAS, POEZIJA, PARODOS

Šiemet festivalio organizatoriai pasiryžo įgyvendinti gan ambicingą tikslą – paruošti kino programą vien iš lietuviškų ir Baltijos šalių filmų. Taigi, naktinio kino paviljono žiūrovų laukia daug turiningos dokumentikos, retų ir keistų meninių filmų, trumpametražių, avangardinių filmų ir animacijos programos. Žinoma, nemaža dalis filmų skirti festivalio temoms – paukščiams ir aviacijos istorijai. Taip pat iš užmaršties bus ištraukti seni įdomūs lietuviški filmai. Speciali dalis teks ir filmams, kuriuos sukūrė MJR bendradarbiai, savanoriai ir festivalio lankytojai.

Poezijos pavakarėje savo kūrybą skaitys 7 jauni, kūrybingi ir entuziastingi poetai. Vėsioje ąžuolo paunksmėje šeštadienį gyvas eiles išguldys Donatas Petrošius, Jurgita Jasponytė, Ramunė Brundzaitė, Vytautas Stankus, Dainius Gintalas, Ilzė Butkutė, bei žymus Lietuvos žodžio kalvis Marius Burokas.

Pirmą kartą festivalyje veiks užsienio svečių paroda. Estijoje įsikūręs Vengrų institutas pristatys garsaus vengrų etnologo Mihály Hoppálo fotografijų parodą, gimusią 1991–2011 metais Sibire bei Tolimuosiuose Rytuose (Kinijoje, Pietų Korėjoje). Taip pat šiais metais festivalio programoje, skirtoje Lietuvos aviacijai – paroda apie Lietuvos aeroklubo istoriją. Kino ir paskaitų palapinę papuoš gražiausios paukščių fotografijos iš Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2011“.

SPECIALI PROGRAMĖLĖ PADĖS NEPASIMESTI

Šiemet lankytojus bus pakviesti į 3 pažintinius žygius ir ekskursijas nuo legendinių Zarasų apylinkių iki paukščių stebėjimo prie Birvėtos tvenkinių. Jauniausius festivalio lankytojus taip pat žada džiuginti gausi vaikų programa. Bus rengiamos pamokėlės ir paskaitėlės apie paukščius, bus galima nuspalvinti ar pasigaminti savo paukštuką meno dirbtuvėlėse. Vyks „Mėnesėlio Juodaragio“ užsiėmimai ir koncertai.

Kad žiūrovai nepasiklystų gausoje veiklų ir pasirodymų „Mėnuo Juodaragis“ pristato vieną pirmųjų Lietuvoje interaktyvių festivalio programėlių išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema. Programėlė ne tik informuos apie viską, kas vyksta festivalyje, bet ir padės orientuotis renginių žemėlapyje ir leis susikurti savo „Mėnuo Juodaragis“ dienotvarkę. Pasak rengėjų, „tai dar vienas pavyzdys, kaip sena sutinka nauja – išmaniosios technologijos padeda pažinti senąją kultūrą ir šiuolaikinę kūrybą“.

Parengta pagal festivalio organizatorių informaciją.

Šiemetinio festivalio tema: „Paukščiai“. Būtent paukščiams bus skirta didžioji dalis edukacinių ir kultūrinių renginių, foto: MJR

Mėnuo Juodaragis paprastai sutraukia mėgstančius rupią, autentišką baltišką dvasią ir gamtos prieglobstį, foto: MJR ir ©pilotas.lt

Festivalio Mėnuo Juodaragis muzikinis spektras platus: nuo senojo folkloro iki neofolko ir eksperimentinių elektroninės muzikos konstrukcijų baltiškomis temomis, foto: MJR ir ©pilotas.lt

Tradicija festivalyje tampa ir EkoMenio pleneras “Bendraautorius – gamta”. Šiemet jame dalyvaus keliolika menininkų bei entuziastai iš publikos, foto: ©pilotas.lt

Komentarai

  1. Keista, kodėl niekas nekomentuoja šio gražiai aprašyto gražaus Baltiško reiškinio Baltiškoje LT padangėje. Nejau Piloto skaitytojai vien žydkrikščionys fundamentalistai?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Šarūnas Sauka

BEPROTIŠKAS VAKARĖLIS ZARASUOSE: Šarūno ir Nomedos Saukų galerijos 1-asis gimtadienis

2024 gegužės 14Be komentarųPILOTAS.LT

Pernai Zarasuose atsidariusi Šarūno ir Nomedos Saukų galerija tapo meniniu įvykiu ne vien Aukštaitijos, bet visos Lietuvos ar net Baltijos regiono mastu. Per savo 1-ąjį

Nuotrauka Almanto Bružo

LAUŽO LIEPSNOS GARSAS: Garso instaliacija Zaraso ežero erdvėje „Kupolė“

2023 rugpjūčio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Zarasuose, Zaraso salos erdvėje „Kupolė“ atidaroma Arturo Bumšteino ir Alano Gurino paroda „Be pavadinimo“. Joje kūrėjai tęsia anksčiau kūryboje jau nagrinėtą išvirkščių objektų – priešingybių

Saukų galerija Zarasuose

MENINIS GAIVALAS ZARASUOSE: Aukštaitijoje užtaisytas tarptautinio kalibro kultūros pabūklas

2023 birželio 201 KomentarasAlmantas Bružas

Kai regioninė kultūros politika egzistuoja kone vien „ant popieriaus“, iniciatyvos imasi patys regionai ar net pavieniai entuziastai. Taip ką tik nutiko mėlynakiais ežerais pagarsėjusiuose Zarasuose,

Romualdas Pučekas

TRADICINĖ AMATININKYSTĖ DUSETOSE: R.Pučeko keramikos paroda Pliaterių dvare

2023 gegužės 26Be komentarųPILOTAS.LT

Antazavės Amatų centras, įsikūręs grafų Pliaterių XVIII a. pabaigoje pastatytame dvare, puoselėja dailidystės, drožybos, audimo, vilnos vėlimo, kepimo, karpymo, kubilininkystės, malimo, margučių marginimo ir skutinėjimo,

Šarūno Saukos ir Nomedos Saukienės muziejaus atidarymas

PRIBRENDUSI PREMJERA ZARASUOSE: 3 salės Š.Saukos ir N.Saukienės meno

2023 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Zarasuose atidaroma ilgai laukta šio krašto garbės piliečių, menininkų Šarūno Saukos ir Nomedos Saukienės galerija. Žinomi menininkai Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Š.Sauka su

Senovės Mikėnų kultūros prekybinių ryšių žemėlapis Mikėnų muziejuje, Graikijoje. Foto: ©PILOTAS.LT

GINTARO KELIAS: Tarptautinė artefaktų paroda nuo Romos iki Baltijos

2022 spalio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Istorijų namuose, Vilniuje atidaroma paroda „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos“. Tai bus didžiausia šių metų Lietuvos nacionalinio muziejaus tarptautinė paroda,

Multifunkcinė salė Zaraso ežero Didžiosios salos Mažajame slėnyje (arch. Š.Kiaunė, A.Kiaunienė, U.Valatkevičiūtė, V.Obolevičius)

KUPOLAS REKREACIJAI: Geriausiu 2021-ųjų rekreacijos kūriniu tapo ežero salos salė

2022 rugsėjo 5Be komentarųPILOTAS.LT

Praėjusį savaitgalį Nidoje 24-ąjį kartą įvyko architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo renginys, skirtas rekreacinei architektūrai. Tradicinis renginys kulminaciją pasiekė skelbiant Geriausią 2021 metų

Juodoji keramika

BALTŲ RAŠTAI: juodosios keramikos paroda „Ženklai“ VDA Lauko ekspo

2021 spalio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Lauko ekspo atidaroma juodosios keramikos paroda „Ženklai“, kurioje eksponuojami VDA studentų, absolventų ir dėstytojų sukurti darbai. Tai projekto „Baltų raštai keramikoje:

Zaraso ežeras

DEGI RASA: Šiaudinių-ugninių skulptūrų pleneras Zaraso ežere

2021 birželio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Praėjusį savaitgalį Zarasai atidarė kurortinį sezoną, o Zaraso ežero salos prieigose 7 menininkai iš Lietuvos sukūrė didelio formato šiaudines skulptūras, kurios saulės grąžos metu pavirs

Nuotrauka Almanto Bružo

BALTIŠKOJI KULTŪRA: Nendrinių skulptūrų ekspozicijos Juodkrantėje konkursas

2021 kovo 9Be komentarųPILOTAS.LT

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kasmet organizuoja tarptautinius skulptorių simpoziumus, kuriuose Gintaro įlankoje, Juodkrantėje sukuriamos nendrinių skulptūrų ekspozicijos ant vandens. Šių metų skulptūrų konkurso dalyviai

Šventovės namuose

VYKINTO KELIAI: Paskaitų ciklas apie šventumą baltų kultūroje ir šventvietes

2020 gruodžio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos universiteto profesorius Vykintas Vaitkevičius pirmą kartą rengia išskirtinių paskaitų ciklą, skirtą šventumui baltų kultūroje ir šventviečių tyrinėjimams. 1-oji paskaita dairysis po senovės baltų namus.

Rudens lygiadienis Kernavėje

SPINDINTYS BALTŲ RAŠTAI: Užburianti rudens lygiadienio šventė Kernavėje

2020 rugsėjo 215 KomentaraiPILOTAS.LT

Savaitgalį Kernavėje ant Pilies kalno piliakalnio buvo minima Rudens lygiadienio bei Baltų vienybės diena. Lankytojams renginys tiesiog atėmė žadą savo įspūdingomis baltiškomis šviesos instaliacijomis. Rugsėjo

cinin_pa_200100_e03_xxx

LIETUVIŠKAS KRAUJAS: M. K. Čiurlionio brolio provaikaitės paroda Kaune

2020 sausio 17Be komentarųPILOTAS.LT

M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Kaune atidaroma M. K. Čiurlionio brolio Stasio provaikaitės Jazminos Cininas paroda „Eglė ir vilkmergės“. Melburne gimusi lietuviškų šaknų turinti Jazmina

Gintaras Beresnevičius

G.BERESNEVIČIAUS FENOMENAS: Knygos „Lietuvių religija ir mitologija“ pristatymas ir diskusija

2019 spalio 73 KomentaraiPILOTAS.LT

Leidykla „Tyto alba“ ką tik įspūdingai perleido religijotyrininko, rašytojo, eseisto Gintaro Beresnevičiaus (1961–2006) sisteminę studiją „Lietuvių religija ir mitologija“. Tai tapo paskata pažvelgti į šio

zaras_pr_e02_190900_xxx

ZARASAI TVARKOSI: Prie Zarasaičio ežero planuojamos naujos viešosios erdvės ir infrastruktūra

2019 rugsėjo 12Be komentarųPILOTAS.LT

Pietrytinės Zarasų miesto dalies prie Zarasaičio ežero teritorijoje svarbiausias objektas – prieš 5 metus sutvarkytas (arch. „a2sm“) paplūdimys su atviru baseinu ir 10 m aukščio

Zarasai

SPORTUI IR SVEIKATAI: Zarasai stiprina miesto „aktyviąją“ infrastruktūrą

2019 sausio 81 KomentarasPILOTAS.LT

Pastaraisiais metais daug dėmesio viešosioms miesto erdvėms skiriantys Zarasai, stiprina sporto ir ekologiško judėjimo infrastruktūrą. Prie Pauliaus Širvio progimnazijos juose jau įpusėti sporto aikštyno bei

Kęstutis ir Birutė

KĘSTUČIO IR BIRUTĖS LAIKŲ KULTŪRA: Konferencija Palangos Gintaro muziejuje

2018 rugsėjo 20Be komentarųPILOTAS.LT

Palangos Gintaro muziejuje įvyks Baltų vienybės dienos paminėjimui skirta konferencija „Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Kęstučio ir Birutės laikų kultūra“. Konferencijoje Lietuvos mokslininkai pateiks savo tyrimų temas,

graff_vda_e06_xxx

BALTIJOS KULTŪRA MIESTE: VDA menininkų graffiti projektas Zarasuose ir Visagine

2018 rugpjūčio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Zarasuose ir Visagine vyko antrą kartą organizuojamas sienų tapybą populiarinantis Vilniaus dailės akademijos jaunųjų menininkų projektas „The Baltic Wild Walls“. 40 jaunųjų tapytojų, grafikų, skulptorių,

Vasaros liūtai

LIETUVOS KURORTŲ APDOVANOJIMAI: Zarasuose pirmą kartą išdalinti „Vasaros liūtai“

2018 birželio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kurortų asociacija Lietuvos valstybingumo100-mečio proga pradėjo naują veiklą – Garbės nominaciją „Vasaros liūtas 2018“. Pajėgiausiems aktualių kurortams veiklų teikėjams šios nominacijos šiemet įteiktos 9

Kačerginės piliakalnis

NEŽINOMAS PAVELDAS: Knygos apie baltų piliakalnius pristatymas

2018 sausio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuva – piliakalnių kraštas. Tai daugiau nei archeologiniai objektai. Tai dalis lietuvių istorinės savasties, kuri atsispindi ir folklore, literatūroje, dailėje. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Vakarykščio pasaulio atgarsiai

VAKARYKŠČIO PASAULIO ATGARSIAI: Konferencija valstybės atkūrimo 100-mečiui

2017 gruodžio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros tyrimų institutas ir Lietuvos dailės muziejus Palangoje bei Vilniuje rengia mokslinę konferenciją „Vakarykščio pasaulio atgarsiai“. Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osioms metinėms. Gruodžio

archeologija

NAUJAUSI ARCHEOLOGINIAI TYRINĖJIMAI: Baltų nekropolis Ukrainoje ir kiti atradimai

2017 lapkričio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Viloje „Anapilis“ įsikūrusiame Palangos kurorto muziejuje rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „Naujausi archeologiniai tyrinėjimai“. Renginys skirtas naujausių archeologinių tyrinėjimų Lietuvoje ir kaimyniniuose kraštuose duomenims pristatyti bei

koko_kl_171000_e01_xxx

LONDONE SKAMBĖS KANKLĖS: L.Lapelytės muzikinis performansas „KOKO“ klube

2017 spalio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Rytoj, spalio 3 dieną Londone skambės lietuviškos kanklės. Čia „KOKO“ klube menininkė Lina Lapelytė pristatys performansą „Damos“, kurį skambindamos kanklėmis atlieka 4 folklorinio ansamblio „Lietuva“

Baltų vienybės diena

BALTŲ VIENYBĖS DIENA: Nušvis piliakalniai, pleškės skulptūros

2017 rugsėjo 22Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Lietuvoje pažymima Rudens lygiadienio šventė – Baltų vienybės diena. Ta proga ant daugelio Lietuvos piliakalnių bei kitose vietose vyks Baltų vienybės ugnies sąšauka –

Zaraso ež. estrada

DAUGIAU KAMERINĖS KULTŪROS: Į Zaraso salą nugrims betoninis estrados kupolas

2017 rugpjūčio 93 KomentaraiRasytojas

Architekto Šarūno Kiaunės kolektyvas prieš kelerius metus Zarasuose suprojektavo šiuolaikišką apžvalgos ratą, kuris papildė Aukštaitijos kraštą pristatančius leidinius ir net pateko į Europos viešųjų erdvių