Kaip praneša Lietuvos architektų sąjunga (LAS), Vilniaus architektūros-urbanistikos ekspertų taryba (VAUET) nagrinėjo Vilniaus sklypo Konstitucijos pr. 14 ir gretimos teritorijos detalųjį planą ir projektinius pasiūlymus (arch. „Architektūros paletė“) bei Dešiniojo Neries kranto teritorijos tarp Konstitucijos pr. ir Upės g. koncepcijos projektinius pasiūlymus (arch. A.Nasvytis). Konstatuota ryški pažanga bei išryškėjęs formuojamos išklotinės charakteris.
PASIŪLĖ VYSTYTI STILOBATINĮ UŽSTATYMO POBŪDĮ
Vilniaus sklypo Konstitucijos pr. 14 ir gretimos teritorijos detaliojo plano projektinius pasiūlymus firma „Architektūros paletė“ tarybai pateikė jau antrą kartą. Kaip praneša LAS, integravus įvairių architektų idėjas, ėmė ryškėti būsimos Konstitucijos prospekto išklotinės charakteris. Tarp „Lietuvos“ viešbučio ir Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės architekto A.Nasvyčio suprojektuotas cilindrinis tūris, A.Ambraso ir R.Paleko studijų rengti „Lietuvos“ viešbučio priestato ties Konstitucijos pr. pasiūlymai pratęstų stilobatinio užstatymo pobūdį. Jį atitiktų ir L.Merkino grupės parengti pasiūlymai ties prospektu grupuoti 7 aukštų tūrius, o aukštesnius pastatus dėstyti sklypo gilumoje. Požeminį pravažiavimą iki Upės gatvės autoriai siūlo palikti naudoti komplekso aptarnavimo reikmėms, o pagrindinius transporto srautus nukreipti į naujai projektuojamą gatvę, kuri vis dėlto kol kas neturi aiškios jungties su Kalvarijų ar Upės gatvėmis.
PLATESNĖ ANALIZĖ, GERESNIS REZULTATAS
VAUET nuomone, platesnė urbanistinė analizė davė gerą rezultatą – vientiso, logiškai sukomponuoto urbanistinio darinio viziją. Pasak ekspertų, projektas pateikė galimus atsakymus į klausimus apie urbanistinės kompozicijos detales, tokius kaip – kuo pasibaigs Šeimyniškių gatvės perimetras, Baltojo tilto ašis, kaip bus formuojamas pirmasis urbanistinės kalvos planas.
VAUET ekspertai pažymėjo, jog sprendimas ties Konstitucijos prospektu išdėstyti stambesnius tūrius teisingas – taip formuojamas aiškus kvartalinis užstatymas. O naujas, atriumu su senuoju viešbučiu jungiamas pastatas transformuoja kompoziciją, suteikdamas naujos kokybės.
Teigiamai įvertinusi sprendimą atskirti požeminį pravažiavimą nuo būsimos gatvės, taryba rekomendavo pagalvoti apie sklandesnę planuojamo pėsčiųjų pasažo jungtį su esamu traktu, kuris tęsiasi nuo Žaliojo tilto iki „Lietuvos“ viešbučio.
Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją.