Architektūrai pasitelkti jūrinius konteinerius lietuviams dar trūksta drąsos. Greta pagalbinėms patalpoms naudojamų standartinių sprendinių, ko gero, galima paminėti vos vieną mėgėjišką tokios architektūros bandymą – kavinę „Grizzly Grill“ Kauno Savanorių prospekte. Tačiau užsienyje standartiniai jūriniai konteineriai jau seniai išbandyti įvairiose architektūros srityse – kuriant paviljonus, įrenginėjant prekybos salonus, statant studentų bendrabučius ar gyvenamuosius namus. Vienas naujausių pastarojo tipo pavyzdžių – namas „Vilties konteineriai“ Kosta Rikoje.
G.Calvo ir M.Peralta vylėsi kada nors apsigyventi savo fantastiško grožio sklype San Chose miesto (Kosta Rika) pakraštyje. Čia jie galėtų būti kartu su savo žirgais laukinėje gamtoje, bet miestą pasiekti vos per 20 minučių. Realizuoti šią kostarikiečių poros viltį su itin ribotu biudžetu (sąmata – 40.000 JAV dolerių! (apie 96.000 Lt)) jiems padėjo Londone įsikūręs architektas ir menininkas B.Garcia Saxe’as, namuką suprojektavęs iš nenaudojamų jūrinių konteinerių. Šis metalinis būstas „sulipdytas“ iš dviejų apšiltintų ir ant poliais pakeltų 12 metrų ilgio standartinių jūros konteinerių, kurių vieną su kitu sujungia koridorius su pakeltu ir įstiklintu siauru vienšlaičiu stogeliu. Beje, tam buvo panaudotos išpjautos konteinerių sienų dalys. Pastarasis architektūrinis sprendimas ne tik leido šiaip gana žemam statiniui suteikti daugiau erdvės ir saulės, bet ir ženkliai pakelti namuko komforto lygį. Jis ženkliai pagerino namo ventiliacines savybes ir įgalino pataupyti kondicionierių. Daugiau jaukumo namuko interjerui suteikia jo viduje išklotos medinės grindys. O aliuminio sistemomis įstiklinti „Vilties konteinerių“ galai bei išpjauti jų šonų segmentai tiesiog verste verčia gyventojus grožėtis tiek nuostabiu Kosta Rikos kraštovaizdžiu, tiek stebėti pasakiškus kalnų saulėtekius bei saulėlydžius. Kas galėtų pagalvoti, kad svajonei kartais gali užtekti ir poros panaudotų konteinerių. Na, dar gal šiek tiek drąsos bei profesinio meistriškumo.
simas
( 2019-05-23 )
na nesvarbu kad konteinerio kaina yra nedidele bet ju reikia ne vieno tam kad galetum kazkoki normalesnio dydzio statini pastatyti, erdves irgi tokios gan specifines gaunasi, be to reikia imti paaukstintus konteinerius tai ir ne tokie patrauklus jie nes lengviu is blokeliu koki namuka 10×10 sumuryt