Nežinia ar daugiau lemia ekonominės duobės, ar ekologinė mada, tačiau pastaruoju metu atsiranda vis daugiau namų, pastatytų iš vietoje surinkto statybinio laužo. Šį savotišką ekologinį žaidimą vis labiau pamėgsta ir profesionalūs architektai. Štai ir pagal firmos „2012 architects“ projektą neseniai Olandijoje pastatytas namas „Villa Welpeloo“ iš pirmo žvilgsnio pernelyg nesiskiria nuo kitų modernių namų.
Tačiau „Villa Welpeloo“ nėra įprastas šiuolaikiškas namas. Kaip rašo „inhabitat.com“, jo 60 proc. eksterjero ir 90 proc. interjero medžiagų yra paprasčiausią surinkta 9 km spinduliu nuo sklypo. Skirtingai nei daugeliu kitų panašios ekologiškos statybos atvejų, pastarojo namo kūrimas prasidėjo ne projekto, bet nuo surinktos statybinio laužo krūvos. Statybai tinkamų medžiagų bei apleistų pastatų ieškota net pasitelkus programą „Google Earth“.
Vilos „Welpeloo“ karkasui panaudoti metalo elementai anksčiau yra „dirbę“ tekstilės fabrike, o fasado apdailos lentelės yra iš 600 surinktų kabelinių ričių. Beje, šios lentelės prieš tai buvo specialiai apdorotos karštyje, kad taptų atsparesnės lauko sąlygoms. Viduje čia baldams plačiai naudoti reklaminiai stendai, šviestuvams – lietsargiai ir pan. Visa tai ne tik architektūriškai paįvairina šį šviesų modernių formų namą, bet ir padeda kurti jo individualią statybos istoriją.