images_phocagallery_751_mmcko_viln_1103_mmcsk_viln_091000_bru_e01

MODERNAUS MENO CENTRO FINALAS:// 5 LIETUVIŲ, 1 ESTŲ PROJEKTAS

Išrinktos 6 geriausios Modernaus meno centro pastato Vilniuje architektūrinės idėjos. Konkursui, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga ir viešoji įstaiga „Modernaus meno centras”, iš viso pateikti 62 darbai, tačiau 5 iš jų, komisijos sprendimu, nebuvo vertinami, nes buvo pristatyti pavėluotai. Tarp geriausiųjų pateko 5 lietuvių ir vienas estų architektų projektas.

IŠMUŠĖ JAUNŲJŲ ARCHITEKTŲ VALANDA

Antrame etape varžysis šios architektų komandos (išvardinti abėcėlės tvarka):

„Andrė Baldi architektūra – urbanistika“ (Andrė Baldišiūtė, Sabina Grincevičiūtė, Algimantas Neniškis, Milda Naujalytė)(eilės numeris ekspozicijoje – 42);

Audrius Bučas, Arunas Gardauskas, Darius Čaplinskas, Marina Bučienė (23);

Saulius Pamerneckis, Vytenis Ūsas, Vytautas Pliadis, Indrė Ruseckaitė, Enrika Geštautaitė, Jonas Ruseckas (40);

Živilė Putrimaitė, Dovydas Čipkus, Marekas Mickevičius, Marius Morkūnas, Darius Romanovskij (26);

Lembit-Kaur Stoor, Ulo-Tarmo Stoor, Kalle Komissarov (Estija) (22);

Vainius Šalomskas (51).

KONKURSE NET 62 PROJEKTAI

„Konkursas sulaukė itin daug dalyvių, o tai rodo ir didelį susidomėjimą pačiu objektu, ir naujo meno muziejaus svarbą šalies kultūriniam gyvenimui. Be to, konkursas tapo tarptautiniu: jame dalyvavo architektai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio“, – teigia Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas Tadas Balčiūnas.

Darbai buvo vertinami pagal tris svarbiausius kriterijus: „Vienas iš jų – urbanistinis kriterijus, t. y., siekiame,kad muziejaus pastatas harmoningai įsilietų į dešiniąją Neries krantinę, natūraliai derėtų su Nacionaline dailės galerija, kitais krantinės pastatais ir landšaftu. Taip pat svarbu, kad pastatas būtų funkcionalus, kad jame veiksiantis muziejus galėtų atlikti sostinės kultūros ir šeimų laisvalaikio traukos centro funkciją. Trečias kriterijus – architektūrinės idėjos meninė raiška, jos originalumas“, – teigia vertinimo komisijos narys, Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros profesorius Algimantas Mačiulis.

Pagrindiniai kriterijai, vertinant darbus, buvo: urbanistiniai sprendiniai, pastato santykis su aplinka; pastato architektūrinės išraiškos koncepcijos įtaigumas ir planiniai – erdviniai sprendiniai (ergonomiškumas, funkcionalumas, tinkamumas šiuolaikinio meno muziejaus veiklai). Vertinant buvo atsižvelgiama ir į sprendinių ekonomiškumą, atitikimą numatytam statybos biudžetui (15 mln. litų).

VERTINIMO KOMISIJOS KOMENTARAI

Komisija įvertino darbus, kuriuose pastatas projektuojamas ne apatinėje terasoje: taip išsaugoma pieva, jos ryšys su sakurų sodu, o MMC pastatas bei jo prieigos atitraukiamos nuo judrios Upės gatvės triukšmo ir dulkių.

Projektai, kuriuose pastatai numatyti aukštutinėje terasoje, užtikrina svarbų glaustą ryšį su Nacionaline dailės galerija kompozicine, semantine bei funkcine prasmėmis. Palikus pievą – ekspozicinę erdvę –  priešais NDG neužstatytą, architektų G.Baravyko ir V.Vieliaus suprojektuotas pastatas išsaugotų vizualinį reikšmingumą Neries kranto panoramoje ir originalios kompozicinės idėjos stiprumą.

Bendra viešoji erdvė tarp abiejų pastatų sukurtų teigiamą sinergiją. 

MMC pastatas turėtų būti reprezentatyvus ženklas Vilniaus panoramose, todėl prioritetas buvo suteiktas projektams, kurie nebuvo „paslėpti“ po žemės paviršiumi.

Atrinkti 6 projektai pasižymi aiškia architektūrine vizija ir kokybe, turi potencijos tapti ženklais panoramoje, dera su Nacionaline dailės galerija – yra savarankiški, nesileidžia užgožiami, tačiau ir nedominuoja, taip pat nemėgdžioja  galerijos pastato architektūros.

LAIMĖTOJAS PAAIŠKĖS GEGUŽĘ

Artimiausiu metu kiekvienam finalininkui bus pateiktos vertinimo komisijos, ekspertų pastabos ir skirti keli mėnesiai architektūriniams pasiūlymams tobulinti. Konkurso nugalėtoją planuojama paskelbti gegužės mėnesį. Konkurso prizinis fondas – 130 tūkst. litų. Pirmosios vietos laimėtojui bus skirta 50 tūkst. litų.

Konkurso vertinimo komisiją sudaro Valstybinės kultūros paveldo komisijos narė architektė Giedrė Filipavičienė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė dr. Lolita Jablonskienė, architektai prof. Algimantas Mačiulis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto doc. Mindaugas Pakalnis ir Kauno technologijos universiteto doc. Gintaras Prikockis, viešosios įstaigos „Modernaus meno centras“ vadovė Danguolė Butkienė ir tarybos pirmininkas prof. Viktoras Butkus. Pateiktus projektus taip pat recenzavo specialiai tam suburta architektų ir inžinierių grupė.

DEŠINIAJAME KRANTE FORMUOJASI MENO BRANDUOLYS

„Naują meno muziejų Vilniuje siūloma statyti dešiniajame Neries krante. Miesto savivaldybė šioje teritorijoje rengia detalųjį planą, kuriame ir bus formuojamas sklypas visuomeninės paskirties pastatui. Naujas muziejus kartu su Nacionaline dailės galerija ir kitais Neries pakrantėje išsidėsčiusiais muziejais galėtų tapti sostinės meno krantine – nauju traukos centru ne tik meno žinovams, bet, pirmiausia, eiliniams miesto gyventojams, jų šeimoms ir sostinės svečiams“, – teigia viešosios įstaigos „Modernaus meno centras“ tarybos pirmininkas prof. Viktoras Butkus.

Modernus meno muziejus būtų statomas iš privačių ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Muziejui taip pat būtų padovanota viešosios įstaigos „Modernaus meno centras“ kaupiama unikali Lietuvos meno nuo 1960 m. kolekcija, kurioje jau šiandien yra apie 1500 garsių Lietuvos kūrėjų darbų.

MMC informacija

Energetikos ir technikos muziejuje konkursinių darbų ekspozicijos nebėra.

Konkursiniai projektai

FINALINIAI PROJEKTAI

Projektas 110206 (42): architektai Andrė Baldišiūtė, Sabina Grincevičiūtė, Algimantas Neniškis, Milda Naujalytė

Projektas 438825 (23): architektai Audrius Bučas, Arunas Gardauskas, Darius Čaplinskas, Marina Bučienė

Projektas 301301 (40): architektai Saulius Pamerneckis, Vytenis Ūsas, Vytautas Pliadis, Indrė Ruseckaitė, Enrika Geštautaitė, Jonas Ruseckas

Projektas 093393 (26): architektai Živilė Putrimaitė, Dovydas Čipkus, Marekas Mickevičius, Marius Morkūnas, Darius Romanovskij

Projektas 757681 (22): architektai Lembit-Kaur Stoor, Ulo-Tarmo Stoor, Kalle Komissarov (Estija)

Projektas 314159 (51): architektas Vainius Šalomskas

Komentarai

  1. Malonu, gerbPavesis, kad griztate prie Piloto tekstu. Dievinam reiklu ir rastinga skaitytoja…
    Siuo atveju, kaip nurodyta teksto pabaigoje, t.y. MMC informacija viso labo.

  2. Lauksim lauksim PILOTO gilios analizės ir tyrimo – juk įvykis LT padangėje – e s t a i dalyvauja.

  3. labai nusivyliau Pilotas.lt straipsniu MMC rezultatų tema (o kažkada laikraštį skaičiau). čia ne straipnsis o konkurso sąlygų copy-paste. jokios info. gal bus analizė vėliau..?

  4. pasiekė labai negražus gandas, jog ponas mecenatas dirbant komisijai ĮSAKĖ darbus rinkti iš jo sudaryto trumpo darbų sąrašo + jog ponas mecenatas net neketina investuoti į žemės darbus. nežiūrint į atrinktų kokybę, kuri 50/50 tikrai nėra tragiška, kyla klausimas – ar nevertėjo sąlygų paskelbimo metu nustatyti pagrindinius kriterijus būsimiems projektams: 1. kažkokiu mistiniu būdu būtinai pakliūti į pono mecenato sąrašiuką, ir 2. neįkasti nė 1 cm žemėn. 😀

  5. Beviltiska,toliau „plytos“ taip ir nepavyksta atitrukti…negi niekas nekeliauja ir nemato geresniu sprendimu?

  6. Pritariu, tos uzekranintos dezeles vezi varo. Cia gi trumpalaike mada ir jau gana standartinis fintas. Negi negalima modernaus! meno! centrui isrinkti ka nors originalaus?
    Tas amfiteatras irgi – tai gi Kaune Vienybes aikstes kazkas buvo toki ikales. Irgi menu centras. Gal cia ta pati chebra veziojasi savo eskiza ir bando ant skirtingu toponuotrauku?

  7. Dažnai daug-kame „ieškau“ mirštančios tautos ženklų, tačiau dažnai tokiais savo „ieškojimais“ ir nusiviliu – todėl DŽIUGU – dėka Jūsų.

    Sėkmės Jūms įdomiuose kūrybiniuose projektuose.

    Aš nesu architektas, todėl Jums mano nuomonė tėra nereikšminga, tačiau , vistik, pasakysiu :
    Tik nepastatykit kosminio laivo kosmonautams…

  8. Na ka, turime dar viena Lukiskiu situacija. Nei vienas is atrinktu darbu nepriverte manes stabteleti ir zvilgteleti ilgiau ir gilaiu. Tarp neatrinktu darbu tikrai buvo kur kas idomesniu variantu, nors, kitavertus, tai yra skonio reikalas. Problema izvelgiu ne tiek konkusro dalyviu, kiek komisijos kompetencijoje… Atleiskite, jei klystu.

  9. „Atsakingai patvirtinu, kad brangesni [nei 15mln] projektai nebus svarstomi“. Prisimenat?

    Dalyviai bandę žaisti pagal taisykles liko už borto – apie sąmatą galvojo gal tik Andrė su komanda [41] ir Vainius [51]. O Bučų projektas toks grubus ir neskoningas, kad ima kilti negražios mintys apie jų dalyvavimą.

    Bet čia ne visai esmė, ir gal į teismą dėl to niekas nieko nepaduos 🙂 Juk žiūrint plačiau, dedasi visai geri dalykai.

    Tiesiog manau, kad apie problemas būtina kalbėti, – kad jų ateityje pasitaikytų mažiau.

  10. argi nepanasu kad puse tu atrinktu variantu yra beveik vienodi.-staciakampiai kubikai.kas svarbiausia nuo zemes lygio jie visi atrodys vienodai.ar vienas ar trecias ar penktas…idomu kokie kriterijai buvo renkant finalinius darbus? gal : “kubikas“, “ekranas is upes puses“ , ir ..“pailgas“. neuzgriozdinti ervdves. uzteks kubiko staciakampio.
    ir laimi jaunimas.
    kur cia kuryba?
    kiek pastatu visame prospekte issikiria kaip idomus? – gal tik ambraso-kuris idomus,israiskingas,issprestas,prisitaikes,siuolaikiskas sprendiniais.
    o cia..staciakampiai ekranai vienas po kito…
    pasigedintmete bent jau !…architektai

  11. smagu matyti, kad Baltijos architektai gali vystyti projektus, kurie išrodo daug geriau ir tinkamiau nei vasiukinis kosminis kroksas.

  12. Visai gražus Pamernecko komandos darbas, neužgriozdino krantinės

  13. Kad jaunimas dominuoja, gal ir gerai. Bet komisijos pasirinkimas gerokai keistas. Matesi tikrai idomiu darbu, kurie liko uz borto.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

kirdi_vn_240900_e04_xxx

KIRDIEJŲ RŪMŲ ATGIMIMAS: Sutvarkymo ir pritaikymo projekto viešas pristatymas

2024 rugsėjo 24Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinės centre prie Bernardinų sodo esantys nenaudojami pastatai – XVII a. menantys Kirdiejų rūmai – bus atnaujinami, o juose įsikurs Vilniaus muziejus. Rūmų komplekso sutvarkymo

Muziejaus saugykla Rumšiškėse

MUZIEJAUS VERTYBIŲ SAUGYKLA RUMŠIŠKĖSE: Projekto konkurse varžosi 12 pasiūlymų

2024 birželio 101 KomentarasPILOTAS.LT

Atviros centralizuotos muziejinių vertybių saugyklos su kompetencijų centru pastato atvirame urbanistinio-architektūrinio projekto konkurse varžosi 12 pasiūlymų. Susipažinti su ekspozicija galima darbo dienomis, nuo 9 iki

Alvaro Siza sparnas

ARCHITEKTŪRIŠKA MUZIEJAUS ŠAKA: Serralves kompleksą papildė Alvaro Siza sparnas

2024 vasario 27Be komentarųPILOTAS.LT

Porto mieste ką baigtas įgyvendinti Serralves muziejaus išplėtimas. Nauju geometrišku priestatu savo projektuotą muziejų čia papildė pats 90-metis (g. 1933)  portugalų poetinio modernizmo apologetas Alvaro Siza. Naująjį priestatą

rotus_kn_210200_e02_xxx

APIE ISTORIJĄ – ŠIUOLAIKIŠKAI: Kauno rotušėje baigiamas kurti miesto muziejus

2024 vasario 14Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno rotušė išgyvena vienus didžiausių pokyčių per visą savo istoriją. Pastato restauravimo ir pritaikymo muziejinei funkcijai darbai jau eina į pabaigą. Šiuo metu rengiama šiuolaikinė

Lietuvos pramonės muziejus

ŽMONIŲ MUZIEJAUS MANIFESTAS: Raginimas išsaugoti Lietuvos pramonės atmintį

2024 sausio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje atidaroma paroda „Žmonių muziejaus manifestas“. Šis kolektyvinis manifestas kviečia pradėti pokalbį apie Naują muziejų – saugantį

etnog_ru_231100_e02_xxx

KEIČIAMAS MUZIEJAUS PAVADINIMAS: Nuo šiol vadinsis Lietuvos etnografijos muziejumi

2023 lapkričio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos liaudies buities muziejaus pavadinimas keičiamas į Lietuvos etnografijos muziejaus. Ilgai gyvavęs pavadinimas bus pakeistas Kultūros ministro įsakymu. Muziejus prie Rumšiškių buvo įkurtas 1966 metais, o

Jono Šliūpo muziejus

MEDINIS RENESANSAS: Palangoje atnaujintas Jono Šliūpo muziejus

2023 lapkričio 9Be komentarųPILOTAS.LT

Palangoje duris atvėrė atnaujintas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Jono Šliūpo muziejus. Renovuojant šį istorinį medinės architektūros pastatą, restauruoti ir suremontuoti jo vertingieji elementai, išsaugotos

Turto bankas

AUKSINĖ GALIMYBĖ PAJŪRYJE: Parduodamas buvęs muziejus ant Kuršių marių kranto

2023 rugpjūčio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Turto bankas rugpjūčio pabaigoje organizuoja išskirtinio objekto pajūryje aukcioną –siūlo įsigyti pastatą ant Kuršių marių kranto, Smiltynėje. Statinį kaip nereikalingą valstybės funkcijoms vykdyti Turto bankui

Stambulo ŠMC

DEMOKRATIŠKOJI STAMBULO PUSĖ: Bosforo pašonėje – europietiškas meno muziejus

2023 liepos 11Be komentarųAlmantas Bružas

Kas savaitę į saulėtosios Turkijos pajūrį patraukia šimtai, gal net tūkstančiai lietuvių. Nutūpę viešbučių baseinus bei nuo pašalinių apsaugotus paplūdimius jie po savaitę ar dvi

anyks_ko_230500_tit_xxx

ANYKŠČIŲ MUZIEJAUS KALVOS VIZIJOS: Konkurse varžosi 8 architektūros idėjos

2023 gegužės 5Be komentarųPILOTAS.LT

Antano Baranausko klėtelės Anykščiuose aplinkai bręsta permainos. Muziejinės kalvos infrastruktūros atnaujinimo ir kompleksinės plėtros atviro projekto konkurse varžosi 8 idėjos, kurių geriausia turėtų būti įgyvendinama.

Lietuvos nacionalinis muziejus

ATNAUJINS NAUJĄJĮ ARSENALĄ: Rekonstrukcijai planuoja skirti 16 mln. eurų

2023 vasario 27Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos nacionalinis muziejus 2024–2026 metais planuoja atnaujinti vieną pagrindinių padalinių – Naująjį arsenalą. Muziejaus atstovo teigimu, dabartiniais skaičiavimais, viso projekto vertė galėtų siekti apie 16

karių palaidojimo vieta

IDĖJOS KONKURSAS KLAIPĖDOJE: II Pasaulinio karo sovietų karių palaidojimo pertvarkymas

2023 vasario 24Be komentarųPILOTAS.LT

Paskelbtas Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos, esančios S.Daukanto gatvėje, Klaipėdoje, pertvarkymo supaprastinto projekto idėjos konkursas. Projekto konkurso užsakovas – Klaipėdos miesto savivaldybės

Amsterdamo mokyklos muziejus. Foto: K.Banio ir P.Gaidamavičiaus.

PRISTATYS AMSTERDAMO MOKYKLĄ: K.Banys ir P.Gaidamavičius Kaune atidaro antrą muziejų

2022 gruodžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Prieš kelerius metus „Art Deco“ muziejų  įkūrę Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius Kauno centre atidaro dar vieną. Architekto Jokūbo Pero suprojektuotame įspūdingame tapukariniame Vytauto prospekto

Kirdiejų rūmai

RŪMUS PAVERS MUZIEJUMI: Skelbiamas tarptautinis architektūrinis pritaikymo konkursas

2022 rugsėjo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Pačioje sostinės širdyje prie Bernardinų sodo esančius Kirdiejų rūmus ruošiamasi sutvarkyti ir pritaikyti Vilniaus miesto muziejui. Savivaldybės sprendimu ateityje čia atsikraustys Vilniaus miesto muziejus, dabar įsikūręs laikinosiose

Geriausias 2021 metų rekreacinės architektūros kūrinys

GERIAUSIA REKREACINĖ ARCHITEKTŪRA 2021: Laukiama paraiškų tradiciniam konkursui

2022 rugpjūčio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Neseniai paskelbtas rekreacinę architektūrą Lietuvoje propaguojantis atviras kasmetinis konkursas „Geriausias 2021 metų rekreacinės architektūros kūrinys“. Konkursą organizuojantis Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas paraiškų lauks

Archipo Kuindžio meno muziejus Mariupolyje

KULTŪROS GENOCIDAS: Rusai Mariupolyje subombardavo A.Kuindžio meno muziejų

2022 kovo 24Be komentarųPILOTAS.LT

Rusija Mariupolyje nuo žemės paviršiaus nušlavė dar vieną reikšmingą kultūros objektą – Archipo Kuindžio meno muziejų, įsikūrusį Šiaurės moderno stilistikos pastate. Barbariškai sunaikintas pastatas bei

Tulpės

KAUNO „PILIAMIESČIO“ KONKURSAS: Žiuri išrinko 3 finalininkų kolektyvus

2022 vasario 141 KomentarasPILOTAS.LT

Kompanijos „YIT Lietuva“ atvirame „Piliamiesčio“ plėtros architektūriniame konkurse išrinktos 3 geriausios vizijos. Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus kartu su statybų bendrove „YIT Lietuva“ organizuotam konkursui

Pav.: konkursinis projektas devizu „RRUMAI“ (arch. UAB „Processoffice“; V.Biekša, D.Kriščiūnaitė, C.Lamilhau, E.Matulaitytė, M.Brimas, V.Rimkutė, A.Dovydavičiūtė), 1-oji vieta, 12.000 Eur premija. Fotomontaže panaudota Mindaugo Navako kūrinio „Įstrižas cilindras“ vizualizacija.

RADVILŲ RŪMŲ KONKURSAS: Išrikiuota galutinė architektūrinių projektų eilė

2021 gruodžio 152 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau skelbė, jog Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų tarptautiniame atvirame architektūrinio projekto pirmauja projektas „RRUMAI“, kurio autorius „Processoffice“ kolektyvas iš Lietuvos.

UAB „Processoffice“

J.RADVILOS RŪMŲ KONKURSAS: Pirmauja architektas Vytautas Biekša ir Ko

2021 lapkričio 195 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau skelbė, jog Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų tarptautiniam atviram architektūrinio projekto konkursui buvo pateikti 32 projektų pasiūlymai. Neseniai paaiškėjo, jog

Vaidila

ANTRASIS „VAIDILOS“ GYVENIMAS: Pagrindinė veikla – motomuziejus

2021 spalio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Buvęs Klaipėdos „Vaidilos“ kino teatras bus rekonstruotas ir naujai atgims kultūrinei veiklai. Pagrindinė atgimusiame pastate numatoma veikla – motomuziejus. BUS 5 AUKŠTŲ VISUOMENINIS PASTATAS „Vaidilos“

Žemės gelmių informacijos centras

ŽEMĖS GELMIŲ CENTRAS: Naujos galimybės susipažinti su Lietuvos žemės gelmėmis

2021 rugpjūčio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Po 4 metų rekonstrukcijos Vievyje vakar atidarytas atsinaujinęs Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centras (ŽGIC). Simbolinę „akmeninę“ juostą perkirpo aplinkos ministras Simonas Gentvilas, pakvietęs

stoti_ko_210300_e01_xxx

SKELBIAMAS TARPTAUTINIS KONKURSAS: Vilniui reikia ikoniškos geležinkelio stoties idėjų

2021 kovo 48 KomentaraiPILOTAS.LT

Stoties rajoną iš esmės pertvarkyti ketinantis Vilnius, kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG), ką tik paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti. Tokio kompleksiškumo konkursas, kai

namai

PASAKOJIMAI APIE ARCHITEKTŪRĄ: Paskelbti 7 konkurso laimėtojai

2020 gruodžio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Ką tik pasibaigė Architektūros fondo antrasis atviras pasakojimų apie architektūrą ir miestus projektas „Aikštėje“. Išrinkti 7 konkurso laimėtojai bei dar 7, nusipelnę garbingo paminėjimo. Architektūros

Šendženo gamtos istorijos muziejus (arch. 3XN, B+H,  „Zhubo Design“)

SUSTINGUSI KINIJOS UPĖ: 3XN laimėjo Šendženo gamtos istorijos muziejaus konkursą

2020 gruodžio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Danų architektų firmos 3XN vadovaujamas projektuotojų kolektyvas Pietų Kinijoje neseniai laimėjo Šendženo gamtos istorijos muziejaus idėjų konkursą. Jų konkursinė idėja„Delta“ lankytojams žada įsimintiną gamtos kelionę

Huamao meno ir edukacijos muziejus (arch. A.Siza su C.Castanheira)

TŪRIO DYDIS NESVARBU: Ir maži pastatai gali turėti didelę sielą

2020 lapkričio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Įvairių gaminių ir dirbinių lavina bei krūvomis įvairių kitų niekniekių mus užvertusi Kinija, pati iš Europos nesidrovėdama importuoja aukščiausios prabos architektūrą. Ir ne veltui. Kinų