images_phocagallery_2426_Pasil_Pempe_pav_2426_tit_Pempe

ARCHITEKTAS KĘSTUTIS PEMPĖ://TAI KITA BAŽNYČIA IR KITAS PROJEKTAS

Architektūrinei bendruomenei sujudus dėl Vilniaus Pašilaičių mikrorajone statysimos Palaimintojo Jono Pauliaus II bažnyčios projekto, kurį parengė žinomo architekto Kęstučio Pempės vadovaujama grupė, portalo PILOTAS.LT redaktorius paprašė gerbiamą architektą pakomentuoti delikačią situaciją, nes prieš penkeris metus tame pačiame bažnyčios sklype tarp Medeinos ir Žemynos gatvių architektūrinį konkursą laimėjo kito architekto – Donaldo Trainausko grupės parapinės bažnyčios projektas.

Jau pačioje pradžioje, kai gavau Eminencijos, Lietuvos kardinolo Audrio Juozo Bačkio kvietimą, pagalvojau, kad galimai pažeisiu kolegų teises, todėl pačioje pradžioje, dar prieš pradėdamas darbus, parašiau Vilniaus Arkivyskupijos Ekonomo tarnybai laišką, klausdamas apie pasibaigusio konkurso sąlygas ir įsipareigojimus konkurso laimėtojams.

Etikos klausimas man itin svarbus, todėl aplinkybes išsiaiškinau prieš pradėdamas dirbti.

Man parodė pasirašytas sąlygas, kuriose jokių įsipareigojimų konkurso laimėtojams nėra.

Tuomet, kadangi bažnyčių temoje dirbu jau dvidešimt metų ir ji man miela, sutikau parengti jau kitos bažnyčios nei konkursePalaimintojo Jono Pauliaus II-ojo bažnyčios komplekso projektinius pasiūlymus, pagal kitą – naujai sudarytą programą.

Parengėme tris variantus, iš kurių jo Eminencija ir kunigų taryba išrinko vieną, kurį ir išvystėme iki projektinių pasiūlymų stadijos. Man padėjo architektai: Silvia Pucci, Elen Ronchi, Roberto Rocco iš Italijos ir Ieva Didžiokaitė-Sabaliauskienė.

Kaip žinia, Arkivyskupas turi išimtinę teisė inicijuoti bažnyčios savo Vyskupijoje statybą, todėl  turi teisę užsakyti projektinius pasiūlymus ir pasirinkti formą bei būdą kaip tai atlikti.

Esu kalbėjęs su ankstesnio konkurso Pašilaičiuose (šv.Juozapo bažnyčios) architektais ir paaiškinau situaciją.

Tikiuosi, mano paaiškinimas padės augti pasitikėjimui tarp kolegų ir sumažins piktų laiškų, nežinant aplinkybių, rašymą. Aš žinau, kad etikos principų nepažeidžiau, tačiau kažkodėl esu užsipultas tik aš, nors architektūrinius pasiūlymus, po konkurso, naująjai bažnyčiai, rengė ne vienas garsus Lietuvos architektas…

Pagarbiai, Kęstutis Pempė, architektas

Komentarai

 1. tai tikrai kita baznycia, kuri jau stovi…?
  …yra bogu pozymiu ir projekto unikalume. jis turi analoga:
  http://www.123people.se/s/ragnar+emilsson

  http://goodchurchdesign.blogspot.com/2012/08/icelandic-stained-glass-by-gerur.html

  tai netgi tiesiogine „citata“ …

 2. ileisk kiaule i baznycia tai ir ant altoriaus uzlips…Kaip zinia viskas bus tylu ir ramu nes etikos komisijoj jo sobla kaip ir visur kitur prikises…Jei bus koks mitingas pries si vagi ateisiu ir dar studentu atsivesiu, kad zinotu kaip negalima elgtis…Geda.

 3. Iš Užsakovo – Bažnyčios siunčiamas aiškus ženklas architektams. Sėkmės visiems dalyvaujantiems (lipantiems ant grėblio) Šiaulių ir kituose bažnyčių konkursuose !

 4. Gal Bačkis ir suteike palaiminimą, bet mes, likę šios žemės gyventojai ir (sutapimas) architektai – ΝΕ! Ir tegul tas pastatas sau dūlės Pašilaičiuose, Karoliniškėse, ar Marse, bet kur. Esmė, net ne prasta architektūra, vieta, ar patepimai, sutikimai, paskirtis ir tipas. Esmė čia profesinė garbė. Juk nepabėgsi Pempe, iš Lietuvos! Juk reikės kiaulės akis užsidėjus žiūrėti kitiems kolegoms į akis…

 5. vadinasi visi turim progą pasitaisyti: Dievo Gailestingumo bažnyčios Šiauliuose architektūrinės koncepcijos konkurse…

 6. Tikra tiesa del Kauno Jezuitu gimnazijos ispletimo: istorija analogiska.Konkursa laimejo visai kiti architektai…visi zino, kas jie…deja realizavimas buvo vis atidejinejamas…Netiketai isaiskejo, jog bus statomas visai kito architekto G.Natkeviciaus darbas. Tai įvyko LYGIAI TAIP PAT-be paaiskinimu ,slapta…be gedos. Konkurso dokumentai skelbe, kad atsisakius laimetoju, jiems bus ismoketa keliu tukstanciu lt. kompensacija…neismokejo, autorių neįspėjo. ETIKOS KOMISIJA NEPADEJO. Tai paminklas gedai…baznycios atvejis [jei tai irgi tiesa] bus dar vienas paminklas sia tema….

 7. na ir kaip jam nei kiek negėda?Nederk profesijos žmogau…

 8. Kas zino ka Pempe nupaise ko nesinoretu nugriauti ? zinoma kai paise be Ramunio ? Tai ygimta

 9. po trainausko straipsnio pempes laiskas kazkaip neskaniai pradejo smirdeti, svelniai tariant

 10. Kaip malonu, kad taip viska emet ir paaiskinot. Architektai blogi, nes susipyke. Be to tie architektai nieko nedaro, kad LAS vadai gautu geriausius uzsakymus. Pritariu gerbiamos Aidos minciai, kad reikia tobulinti LAS Etikos kodeksa: kol vadas nepaede, tol eiliniai cadininkai neturi teises prie grobio net artintis.

 11. Vienas dalykas tikrai akivaizdus – architektai susipykę. Labiausiai – su LR įstatymine baze. Kaip būtų gerai, kad nors tas kelias minutes, užuot rašę tuščius komentarus, paskaitytų pvz…. Etikos kodeksą.
  Visai kitas dalykas – iš tiesų gyvybiškai svarbu, kad visuomeniniai objektai būtų statomi tik pagal architektūrinių konkursų laimėtojų projektus. Šia linkme ir reikėtų susitelkti cechui, o ne – pačiam nieko nedarant – badyti pirštu, jog anas nepadarė ar padarė ne taip.

 12. kolegos, tai yra dugnas

 13. apie koki profesini solidaruma architektu sajungoje galima kalbeti? ten gi visa saika orientuota i saves aprupinima. supuvimas absoliutus. kas dabar stoja i sajunga? niekas. organizacijos reitingai nuliniai.

 14. Nereiketu visko paversti juokais. Problema is tiesu didele ir manes visai neitikino Pempes pasiaiskinimas. Jeigu baznycios hierarchai ir nenorejo Trainausko projekto, LAS pirmininkui derejo parodyti elementaru profesini solidaruma ir nesiimti projekto.

 15. O kiek nesamonių Pempė priskaldė Palangoje, tuo metu kai buvo LAS pirmininku.

 16. viskas čia- gerai,
  kaip su Prisikėlimo bažnyčia Kaune.
  Reisonas lamėjo III vietą, bet dėl neaiškių aplinkybių, jis pastatė tą bažnyčią.
  Viskas Dievo valioje:)

 17. Jei neapsirinku,Kaune Jėzuitų gimnazijos išplėtimo konkursą laimėjo vieni architektai,o pastatė pagal kitų projektą ?

 18. Viskas čia normaliai. Na, galbūt, nenorėjo kunigai konkursinės. Autoriai, matyt, principus pademonstravo. Kita archcompany pasakė, – Ok., turėsit. Tai kas čia negerai ? Bažnyčios tai juk reikia žmonėms. Juk taip ? p.s. Linkėjimai, tau Kęstai 😉

 19. ponas verslininkas Pempė visą savo karjerą ėjo tokiu keliu – kepdamas daug, ryškiai ir su žyme „neskanu“. Neskanu ne tik architektūriškai… Ir eis toliau kol patys architektai nesustabdys. O jie stabdyti neskuba. Nors kada jei ne dabar?

 20. KAUNIETISKAI mafijai nera lygiu, ten- vos keli architektai, ir tai, is kuriu vienas uzsakovui skolingas 5 milijonus. Kaune taip viskas sudeliota, kad ne cipt.

 21. baznycios ( backio ) vyr dailininkas yra nebaiges net keturmetes dailioskes_ apie koky meno supraty kalba, Taip jiems ir reikia. O Pempe graziu namu pastate ne vien vietoj delfino, dar ir uz mindaugo tilto, (apie koky skony gali buti kalba), zmogus nepijokas, bet taij dar nera profesija. negabus, o kuris gabus nori buti arh sajungos vadovu ? ir kol buvo gyvas ramunis turejo berniuka kas papkes surisineja, ir buvo tvarkoj architekturoje… nuo tokiu backio vyr dailininku ir nuo tokiu archsajungos vadovu, gali apsaugoti tik kinieciai, ar arabaij, nes lietuviai patys tokius issirenka. ir turi.

 22. jei neklystu, K.Pempe konkurso metu buvo LAS pirmininkas ir greiciausia pasirase konkurso salygas 🙂 O dabar, lyg niekur nieko, surente molinuka. Jei jau buvai pirmininku ir proteguoji architekto etika, kas LAS pirmininkui lyg ir naturaliai turetu buti vertybe, tai, kad ir kaip norisi isiamzinti, reiktu vistik susilaikyti. ?…, Na, kita vertus, tai eilini karta parodo, kad LAS tikrai butina is principo keisti savo struktura is socialistinio realizmo i architektu savivaldos organizacija. Kiek dar tokiu dalyku galime kesti.???

 23. čia viską lemia ne LAS, o bažnyčia.
  Argi jūs ši to nesuprantate.
  Trainausko projektas nepatiko bažnyčiai, o čia- 20 metų triūsia prie Dievo namų.
  Užsitarnavo.
  Amen

 24. Jeigu archsajunga iki siol tyli-reiskia palaiko toki ‘arch riterio’ elgesi ir keliama chaosa. Reiskia belieka parodyti savo pilietini nepakantuma ir paskelbti referenduma : kas uz o kas pries.

 25. kas yra LAS etikos komisijos nariai?

 26. mieli kolegos, o gi pabandom sumodeliuoti priesinga situacija. sukeiskime pavardes vietomis.
  garantuoju, kad po tokio bajerio trainauskas jau butu metamas is archsajungos, o jo pasmerkimo laiskai plustu i LAS pili is kauno, klaipedos ir sauletosios palangos.

 27. Jei cia tas pars arhitektas Pempe, kuris budamas LAS pirmininku suprojektavo ir realizavo zalia neskoninga bjauru Delfina Kalvariju g. pradzioje Vilniuje tai daug kas paaiskeja:)
  Uz ta statini deretu diskvalifikuoti:)

 28. o kiek jūs žinote pagal laimėjusį projektą realizuotų pastatų? per 20 metų galiu suskaičiuoti maksimum kokius 5…
  liūdna tendencija

 29. nu ir kantrus tu, Donaldai, ilgai tylejai….

 30. Gerbiami kolegos , dėkoju už solidarumą , tikėkimės LAS etikos komisija įvertins šią situaciją ir ateityje panašūs dalykai, kai LAS organizuojami konkursai virsta farsu, nesikartos.

 31. PK – tikras archpilotas. Atliko grazu viraza ir isnere finise pirmas !

 32. Tai jeigu jau tokia situacija, tai kam apskritai skelbti konkursa ir erzinti visus ??? siulau isbraukti apskritai konkursus nes dauguma fiktyvus kaip ir viesieji pirkimai ir visi zinome kaip viskas vyksta. ir apskritai naikinkim ir atestacijas ir leiskim „piesti“ „vystytojams“ ir uzsakovams nes jie gi yra: „jau ne viena nama pastate“ 🙂

 33. Pempė aiškiai yra [b]durnius[/b]. Tokį atsakymą tik durnius gali parašyti. Jis nežino nei kas yra skonis, nei etika.

 34. beviltiškas pasiteisinimas: pasitariau su kunigėliu ir nusprendėme, kad viskas etiška. Ko norite? Daugiau nerašinėkit nepatenkintų laiškų, tamsuoliai.
  Dar kartą: kur arch.sąjungos pozicija?, negi p.Pempė ją išlaiko, kad tyli?

 35. nebutu rup-oro straipsnio pilote, nebutu nieko pempe ir aiskines. dabar beveik galiu ji ir suprasti, nors keista, kad arkivyskupas nesikreipe i konkurso laimetojus. gal ir jis galetu kazkaip paaiskinti problema?

 36. 😉 reiškia viskas teisėta. Bet kažkaip nuo to nei pasitikejimo cechu daugiau, nei architektūros neatsirado.

 37. Miesto architektas derindamas projekta turetu remtis Architektu sajungos sprendimais. Klausimas: kas derina architektura, savivaldybe ar archivyskupas ?

 38. Ach jau tas kolegiškas „solidarumas“ !! … tai aš šauniausias, teisingiausias, gabiausias, etiškiausias ir svarbiausias – argi tai netiesa? … spjaukim visi į konkursus, į vieni kitus ir giedokim odes užsakovų tamsumui! … Valio, valio, valio !!

 39. kažkodėl iki šiol naiviai manau, kad paskelbusi konkursą organizacija turi prisiimti atsakomybę už jo rezultatus, tiesiog negali būti tokių nonsensų kaip „jokių įsipareigojimų konkurso nugalėtojams sąlygose nėra“, kam tada apskritai reikalingi tokie brangūs ir prabangūs architektūriniai konkursai? kad vėliau atseit nei etiškai, nei finansiškai, nei teisiškai nebūtų užkertamas kelias „kitiems projektams“ toje pačioje vietoje???
  taipogi manau, kad visi be išimties visuomeniniai projektai (o bažnyčia juk visuomeninis projektas?) ir svarbiose vietose statomi statiniai turi būti įgyvendinami išimtinai tik konkurso keliu.
  ir baikim diskusijas kuris projektas geras ar geresnis, komisija nusprendė, vadinasi taškas padėtas. jei tik kaskart būtų tokia kompetetinga komisija ir taip gerai nuspręstų (ir po to įgyvendintų) – graži būtų Lietuva..

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Šv. Jono bažnyčia

ŠV. JONO BAŽNYČIOS ATSTATYMAS: Seimas pripažino valstybei svarbiu projektu

2020 sausio 173 KomentaraiPILOTAS.LT

Klaipėdiečių viltys atkurti kadaise aukščiausią Šv. Jono bažnyčią vis realesnė. LR Seimas neseniai nusprendė pripažinti Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo Klaipėdoje projektą svarbiu valstybei

Pašilaičių krepšinio salės

3 NAUJOS SPORTO SALĖS: Daugiau dėmesio krepšiniui, mažiau – architektūrai

2019 gruodžio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Pašilaičių rajone, Vilniuje pradėtos didžiulio sporto komplekso statybos. Jame sporto varžybas galės stebėti iki 1.300 žiūrovų, o bus galima sportuoti – 3 krepšinio salėse. Statinys

Lopšelio-darželio „Gabijėlė“ priestatas (arch. S.Kuncevičius, L.Kuncevičienė, Ž.Gudelis, A.Kuncevičiūtė-Gudelienė). Foto: Norbert Tukaj

TREČIASIS MODULINIS: Pašilaičiuose atidarytas žaismingas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ priestatas

2019 gruodžio 1110 KomentarųPILOTAS.LT

Vilniaus Pašilaičių rajone ką atidarytas naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ priestatas, kurį lanko 105 mažieji vilniečiai. Tai jau trečiasis naujas modulinis lopšelis-darželis sostinėje. Žaismingos išvaizdos naujasis 837

Kauno Bernardinų vienuolyno su Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia kompleksas tvarkomas nuo 2009-ųjų. Foto: ©PILOTAS.LT

LATVIAI APDOVANOJO: Pagerbti Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios restauratoriai

2019 lapkričio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios restauratoriams – Latvijos fondo „Lāčplēsis“ apdovanojimai. Jie įteikti už indėlį išsaugant kultūros paveldą bei stiprinant Latvijos ir Lietuvos ryšius. Viena

Antanas Vivulskis

ŠVENTOVĖ IŠ BRONZOS: Vilniuje atidengtas A.Vivulskio bažnyčios modelis

2019 lapkričio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Prieš daugiau kaip 100 metų Naujamiestyje, tarp dabartinių A.Vivulskio, Šviesos ir Vytenio gatvių, buvo pradėta statyti įspūdinga Švč. Jėzaus širdies bažnyčia. Ką tik Naujamiestyje, ties

Krikščioniška mokykla

ŠIUOLAIKIŠKA IR RACIONALI: Pašilaičiuose pradeda veikti katalikiška mokykla

2019 rugsėjo 11Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje, Pašilaičiuose pradeda veikti nauja katalikiška mokykla. Vilniaus Arkivyskupijos užsakymu pagal firmos „2L Architektai“ projektą Medeinos gatvėje greičiau nei per metus ją pastatė rangos bendrovė

Gabijos gimnazijos priestatas

SUSIRŪPINO MIESTO ATEITIMI: Sostinėje kyla net 6 naujos mokyklos

2019 rugpjūčio 14 KomentaraiPILOTAS.LT

Ilgokai pro pirštus į jaunosios kartos ugdymą žiūrėjęs Vilnius, šiuo metu stato net 5 naujas mokyklas. Jos projektuojamos bei jau kyla Pašilaičiuose, Balsiuose, Pavilnyje, Žirmūnuose,

Kauno soboras

ĮGULOS BAŽNYČIA ATSINAUJINA: Renovacija pasiekė bažnyčios fasadus

2019 liepos 31Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune pradedama Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios fasadų renovacija. Pačiame Kauno centre stovintis šis carizmo laikų architektūrinis objektas po remonto turėtų atverti savo erdves ir

Notre Dame de Paris

PRANCŪZAI APSISPRENDĖ: Paryžiaus simbolis turi atrodyti it gaisro nė nebuvo

2019 birželio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Prancūzijos senatas ką tik paskalbė, jog pavasarį gaisro nuniokotos Paryžiaus Dievo motinos katedros atkūrimo idėjų paieškos stabdomos. Senatas įsitikinęs, jog šį Paryžiaus istorinį simbolį būtina

Paryžiaus Dievo Motinos katedros gaisras

PRANCŪZIJA GEDI: Gaisras nusiaubė Paryžiaus Dievo Motinos katedrą

2019 balandžio 16Be komentarųArtūras Karka

Paryžius bei visa Prancūzija gedi. Didžiojo Pirmadienio vakare Didžiulis gaisras nusiaubė vieną žymiausių Europos sakralių statinių – Paryžiaus Dievo Motinos katedrą (Notre Dame de Paris).

Klaipėdos senamiestis

KLAIPĖDOS ŠV. JONO BAŽNYČIA: Pristatomi atstatymo projektiniai pasiūlymai

2018 gruodžio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdoje rengiamas Šv. Jono bažnyčios atstatymo projektinių pasiūlymų pristatymas. Bus apžvelgta bažnyčios istorija bei pateikti atstatymo projekto sprendiniai. Gruodžio 14 dieną (penktadienį) 10 val. Klaipėdos

Šv. Jono bažnyčia

KLAIPĖDOS ARCHITEKTŲ KLUBAS: Dar kartą apie šv. Jono bažnyčios atstatymą

2018 gegužės 18Be komentarųPILOTAS.LT

Uostamiestyje vėl ir vėl grįžtama prie temos apie Klaipėdos šv. Jono bažnyčios atstatymą. Ši tema svarbi ne vien evangelikų liuteronų bendruomenei, bet ir visiems klaipėdiečiams.

Šv. Jurgio bažnyčia

RESTAURACINIAI ATRADIMAI: Kauno Šv. Jurgio bažnyčios zakristijoje – unikali sieninė tapyba

2018 gegužės 171 KomentarasPILOTAS.LT

Jau 9 metus į priekį etapais juda Kauno Bernardinų vienuolyno ir Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios pastatų komplekso tvarkybos darbai. Restauruojant senąją bažnyčios zakristiją, ką tik

Palangos bažnyčia

PALANGA IŠ PAUKŠČIO SKRYDŽIO: Neogotikiniame bokšte atidaryta apžvalgos aikštelė

2018 balandžio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Palangoje ką tik sutvarkytas neogotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. Bokšto varpų zonoje daugiau nei 20 metrų aukštyje įrengta nemokama apžvalgos aikštelė

©PILOTAS.LT

TAUTOS ATGIMIMO ŠVENTOVĖ: Unikali galimybė susipažinti su Kauno Prisikėlimo bažnyčios maketu

2018 kovo 301 KomentarasPILOTAS.LT

Pagal architekto-inžinieriaus Karolio Reisono projektą 4-ojo dešimtmečio pabaigoje ant aukšto Žaliakalnio šlaito Kaune iškilo Paminklinė Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika. Kauno miesto muziejus ką tik pakvietė

Misionierių bažnyčia

VIETOJE MIŠIŲ – KONFERENCIJOS: Baroko šedevras verčiamas viešbučio dalimi

2017 rugpjūčio 251 KomentarasPILOTAS.LT

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos bei Vilniaus savivaldybės ginčo dėl projektų „Misionierių namų“, „Misionierių sodai“ teisėtumo įkarštyje sostinėje pristatomas dar vienas Misionierių kalvos projektas.

Bankas "Hermis"

SVARSTOMAS „HERMIO“ LIKIMAS: Sprendžiama dėl paveldosauginio statuso suteikimo

2017 liepos 26Be komentarųPILOTAS.LT

Po išskirtinės architektūros pastato praradimu pasibaigusios Vilniaus kelių policijos istorijos, Lietuvos architektų sąjunga susigriebė pasirūpinti kito sostinės postmodernizmo architektūros objekto statusu. Gavusi architekto Kęstučio Pempės

Kelių policija

GIRAITĖ YRA GRAŽU: Vieno postmodernizmo architektūros objekto paroda

2017 balandžio 192 KomentaraiPILOTAS.LT

Giraite vadinto Vilniaus kelių policijos pastato (arch. G.Ramunis, K.Pempė) gyvenime taškas jau padėtas – statinys nugriautas. Tačiau šis visuomenėje plačiai nuskambėjęs postmodernizmo architektūros grynuolio atvejis

lidl_vn_161200_e02_xxx

„LIDL‘O“ BIURŲ PARKAS: Iš postmodernistinės Vilniaus kelių policijos liks tik įspaudas

2016 gruodžio 198 KomentaraiAlmantas Bružas

Ką tik paskelbti biurų parko Giraitės g. 3, Vilniuje nugalėtojai. Kaip praneša Lietuvos architektų sąjunga, pirma vieta ir 5.000 eurų prizas atiteko Vilniaus projektavimo firmos

images_phocagallery_4669_bazil_kaun_1608_4669_bazil_kn_160800_e05_bra

DAUGIAU AUTENTIKOS://KAUNO ARKIKATEDRA BAZILIKA ATGAUNA ČERPIŲ STOGĄ

Pačioje Kauno senamiesčio širdyje stūksančioje Šv. apašt. Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje įsibėgėjo tvarkybos darbai. Gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo ir istorizmo bruožų turinčio paties Vytauto

images_pulsas_foto_4581_bazny_ga_160600_e01_xxx

PARDUODAMA BAŽNYČIA://UNIKALI PROGA ĮSIKURTI SAKRALINĖJE GARLIAVOS ERDVĖJE

Standartiniais pastatais ir erdvėmis užverstoje šalies nekilnojamojo turto rinkoje neįprastų pasiūlymų pasitaiko itin retai – vienas kitas įdomesnis istorinis ar tarpukario modernizmo pastatas, vos vos

images_pulsas_foto_4593_bazny_vn_160500_e03_xxx

KULTŪROS NAKTIES PASLAPTYS://ATSIVERS UNIKALI SOSTINĖS ISTORINĖ ERDVĖ

Kultūros naktį po dvidešimt penkerių metų tylos vilniečiams ir sostinės svečiams duris atveria viena unikaliausių Vilniaus istorinių erdvių – daržovių sandėliu paversta buvusi Šv. Mergelės

images_straipsniu_foto_4471_tit_160401.fama

POSTMODERNIZMUI ATSUKTAS VEIDAS:// KPD INICIJUOJA GRYNUOLIO ĮVERTINIMĄ

2016 balandžio 194 KomentaraiAudrys Karalius

Sužavėtas aistringo architektų entuziazmo ir pastangų išsaugoti K.Pempės ir G.Ramunio Posmodernizmo grynuolio gyvybę, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ėmė ir atsigręžė į Postmodernizmą. Panašu,

images_phocagallery_4431_polic_akci_1604_4431_tit-2_g.ramunis, k.pempe

ARCHITEKTŪRINĖ FOTOGYNYBA://AKCIJA DĖL VILNIAUS POSTMODERNIZMO GRYNUOLIO

K.Pempės ir G.Ramunio tandemas, apie 1975 Paprastai šiuolaikinė architektūra Lietuvoje prisimenama tik tada, kai kokiam nors iškiliam užsienio svečiui reikia pareprezentuoti pažangą ir pavizualizuoti nacionalinio

images_phocagallery_4401_polic_gria_1603_4401_polic_gal2_1603_4401_polic_vn_160300_e03_ama

PALAIKYMO AKCIJA://GRETA BENDRAMINČIŲ POSTMODERNIZMO GRYNUOLIO FONE

PILOTAS.LT neseniai rašė apie architektų Kęstučio Pempės ir Gyčio Ramunio suprojektuoto raudonplyčio Kelių policijos pastato Vilniuje architektūrinę reikšmę, planus jį nugriauti ir opią naujojo paveldo