Nesunku pastebėti, kad kai kuriuose vietose mieste nusikaltimų įvyksta daugiau nei kitose. Ir kalta čia ne vien socialinė terpė. Nemažai atsakymų pateiks uostamiestyje rengiamas viešas renginys-seminaras „Nusikaltimų erdvė Klaipėdoje 1990-2010 m.: kokie urbanistiniai objektai generuoja nusikaltimus ir kodėl vienos vietos pavojingesnės nei kitos?“. Renginys – atviras visiems besidomintiems Klaipėdos gyvenimu ir gyvenamąja aplinka.
Rugsėjo 29 dieną (ketvirtadienį) 17.30 val. Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos būstinėje (Bažnyčių g. 6-1, III aukštas), Klaipėdoje. Renginį ves Klaipėdos universiteto mokslininkai: geografas dr. Eduardas Spiriajevas bei sociologai dr. Liutauras Kraniauskas ir dr. Arūnas Acus.
Nusikaltimai žadina ne tik miestiečių, bet ir mokslininkų smalsumą. Žinios apie greta įvykdytus ar nutikusius nusikaltimus audrina kasdienę vaizduotę, tampa apkalbų temomis, skatina dažniau pagalvoti apie savo paties ir artimųjų saugumą, kas ilgainiui leidžia atsirasti mentalinei miesto geografijai. Kiekvienas miestietis žino, kurių miesto vietų reikėtų vengti, kur yra didesnė tikimybė tapti smurto arba užpuolimo auka. Savo ruožtu, architektai ir urbanistai bando sukurti saugią aplinką, kad sumažinti nusikaltimų galimybes. Tačiau gero gyvenimo vaizdiniai, suprojektuoti į miesto erdvę, neretai gali tapti piktžaizdėmis, kurios generuoja nusikaltimus.
Klaipėdos universiteto mokslininkų grupė – sociologai ir geografai – pakvietė visus besidominčius į susitikimą, kurio metu pasidalins savo tyrimais apie nusikaltimų geografiją Klaipėdoje ir jos erdvines slinktis. Renginio metu bus pristatyti šie urbanistams ir miesto bendruomenėms svarbūs klausimai:
Kokie uostamiesčio gyvenamieji rajonai yra pavojingiausi? Kur didesnė tikimybė tapti smurto auka – Kauno gatvės rajone ar Žvejybos uoste? Einant įsigyti naminės degtinės ar narkotikų? Kur daugiausiai įvykdyta apiplėšimų? Kaip urbanistinė struktūra sukuria palankias sąlygas nusikalsti? Koks sovietmečio urbanistikos palikimas daugiausiai sukelia kriminogeninių problemų šiandieniniame mieste?
Renginio organizatoriai: Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija, Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centras.
Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos informaciją.
asmikas
( 2016-09-27 )
O Smiltynė žemėlapyje gražiai balta-matyt,joje jokių nusikaltimų nepasitaiko.