Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas neseniai patvirtino Lietuvos statybų sektoriaus plėtros ir vystymo iki 2020 metų gaires. Integruotas į Europos statybos rinką, konkurencingas, inovatyvus ir aukštą pridėtinę vertę kuriantis – tokia Lietuvos statybų sektoriaus ateities vizija pateikiama patvirtintose gairėse. Tai pirmas tokio pobūdžio statybos sektoriui skirtas teisės aktas.
SUKURIA 10 PROC. BVP
Statybų sektorius yra viena svarbiausių Lietuvos ekonomikos dalių. Jis sukuria iki 10 proc. bendrojo vidaus produkto, šiame sektoriuje dirba 7-12 proc. visų šalies dirbančiųjų, o su viena statybų sektoriaus darbo vieta susijusios dar 3-4 kitų sektorių darbo vietos. Statybos gamybos procesuose ir eksploatuojant statinius sunaudojama apie 50 proc. Lietuvai reikalingos energijos, o pastatams ir inžineriniams statiniams sunaudojama apie 50 proc. visų šalies materialinių investicijų.
Šiandienos Lietuvos statybų sektoriaus iššūkiai – netinkama darbuotojų kvalifikacija, mažas darbo našumas, informacinių technologijų taikymas, energijos ir aplinkosaugos reikalavimų nustatymas ir įgyvendinimas, mažos investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą ir kt.
PATEIKTA VIZIJA, MISIJA, STRATEGINIAI TIKSLAI
Neseniai patvirtintose Lietuvos statybų sektoriaus plėtros ir vystymo iki 2020 metų gairėse pateikta siūloma Lietuvos statybos sektoriaus plėtros ir vystymo vizija, misija, strateginiai tikslai iki 2020 metų, apibrėžti uždaviniai jiems pasiekti ir taikytini pastarųjų įgyvendinimo vertinimo rodikliai.
Taip siekiama gerinti statinių tvarumo savybes visuose jų gyvavimo ciklo etapuose, efektyviau naudoti išteklius gaminant, transportuojant ir naudojant statybos produktus, skatinti tvarią miestų ir gyvenviečių infrastruktūros plėtrą, skatinti sumanių informacinių technologijų ir naujausių mokslinių tyrimų rezultatų diegimą statyboje, skatinti aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą ir nuolatinį jų kvalifikacijos tobulinimą.
Apibrėžta ir Lietuvos statybų sektoriaus misija – bendradarbiaujant statybos proceso dalyviams, mokslui ir valstybei kurti darnią, saugią ir kokybišką nekilnojamojo turto ir infrastruktūros erdvę.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.