Aplinkos ministro Simono Gentvilo politinio pasitikėjimo komandoje pradeda dirbti trys viceministrai, ministerijos kanclerė ir keturi patarėjai. „Tai yra žmonės, kurie moka klausytis ir kurie nuolat reikalauja profesionalumo iš pačių savęs“, – teigė Simonas Gentvilas.
Ministras nešykštėjo komplimentų pasirinktiems ministerijos vadovams, tačiau kol kas susilaikė nuo įžvalgų, kaip Aplinkos ministerija ketina įgyvendinti jai priskirtiną XVIII Vyriausybės programos punktą 12.2: „Inovatyvūs pokyčiai planuojant miestų ir miestelių teritorijas, architektūrą, komunalinį ūkį ir vystant modernią statybą, mūsų miestus pavers tvariais džiugesio centrais.“
VICEMINISTRAIS DIRBS EKOLOGAS, APLINKOSAUGININKĖ IR ARCHITEKTAS
Aplinkos viceministrais dirbs: Danas Augutis, Gintarė Krušnienė ir Darius Kvedaravičius.
Viceministras Danas Augutis – ekologas, aplinkosaugininkas, beveik 14 metų dirbęs bioįvairovę saugančioje nevyriausybinėje organizacijoje „Lietuvos gamtos fondas“ ir paraleliai tiek pat laiko – duomenų analitiku Gamtos tyrimų centre. Jis metus vadovavo Valstybinių miškų urėdijos Gamtos apsaugos, gamtotvarkos, rekreacijos ir medžioklės skyriui. D.Augučiui ministro politinėje darbotvarkėje teks derinti skirtingų grupių interesus šalies miškuose, rasti pusiausvyrą tarp ekonominių ir ekologinių visuomenės poreikių.
Kita „karšta“ sritis – klimato kaita. Europos žaliojo kurso įgyvendinimą mūsų šalyje, transformuojant ekonomiką į neutralią klimatui, prižiūrės šioje srityje pastarąjį dešimtmetį dirbanti viceministrė Gintarė Krušnienė. Ji yra klimato „biblijos“ Lietuvoje – Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano – koordinatorė.
G.Krušnienė nėra naujokė ministerijoje – yra dirbusi aplinkos ministro patarėja, o pastaruoju metu patarinėjo energetikos ministrui. Klimato krizės sprendimų ir tvaraus verslo patirties G.Krušnienė įgijo pustrečių metų dirbdama nevyriausybinėje aplinkosaugos organizacijoje „Baltijos aplinkos forumas“.
Viceministras Darius Kvedaravičius, architektas, rūpinsis šalies statybų ir teritorijų planavimo politika: artimiausiu metu kaip tik bus tvirtinamas Lietuvos teritorijos bendrasis planas. Naujasis viceministras, be 10 metų architekto praktikos, yra dirbęs privačiame versle, o pastaruoju metu vadovavo Trakų savivaldybės administracijai. Laikinai D.Kvedaravičiui teks atsakomybė ir už itin jautrią taršos prevencijos politiką, kol šiai sričiai bus paskirtas ketvirtasis viceministras.
KANCLERĖ – PATYRUSI VIEŠOJO VALDYMO TARNAUTOJA
Naujoji Aplinkos ministerijos kanclerė Sigita Vasiljevaitė yra teisininkė, patyrusi viešojo valdymo tarnautoja, vyriausybinėse struktūrose dirbanti nuo 2010 metų. Ministro patarėju dirbs Raimondas Imbrasas, Marius Čepulis, Marijus Gailius ir Laura Masiliauskaitė.
Ministro patarėjo Raimondo Imbraso patirtis – politinė. Anksčiau dirbęs privačiame versle, jis nuo 2009 m. iki 2016 m. vasaros buvo atsakingasis Liberalų sąjūdžio sekretorius. Artimiausiu metu R.Imbrasui teks imtis ministerijos struktūros strateginių pokyčių ir aplinkos apsaugos politikos.
Ministro patarėjas Marius Čepulis – profesionalus zoologas ir garsus gamtos fotografas. Kartu su viceministru D.Augučiu jis rūpinsis biologinės įvairovės išsaugojimu ir gyvūnų gerove. Artimiausiu metu feisbuko grupės „Čepulio klajonės“, apimančios 84 tūkst. vartotojų, gerbėjai sulauks mažiau fotoklajonių – patarėjui gyvūnus teks stebėti ne per objektyvą, o tarp teisės aktų eilučių ir interesų grupių.
Kartu su gamtos fotografu į aplinkos ministro komandą ateina rašytojas, žurnalistas Marijus Gailius. Jo patirtis žurnalistikos ir medijų veikloje – 17 metų. Nuo 2013-ųjų jis vedė kultūros ir aktualijų laidas „Žinių radijuje“, parašė klimato antiutopinį romaną „Oro“, kurį skaitytojai neseniai išrinko Lietuvos metų knyga.
Ministrui patarinės Laura Masiliauskaitė, dirbusi jo padėjėja parlamente. Ji yra jauniausia komandos narė, šįmet baigė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijas, jaunimo politikoje aktyvi nuo 2015 metų.
18-osios Vyriausybės aplinkos ministras S.Gentvilas su kitais ministrų kabineto nariais prisiekė praėjusį penktadienį. Vyriausybės programoje numatytas ambicingas tikslas pasukti Lietuvą Žaliojo kurso kryptimi, kuri apims klimato krizės priemones, susitarimą dėl miškų, ekosistemų paslaugas, tvaraus miesto koncepciją, žiedinės ekonomikos įgyvendinimą ir kt.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: Aplinkos ministerijos.
Vytis
( 2020-12-19 )
Bijau, kad tie ‘džiugesio centrai’ nevirstų ‘žemėtvarkinio lūdesio’ ir ‘BIMinio marazmo“ centrais ….
gidas
( 2020-12-19 )
pritariu. vyriausybes programa parasyta tarsi ant juoko. nemanau, kad realus darbai bent kiek ja atitiks.